PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Project Cars 2 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=286455)

Neo-ST 18.06.2017. 12:33

Project Cars 2
 






Nastavak popularne simulacije...
No ono šta je bitno je, da li su popravili fiziku u odnosu na prvi dio?
Navodno jesu...


mislav_os 18.06.2017. 15:07

Ajde baš me zanima kakva će biti, čekam iskustva. Prvi dio sam na volanu igrao pa nisam baš nešto bio oduševljen fizikom.

Neo-ST 23.09.2017. 13:34


mamutarka 23.09.2017. 13:36

pošto gran turismo sport ne nudi nikakvu kampanju ovo mi se nudi kao jedina zamjena za nekakav single player, ali još ću malo pričekat

xGAME 24.09.2017. 14:37

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 3106282)
pošto gran turismo sport ne nudi nikakvu kampanju ovo mi se nudi kao jedina zamjena za nekakav single player, ali još ću malo pričekat

What? GT neće imat nikakav SP?

Edit:
Sad samo čitao i wtf? Kao prvo zašto će onda koštati punu cijenu ako će imati tako malo contenta. Kao drugo, zašto im onda upće treba tako puno vremena i odgoda da izbace tu igru?
Ispast će da ću uzet PC2 ili ništa (Forza 7 mi se nimalo nije svidjela).



Btw, jel igrao tko ovo na gamepadu pa da kaže kako je?

mamutarka 24.09.2017. 14:45

a jebiga, koštat će radi imena, a to kaj nemamo kampanju - možemo se slikat

Neo-ST 25.09.2017. 21:12


Neo-ST 27.09.2017. 14:16

Nakon 3 odigrana sata (većinom na Nordschleifeu), moram reći da je igra b-o-l-e-s-t.
Znači sve ostale idu na uninstall, daleko najzabavnija od svih.
Kockica i 190 EVO na Nordschleife su perverzija.
Caterham također, kliže u svih 16 :D
Porsche 911 GT3 R (991) stoji zalijepljen za cestu.
Ferrari GTO je također zabavan za vozit.
Svaki auto se drugačije ponaša, ima neki svoj "stil".
Najvažnije od svega, auti se mogu voziti do krajnjih granica, nije kao u drugim simulacijama da voziš i onda te odjednom okrene. FFB je onako, vrlo dobar, ali najvažnije - informativan, i odlično prenosi šta se događa s autom.
Neki su zalijepljeni za cestu i gušt ih je ganjati po zavojima, a neki se lijepo daju naklizavati po zavojima, a opet tu su Formule koje su priča za sebe, kao i WRX auti, itd.
Promjene vremena vrhunski napravljene, kiša, magla, noć, lokve na cesti...
Minusi...ne znam, možda malo zvuk.
Obavezno igrati sa FFB volanom i pedalama :D

xlr 27.09.2017. 14:25

Si igrao mozda PC1, mozda neka usporedba?

Neo-ST 27.09.2017. 14:29

Citiraj:

Autor xlr (Post 3107680)
Si igrao mozda PC1, mozda neka usporedba?

Jesam, PC2 je puno bolji :D

Recimo ovako mi je bio poredak dok nije izašao PC2:

1. Automobilista
2. AC
3. PC

X. Dirt Rally je jedini u svojoj kategoriji kao najbolji za rally. (u zadnjih par godina, jel)

xlr 27.09.2017. 14:31

Ok, posto preskacem Dirt 4, mozda se pocastim s ovim komadom softvera :) Nisam jos nista ni gledao o ovom naslovu, sve sto sam vidio je prerelease materijal

Neo-ST 27.09.2017. 14:36

Znam da će mnogi hardcore ljubitelji simova reći da je možda AC još uvijek kralj, ili rFactor, ili nešto treće, ali poanta je da sam se jedino s PC2 zabavio ko nikad igrajući E30 M3 na Nordschleife.
Da li je PC2 najbolja simulacija? Ne znam i nije me briga, arkada sigurno nije. Da li je 5-10% "realnija" ili ne od AC, me isto nije briga.
Bitno je da je zabavnija duplo, barem meni, tako uzmite moj "review" sa zrnom soli ;)
Evo samo jedan detalj npr.
Kad dolijećeš na Nordu sa kockicom pred zavoj i vidiš kako auto "žvače" neravnine i trza volan lijevo-desno, ovdje je to zabavno i auto se ponaša točno onako kako u RL. U drugim simulacijama te to okrene i završiš u ogradi, osim ako ti je pažnja na 200% non-stop i stalno si napet jer moraš biti spreman reagirat u milisekundi, a to je zamorno.

xGAME 28.09.2017. 00:15

Isprobao i ja danas i za sad mi se jako sviđa. Daleko bolje nego Forza 7.
Šteta što nemam volan, ali igra ima toliko mogućnosti za namještanje svake kontrole i auta da se i s gamepadom može uživati.

Osim sad ove igre i Dirt Rallya ne znam kad mi se zadnji put neka racing igra instantno svidjela. Ovo je čudo što su napravili s obzirom da se PC1 nije baš proslavio.

mamutarka 28.09.2017. 00:17

igra ko na PS4?

Neo-ST 28.09.2017. 00:24

Citiraj:

Autor xGAME (Post 3107871)
Isprobao i ja danas i za sad mi se jako sviđa. Daleko bolje nego Forza 7.
Šteta što nemam volan, ali igra ima toliko mogućnosti za namještanje svake kontrole i auta da se i s gamepadom može uživati.

Osim sad ove igre i Dirt Rallya ne znam kad mi se zadnji put neka racing igra instantno svidjela. Ovo je čudo što su napravili s obzirom da se PC1 nije baš proslavio.

Posudi FFB volan u nekog i probaj. Trust me.
Vraga, kupi ga, isplati se.

Prije toga skini ovo: http://forum.projectcarsgame.com/sho...stom-FFB-Files

"alternative high comp" profil.

In-game namjestiš sve postavke kako on kaže, osim FX na 30.

Pa mi javi :D

xGAME 28.09.2017. 09:07

Na žalost ne znam nikog, a i da ima ne znam baš koliko bi to Ikein stol podnio :D

Za sad imam free verziju igre jer sam prvo htio isprobati kako na gamepadu radi da se ne zaletim s kupovinom, ali to je to, igra je čisti užitak za igranje. Tako da uzimam uskoro.

Za sve ostale koji nemate volan, ali imate gamepad, ovo su super postavke za započeti: Link
S time da sam si jedino Controller Damping smanjio na 68 jer na 79 mi je skretanje ipak malo previše twitchy bilo. Na PS4 gamepadu još nisam probao, tako da je tamo možda što drugačije od X360 gamepada.

xlr 28.09.2017. 14:31

Ne znam koji ikein stol imas ali evo reference:
Linmon sa Adils nogama - moze se igrati, stol je klimav cak i za igranje fps-a, ali nije neki bed ako nisi grubijan ili nafrljis jacinu volana na 200. Koristio kratko i kupio Tarendo.
Meltorp i Tarendo - prilicno cvrsti, ali dobro provjeri mozes li ucvrstiti volan na njihovu debljinu okvira. Meni fali par mm pa sam morao improvizirati

Tvrdi 28.09.2017. 15:56

Sranje je kaj su volani za PS4 (a da valjaju) skupi ko vrag. A ova igra ne sumnjam da je brutala. I jedinica je bila super.

xlr 28.09.2017. 16:56

G29 se cesto nadje na akcijama, daleko je od loseg, a ako ga ubodes na akciji (oko 1600kn) za ustedu u cijeni mozes bocnuti i njegov H shifter.

Blue_Fatal1ty 28.09.2017. 22:59

Zanima me dali kad se igra s npr rumblepad 2 igra ima direct input ili skretanje laga kao na pc1. Na pc1 sam morao koristiti vanjski software kako bi igru prevario i dobio direct input i imao savršen odziv volana, a ne kao da vozim s 12 promila.
Ako to ima kupujem 2 komada :D

Brad 29.09.2017. 13:42

Da pitam; jel' igra zahtjevnija od 1. nastavka?
Na skoro svim stranicama sam našao da je puno zahtjevniji, ali ne znam koliko im je za vjerovati.
1. dio mi je radio očajno ... pa sad da znam dal' mi se isplati truditi oko 2. dijela ...
Hvala.

tomek@vz 29.09.2017. 16:54

Citiraj:

Autor Brad (Post 3108407)
Da pitam; jel' igra zahtjevnija od 1. nastavka?
Na skoro svim stranicama sam našao da je puno zahtjevniji, ali ne znam koliko im je za vjerovati.
1. dio mi je radio očajno ... pa sad da znam dal' mi se isplati truditi oko 2. dijela ...
Hvala.

MINIMUM:
OS: Windows 10 (+ specific versions of 7)
Processor: 3.5 GHz Intel Core i5 3450, 4.0 GHz AMD FX-8350
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GTX680 or equivalent
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Sound Card: DirectX compatible sound card

RECOMMENDED:
OS: Windows 10
Processor: Intel i7 6700k
Memory: 16 GB RAM
Graphics: NVidia GTX 1080 or AMD Radeon RX480
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Sound Card: DirectX compatible sound card

:kafa:

Brad 29.09.2017. 17:58

Dakle, neće mi raditi, hvala na info. ;)

Avan7garde 29.09.2017. 20:37

imao dva fanateca, i prodao... mislim da cu morati i treci kupiti :D

Neo-ST 29.09.2017. 20:56

Jel netko za da kreira lobby i joinamo se mi sa PCE pa bacimo utrku zajedno na nekoj stazi?

Mislim da se jedino trebamo dodat u igri kao prijatelji, moj nick je kao i ovdje.

realmadrid 06.10.2017. 00:18

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 3107874)
Posudi FFB volan u nekog i probaj. Trust me.
Vraga, kupi ga, isplati se.

Prije toga skini ovo: http://forum.projectcarsgame.com/sho...stom-FFB-Files

"alternative high comp" profil.

In-game namjestiš sve postavke kako on kaže, osim FX na 30.

Pa mi javi :D

Isprobao sam ove fajlove od Spadea i nekako mi se najvise svidja "standard high comp" profil. Sa svakim sam profilom odvozio po par krugova na Nurburgringu GP sa GT3 RS-om. FFB mi je iznad ocekivanog - puno bolji nego na jedinici, no jos mi se uvijek cini prelagana voznja u usporedbi sa Assetto Corsa - ovdje mi se cini da auti imaju previse gripa na prednjem kraju odnosno na volanu bas ne osjecam understeer kad bih trebao i kad primjerice na PC2 krenem u powerslide u zavoju sa npr. LaFerrari-jem imam feel da se auto ponasa kao kad to isto radim na Assetto Corsa sa ukljucenim stability controlom na nekih 60%. Igra opcenito vrlo zabavna i uz solidan FFB po meni najveci plus opcija biranja vremenskih uvjeta na svim stazama (od snijega do kise :D).

tbogovi1 03.11.2017. 16:15

Danas sam probao igru. Graficki djeluje odlično, vozna svojstva nisam nešto puno probao jel mi je jedna stvar nejasna. Sve mi djeluje nekako sporo, npr.na assetto corsi kad vozim nordschlife i na onim ravnicama jurim 200+ km/h to sve djeluje brzo i slika ide brzo. Ovdje vozim 200 i nesta koda idem 60 km/h dali je to tako i kod vas?

Gabre 03.11.2017. 17:32

na to mi se i frend potuzio. Mozda je stvar u postavkama igre, negdje sam vidio da je camera movement i sensitivity skroz krivo podesen.

xlr 03.11.2017. 18:51

Moze biti do fov-a u postavkama

Rista 03.11.2017. 20:10

Yep, to se dogodi kada je FOV preuzak.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger