PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Nvidia GeForce GTX480 - brza i vruća (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=184281)

Overhaul 30.03.2010. 03:04

Nvidia GeForce GTX480 - brza i vruća
 
Ok, dakle, The Kartica je (zasad) točno cijenom pozicionirana između dvije najjače radeonke, kako performansama, tako i predviđenom cijenom.
Još da se pojavi , pa da imamo i janjca a ne samo ražanj:)
Ako nije vraćena, jel moguće izvozit pokoji Physx benchmark? Fluid mark barem? Volio bih čisto radi usproedbe usporediti sa svojom gtx285.
Jer ipak je IMHO to što ju izdvaja iz konkurencije. Naravno, osim već naflejmanih na drugom dijelu foruma, grijanja i buke:)
p.s.
Dobra mi je ona:
Citiraj:

da sve ostane u normalnim razinama buke je potrebno imati nešto moćnije i tiše od tvorničkog hladnjaka
Zar nije ovo već sad najmoćniji "stock" hladnjak ikad ugrađen u neku standardnu tvorničku grafulju? Ono, sumnjam da će nekakav ac frizer za 150 kn hladiti bolje, posebno jer takvi ne ispuhuju vreli zrak van iz kućišta, nego ga rasturaju po kutiji.
I da: niste probali sa nekim zatvorenim sistemom, da se vidi realna upotreba? malo ljudi ima skeleton doma, još manje radi 24/7 pored testbeda ;)

Mad_Duke 30.03.2010. 04:42

Citiraj:

Autor Overhaul (Post 1608459)
Zar nije ovo već sad najmoćniji "stock" hladnjak ikad ugrađen u neku standardnu tvorničku grafulju?

Kako god okreneš ovaj dizajn hladnjaka je loš! Što se tiče da ispuhuje zrak izvan kučišta. To se događa i kod ostalih hladnjaka sa normalnom cirkulacijom zraka u kučištu. ;)

krešo 30.03.2010. 07:03

Citiraj:

Autor Overhaul (Post 1608459)
Volio bih čisto radi usproedbe usporediti sa svojom gtx285.

Vracena, imao sam ju samo preko vikenda :( Kako se cini neku drugu cemo tesko nabaviti jer ih nitko nema...

Citiraj:

Autor Overhaul (Post 1608459)
Zar nije ovo već sad najmoćniji "stock" hladnjak ikad ugrađen u neku standardnu tvorničku grafulju?

Mozda je najjaci tvornicki, ali svakako nije neka sreca kao sto i Mad Duke kaze. Htio sam malo eksperimentirati sa hladjenjem, ali je prekratko boravila u labu. :(

tor 30.03.2010. 07:34

Đizus, ovo su trebali lansirati u zimu :D

Mad_Duke 30.03.2010. 07:37

Citiraj:

Autor tor (Post 1608472)
Đizus, ovo su trebali lansirati u zimu :D

Pa ko stvoreno za dalmaciju. Tak i onak je plinofikacija loša, a kad se već mnogi moraju na struju grijati može i ovo :)

Doink the Clown 30.03.2010. 09:32

Citiraj:

Autor tor (Post 1608472)
Đizus, ovo su trebali lansirati u zimu :D

Sve mi se čini da će biti pomor Fermija na +30C vanjskim temperaturama ovog ljeta a prodavači neće imati što ponuditi u zamjenu za grafe krepane od pregrijavanja :D
@krešo - na kojem ste napajanju vozili GTX-icu i kako se ponašalo za vrijeme testova?

Jelc 30.03.2010. 10:34

Citiraj:

Autor krešo (Post 1608469)
Vracena, imao sam ju samo preko vikenda

Jesi bar zaroštiljao sa familijom?:D

http://img707.imageshack.us/img707/4531/thermi.jpg

DraŽ 30.03.2010. 10:58

http://www.imagesforme.com/upload/0a68e240.jpg

m4x 30.03.2010. 12:04

odakle/od koga ste dobili grijalicu?:roller:

Mast3r Chi3f 30.03.2010. 12:43

Citiraj:

Autor DraŽ (Post 1608597)

Eto sta se desi kad prvo pises reviewu-e a tek onda naknadno tko zna od kuda ljepis rezultate u grafove:D

krešo 30.03.2010. 13:32

Citiraj:

Autor Jelc (Post 1608576)
Jesi bar zaroštiljao sa familijom?:D

Ma nije bilo vremena za roštiljanje, al jaja sam komotno mogao ispeći. Vanjski oklop heatsinka je išao do 68°C (izmjereno sa onim Scythe termometrom)

Citiraj:

Autor m4x (Post 1608643)
odakle/od koga ste dobili grijalicu?:roller:

Od Nvidije.

Citiraj:

Autor Mast3r Chi3f (Post 1608692)
Eto sta se desi kad prvo pises reviewu-e a tek onda naknadno tko zna od kuda ljepis rezultate u grafove:D

To se desi kad ne spavas citav vikend, i onda ti jos jedan sat nestane :D

Mast3r Chi3f 30.03.2010. 13:36

Citiraj:

Autor krešo (Post 1608761)
To se desi kad ne spavas citav vikend, i onda ti jos jedan sat nestane :D

ah so:D

zippo 30.03.2010. 16:28

Ispada da ATI/AMD moze jos uvjek mirno spavat jer ovo je jos preskupo za masovnu proizvodnju, prevruce za rashladiti, prebucno za slusat, pre ..... sve (za sada)

syss 30.03.2010. 16:34

ispada je ovo golemi fail od proizvoda, po apsolutno svim kriterijima.

Wolverine 30.03.2010. 16:48

Citiraj:

Autor syss (Post 1608938)
ispada je ovo golemi fail od proizvoda, po apsolutno svim kriterijima.

Nemoj da te Thedream čuje :D
Nego jedva čekam da je i ja malo provozam pa da, kak Jelc veli, nekaj zaroštiljam na njoj. Taj dan sa sobom na posel nosim pećenice i koju kilu vratine. :D
Sad samo još preostaje da Mr.T usporedi rezultate Thermia vs Turbo pećnice. ;)

krešo 30.03.2010. 17:04

Citiraj:

Autor Doink the Clown (Post 1608545)
@krešo - na kojem ste napajanju vozili GTX-icu i kako se ponašalo za vrijeme testova?

Antec TruePower Quattro 850W, sve je radilo savrseno.

MAGARAC 30.03.2010. 18:39

Citiraj:

Autor Wolverine (Post 1608947)
Nemoj da te Thedream čuje :D
Nego jedva čekam da je i ja malo provozam pa da, kak Jelc veli, nekaj zaroštiljam na njoj. Taj dan sa sobom na posel nosim pećenice i koju kilu vratine. :D
Sad samo još preostaje da Mr.T usporedi rezultate Thermia vs Turbo pećnice. ;)

U SLI na prvoj možeš roštiljat a na drugoj a na drugoj zapeč grah ,
to se zove multipraktični setup

thedream 30.03.2010. 18:48

Kako je krenulo,ishlapit će i voda u vodenom od ovog roštilja,Fermi mora pod LN2 i udri.:D Na stranu i to,pričekati treba Forceware 2xx za bolje rezultate i razliku sa 5870.

Nažalost ne vidim načina kako se može stišati kartica,bojim ga se i predložiti jer bi vrlo vjerojatno vrisnula,krešo - može li se brzina venta fiksirati? Kao u ATi CCC,postoji li kakav utility za Fermi već(čitaj radi li Rivatuner,jeste probali)?

Pa recimo vent na 60%,GPU u loadu 120C,i reklamacija..:D,ne nužno tim redosljedom.

MAGARAC 30.03.2010. 18:57

Citiraj:

Autor thedream (Post 1609050)
Kako je krenulo,ishlapit će i voda u vodenom od ovog roštilja,Fermi mora pod LN2 i udri.:D Na stranu i to,pričekati treba Forceware 2xx za bolje rezultate i razliku sa 5870.

Nažalost ne vidim načina kako se može stišati kartica,bojim ga se i predložiti jer bi vrlo vjerojatno vrisnula,krešo - može li se brzina venta fiksirati? Kao u ATi CCC,postoji li kakav utility za Fermi već(čitaj radi li Rivatuner,jeste probali)?

Pa recimo vent na 60%,GPU u loadu 120C,i reklamacija..:D,ne nužno tim redosljedom.

Imaš Razerov komentar u 3m06 rezutatima.Downlokiran za 50mhz sa 70% ventom je radila na zadovoljavajučoj temp. i nije bila neizdrživo bučna.
Vjerojatno novi riva tuner može vidio sam da je izašlo nešto a i uz karticu se dobije utility za oc i sl.
after burner

kripton 30.03.2010. 19:23

Citiraj:

Autor Overhaul (Post 1608459)
Zar nije ovo već sad najmoćniji "stock" hladnjak ikad ugrađen u neku standardnu tvorničku grafulju? Ono, sumnjam da će nekakav ac frizer za 150 kn hladiti bolje, posebno jer takvi ne ispuhuju vreli zrak van iz kućišta, nego ga rasturaju po kutiji.

Bit ce bez brige, netko ce ju spustit, sad za jos koliko:fiju:

Nadam se da ce napraviti kao i sa GTX 280, tj. GTX 285'. Da ce izbacit 485 koja ce manje trosit, bolje se hladit a uz to sve i davat koji frejm vise:D

Pupo 30.03.2010. 19:29

Citiraj:

Autor kripton (Post 1609083)
Bit ce bez brige, netko ce ju spustit, sad za jos koliko:fiju:

Nadam se da ce napraviti kao i sa GTX 280, tj. GTX 285'. Da ce izbacit 485 koja ce manje trosit, bolje se hladit a uz to sve i davat koji frejm vise:D


Taj najjakiji stock hladnjak po vama, meni uopće neizgleda tako jako i tak to. Je to da ima par pipa, al slabo pera ima, a tu su još i dosta kratka, vjerujem da bi to accelero bolje raspuho nego taj najjakiji stock kuler po vama. A da negovorim kako će veličina AC vjerojatno biti u rangu za X2 grafe :D

Mad_Duke 30.03.2010. 19:42

@Krešo

Jel ima kakvih naznaka kada ćete dobiti drugi model? Nevezano uz to kada će biti dostupan u prodaji?

De5tr0yer 30.03.2010. 22:21

Citiraj:

Prva stvar koja upada u oči jesu četiri toplovodne cijevi koje vire sa gornje strane oklopa.
http://www.pcekspert.com/jpg/article..._gtx480_5a.jpg

Code:

counter=0;
while heatpipe_exist=1
 counter++;

printf(counter);

Rezultat: 5

:D :fiju:

krešo 30.03.2010. 22:23

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1609095)
@Krešo

Jel ima kakvih naznaka kada ćete dobiti drugi model? Nevezano uz to kada će biti dostupan u prodaji?

Nazalost nema, cini se da ce i taj jedan koji je bio u Hrvatskoj poslati u Rumunjsku na nekakav event. Kad se vrati valjda ce u casopise.

Citiraj:

Autor De5tr0yer (Post 1609303)
Rezultat: 5

Vidi stvarno, jedna mi se sakrila. :D

Ali, ako pogledas sto pise u recenici vidjet ces da zapravo ima smisla. Hint: peta se ne vidi jer je ispod oklopa.

pinkskin 31.03.2010. 00:24

I znači ta kartica je postala skupa seoska (europska) k...a a nvidia je onda pimp.

Vidim da svi testiraju karticu vani, mene samo zanima kako če bit kad temperature skoknu na 30 u hladu, a vjerojatno oni koji si ju mogu priuštit imaju kvalitetna kučišta sa dobro sređenim protokom zraka, ali opet kad ta kartica bude po 3-4 sata radila na skoro max okretajima venta cijelo vrijeme, a to sigurno nije ni za vent dobro.

Koliko sam čito okolo nvidia ju je malo digla (taktove) da dobije ovakve reze, zanemarujuči potrošnju i buku.

Koliko se meni čini da je nvidija ju izdala jer je morala nešto pokazat da ima.

Uspoređujuči testove na netu samo je jedno svima isto a to su buka i zagrijavanje, dok performanse variraju od nekih 5-30 da je brža od 5870.

Ako hladnjak nije najjači, ali vent sigurno je 1.8A, troši kao neka 54xx kartica.

Overhaul 31.03.2010. 01:17

Pa dobro, rugajte se, ali zar to nije najjace stock hladjenje vidjeno do sada? Pa pricamo o 5 toplovodnih cijevi i to direktno utisnutih i brusenih. Ovo im je garant radio netko klase AC-a i ne kosta bas par kuna. Neznam, imho ovo mi je poptuno deja vu one Geforce FX serije(NV30). To je sjecam se, kad sam dobio na test, bilo unikatno jer je prva "gamerska" kartica koja mi je zauzimala danas uobicajena dva slota. Tada su ju zvali "hoover"(usisavac) kartica, a sada evo vidim isto zanimljivu postapalicu "termi" :) No, kao i tada, nadam se da je ova izmjena arhitekture, vjesnik dobrih serija... zasad, barem bih pricekao da srede barem ono sto su originalno zeljeli. 512 shadera, i valda manji proizvodni proces... jer nevidim sto bi ju drugo ohladilo. Svoju buducnost IMHO ima, samo ne ovakva :)

Doink the Clown 31.03.2010. 08:56

Citiraj:

Autor krešo (Post 1609307)
Nazalost nema, cini se da ce i taj jedan koji je bio u Hrvatskoj poslati u Rumunjsku na nekakav event. Kad se vrati valjda ce u casopise.

Ima li kakvih naznaka da ćete dobiti i GTX470 any time soon na probnu vožnju pa da je usporedite sa HD5850? :)

De5tr0yer 31.03.2010. 10:22

Citiraj:

Autor krešo (Post 1609307)
Vidi stvarno, jedna mi se sakrila. :D

Ali, ako pogledas sto pise u recenici vidjet ces da zapravo ima smisla. Hint: peta se ne vidi jer je ispod oklopa.

Jep i ja sam uvidio da je ispod oklopa, al sam si i mislio da nisi skužio, napomenuo bi inače :p

Codiac 31.03.2010. 12:20

mnogo lose a ja sam nevidia fan :((

ako nista bmoze se rostiljati :D

Igor_Zg 31.03.2010. 13:47

očekivao sam više kak je to nvidia hvalila...

95 je too much, a stvarno kad dođu ljetne, bude se znojila JAKO...

ali kvalitetni vodeni blok bi trebao dati bar još 10 % bolje perf. IMO :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger