PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Koji digitalni fotoaparat? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=62883)

Željac 11.06.2012. 21:29

damn :D
sad mi se i ovaj sony sviđa :D

meni je macro jako drag, a sudeći prema sample slikama s ovog linka... zadovoljit će svaki aspekt za početak :)
moram prespavati :D :D

:beer:

zbilja hvala svima !

joolka 11.06.2012. 21:33

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2181143)
Našao sam i primjer onog što želim preporučiti pošto je HX-1 već dosta star model

HX100V
Review

Jednostavno rečeno, DSLR s fiksnim objektivom

uff ,ne bas..

iso vrijenosti se ne mogu mjeriti sa bilo kojim aps-c senzorom dslr-a..jos uz to bas sony ima najgori jpg procesing sa agresivnim pristupom noise reductiona..da ne filozofiram puno...video kvaliteta je vise nego dobra,dok slike ce biti ok na iso 100 po danu,dok za slabe svjetlosne uvjete ovaj model nema sta traziti..i tocka.

to je sony shvatio pa je konacno napravio dobar posao u malom pakiranju :)


http://www.dpreview.com/previews/sony-dsc-rx100/

1v@n 11.06.2012. 21:55

Gledam ovdje i ovdje slike s višim ISO i ne vidim da je to išta lošije od DSLR-a u istom rangu cijene.

housel 11.06.2012. 23:08

Nije samo iso bitan, sve je drukčije i bome bolje nego na bilo kojem kompaktu, to automatski i motivira. Taj hibrid je i dalje kompakt koji kud i kamo ima bolje performanse od ostalih kompakta ali ne stane u džep. Slr ipak ima zum i fokus na optici, pravo tražilo, fino leži u ruci, lako kontrolira dubinu fokusa i još niz stvari koje fotkanjem daju onu "čar".
Moj glas ipak ide slr-u no polovnom, za što manje para a da opet nije prestaro.

joolka 11.06.2012. 23:30

Citiraj:

Autor housel (Post 2181231)
Nije samo iso bitan, sve je drukčije i bome bolje nego na bilo kojem kompaktu, to automatski i motivira. Taj hibrid je i dalje kompakt koji kud i kamo ima bolje performanse od ostalih kompakta ali ne stane u džep. Slr ipak ima zum i fokus na optici, pravo tražilo, fino leži u ruci, lako kontrolira dubinu fokusa i još niz stvari koje fotkanjem daju onu "čar".
Moj glas ipak ide slr-u no polovnom, za što manje para a da opet nije prestaro.


samo sam povrsno rekao kljucne razlike "malog" senzora i dslr-a..ako se vec ide na kompakt tj ultra zoom,Panasonic FZ 150 je puno bolji izbor...zasto ?

potrazite na netu da previse ne pisem tu.. :)

syss 11.06.2012. 23:32

taj mi je bio rak rana skupljanja para... stvarno volim panasonic organiziranost na fotiću, menije i slično, a stari fz8 je već spreman za zamjenu.

DANCI 12.06.2012. 13:59

Citiraj:

@Danci
10x optički zoom je marketing. U stvarnosti označava razliku između najkraće i najduže fokalne duljine i nije uvijek pravilo da će fotić s cca 12x optičkim zoomom moći više približiti od onoga s 10x. Opet s druge strane, optika je kud i kamo skuplja od samog senzora pa i ako približiš više, opet ne znaći da imaš bolju optiku, možda samo imaš manji senzor pa dobiješ veću fokalnu duljinu radi većeg crop faktora.
Najbolje fotkanje na daljinu je lagana šetnjica do tog mjesta :) a kompakte birajte prema veličini senzora i mogučnošću manualnog postavljanja blende, ekspozicije, njene kompenzacije i iso osjetljivosti.

Istina je da baš 10-12x optički više marketing i ta razlika svega 2x više manje neigra ulogu, al ak je već priča 10x naspram 16-18x onda se mora kužiti razlika kak god da je.

No ove fore da umijesto da zumiraš odi radije se malo prošeći nije uvijek moguće npr. slikaš ptice na boru visokom 15m i plus moraš se udaljiti od bora kakvih 10-12m jer nemoš slikat točno ispod bora ispada da je udaljenost između fotića i objekta oko 18-20m, i tak s kompaktom do 10x optičkim vidiš crtice umijesto ptice... pritom mislim na kompakte, ne na ove egzotične DSLR s izmjenjivim objektivima.
Ili odeš u prirodu opet nemoš prijeći preko jezera ili rijeke na drugu stranu da bi nekaj uslikao jer nema mosta i te sheme, i tak opet kad oćeš planinu slikati ili neki dio objekta na planini kao stare građevine, npr. kod nas postoje i crkve koje su napravljene na samoj stijeni (na otoku Čiovu) i bez ultrazooma nemaš kaj tražiti jer ti objekt na fotki ispadne mala mrvica pošto nisi u mogućnosti prići.

Sve zavisi kome kaj treba, meni odgovara bridge fotoaparat s jakim zoomom znači da nije preveliko i da se netrebam zajebavati s izmijenjivanjem objektiva, jer osim ljude slikam i prirodu.
Imam fujifilm S2950 s 18x CCD i relativno sam zadovoljan jer ima sve manualne funkcije i da se izvuč dobre fotografije kada se malo potrudiš, mada bi htio da ima CMOS i još malo jači zoom, al kad se nema para onda je i taj dobar. Zato kaj polovni nedolaze uobzir jer neznam kaj kupujem veća je šansa da kupim mačka u vreći nego ispravan fotoaparat, kod mene ti je iskustvo takvo da sve kaj kupujem polovno upočetku prvih par mj. sve štima i nakon toga imam sranja s popravcima. Tako da bi ja do 1500kn uvijek odabrano novi kompakt ili bridge nego polovni DSLR koji bi mi krepo za koji mijesec jer nema garancije na njemu.

JackZg 13.06.2012. 17:56

Pozdrav momci, ovakva je situacija. Buraz mi diplomira za koji dan i volio bi mu kupit fotic. Da se razumijemo on se kuzi u fotice ali ne ocekuje nimalo toliko skupu igracku, i volio bih ga iznenadit, zato vas pitam. Isao bi do 6000 kn nek bude sa osnovnim kitom, a objektive nek si kupuje kad se zaposli. Vjerujem da se moze za te pare nekaj poluprofi uzet, sa dobrom opcijom i snimanja?. Svjestan sam opsirnost zahtjeva i zahvalan na pomoci.

Facelessone 13.06.2012. 20:14

CANON EOS 600D + EF-s 18-55ISII

DANCI 13.06.2012. 22:12

Citiraj:

Autor JackZg (Post 2182556)
Pozdrav momci, ovakva je situacija. Buraz mi diplomira za koji dan i volio bi mu kupit fotic. Da se razumijemo on se kuzi u fotice ali ne ocekuje nimalo toliko skupu igracku, i volio bih ga iznenadit, zato vas pitam. Isao bi do 6000 kn nek bude sa osnovnim kitom, a objektive nek si kupuje kad se zaposli. Vjerujem da se moze za te pare nekaj poluprofi uzet, sa dobrom opcijom i snimanja?. Svjestan sam opsirnost zahtjeva i zahvalan na pomoci.

Ili da se nezajebava s izmjenjivanjem objektivima možeš mu uzeti Canon sx40, ako nije profesionalni fotograf.

JackZg 14.06.2012. 10:49

Fala, tak sam nes i gledao..sad se bacam na cijene da vidim isplativost jednog i drugog.

G-boy 17.06.2012. 23:42

pozz ekipa, nemogu se odlučiti između ova dva fotiča
http://www.svijet-medija.hr/p/FUJI-S2960--/37734/
http://www.elipso.hr/foto-oprema/fot...SP_620UZ-CRNI/
pa ak ima neko iskustva s takvima da da neko mišljenje ili ako zna neki bolji fotič za cca 1500 kn

Poggiali 18.06.2012. 08:58

Pozz, za asd imam Olympus SP570UZ, ali bi htio nesto maalo bolje, pa sam u dilemi sto se tice ultra zoom klase.

- Canon PowerShot SX40 HS
- Panasonic Lumix DMC-FZ150
- Fujifilm FinePix HS30EXR
- Nikon COOLPIX P510
- Sony Cybershot HX200v
- Olympus SZ-31MR
- Kodak Easyshare Max Z990


Ne znam sta bi bilo najbolje od ovih navedenih...?
Panasonic mi se svidja, djeluje mi da ima najdetaljniju sliku, ali ima nesto slabiji opticki zoom... kod fujia mi se najvise svidja nacin izrade i rucni zoom... ali ne znam koliko je dobra slika... nikon ima najbolji zoom, i dosta dobru sliku, kolko sam gledao po reviewima, ali mi je malo izrada kao neka igracka :/ .... Ne znam tko drzi fuji kod nas, nisam uspio pronaci ?
Snimanje videa, ne mora biti briljantno, 1080p je dovoljno, kakvo god bilo.
I smeta me sto su svi na litij baterijama, 1000puta bi radje da su AA :( ovako ako idem na neki put, napravim i po 400 slika, a mislim da nijedan od njih ne moze toliko sa jednim punjenjem, dok je dodatna baterija prilicno skupa. za 100kn dobim 4AA punjive baterije ...

lidaja 28.06.2012. 15:48

molit ću nekoga za svjet.
već je bilo priče o olympus vr modelima ali sam i dalje neodlučna.
želim si kupiti fotić cijena od 1000 do 1200 kn, da nije glomazan, da ima što bolju rezoluciju i da ima veći zoom.
da li vam se olympus vr 360 čini kao dobar izbor ili nešto bolje od toga?


koliko dugo traje baterija (Li-50B ionska baterija) kada se slika stalno? pošto neću biti u mogućnosti puniti tako često fotić, koliko se isplati kupiti rezervnu bateriju? i koliko dođe dodatna memory kartica?



aski 01.07.2012. 22:32

Dakle, situacija je sljedeća: imam Nikon D7000 s tri objektiva i super sam zadovoljan. Ali me iritiraju velicina i tezina i to sto ga ne mogu stalno vuci sa sobom.

Pa bi kupio nesto kvalitetno, ali da je manje i lakse. Da imam love nekako bi najvise pucao na Oly OM-D, ali je ipak malo preskup s obzirom da imam D7000 kojeg mislim zadrzati.

Pa me zanima ima li netko ideju sto uzeti? Neki Oly Pen ili Sony NEX? Ili cak Canon EOS 1100D? Plasticnjak je, ali je OK za lovu sa kit objektivom koji i nije tako los.

spawn 01.07.2012. 22:51

Ima li netko Canon 1100D ? Kakav je u odnosu na starije modele? Bi li za pocetnika bio dobar,ili je bolji stariji 50D ili slican?

Nybelung 22.08.2012. 12:16

Što da gledam do 1000-1200 kuna? Trebao bi mi aparat za u džep ili u žensku torbicu. Slikao bi: svog psa, obiteljska okupljanja, krajolike i navečer žene (sa sisama). :D
Da tražim nešto s najvećim zoom-om i bilo kakvom stabilizacijom slike? Ili ima neki drugi kriterij? Ne bi htio kupovat na lutriju, ako ne moram. ;)


Olympus VR-340?

Igor_Zg 28.08.2012. 13:01

Može molim Vas preporuka fotića do 1500 kn,

point and shoot,
ok zoom,
ne treba imati wifi, GPS i ostale điđe,
dobre slike :D

hvala :)

Wolverine 28.08.2012. 15:24

Citiraj:

Autor Igor_Zg (Post 2223709)
Može molim Vas preporuka fotića do 1500 kn,

point and shoot,
ok zoom,
ne treba imati wifi, GPS i ostale điđe,
dobre slike :D

hvala :)


Baci oko na Canon SX220 HS

Igor_Zg 28.08.2012. 16:39

Citiraj:

Autor Wolverine (Post 2223813)
Baci oko na Canon SX220 HS

hvala na preporuci, gledao sam malo i ove Slonyje, točnije:

SONY DSC-H70S
i DSC-W690

po karakteristikama su mi možda i bolji,

ima neki razlog uzeti Canona umjesto Sonyja?

hvala

Wolverine 28.08.2012. 17:43

Ne znam kakvi su. Znam jedino da cura ima Sony iako jeftiniju seriju, i već je jednom bio crko plus moj devet godina star PowerShot A serije ga šije uzduž i poprijeko.

Nek se javi netko tko ih ima ili ih je probao pa da kaže koju. Mada ponekad možeš i iz raznih recenzija skužit što te zanima.

Igor_Zg 28.08.2012. 17:49

Citiraj:

Autor Wolverine (Post 2223921)
Ne znam kakvi su. Znam jedino da cura ima Sony iako jeftiniju seriju, i već je jednom bio crko plus moj devet godina star PowerShot A serije ga šije uzduž i poprijeko.

Nek se javi netko tko ih ima ili ih je probao pa da kaže koju. Mada ponekad možeš i iz raznih recenzija skužit što te zanima.

ok, budem ova 3 onda malo proučio, osobno imam Sony HX9V i radi 'ko zmaj, zato sam ih i gledao Sony.

Hvala još jednom ;)

RAUL 28.08.2012. 18:48

Citiraj:

Autor Igor_Zg (Post 2223709)
Može molim Vas preporuka fotića do 1500 kn,

point and shoot,
ok zoom,
ne treba imati wifi, GPS i ostale điđe,
dobre slike :D

hvala :)

Pogledaj Pentax wg1
http://www.pentax.hr/foto_wg1_pregled.html

TheEmpress 02.09.2012. 11:49

Okej, tražila sam fotić do nekih 1500 kn recimo. Zaljepila sam se za Nikon L810, ali ispao je mrvicu skuplji nego sam očekivala, a tih dvjestotinjak kn mi trenutno puno znači. :/ Tak da sad razmišljam o Nikonu L310, koji mi se u principu čini kao malo slabija verzija L810.

E sad, pošto se ja u fotiće ne kužim baš, kolika je zapravo razlika među njima? Ne trebam ništa posebno, trebam fotić za osobnu upotrebu, najviše će bit korišten za slikanje za blog i eventualno snimanje kojeg videa, al vidim da oba imaju mogućnost snimanja 720p videa.

Ako imate možda kakvu drugu preporuku osim ta dva, otvorena sam za prijedloge.

housel 02.09.2012. 15:25

..i meni se čini da je Nikon L310 u tom cjenovnom rangu najbolji i ne čuje mu se zum tijekom snimanja klipa što je isto vrlo dobro.

Sa_Stilom 10.09.2012. 12:35

550D
600D
650D

Koji? Još mi se čini najbolje uzeti 550D. Okretni ekran mi ne treba... Nekako mi se 550D čini kao najviše dobiveno kroz uloženo?

Black Dragon 10.09.2012. 13:52

Imam EOS 550D i zadovoljan. 550D ti je zreo proizvod koji je prebolio djećje bolesti i sada je "jeftin" jer se od 6 mjeseca ove godine više ne prozvodi i sada se ovo prodaju zalihe sa skladišta. Nasljednik je 600D i sada 650D koji ima djećjebolesti. Trenutno se 6xxD nose u servis jer im pobijeli guma na držaću. Nije bitno za slikanje ali je ružno :)

Sa_Stilom 10.09.2012. 21:11

Radio sam s 550D i jako sam zadovoljan. Nabavim ga novog za kojih 3.6k kn i mislim da je dobar ubod, pošto dođu još k tome 2 objektiva. 18-55, 75-300

d0magoj_OS 15.09.2012. 16:14

što mislite o Pentax? Nezanima me prelazak ali po cijeni mislim da se najviše dobije uloženo dobiveno kod njih :S

RAUL 15.09.2012. 17:25

Koji Pentax?Ja koristim WG1 i mogu reci da sam zadovoljan.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger