PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Memorije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Memorija i Command Rate (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=105876)

AskThePro 27.04.2008. 15:44

Memorija i Command Rate
 
Dakle, iso sam ocat svo proc, i nece i nece. Na newsima su rekli los odnos maticna - proc, ali ja nisam vjerovao, s obzirom da na abitu tvrde da se odlicno kloka na ovoj maticnoj. I sad ja ta cu sta cu, i idem probat samo memoriju podesavat. I odem u bios, stavim latncije na KINGMAX 800mhz memrije sljedece 5-5-5-15, i finos e boota ali nece win podic. odem vratim na 5-5-5-18 i opet nece. stavim sa 1T na auto, znaci koda nis nisam dirao i fiino sve dize. Jel moguce da je memorija usrana tak da nemerm nis dirat ili je ono kaj su mi erkli na njuzima? Ak je do memorije kupujem Ballistixe.

Hvala na odgovorima

nino 27.04.2008. 15:46

IMO, jos nisam vidio ddr2 na 1T.

Dizel 27.04.2008. 15:47

Memtest86+ v2.01 i boot.

Wolverine 27.04.2008. 15:55

Citiraj:

Autor AskThePro (Post 1013183)
Dakle, iso sam ocat svo proc, i nece i nece. Na newsima su rekli los odnos maticna - proc, ali ja nisam vjerovao, s obzirom da na abitu tvrde da se odlicno kloka na ovoj maticnoj. I sad ja ta cu sta cu, i idem probat samo memoriju podesavat. I odem u bios, stavim latncije na KINGMAX 800mhz memrije sljedece 5-5-5-15, i finos e boota ali nece win podic. odem vratim na 5-5-5-18 i opet nece. stavim sa 1T na auto, znaci koda nis nisam dirao i fiino sve dize. Jel moguce da je memorija usrana tak da nemerm nis dirat ili je ono kaj su mi erkli na njuzima? Ak je do memorije kupujem Ballistixe.

Hvala na odgovorima


To je zbog CR-a na 1T
Iako DDR2 može uredno radit na 1T, večina njih ipak stabilnije radi na 2T
Dakle postavi u BIOSU na 2T ili auto i sve bi trebalo biti OK

Ozi 27.04.2008. 16:14

To što ti piše da su u 800 modu ne mora značit da i rade na toliko, ploča će ti reć ili to ili npr. 667, to znači ako si overklokirao onda da bi ti i radilo na punih 800 moraš dić i voltažu memorije. Pogledaj na stranici proizvođača memorije pod tim modelom i bit će ti jasno. Ako ti ovo zvuči smiješno i nemoguće, napravi benchmark ovako kako je i sa podignutom voltažom. Moguće je da ti se zbog nedovoljne mem voltaže ne boota, a kad mu daš da si sam izabere CR, onda mu malo olakšaš tek da se zbudi, ali to nije rješenje.
Ako kreneš u to budi samo pažljiv s voltažom iako i najobičnije memorije trpe i do 0.3V veće voltaže od maks. nazivne.

AskThePro 28.04.2008. 10:59

ne radi na 800mhz nega na 735 to znam od prije

AskThePro 28.04.2008. 11:30

A mozda ja nesto krivo radim, evo slike mog izbornika u biosu za podesavanje memorije

/Slike su u dva dijela pa se nsa dugoj ponavljaju neke opcije

Slika 1

Slika 2

A evo i slike menija za podesavanje taktova.

SoftMenu

Recite mi onda sta da radim. Probao sam sad sa 2T ali opet sam moao resetirati CMOS. Hvala.

Ozi 28.04.2008. 13:54

Citiraj:

Autor AskThePro (Post 1013917)
A mozda ja nesto krivo radim,

Recite mi onda sta da radim. Probao sam sad sa 2T ali opet sam moao resetirati CMOS. Hvala.

Super, odlično da već i sam znaš na kojoj frekvenciji rade memorije, znači da sam ti dobro rekao bez da sam vidio da znam da rade na manje od 800. :)

Kao što sam ti već rekao, na isti način kao što si potjerao procesor, tako moraš dat safta i memoriji, ne može ona radit na full 800 ili na koliko se već diže, bez da joj daš struje koja joj je potrebna za to (može na nekim pločama koje to naprave automatski, ali to nije ono najsretnije rješenje jer joj može dati i previše, a ploča ne zna koliko trpi taj keks). To ti nemre bit jednostavnije nego što je. Ti si načelno u biosu rekao "ajd ti radi sad na 800", al' joj nisi dao uvjete za to.
Ajde me poslušaj:)

Wolverine 28.04.2008. 17:16

Ozi to nije do napona memorijen nego je to tako kod svih AM2 ploča
na niti jednoj AM2 ploči ti neće 800MHz memorija po def radit na 800MHz već će to uvijek biti oko 750MHz
jednostavno je tako

AskThePro 28.04.2008. 18:42

ma gle covjek, ide u zrak za 17mhz sto dize memoriju na 800mhz, znaci na 217mhz radi sabirnica. Ali dignem li megaherc vise, nece se bootati. onda kako onda podesiti latencije, evo imas ss gore, sta da radim, ono ti je default sta imam na ss.

AskThePro 29.04.2008. 11:59

Citiraj:

Autor AskThePro (Post 1013917)
A mozda ja nesto krivo radim, evo slike mog izbornika u biosu za podesavanje memorije

/Slike su u dva dijela pa se nsa dugoj ponavljaju neke opcije

Slika 1

Slika 2

A evo i slike menija za podesavanje taktova.

SoftMenu

Recite mi onda sta da radim. Probao sam sad sa 2T ali opet sam moao resetirati CMOS. Hvala.


Ajde OCeri, sta da radim, ako grijesim??

AskThePro 29.04.2008. 12:03

Citiraj:

Autor Ozi (Post 1014080)
Super, odlično da već i sam znaš na kojoj frekvenciji rade memorije, znači da sam ti dobro rekao bez da sam vidio da znam da rade na manje od 800. :)

Kao što sam ti već rekao, na isti način kao što si potjerao procesor, tako moraš dat safta i memoriji, ne može ona radit na full 800 ili na koliko se već diže, bez da joj daš struje koja joj je potrebna za to (može na nekim pločama koje to naprave automatski, ali to nije ono najsretnije rješenje jer joj može dati i previše, a ploča ne zna koliko trpi taj keks). To ti nemre bit jednostavnije nego što je. Ti si načelno u biosu rekao "ajd ti radi sad na 800", al' joj nisi dao uvjete za to.
Ajde me poslušaj:)

ma probo sam milijun uta stavim sabirnicu na 250, sto je 1000mhz memorije po zakonu statistike, ali nije, nego je 900mhz, i ja nju fino natankam sa 2.1V i nejde. Probo sam navise, opet nece. Smanjim HT<->NB na 4x, nejde, 5-5-5-15, nejde 5-5-5-18 nejde, pa koji kurac onda

Ozi 30.04.2008. 15:46

Sori, nisam skužio da se radi o AM2 ploči.
Onda ne ide, zbog memorije naravno. Bad luck, ali ako može jedna sugestija...zašto bi davao novac za novu memoriju u ovom slučaju, stvarno nećeš dobiti nekakve pomake koji bi opravdali cijenu, jedino u slučaju ako želiš pošto po to imat klokanu memoriju, onda ne bih komentirao. Klokanje memorije je ionako kao brijanje komaraca, ako već možeš nešto napraviti s posotjećim keksima, ok, ali kupovati nove radi toga, ma hajde.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger