PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   2.1 Zvučnici preporuka (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86249)

gringo11 05.11.2007. 02:45

2.1 Zvučnici preporuka
 
Trebam preporuku za zvučnike.
Da li da uzmem popularne logitech x-230 ili z-3 retail?

Koja je razlika izmedju Z-3 retail koji su 350kn i obicnih z-3 koji su preko 500kn??
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...te=0&Sifra=249

x-230
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...e=0&Sifra=9884

kalixius 05.11.2007. 02:50

Ja ti osobno imam Logitech X-230 i prezadovoljan sam.
Kvaliteta zvuka im je odlična kao i sami dizajn.
(već ih imam cca 7 mjeseci i nikakav problem sa njima)

A razliku između onih Z-3 ti ne mogu reći.(probaj naći na internetu)

Razer 05.11.2007. 02:52

Jedina razlika između Z-3-a koji dođu ~350kn i onih koji dođu ~500kn, je estetska.

Moja preporuka za jeftinije Z-3, imam ih i sam, i prezadovoljan sam. IMHO za tu lovu nema boljih ;)

gringo11 05.11.2007. 03:33

Ma mislio sam kupiti x-230, dok nisam vidio ove z-3 retail.

zicko 05.11.2007. 10:41

Pozdrav,


Zanima me da li z-3 zvucnici kad se komp ugasi a oni ostanu upaljeni, da li se cuje neki zvuk on njih ili ne?

To me jako zivcira kod sadasnjih zvucnika sto iako se nista neslusa na njima i smanjeni su cuje se neki zvuk pistanja iz njih.

P.S. Vidim da ih Razer ima pa ako bi mogo to isprobat pliz ili netko drugi nije bitno?


Hvala
Drazen

elvis again 05.11.2007. 10:46

Ne cuje se nikakav zvuk kad ostanu upaljeni. Ja ih isto imam Z3 i moja preporuka za istu lovu nema boljih.

Razer 05.11.2007. 11:01

Citiraj:

Autor elvis again (Post 860580)
Ne cuje se nikakav zvuk kad ostanu upaljeni.

Potpisujem.

Roso 05.11.2007. 11:02

Evo samo ću ti reć da sam se ja isto dvoumio između ta dva modela, na kraju sam uzeo x230 zato što nisu imali z3. Ako ćeš ih držat u sobi ili bilo kojoj prostoriji do nekih 15-tak kvadrata imat ćeš monstruozan bas, možda čak i prenaglašen ali ipak dosta kvalitetan i ne distorzira i pri najvećem pojačanju. A mogu se pojačat uistinu JAKO!

To govorim zato što sam zvučnike kupio za sestrin kompjuter, ja na svoj imam spojenu liniju sa 5 zvučnika i subwoofer sa 25 cm driverom, to ruši kuću. E, sad, kad sam kupio sestri te zvučnike spojio sam ih prvo kod sebe i malo pojača, a prijatelj nije moga virovat (kuća do) da to nisam svoju liniju raspalio!

Sad se ja pitam, ako su kompjuterski zvučnici tako jaki, a samo 350 kn, kakvi su tek oni skuplji :D

I kvaliteta zvuka IMHO je prilično zadovoljavajuća, ali bas mu je najjača strana.

miiicek 05.11.2007. 12:14

moj frend na x530 kad su ugašeni uredno sluša slovenski radio..lol..nemam pojma na koju fintu..tak da, uzmi bolje x230, pa možda se i tebi posreći da dobiješ radio gratis..

Juan 05.11.2007. 12:16

Ne želim otvarati drugu raspravu u moru rasprava o 2.0/2.1 sustavima za računalo, a ipak imam neka pitanja, ukoliko itko ima iskustva s dva modela o kojima razmišljam.
Logitech Z-10 i Creative Gigaworks T20.
Bez obzira na nedostatak subwoofera vjerujem da ova dva modela imaju ozbiljniji zvuk od svih ostalih računalnih zvučnika do 1000 kn, jer im se vrijednost ne mjeri po bassu, odnosno, 2/3 cijene izrade nije uloženo u sub.
Creative definitivno "vodi", jer sudeći po šlampavosti koje sam se nagledao kod z2300/5500 ne vjerujem da je z-10 išta bolji.
Ako itko posjeduje jedan od ovih modela, ili se susretao nek slobodno prokomentira.

A u zadnje vrijeme mi se nekako zanimljiv čini gigabyte GP-S7500, 2.1, jer za 350Kn sigurno daje više zvuka nego oni kreštavci koji se pakiraju u logitechove low end proizvode iste cijene.

-POP- 05.11.2007. 12:22

Jooooj nemojte opet sa pričama da 2.1 sistem po 300/350KN ruši kuću. Imaju prenaglašen bas logitechi i tu je kraj priče!

keyser_s()ze 05.11.2007. 13:12

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1801085

po meni odlični zvučnici (bolji od x230).

Razer 05.11.2007. 15:19

Citiraj:

Autor keyser_s()ze (Post 860688)
http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1801085

po meni odlični zvučnici (bolji od x230).

Imaš li čime argumentirati ovu tvrdnju?

Gjurovski 05.11.2007. 15:46

X-230 za tu lovu nema boljih..
Imam ih i sam doma u kombi sa Audigy 2 SE karticom predobro..
Jedina mana je sto se ova mrezica koja je preko malih zvucnika lagano podrapa...
I osobno sto me zivcira sateliti su spojeni kablovima i nedaju se od spojiti, dok sa Phillips-ovim prijasnjim zvucnicima se to moglo pa ih je lakse bilo namjestiti..

Elven 05.11.2007. 20:07

Citiraj:

Autor miiicek (Post 860644)
moj frend na x530 kad su ugašeni uredno sluša slovenski radio..lol..nemam pojma na koju fintu..tak da, uzmi bolje x230, pa možda se i tebi posreći da dobiješ radio gratis..

Ovo ja nisam mogao vjerovati dok nisam vidio svojim ocima. Ja na svojim x-230 to nikad nisam dozivio, ali cimer u Amsterdamu je imao x-530 i uredno se nekad cuo radio na njima :)

Sto se tice kvalitete zvuka i prenaglasenog basa na Logitechu, potpisujem. Kvaliteta zvuka na Logitechovim zvucnicima (x-230, x-530) NIJE vrhunska i nije prirodna. Ali za vecinu ljudi je vrlo vrlo dobra. Ja sam se osobno malo zeznuo sa ovim zvucnicima (kupio sam ih najvise jer sam prije toga testirao x-530 i bas me fascinirao. Gledanje Top Geara na tome je bio poseban gust :D).
Ali kad je u pitanju muzika, ja nisam fan muzike kod koje je bas presudan, vec vise gitara/vokal muzika, a u tom segmentu Logitech jako pada. Pogotovo u odnosu na Altec Lansing zvucnike. Altecovi nemaju toliko jak i mocan bas (dapace, dosta je slabiji i neuvjerljiviji, barem po mom misljenju), ali zato visoki tonovi zvuce odlicno.
Iako sad vise ne znam tko ih prodaje... oni koje sam ja imao na testu su dosli iz Ve-Mila, a sad vidim da imaju samo stereo zvucnike od Alteca, ni jedne druge :O

drupci15 05.11.2007. 20:22

ja koristim z-3 kupljene u vemilu i prezadovoljan sam istim. od zvuka, izgleda, jednostavnosti, jos da imaju daljinski i odvojive satelite uf....

Matth€w 05.11.2007. 20:29

Vidio sam novi Gigabyteov GP - S7500 kojeg je izbacio prije par mjeseci, i dosta su jeftini, cijena oko 300-350 kn, ali nažalost nisam ih imao prilike čut, iako su mi bili izbor do trenutnih Z-3 kojih imam i sa kojima sam prezadovoljan (cijena 350kn/kvaliteta).

keyser_s()ze 05.11.2007. 21:43

Citiraj:

Autor Razer (Post 860774)
Imaš li čime argumentirati ovu tvrdnju?

vidjeh i poslušah. zvuk (nećemo o ukusima) je po meni bolji od z3, a i izgled nije loš. jedina je mana što je kontrola za bas na vuferu, a onaj kotačić na daljinskom ne odiše mi nekom kvalitetom.

zicko 06.11.2007. 10:50

Citiraj:

Autor Razer (Post 860593)
Potpisujem.

hvala

Pioneer 06.11.2007. 11:22

Sharkoon Audics 2.1

Isprobali smo u ducanu (Links ri) i moram priznati da su stvarno impresivni. Je da su 300kn rang cijene, ali ovako topli zvuk nisam cuo od nekih altec lansing modela i boston acousticsa za pc.
5.1 sustav je jos impresivniji, gledanje LOTR-a Return of the king na njima je poseban dozivljaj za relativno normalnu svotu novaca. Jedini nedostatak 2.1 modelu je daljinac koji nije zapravo i nije daljinski nego BLIZINSKI :))). Naime, vezan je za zvucnike i to malo saxa.
Dizajn je besprijekoran, puno ljepse (iako je to subjektivno) u odnosu na logiteche tog cijenovnog ranga.
Topla preporuka od nekoga tko mrzi PC zvucnike, pa kakvi god oni bili :)

Uber Gosu 06.11.2007. 11:30

Sto bi reko Kazo budimo realni, ni jedni zvucnici do 200Eura nemaju "vrlo dobar" zvuk. Kao best buy u segmentu oko 50Eura je onaj zvucnik koji je tebi osobno ljep i ima neki detalj koji ti je ok.
Recimo neki logitech (neznam model) koji ima UberFancy potenciometar od "pola kile" koji izgleda predobro ali je neupotrebljiv jer treba 3 tjedna da se navikne na osjetljivost koja nije linearna nego eksponencijalna.....;(

Ja prije 2 i pol godine kupio neke lose Quadro 5.1(rade u 2.1 sa po 2 zvucnika na L i 2 na D kanalu) za 450kn, dobio i daljinski koji ina 4 tipke 2 za volume i 2 za bass volume, reko dok ne skupim lovu za neko zlo......vrjeme proslo i sad i nebi dao za 500kn da se nudi. Jednostavno jak bas i jako dobar spektar(s obzirom na velicinu i masu basa i samih satelita) + savrseno optimiran daljinac sa linearnim pojacavanjem.

Sve je to tu negdje u tom cjenovnom rangu, i mislim da je dizajn(logitech) ovdje najbitniji i to opravdano, a price o Super basu i kristalnom zvuku su za one koji nisu culi npr nekog mid klas marantza od 60-100W na mid klas Missionima od 100-150W a ne nesto puno skuplje, IMHO za "komp" klasu zvucnika sve preko 100E je bacanje love.

NJUNJO_HR 06.11.2007. 11:37

dečki malo je glupo reći ja sam zadovoljan/super je/ itd ako ste čuli samo jednu stvar.

npr. ne volim dok dođem u krčmu/ kvazi naše pubove/ disko i kad tam mađarski riješeno ozvučenje.
Primjeri katastrofalno loših ozvučenja su mi u Rijeci u Buda baru, mislim da je to taj. Komjuterski zvučnici, njih mnogo, pojačani da je izobličenje toliko da ako ne skužiš koja je pjesma nema šanse da ju naučiš ili nekaj slično. Slično tome je u Koprivnici "Pub" ali nije toliko pojačano i izobličeno.
N1 sound vani mi je na KRK-u kod Malinske u diskoteki Crossroad i to u unutarnjem dijelu.
Bass opak, stepa pod i tijelo. Visoki i srednji su milina, nisu preglasni ni pretihi i drugi dan NE ŠUMI u ušima. To sam samo tam doživel.
Ostalo di sam bil nije po kvaliteti ni do koljena tom u Malinski, to mislim na onaj unutarnji dio, a ne na vanjski dio.

Razer 06.11.2007. 11:44

Citiraj:

Autor NJUNJO_HR (Post 861614)
N1 sound vani mi je na KRK-u kod Malinske u diskoteki Crossroad i to u unutarnjem dijelu.

Slažem se :goood:

MeanBoss 06.11.2007. 14:50

a da pitam i ja odma...jesu x-210 puno lošiji od x-230???

jer nakupilo se tcom bodova...pa se mislim izmewđu zvučnika(x210) i fatboy fotelje!:-D

Juan 06.11.2007. 16:53

Evo, da se pohvalim kad sam u prilici. Riskirao sam 600 kuna i uzeo gigaworks T20. Ne moram niti spominjati da nisam očekivao "veliki" zvuk, ali moram priznati da sam iznenađen.
Imao sam Creative Inspire 5.1, zatim Logitech z2300, poslije Z5500. Nakon sveg tog mi je dosadila plastika, odnosno traljavost izrade. Neoprostivo mi je da su z5500 sateliti nedampirani, zvone, neprecizno sastavljeni, i koliko god bili skupi, ipak su samo plastični. Par mjeseci sam "vozio" neke obične plastičnjake i jutros se počastio gigaworksima.

Prvo što upada u dojam nekog tko ima i ozbiljniji sustav da je izrada na nivou. Kutije se složene precizno, što se i očekuje od "plastičnjaka" kojima cijena nije daleko ispod 100€. I što me užasno živciralo kod logija, driveri su centrirani. Picajzla sam i očekujem ono što se obećava u reviewima i na slikama.
Nakon otvaranja kutije prvo što sam napravio bilo je kuckanje po kutiji...nemam zamjerke, za plastične površine super. Ne zvoni, nego kratak i tup ton ispod "čvenge".
Zvuk neću opisivati, ali samo mogu reći da su zvučnici svjesni svoje "veličine", korektno sviraju i opravdavaju svoju cijenu ako ih usporedimo kako svira konkurencija za te novce.

Ja zadovoljan...postam slike ako netko želi.

P.S.: Bassoljupci: izbjegavati u širokom luku ovaj proizvod:D

hawlet 06.11.2007. 23:55

Citiraj:

Autor elvis again (Post 860580)
Ne cuje se nikakav zvuk kad ostanu upaljeni. Ja ih isto imam Z3 i moja preporuka za istu lovu nema boljih.

potpisujem....
najbolji omjer cijene i kvalitete

No123 08.11.2007. 19:04

Imao sam prije neke Altec Lansing 2.1 zvučnike, a sada imam Creative Inspire T3100 i niti jedni od tih mi nisu bili loši.

Onda sam prije dvadesetak dana u svinjcu našao neke drvene zvučnike koji su stari najmanje 25 godina i u dobrom su stanju. Onda sam u garaži našao neke šrot zvučnike za kompjuter stare sigurno 8 godina.

Onda sam iz tih šrot zvučnika izvadio samo pojačalo, a sve ostalo bacio, na hladnjak u tom pojačalu koji je samo komadić lima sam nalijepio veći rebrasti hladnjak i na pojačalo spojio one stare drvene zvučnike i zvuk je bolji i od Alteca koji sam prije imao i od ovih Creative koje sad imam, samo mi fali veća kutija od sapuna da u nju stavim to staro pojačalo :D

To sam se malo igrao A Je To ali i dalje su u igri T3100 :D

Sonim 08.11.2007. 19:36

Citiraj:

Autor Juan (Post 861959)
.... Imao sam Creative Inspire 5.1, zatim Logitech z2300, poslije Z5500. ....

Kad si već imal sve te zvučnike i dao brdo love (mislim nemam ništa protiv isprobavanja raznih stavari, ako se ima love i ja bi da imam love :D) zašto nisi kupio rađe neki stereo hi-fi sustav.

Juan 08.11.2007. 20:05

Citiraj:

Autor Sonim (Post 864047)
Kad si već imal sve te zvučnike i dao brdo love (mislim nemam ništa protiv isprobavanja raznih stavari, ako se ima love i ja bi da imam love :D) zašto nisi kupio rađe neki stereo hi-fi sustav.


Citiraj:

Autor Juan (Post 861959)
... jutros se počastio gigaworksima.

Prvo što upada u dojam nekog tko ima i ozbiljniji sustav ...

Ne znam zašto bih to jasnije dodavao, a s druge strane, kad radiš i imaš pokoju paru viška, a žao ti dirat postojeće, oči zacakle i ideš na drugi sustav,jer je glupo spajati na pojačalo pc koji prema tom pojačalu nema respekta, a pomalo je snobovski imati 2 pojačala, xxx pari zvučnika, pa tražiš nešto skromnije. Malo me poneslo, moram priznati, ali financije su bile OK, a ubrzo nakon kupovine z5500 sam se probudio i shvatio da mi to uopće ne treba.
Kao, bit će gledanja filmova, no figa...rasprodao i pokušao se ohladiti i razmisliti što mi uistinu treba pored monitora.
Bez dodatnih žica, bez daljinskog, bez komplikacija najbolje što se može ponuditi za pokoju mp3cu dok tipkam. Gigaworksi su tu sjeli savršeno, bez pretjerivanja u financijskom smislu, niti naguravanja satelita po sobi koji su mi nepotrebni.

Router 08.11.2007. 21:05

Citiraj:

Autor -POP- (Post 860651)
Jooooj nemojte opet sa pričama da 2.1 sistem po 300/350KN ruši kuću. Imaju prenaglašen bas logitechi i tu je kraj priče!

Apsolutno istina , i na x230 i na z3 bas je pretjeran , i drzati ga preko pola je apsolutno nepotrebno , zapravo prvih par mjeseci sam drzao na minimumu i nisam osjetio da fali . u tome cjenovnom rangu apsolutno najbolja kupnja x230 .


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger