PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Novosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Apple iPad 2 i novi IOS 4.3 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=210888)

kmatkovic 02.03.2011. 21:06

Apple iPad 2 i novi IOS 4.3
 
Apple je predstavio novi tablet iPad 2 i novi IOS 4.3

Na samom predstavljanju nakon mnogo nagađanja o njegovoj bolesti bio je i glavni čovjek Apple-a Steve Jobs "Radili smo na ovam proizvodu već neko vrijeme, a ja nisam želio propustiti njegov izlazak."

Predstavili su prilično impresivne brojke prodaje prvoga iPada i aplikacija koje se mogu naći u App Store-u.

Novi iPad 2 dolazi na tržište u većini zemalja 11. ožujka 2011.

Neke od zanimljivih karakteristika:

- novi A5 Dual-core processor
- 2x brži CPU
- 9x brža gafika
- kamera sa prednje i stražnje strane
- nevjerovatno je tanak samo 8.8 mm
- dolazi u bijeloj i crnoj boji
- trajanje baterije 10 h
- HDMI (1080p) VideoOutput


Više na iPad 2 Technical Specifications

Cijene su također ostale iste

WiFi 16GB $499 ..... WiFi+3G 16GB $629
WiFi 32GB $599 ..... WiFi+3G 32GB $729
WiFi 64GB $699 ..... WiFi+3G 64GB $829

Novi IOS 4.3 također izlazi 11. ožujka i donosi znatno bolje Safari performance pomoću novog Nitro JavaScript enginea, iTunes Home Sharing, AirPlay i dugo očekivani Personal Hotspot za iPhone 4.

Shockre 02.03.2011. 21:59

eh, sad.. kak skupit 800€ u mjesec dana? :D

kmatkovic 02.03.2011. 22:03

Citiraj:

Autor Shockre (Post 1861780)
eh, sad.. kak skupit 800€ u mjesec dana? :D

lol

Amerika nije rad i znoj postoje Apple i Stevie boy... jedini način po normalnoj cijeni

tor 03.03.2011. 07:53

ajd, ovo već liči na nešto ;)

coconut 03.03.2011. 19:18

Sviđa mi se ona 'pokrivaljka' za njega. Vrlo je praktična i inovativna. Službeni video
http://www.youtube.com/watch?v=YFpZ6P6Uv3I

P.S.
Za one koji se pitaju 'koja je ono cool mjuza u podlozi videa', odgovor je Florence And The Machine - Dog Days Are Over (Lungs, 2009). Uber cool video za istu
http://www.youtube.com/watch?v=iWOyfLBYtuU

syss 03.03.2011. 19:26

Citiraj:

Autor tor (Post 1861969)
ajd, ovo već liči na nešto ;)

veliš da su ti 3ojku predstavili već bi vadio karticu :D :D

to je moglo ličiti i prošle godine na ovo imho ;)

tor 03.03.2011. 20:09

Citiraj:

Autor syss (Post 1862532)
veliš da su ti 3ojku predstavili već bi vadio karticu :D :D

to je moglo ličiti i prošle godine na ovo imho ;)

baš to :D

^SuperUnknown^ 03.03.2011. 20:18

Prvi macici se u vodu bacaju :) Oko prvog iPada se ionako nisu morali nesto posebno potruditi kad bilo kakav konkurentni/usporedivi proizvod nije postojao ni izbliza.

Matth€w 03.03.2011. 21:18

Od 11.03. će biti dostupni čak i u Best Buyu i Walmartu. :)

Fino je (konačno i donekle) Apple pokrio ostale distribucijske elemente, barem u ovom startu, jer po meni su izgubili dosta potencijale love zbog nemogućnosti ispunjivanja potražnje.

SrKi 03.03.2011. 22:48

to nije bilo zbog manjka distribucije nego kapaciteta proizvodnje. bas zbog cinjenice da imaju svoje ducane je cijena niza od konkurencije, ne treba se davati provizija trgovackim lancima.

Matth€w 03.03.2011. 23:49

Čisto jasno. Između ostalog sam se i htio nadovezati na tu činjenicu u tom mom predhodnom komenatru, samo je to bilo malo teže izvući iz konteksta. :)

Po meni bi Apple trebao otvoriti tvornice i podići proizvodnju baš iz tih razloga, ali očito su oni zadovoljni i s ovim sistemom. Filaju bogata tržišta tim novijim proizvodima koliko ide, 4-6-8-10 mj., ovisno o potražnji u zemljama veće kupovne moći, a onda se (službeno) prebace tamo gdje mogu pokupiti preostali kikiriki, poput Hrvatske recimo. Proizvodi će uvijek biti "do kraja" prodani, a pojam punog lagera je očito nepoznat u njih, niti ga kane uvesti. Baš bio neki dan u Apcomu, oni imaju skladište u rangu malo većeg dnevnog boravka. :)

Očito im ta njihova računica, koju su sigurno više puta "okrenuli", ne odgovara uzimajući u obzir razliku cijene proizvodnje (pogotovo segment ljudske radna snage) u relaciji Europa - Azija.

kmatkovic 03.03.2011. 23:54

Broj prodanih primjeraka govori u korist njihove politike poslovanja. Upitno da povećaju proizvodnju, a samim time i troškove te da iPad bude odmah dostupan u svim zemljama svijeta kako bi se to odrazilo na njihovu prodaju i bili te brojke bile znatno veće.

Moje mišljenje je da nebi te da su oni napravili vrlo dobar način prodaje sviđao se on nama ili ne.

Omjer cijene nas i Amera je smiješan.

kod njih 1/6 plaće dođe iPad, a kod nas cijelu plaću pa nekome čak i dvije.

syzygy 04.03.2011. 08:44

Citiraj:

Autor Matth€w (Post 1862747)
Čisto jasno. Između ostalog sam se i htio nadovezati na tu činjenicu u tom mom predhodnom komenatru, samo je to bilo malo teže izvući iz konteksta. :)

Po meni bi Apple trebao otvoriti tvornice i podići proizvodnju baš iz tih razloga, ali očito su oni zadovoljni i s ovim sistemom. Filaju bogata tržišta tim novijim proizvodima koliko ide, 4-6-8-10 mj., ovisno o potražnji u zemljama veće kupovne moći, a onda se (službeno) prebace tamo gdje mogu pokupiti preostali kikiriki, poput Hrvatske recimo. Proizvodi će uvijek biti "do kraja" prodani, a pojam punog lagera je očito nepoznat u njih, niti ga kane uvesti. Baš bio neki dan u Apcomu, oni imaju skladište u rangu malo većeg dnevnog boravka. :)

Očito im ta njihova računica, koju su sigurno više puta "okrenuli", ne odgovara uzimajući u obzir razliku cijene proizvodnje (pogotovo segment ljudske radna snage) u relaciji Europa - Azija.

Ekipa koja stoji iza prodaje je i više nego sposobna, volim ih pratit upravo iz tog razloga.

Odvajanje tržišta je za prošli ipad ostvarilo više koristi nego štete. Kada su već počele kružit glasine o iPad 2, ove veće zemlje su prestale kupovati prvi iPad, dok su ga ove manje tek dobile.

Zemlje s većom kupovnom moći se fila s novim proizvodima, a u zemljama s manjom se prodaju ostaci lagera. Po meni odličan poslovni model u kojem ti se jednostavno ne može dogodit da ti je izašao novi proizvod, a da imaš još nekoliko milijuna starog proizvoda na skladištu zato što negdje računica nije štimala.

Primjerice, Sony Ericsson. Došao sam do informacija da je Xperia linija mobitela u zadnjih par tjedana znatno pala u prodaji, samo zato što se na MWC-u predstavio Neo, Pro i Arc, koji dolaze tek za dva mjeseca. Samim time su si napravili rupu u prodaji.

SrKi 05.03.2011. 16:09

Citiraj:

Autor Matth€w (Post 1862747)
Čisto jasno. Između ostalog sam se i htio nadovezati na tu činjenicu u tom mom predhodnom komenatru, samo je to bilo malo teže izvući iz konteksta. :)

Po meni bi Apple trebao otvoriti tvornice i podići proizvodnju baš iz tih razloga, ali očito su oni zadovoljni i s ovim sistemom. Filaju bogata tržišta tim novijim proizvodima koliko ide, 4-6-8-10 mj., ovisno o potražnji u zemljama veće kupovne moći, a onda se (službeno) prebace tamo gdje mogu pokupiti preostali kikiriki, poput Hrvatske recimo. Proizvodi će uvijek biti "do kraja" prodani, a pojam punog lagera je očito nepoznat u njih, niti ga kane uvesti. Baš bio neki dan u Apcomu, oni imaju skladište u rangu malo većeg dnevnog boravka. :)

Očito im ta njihova računica, koju su sigurno više puta "okrenuli", ne odgovara uzimajući u obzir razliku cijene proizvodnje (pogotovo segment ljudske radna snage) u relaciji Europa - Azija.

nesto slicno just in time sistemu, roba im ne sjedi u skladisu i samim time gubi novce, nego brzinom svjetlosti dode do kupca.

nisu im samo distribucija i proizvodnja na visokoj razini nego i marketing. jednostavno je fascinantno koliko hype-a stvore pri predstavljanju proizvoda. cak i nije potrebna agresivna reklamna kampanja da bi se pricalo o njihovim proivodima.

VandaL.pr! 07.03.2011. 00:41

Ovih $499 mi zvuči zanimljivo, koliko ce to biti kod nas?

kmatkovic 07.03.2011. 00:45

Citiraj:

Autor -^sato. (Post 1864764)
Ovih $499 mi zvuči zanimljivo, koliko ce to biti kod nas?

Isto tolika ali Eura + PDV...

Ma sigurno 4000 kn pa na gore

Shockre 07.03.2011. 02:16

kolko sam ja upoznat sa situacijom, apple je stiso nase resellere i snizili su cijenu dosta. mislim da je sad najjeftiniji model 3099kn umjesto 3999kn il kolko je vec bio tak da bi i ovaj trebo bit 3099kn.

tor 07.03.2011. 07:55

Da, bome je.

Jerry Drake 07.03.2011. 10:29

Svejedno je to previše love za igračku...

Codiac 07.03.2011. 17:33

bitno da od 4 lika u video jedan ima kosu :D vidi se da se solidariziraju sa stevanom :)

imho kad ce ipad ili neki lookalike biti oko 1500kn onda ce me to zanimati...

pa nemre tablet biti skuplji od laptopa..

Disco 07.03.2011. 18:34

U ita je prvi ipad 379€ a oni cak i vracaju 100€ svima koji su ga kupili izmedju 16.2 i 2.3. ove godine, bas me zanima dal nasi vracaju pare...mos misliT;-)
Ajd mozda i kod nas dodje 2ka u 4om mjesecu, cjena ce joj bit sigurno 3949kn kao i 1ici. Tako je svugdje pa ce valjda i kod nas tako!

coconut 07.03.2011. 19:37

Nema šanse da iPad 2 dođe kod nas prije ljeta. Sadašnji je kasnio mjesecima, a ti očekuješ da će ga biti kad i vani. Realno je očekivati da će doći najesen ili možda čak tek oko Božića.

Disco 07.03.2011. 20:28

Citiraj:

Autor coconut (Post 1865269)
Nema šanse da iPad 2 dođe kod nas prije ljeta. Sadašnji je kasnio mjesecima, a ti očekuješ da će ga biti kad i vani. Realno je očekivati da će doći najesen ili možda čak tek oko Božića.

A mozda (nada umire posljednja), vidicemo, al zato je trst jako blizu ;-)
Vidim i da su po oglasima jos uvjek skuplji od ovih novih iz ducana (ipad 1)....
Ovdje ocito ima ovaca za sisanje!

coconut 11.03.2011. 15:27

iPad 2 danas dolazi u prodavaonice preko bare. Kad će kod nas, nitko živ ne zna
http://www.gsmarena.com/apple_ipad_2...-news-2407.php

coconut 13.03.2011. 09:38

Izgleda da ima problema sa izbijanjem svjetlosti uz rubove
http://www.youtube.com/watch?v=j0s0mTGY9c8

Isto tako, 4 i 5-prstni gesture nije aktiviran po defaultu već ga treba aktivirati dodatnom aplikacijom (5$, nije potreban JB)
http://ca.gizmodo.com/5780541/how-to...e-in-your-ipad

lowrider 13.03.2011. 13:27

Citiraj:

Autor Codiac (Post 1865130)
bitno da od 4 lika u video jedan ima kosu :D vidi se da se solidariziraju sa stevanom :)

imho kad ce ipad ili neki lookalike biti oko 1500kn onda ce me to zanimati...

pa nemre tablet biti skuplji od laptopa..

:care::goood:

Disco 13.03.2011. 22:59

Citiraj:

Autor coconut (Post 1869384)
Izgleda da ima problema sa izbijanjem svjetlosti uz rubove
http://www.youtube.com/watch?v=j0s0mTGY9c8

Isto tako, 4 i 5-prstni gesture nije aktiviran po defaultu već ga treba aktivirati dodatnom aplikacijom (5$, nije potreban JB)
http://ca.gizmodo.com/5780541/how-to...e-in-your-ipad

Isto tako nema trenutno hardverskog jailbreaka, postoje i oni softverski, ali ih stevo moze uvjek zakrpat, ove hardvereske moze tek sa novijim hardverom ko sad, dakle ovo vazi samo za ipad 2 trenutno...

IcyTexx 13.03.2011. 23:28

Citiraj:

Autor coconut (Post 1869384)
Izgleda da ima problema sa izbijanjem svjetlosti uz rubove
http://www.youtube.com/watch?v=j0s0mTGY9c8

Gledo sam neke reviewe, kazu da je sve isto ko i na iPadu 1.

Disco 13.03.2011. 23:36

Citiraj:

Autor IcyTexx (Post 1870185)
Gledo sam neke reviewe, kazu da je sve isto ko i na iPadu 1.

Sta i prvi ipad ima tih problema s curenjem svjetlosti?

coconut 14.03.2011. 07:49

Milsim da se govorilo da iPhone4 ima iste probleme.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger