PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (riješeno) Windows 8.1 problem (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270198)

polymer123 25.05.2015. 20:17

(riješeno) Windows 8.1 problem
 
Imam laptop Asus X751M i u zadnjih par dana treba predugo da se učita windows 8.1 ,2-3 minute mu je trebalo da se pokrene isto tako i da se ugasi ili restarta,jučer sam skenirao hard i ne pokazuje bad sector,očistio virusa što je bilo ,i danas se se dosta popravilo stanje al opet treba malo duže neg inače,i što mi ju čudno neće da otvori google chroome i cpu usage zna doć na 100% kad ga pokušam otvorit, sad me zanima jel to do windows-a ili može bit i hardverski problem? (laptop kupljen u 3 mjesecu) ovih dana planiram istalirat nove windowse kad budem imao vremena

polymer123 26.05.2015. 19:56

Ovako instalirao sam nove windowse treba mu poprilično vremene nekad i više od 5 min da se restarta ,a prilikom paljenja čini mi se da se duže zadržni na logo-u od aususa nego prije ,a sami windowsi se dosta brzo pokrenu , a recimo kad ga upalim i želim otovorit google chrome cpu usage i disk usage odma skoče na 100% jel zna neko šta bi mogao biti problem? :fuming:

Karlo666 28.05.2015. 18:45

Citiraj:

Autor polymer123 (Post 2784126)
Ovako instalirao sam nove windowse treba mu poprilično vremene nekad i više od 5 min da se restarta ,a prilikom paljenja čini mi se da se duže zadržni na logo-u od aususa nego prije ,a sami windowsi se dosta brzo pokrenu , a recimo kad ga upalim i želim otovorit google chrome cpu usage i disk usage odma skoče na 100% jel zna neko šta bi mogao biti problem? :fuming:

Kolika je brzina HDDa.
HDD test odradi s HDTuneom ali na sporiji način jer Fast način uvijek krivo pokaziva također pogledaj pod health diska.

Koja je temperatura procesora?
Što sve imaš u startupu?
Testiraj RAMe.

Bootaj u safe mode i skeniraj s Malewarebytesom.

Isto tako deinstaliraj sva nepotrebna smeća pop ubrzavača,više instaliranih antivirusa.

Mr.Black 29.05.2015. 00:27

Administrative tools - services - windows update - disabled. A i čišćenje ventilatora i promijena paste nije na odmet..

polymer123 29.05.2015. 00:55

ovako instaliro na kraju win ponovo i sve super samo mi je HDD radio na 100% stalno i to sam skužio ako ugasim superfetch da se unormali,jel zna neko čemu služi to?

Mario92 29.05.2015. 08:47

Citiraj:

Autor Mr.Black (Post 2785154)
Administrative tools - services - windows update - disabled. A i čišćenje ventilatora i promijena paste nije na odmet..

Zašto gasiti WU?

Citiraj:

Autor polymer123 (Post 2785159)
ovako instaliro na kraju win ponovo i sve super samo mi je HDD radio na 100% stalno i to sam skužio ako ugasim superfetch da se unormali,jel zna neko čemu služi to?

Superfetch je izrazito korisni servis u Winsima koji učitava neke komponente aplikacija koje najčešće koristiš i time ubrzava rad. Kod svake nove instalacije Windowsa (kao i aplikacija) Superfetch mora indeksirati malo mrdati po disku da može "naučiti" koje aplikacije i koji servisi moraju imati prednost da ti se komp brže pali.

Definitivno ga ostavi upaljenim i kroz nekoliko dana će se situacija sa performansama poboljšati.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger