PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Koji digitalni fotoaparat? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=62883)

Gabre 23.05.2013. 12:19

Probao sam ga pol sata u trgovini, pa sam probao i nikon 1v1, pa canon eos m, jedino nisam sony nex probao

Nikon ima super ekran ali sve ostalo lose
Canon ima touch sucelje, i nista posebno... A skuplji 800kn

Jedino sto nikon bolje lezi u ruci zbog gripa

Budem poslikao stogod, vjerujem da su sluke bolje id kompakta, u zg sam trenutno pa nemam komp uz sebe.

Syss btw, kava?

Edit: gdje ima dobar izbor torbi za fotice, mene zanima nesto da je plitka, da je mogu nosit preko ramena, nesto kao laptop torba samo manji dimenzija, bilo bi savrseno.
Sve su nekako kockaste i preglupo izgledaju...
Da su joj dimenzije tipa 20x20x10cm

doublev 24.05.2013. 09:50

Jesi uzeo još neki dodatni objektiv uz E-PL3?

Jole911 24.05.2013. 13:17

To kad bi bas i htio pratit trend ostao bi i bez kuće i svega ,ustvari je nemoguce pratit ,danas kupis za 10 minuta izdaje novi he he :) navodno bolji od prijesnjeg ,a ustvari i nije bas,

Gabre 24.05.2013. 22:26

Citiraj:

Autor doublev (Post 2400877)
Jesi uzeo još neki dodatni objektiv uz E-PL3?

Polako, treba se najprije prilagoditi na ovo..

Sinoc sam ispucao hrpu slika po gradu po noci, bas me zanima na sto to lici kad se prebaci na komp, ali sam vidio da dere na iso1600 na automatici, na ekranu od fotica ne izgleda lose, vidjet cemo na kompu.

Manualni fokus je zakon za video, ali je preeeevise okretanja, treba biti onaj ring direktniji..

Budem napisao reviewic ako stignem

doublev 25.05.2013. 11:06

Bit ce ti dobre fotke na 1600...

Jole911 26.05.2013. 13:31

E sad bi trebao neku povoljnu trgovinu koja prodaje Nikone da salje pouzecem ili da me slucajnoi nezahebu kad uplatim ,pa sad nema pa druga je cijena i slicno vec imam losih iskustava s nekim trgovinama.

Hvala!

skitnica 26.05.2013. 13:47

Za koji model?

Jole911 26.05.2013. 14:53

Citiraj:

Autor skitnica (Post 2402156)
Za koji model?

Nikon L820 !

Gabre 26.05.2013. 14:54

Imas elipso, plus sad imaju na rate 24mjeseca na nikon bas


Ja danas idem po heliosa 44-2 sa adapterom, malo za igrati se

Jole911 26.05.2013. 15:09

Citiraj:

Autor Gabre (Post 2402195)
Imas elipso, plus sad imaju na rate 24mjeseca na nikon bas


Ja danas idem po heliosa 44-2 sa adapterom, malo za igrati se

Ajd pitaj ako ides tamo da li imaju taj model Nikon L820i da li ima u Sl.Brodu u njihovoj poslovnici, bas takav model,.
nisam blizu ZG pa nemogu tamo otici,,,,

Hvala!

Gabre 26.05.2013. 15:22

Da ti kupim i posaljem busom odmah?













Pa imas telefon pa zovni pobogu, ne idem tamo, privatno kupujem objektiv

Jole911 26.05.2013. 15:24

Citiraj:

Autor Gabre (Post 2402210)
Da ti kupim i posaljem busom odmah?

Pa imas telefon pa zovni pobogu, ne idem tamo.

Moze ja ti uplatim sutra na racun :D

Ovdje ti je kao druga drzava nazoves trgovci nadrkani jer nisu zadovoljni placama,samo sto te neposalje u rodni kraj,,,Dodjes tamo nema nista,

Nazalost ulazino u EU ali mi nismo ni blizu te EU,bar ne ovdje u Slavoniji,,,,

Gabre 26.05.2013. 15:29

Nije ni zagreb. Nista bolje.

daxxx88 27.05.2013. 09:46

eto igrom slucaja dobio na poklon Panasonic Lumix TZ30

iako je compact, nakon ovog dodje kao prilicno osvjezenje
mislim da prvi put koristim zoom na foticu :D

da sam sam kupovao, mozda bih radije uzeo LZ30 (baterija, macro, zoom) ili nekakav drugi SLR-like
no opet, ovaj stane u dzep

+
stabilizacija me zadivljuje (obzirom da nisam nista bolje koristio dosad)
dosao je i s ekstra baterijom, tako da je i to plus
CMOS senzor umjesto CCD (kaze internet da su kvalitetnije slike s tim :) - iako nema previse smisla takva usporedba; ako nista, barem je bolji baterry life)
ugradjeni HDR i panorama

-
touchscreen, 3d fotke i gps su karakteristike koje su mi nepotrebne, no eto, nisam ga ja birao
tipke pored ekrana, iako su celicne, odaju donekle "plastican" dojam

stavim koju fotku kad dodjem na komp doma

jopis 27.05.2013. 10:04

Evo samo da podijelim iskustvo, ako bude zainteresiranih za taj uređaj :)
Jučer sam se 'družio' cijeli dan Canonom 1100D.
Dobio sam ga od frendice na cjelodnevno korištenje, pa evo par dojmova.
Prvo mane - plastikaner, to me prvo ubolo u oči, baš onako cheap cheap dojam izrade ostavlja, bučan je u radu, ajme, autofocus je 'čudan', ne uhvati dosta puta. Manual mila majka. Blic također u zatvorenom se nekad ne otvori (na auto, naravno). Kupljen je sa 18-55 (s kojim sam fotkao), te 75-300, koji ću isprobat neki drugi vikend, sad nije bilo niti vremenski pogodno, niti je situacija dozvoljavala (fotkanje Sv. pričesti).

Na drugu stranu, fotke su prilično dobre, vanjske pogotovo, a i u zatvorenom prostoru također, a plastikaner kejs ima i svoju prednost u vidu manje mase (što je u ovom slučaju poželjno zbog mlade vlasnice).
Sve u svemu, za 3800kn s dva objektiva, dobra kupnja, ako zanemarimo buku i plastiku :)

Jole911 27.05.2013. 11:52

Evo znao sam sve poredu na zalihi nema nitko Nikon L820 :) svi bi da platim unaprijed pa da čekam tko zna do kad i da li uopce ce to imat ,, Strašno,,,,

d0magoj_OS 27.05.2013. 12:15

legica mi želi kupit foto aparat do 1100 kn a pojma nemam što da joj preporučim,...nemora biti dslr nešto što je najbolje uloženo dobiveno za te novce..hvala

Jole911 27.05.2013. 16:23

Citiraj:

Autor d0magoj_OS (Post 2402710)
legica mi želi kupit foto aparat do 1100 kn a pojma nemam što da joj preporučim,...nemora biti dslr nešto što je najbolje uloženo dobiveno za te novce..hvala

Ako imas trgovinu gdje se moze isprobat najbolje je tako ,pa svi sam provjeriš...

inace imas ovdje pa biraj :)
Code:

http://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120?q=&cod=1000&cdo=1100&primijeni=Primijeni+ove+kriterije
Ali te molim da po mogucnosti odes u trgovinu osobno i kupis,,jer ovo preko interneta je totalno nesigurna opcija,,Kod jednih sam narucio a vidilo se da je na zalihi no za 5 dana mi nije doslo nista pa ih kontaktiram,eh kazu imamo na Europskoj zalihi i doci ce za 10 dana hmmm ,sreca pa nisam morao platit prije dostave, jer sam odabrao opciju pouzećem ,,,Kod ovih niže sam provjerio i telefonski i svakako i platio sad ih ćekam,da vidim da li su svi takvi ...Bice zabave ako me zavaljaju :D

Jole911 27.05.2013. 17:27

Nasao sam u M-Computers ,e sad čekam da mi ga posalju pa cu vam napisat kako sam prosao, a i neki reweiw napisati o tom Nikonu L820 ,,jer na internetu vrvi svasta,,,
Znaci mozda za 2 dana će se sve znat :)

Jole911 29.05.2013. 21:54

1 privitaka
Dakle to je Nikon L820 nije bilo crni pa sam uzeo Plum nije losa boja neističe se previse.

http://www.zaslike.com/files/aj2008n...qqkt_thumb.jpg

http://www.zaslike.com/files/wezyy3u...zdkj_thumb.jpg

http://www.zaslike.com/files/wdj2308...k01r_thumb.jpg

1. zamjerka je to sto nepokazuje koliko se povecava opticki zoom ima samo crta,vavljda je do te crte opticki a od crte digitalni zoom jer u postavkama nevidim da se moze iskljucit digitalni zoom,,,,Stvarno mi fali pokazatelj optičkog zoma ko sljep neznas nista, pa nemogu vjerovat to imaju i lošiji ""aparati.
2. video snimanje u HD rezoluciji daje bolje rezultate od slikanja slika do 30x optičkim a digitalni zoom je katastrofalan mozda neznam podesit ili je prilicno sad los vremenski uvjet za slikanje budem jos proucio sta i kako ,,
3. zamjerka je što neotvara sam blic vec se mora stisnuti dugme sa lijeve strane,na Sonyu H10 to sam radi pa mi je malo čudno da to ovaj nemoze.
4.slikanje sa optičkim zoom om je doslovno katastrofa,na stativu do 30x i nije neka optika,dakle to je neistina 30x a digitalno pliva slika kao da je u vodi pa kad se uslika ostane sva čupava kvačiteta nikakva..

Bojim se da ce bit jos nedostataka to su samo oni prvi dojmovi,,,:zdero2:

Evo slike i od nikona L820 pa vi sad vidite one od prije po meni Sony H10 daleko jasnije slika,,

uslikano bez optickog zooma,
http://www.pohrani.com/t/D/bH/1tdSltct/dscn0076.jpg

uslikano sa optickim 30x
http://www.pohrani.com/t/3W/rY/3lPi0KJ2/dscn0077.jpg

Opticki + digitalno nedefinirano koliko kad nepokazuje uopce zoom u brojkama ima samo crta :D
http://www.pohrani.com/t/3L/k7/1XGj8Fgz/dscn0078.jpg

Prednosti na ovom Nikonu L820 je Full HD video koji radi odlicno i sa zom om, i 2 g. garancija,,,Ostalo mi je sve kriticno :D

Mejzlik 30.05.2013. 15:19

Moze preporuka fotica do 2000kn, da se moze kupiti na rate na AMEX.

Dosada sam imao Sony H10, kojem je krepao flash nakon 1god, i od tada su slike u banani...

Svidja mi se Canon sx500 is, pa ima li tko kakva iskustva?

Jole911 30.05.2013. 16:11

Citiraj:

Autor Mejzlik (Post 2404848)
Moze preporuka fotica do 2000kn, da se moze kupiti na rate na AMEX.

Dosada sam imao Sony H10, kojem je krepao flash nakon 1god, i od tada su slike u banani...

Svidja mi se Canon sx500 is, pa ima li tko kakva iskustva?

Ja vise nisam pametan svi ti novi aparati ispod 2.500 kn su prelosi,,,Imao sam sony H10 nazalost prodao ga po meni bolji i od Nikona l820 i od Panasonic DMC-LZ20 !
Najbolje otici tu gdje kupijes isprobas ga i kupis ako ti odgovara,Sve ovo sto se nadje na internetu je namjesteno ,,,,A koliko sam skuzio Nikon je nikakva marka,bar ovi L modeli,,,,
A u karakteristikama moze pisat svasta ali u stvarnosti to i nije tako ili ja neznam slikat osim s tim Soniyen H10 :D

skitnica 30.05.2013. 17:19

Mogao si i poslusati koji savjet u ovoj temi da su ti superzum aparati za qrac.

Sto se tice preporuke do 2000kn jedino i iskljucivo Olympus XZ-1.

sasuke_the_king 30.05.2013. 17:55

od jeftinijih superzoomova, canon sx serija definitivno. osobito uz chdk i naknadni editing u lightroomu ili čemu već. a ove slike sa nikona gore su katastrofalne.
(inače, xz1 ako se slika u raw-u može jako lijepe slike napravit, šteta da mu je jpeg engine zaqurac, tj NR ubija).

Jole911 30.05.2013. 18:07

Ma nema veze nekom cu ga prodat nije da on nevalja ,nego meni nevalja :)u usporedbi na stari od 4 g. sam mislio da je revolucija :D al sam podlegao video sadrzajima s youtube reklama,,,,

Mejzlik 30.05.2013. 21:15

Znaci taj SX500 vrijedi cemu, vidim da ima manual fokus sto mi se svidja...

Najradije bih uzeo SLR, ali su mi preskupi, a opet polovne uzimat mi je tak-tak, a i treba iskesirat ljude odjedanput...

Jole911 30.05.2013. 22:16

Vjeruj mi ja sam imao Sony H10 prodao ga za 700kn i sad mi je zao jer ovima do 2000kn parira i to prilicno :) vjerovao ili ne al je istina..To je moje misljenje o Soniyu H10 ,e sad neznam kakav je onaj novi Sony H 200B on ti je oko 1500kn ,ako netko ima takav aparat volio bi da napise i uslika neku sliku s njim,,,, Mozda je i on kao i ovi sad novi jadna žalost, mozda i nije :)

sasuke_the_king 30.05.2013. 22:23

izvini al koji će ti q manual fokus na kompaktu? na 28mm ti je u fokusu sve od kojih 30tak cm do beskonačnosti. (ali da, ima ga, i kompletne PASM modove. jedino manual focus je nezgrapan za korištenje, moraš vrtit dial ko lud, iako imaš distance skalu pa vidiš okvirno na koju udaljenost ti je namjestio fokus).
ja imam sx240hs, za te pare koliko sam ga platio sam oduševljen (kupio sam ga vani za cca 900kn). stabilizacija je odlična (1/15s na 500mm je oštro! i to iz ruke), i ako slikaš u raw-u do iso 800 ga se može koristit bez da drastično ubije sliku, a to sam sa starim digitalcem mogao samo sanjat.

sx500is ima ccd senzor, nije baš da pratim previše ali cmos dalje bolje rezultate, osobito pri višim isoima. sx240 na iso 3200-6400 je i dalje upotrebljiv, nije neka sreća ali se kuži šta je na slici.

Jole911 30.05.2013. 22:42

Citiraj:

Autor sasuke_the_king (Post 2405086)
izvini al koji će ti q manual fokus na kompaktu? na 28mm ti je u fokusu sve od kojih 30tak cm do beskonačnosti. (ali da, ima ga, i kompletne PASM modove. jedino manual focus je nezgrapan za korištenje, moraš vrtit dial ko lud, iako imaš distance skalu pa vidiš okvirno na koju udaljenost ti je namjestio fokus).
ja imam sx240hs, za te pare koliko sam ga platio sam oduševljen (kupio sam ga vani za cca 900kn). stabilizacija je odlična (1/15s na 500mm je oštro! i to iz ruke), i ako slikaš u raw-u do iso 800 ga se može koristit bez da drastično ubije sliku, a to sam sa starim digitalcem mogao samo sanjat.

sx500is ima ccd senzor, nije baš da pratim previše ali cmos dalje bolje rezultate, osobito pri višim isoima. sx240 na iso 3200-6400 je i dalje upotrebljiv, nije neka sreća ali se kuži šta je na slici.

Raw taj aparat ima podrsku ?
Hmm mozda ima vise vrsta ,
Code:

http://www.bug.hr/digitalije/fotoaparati/canon/powershot-sx240-hs/1180.aspx

rendula 30.05.2013. 22:43

Ima li mozda tko kakav prijedlog cim jeftinijeg kompaktnog fotica? Ono, cisto za turisticke slike, s obzirom da mi je kamera na mobitelu ocajna.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger