PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Koji digitalni fotoaparat? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=62883)

Vuco 04.09.2013. 23:48

Hvala puno na pomoći, kao i vlastitom mišljenju what to do u ovoj situaciji.

Čitajući par stranica ranije, pod PEN sam mislio da je opet neka kategorija fotića :D, moj bed. Fotke mi se čine super (stvarno nisam zahtjevan, niti mogu reći da vidim neke male razlike među najbrutalnijim fotićim, ali između moba i ovog XZ1 sam vidio razliku bez problema), cijena aman taman.

zvonac 06.09.2013. 01:59

Pozdrav, ubo rx100 (napokon:))ali gledam na displayu pojave se ko neki artefakti-crtice i to samo kod fokusiranja.. Primjetio sam da ak oću slikat neki objekt svjetliji, da onda na displeyu nema "artefakata"..
Uglavnom, osim toga ne vidim još kakvih greški, slike su ok, jedino me smetaju ti artefakti, dal je moguće da je nekaj problem s displayom?
Fotić je pod garancijom...

Kak servis gleda na te stvari?
http://www.pohrani.com/t/a/t7/2G7Nwb...0130906006.jpg

http://www.pohrani.com/t/3R/t3/4GniT...0130906007.jpg

aski 06.09.2013. 14:51

Kako je na otvorenom? Pada mi na pamet da mozda u blizini monitora nesto smeta :D
BTW, stavi koji sample :)

sasuke_the_king 06.09.2013. 14:58

napravi par slika u raw-u po danu, čisto da vidim(o) šta se iz raw-a po danu može izvuć (mislim na highlightse) i koja mu je efektivna rezolucija.

zvonac 06.09.2013. 21:28

Citiraj:

Autor aski (Post 2455905)
Kako je na otvorenom? Pada mi na pamet da mozda u blizini monitora nesto smeta :D
BTW, stavi koji sample :)

Odfural sam na servis..

Uglavnom ti "artefakti" se događaju dok slikam nekaj u slabije osvjetljenom prostoru, dok na svijetlu tog nema, neovisno o tome jel u blizini telka, monitor i sl..... Ne kužim, al nema veze, nek se u servisu s tim igraju:D

Poggiali 07.09.2013. 22:45

Fotic do 1300kn ?

Pozdrav!

Da vas pitam da li imate neku preporuku fotica do 1300kn, za oko su mi zapeli sony wx50 i canon ixus 510hs....

ono na sto ciljam je da fotic bude dosta kompaktan, opticki zoom da bude bar 5X, da snima 720p i ako je moguce, imao sam bolja iskustva sa CMOS senzorima pa je ta stavka pozeljna....

Gore 2 navedena imaju sve navedeno, ali me zanima ako je jos nesto vredno da razmotrim i ubacim u jednadzbu....

koliko je dobra micro sd kartica kao memorija u foticu? Bolje mozda gledati memory stick i klasicni SD ?

Na sto da obratim paznju kod snimanja videa, jer vidim vecina ih nudi 1080p, ali sad, koliko dobro snime taj video i koliko ga uspiju kompresirati :/

Hvala!

borny 16.09.2013. 05:45

Može preporuka digitalca do 1000kn, a da može brzo okidati između fotki?
Kako uopće prepoznati da fotić ima tako nešto?

fico007 19.09.2013. 11:11

Preporuka za fotoaparat
 
Trebao bih preporuku za fotoaparat do 1000 kn. Bitno je da koristi "obične" baterije i da daje kvalitetne slike (koliko može za taj iznos).
Hvala

GT3 19.09.2013. 11:28

Citiraj:

Autor fico007 (Post 2463760)
Trebao bih preporuku za fotoaparat do 1000 kn. Bitno je da koristi "obične" baterije i da daje kvalitetne slike (koliko može za taj iznos).
Hvala

jel te zanima rabljeno? prodajem ovakav: http://www.dpreview.com/products/fuj...fujifilm_s1800

fico007 19.09.2013. 14:15

Citiraj:

Autor GT3 (Post 2463771)
jel te zanima rabljeno? prodajem ovakav: http://www.dpreview.com/products/fuj...fujifilm_s1800

Zaboravio sam napisati da treba biti novi s garancijom. Ako je taj takav javi se na PM.

Forace 22.09.2013. 11:53

Citiraj:

Autor borny (Post 2461552)
Može preporuka digitalca do 1000kn, a da može brzo okidati između fotki?
Kako uopće prepoznati da fotić ima tako nešto?

To ti je u specifikaciji brzina slijednih fotografija ili općenito koliko fotki može uzastopno napraviti, s tim da u obzir moraš uzet da ti bljeskalica to usporava debelo.

Koliko brzo bi ti trebalo? I što podrazumijevaš pod tim: okidanje fotke za fotkom ili okidanje slijeda fotografija?


Trebam preporuku (nije za mene) po sljedećim parametrima:

- preporučljivo da je iz više klase kompakt, možda PEN dolazi ubzir ali manje od DSLR.a i veće (kvalitetnije) od kompakata za nekih 1k Kn
- dovoljno mu je širok kut snimanja (znači širokokutniji ima prednost)
- po mogućnosti ugrađen GPS
- dobavljiv u RH, novi sa garancijom

Primarno područje primjene: fotografije objekata (kuće/zgrade itd) u prostoru.

Ako nekom pada nešto napamet iz rukava slobodno nabacite prijedlog :D.

skitnica 24.09.2013. 13:23

Koji si ti optimist! Za 1000 kn mozes kupit osrednjeg idiota sa sirokim kutom snimanja.

Forace 24.09.2013. 13:51

Ne kuzim, pa rekoh skuplji od idiota za 1k jer su mi oni premali, ciljano je oko 3k bez problema. DSLR je otpao zbog glomaznosti i nepraktičnosti, a ne cijene. Iako razmatram opciju DSLR sa nekim ultra širokim objektivom. Evo da stavim cjenovni okvir do 3 - 4k kn.

skitnica 24.09.2013. 14:26

Ajd procitaj opet sto si napisao: ... kvalitetnije od kompakta za nekih 1k kn....

Uglavnom , za tvoje potrebe trenutno najbolji izbor je Nikon P330.
24mm sirokokutni
f1.8 na tom sirokom kutu
odlicna kvaliteta fotografije
izuzetno kompaktan i praktican
jeftin (2500kn)

najveca mana tog aparata je sporo spremanje .raw fotografija ali a s obzirom na potrebe koje si naveo, tebe to nece smetati.

zvonac 24.09.2013. 17:38

Citiraj:

Autor zvonac (Post 2455665)
Pozdrav, ubo rx100 (napokon:))ali gledam na displayu pojave se ko neki artefakti-crtice i to samo kod fokusiranja.. Primjetio sam da ak oću slikat neki objekt svjetliji, da onda na displeyu nema "artefakata"..
Uglavnom, osim toga ne vidim još kakvih greški, slike su ok, jedino me smetaju ti artefakti, dal je moguće da je nekaj problem s displayom?
Fotić je pod garancijom...

Kak servis gleda na te stvari?
http://www.pohrani.com/t/a/t7/2G7Nwb...0130906006.jpg

http://www.pohrani.com/t/3R/t3/4GniT...0130906007.jpg

Problem otklonjen.. Fotić došel sa servisa, zamjenjen je CCD čip..
Malo rijeđi problem kod takvih stvari, sad ne znam kak je općenito kod fotoaparata...

Uglavnom nema više artefakata po displayu:D

Forace 26.09.2013. 12:35

Citiraj:

Autor skitnica (Post 2466656)
Ajd procitaj opet sto si napisao: ... kvalitetnije od kompakta za nekih 1k kn....

Uglavnom , za tvoje potrebe trenutno najbolji izbor je Nikon P330.
24mm sirokokutni
f1.8 na tom sirokom kutu
odlicna kvaliteta fotografije
izuzetno kompaktan i praktican
jeftin (2500kn)

najveca mana tog aparata je sporo spremanje .raw fotografija ali a s obzirom na potrebe koje si naveo, tebe to nece smetati.


Uz toga mi za oko zapao i Nikon Coolpix P520. Neka razmišljanja o njemu?

Ovak koliko sam vidio po specifikacijama 520 ima neke prednosti ali na uštrb nekih drugih stvari (manji senzor i otvor blende na širokom kraju) i nekako mi se razlika između njih svodi na to što je nekom potrebno: mali i kompaktni ili malo veći te veći domet sa tele strane objetiva.

Ili ima još neka značajnija razlika ?

zvonac 26.09.2013. 15:32

Može neka preporuka memorijske kartice za RX100?
Imam neku class 4, koja nije baš nekaj posebna, sad tražim nekaj brže..
Kolko vidim ima class 100..
A ima i od SanDiska extreme 95mb..

skitnica 27.09.2013. 11:16

Koliki kapacitet ces kupiti da ti dam link na karticu?
Sve >= 30 MBps bi trebalo biti dovoljno dobro. Mislim da Sony u specifikacijama kaze Class 6 and up recommended. Ja sam sebi za NEX-5R narucio ovo:
http://www.idealo.de/preisvergleich/...6-sandisk.html

zvonac 28.09.2013. 06:29

Citiraj:

Autor skitnica (Post 2468412)
Koliki kapacitet ces kupiti da ti dam link na karticu?
Sve >= 30 MBps bi trebalo biti dovoljno dobro. Mislim da Sony u specifikacijama kaze Class 6 and up recommended. Ja sam sebi za NEX-5R narucio ovo:
http://www.idealo.de/preisvergleich/...6-sandisk.html

Tu sam čak karticu i gledal kod nas..
Ma gledal sam neke extreme verzije, koje dost koštaju, a baš ne vjerujem da su dost bolje od ove ultre...
http://www.iqcentar.hr/product&product_id=46173

skitnica 09.10.2013. 11:31

Prije par dana stigao NEX-5RL sa Sony PZ objektivom 16-50 f3.5-5.6

Prvi dojmovi su fantasticni a nesto vise i fotografije kad ga malo bolje proucim i kad mi vrijeme dozvoli izaci u prirodu.

Mejzlik 11.10.2013. 16:14

Nakon vise pokusaja kupnje fotica, preporuka sa ovog foruma, pa preporuka od frenda, konacno sam se pocastio solidnim foticem. Htio sam Olympusa Pen E-PM1, pa onda Canon SX260 HS, pa Olympus XZ-1, pa onda XZ-10 no nakraju odustao od svih navedenih...

...pa uzeo Olympusa XZ-2, koji me zasada odusevio, vrhunska kvaliteta izrade, objektiv odlican, sve rucne funkcije itd...
Kada se malo priucim, zaljepim par fotki, jer mi je sada jos uvijek prekompliciran... :)

tOta 11.10.2013. 18:33

Uf, XZ-2 je sigurno jedan od najboljih kompaktnih aparata, čak uz rang nekih skupljih konkurenata, odlična kupovina! :)

Kruno M 11.10.2013. 18:55

Što mislite za Canon SX500? Ili nešta oko 1500kn a da je bolje od ovog canona?

Mejzlik 12.10.2013. 15:38

Citiraj:

Autor tOta (Post 2476545)
Uf, XZ-2 je sigurno jedan od najboljih kompaktnih aparata, čak uz rang nekih skupljih konkurenata, odlična kupovina! :)

DSLR igra bi me puno vise kostala sa 2-3 koliko-toliko normalna objektiva, pa sam odustao od njih...

Evo jedan jucerasnji vecernji primjer fotke (bez ikakve obrade) :)

http://www.pohrani.com/t/3z/8J/fradHLg/1/pa110014.jpg

Bruno_Rv 12.10.2013. 16:08

Pozdrav ekipi. Zanima me imate li kakvu preporuku za jrftiniji kvalitetniji allrounder objektiv. Imam 18-55 VR kit. Zanima me hoce li me zadovoljiti 50mm/1.8g, 35mm/1.8g ili neki drugi,ne mora biti fiskni,rabljeni mozda jos i bolje radi cijene,ali trazim malo cisce slike,precizniji u smislu stabilizacije. VR kit nije los,jos je bolji kad se iskljuci VR,ali trazim nesto jos bolje uz ne preveliki ulog. Vidio sam 50mm/1.8g za oko 1400-1600kn nov u trgovini. Koliko je on bolji od mog iz kita? Jel bolji izbor 35mm? Probao u kitu i mozda cak malo bolje pase 35mm? Hvala.

tOta 12.10.2013. 18:07

Ako ćeš samo slikati portrete na otvorenom, 50-ka je prvi izbor, jer veća žarišna duljina daje manji DOF i uz više kompresije "godi" ljudskom licu, ali...

Puno ljudi se zaleti pa kupi 50-ku, kao to je normalni objektiv, ali na APS-C DSLR-ovima kao što je tvoj - vidim da koristiš 18-55 VR objektiv pa zato kažem, taj objektiv daje zapravo 75mm i zna biti dosta "dug" za svakidašnju upotrebu, tako da je 35mm puno bolji izbor (35mm x1.5 = 52,5) što je puno bliže i zapravo to je taj "normalac" objektiv, kao ima najbliži FOV ljudskom oku, iako zapravo oko i fotoaparat se ne mogu baš uspoređivati, ali eto. :D

Osobno sam kupio 35mm, iako imam 50mm, doduše manualnu ali također odličan objektiv, tako da moja ti je preporuka 35mm 1.8G, stvarno Nikonu se ne može prigovoriti za odlične i povoljne prime (fiksne) objektive, a čak ovaj se može koristit i na Full Frame Nikonima (FX) uz nešto znatnije vinjetiranje, ali ja ne bi imao primjedbu, uštedi mi posao u Lightroomu. :D

Oba spomenuta fiksna objektiva su odlična, oštra, kako to već ide sa fiksnim objektivima i njihovim prednostima nad zoomovima, a automatski dobiješ opciju da slikaš na f1.8-f2.8 zavisno koliko hoćeš DOF-a, a za razliku od kit objektiv gdje bi negdje morao ići 1/30 na nekih f4, ovdje ideš 1/100-1/120, tako nekako. :D

Na koncu, prime osim kvalitetnije optike uz ujedno jednostavniji dizajn radi same prirode fiksnog objektiva što rezultira tehničkim boljim fotografijama, nudi mogućnost plićeg Depth of Fielda, te naravno kada zafali svjetla dvije do dvije i pol blende brži objektiv omogućava slikanje dok kit objektiv nema tu šta tražiti, jedino ako su neke duge ekspozicije. :)

Ako još bude falilo svjetlosti, razmisli o off camera flashu, Nikon SB-700 ili Yongnuo TTL flashevi, nebo i zemlja kad se usporedi sa popup flashom na aparatu. :)

Verbum 15.10.2013. 18:27

Pozdrav ekipa, kaj se tiče fotića stvarno ništa ne kužim pa vas molim (one koji se kuže) da mi preporučite neki best-buy koji se može kupiti u HR do nekih 2000,00 kn.

Skupila nas se ekipa pa bi frendici kupili fotić za rođendan, nije neki profić no jako voli fotkat kad god stigne.

:fala: unaprijed

skitnica 23.10.2013. 16:25

Citiraj:

Autor Verbum (Post 2478410)
Pozdrav ekipa, kaj se tiče fotića stvarno ništa ne kužim pa vas molim (one koji se kuže) da mi preporučite neki best-buy koji se može kupiti u HR do nekih 2000,00 kn.

Skupila nas se ekipa pa bi frendici kupili fotić za rođendan, nije neki profić no jako voli fotkat kad god stigne.

:fala: unaprijed

Zene su cudna bica. Veoma je tesko odrediti best buy za njih. Moja takodjer voli fotografirati i onda to kaciti po Facebooku ali bi sigurno vise voljela nekog malog lijepog (rozog?) za u torbicu nego nekog "ruznog i velikog" ko sto je XZ-2 i slicno.

Forace 23.10.2013. 17:58

Kad je već tema dignuta da napišem par o Coolpixu P520. Na kraju je ipak on uzet. Na prvu loptu nije loš lijep grip, jednostavno korištenje, fino snima full hd film. Jedinu primjedbu bi mu možda uputio na količinu šuma na fotografijama, nekako imam dojam da nije puno bolji u odnosu na Canonovog IXUSA 130.

Al ovo gore je nekako na prvu loptu, nisam se stigao bavit i analizirat sad baš slike, samo sam ga na automatici malo prošetao po dvorištu i to je u pravilu to.

Sviđa mi se softwer jer nekako mi je lakši od ovog ixusa po kojem se gubim i nekak moram razmišljat, čak bi ovak reko da je i pristupačniji (softwerski) od EOS 400.

Ak negdje u budućnosti ulovim vremena budem svu trojicu malo testirao pa možda napišem nešto veći review.

Nekako svaki od ta dri predstavlja određeni segment.

Eto malo "nabacanih" misli.

Ako koga šta zanima o ovom coolpixu p520 slobodno pitajte.

Jole911 28.10.2013. 00:41

Ovo je snimano s Nikon L820! A sto bi tek s 42x ili nebi,,,,Zanima me koliko privuce neki Avion ja sam snimao ali nisam video stavio na upload prilicno je blizu :)


Ovo je iz ruke jedva sam ga hvatao posto je predaleko a koristio sam 30x opticki zoom i diditalni 4x :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger