PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Conrad.hr (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=261683)

partwish 28.07.2014. 14:48

Conrad.hr (informacije i iskustva)
 
Evo odlučio sam napisati iskustva s ovim webshopom. Tražio sam si USB zvučnu karticu i odlučio sam se za nekog jeftikanera jer mi je trebala više za testiranje nečega nego za neku upotrebu. Našao sam jednu jeftinu na conrad.de i kontaktirao sam conrad.hr s pitanjem mogu li ju nabaviti za mene. Razlika u cijeni je bila sa nekih 5,20€ u Njemačkoj, dok je kod na bila 6,5€ s time da je to bio period kada se nije plačala poštarina.

Kartica je stigla relativno brzo nekih 5-7 dana kako su i naveli da će biti, s time da su mi naplatili dostavu iako nisu trebali. Kontakirao sam ih, skužili su pogrešku i ponudili da mi uplate razliku na tekući. S obzirom da tada nisam imao otvoren tekući, tražio sam da mi to riješe nekako drukčije i predložili su da mi poštar donese razliku doma s time da su napomenuli da to traje ipak duže od obične uplate na tekući. Novce sam dobio kroz 10ak dana doma kako su i rekli i cijelo vrijeme sam bio u kontaktu s djelatnicom tog shopa s kojom sam komunicirao mailom. Definitino nikada nisam naišao na takvu susretljivost i ljubaznost, neću ju imenovati ali svakako zaslužuje sve pohvale za brzo odgovaranje, pristojnost i ljubaznost. Kod njih ću ponovno kupovati.

Baja 001 28.07.2014. 15:56

Jesi je izguglao? :D

OT

partwish 28.07.2014. 16:18

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 2636946)
Jesi je izguglao? :D

OT

Nisam, strogo poslovni odnos. :p

Mikeyy 28.07.2014. 21:18

Kupio sat zidni kod njih, onaj što se sam podesi preko radio frekvencije. Platio, stiglo u razumnom roku, radi, zadovoljan.

Apsurdistan 28.07.2014. 21:24

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 2636946)
Jesi je izguglao? :D

OT

diže mu se na nju ko windowsi s SSD-a :D

ja znam da su stvarno dobar dućan po pitanju sadržaja(katalog im ima 400 stranica)

syss 29.07.2014. 09:25

jel stvarno u svetoj 2014oj godini mora se nalaziti tema o fakin conradu?!

pa nije to mini market jučer otvoren.

sandokan111 29.07.2014. 13:55

Ja nikad cuo...

wnbeeeE 29.07.2014. 13:56

također.. uostalom naziv podforuma je "Iskustva s IT trgovinama".
Da se mene pita, što više zasebnih tema o IT trgovinama, tim bolje.

syss 29.07.2014. 14:14

Citiraj:

Conrad was founded in 1923 and has been family-run for four generations. In 1946, the company moved its headquarters from Berlin to Hirschau where they are still based today. Starting out as a small mail order business for electronic components, Conrad is now one of Europe's leading multi-channel retailers of electronics and technology.

Currently, we ship to more than 150 countries across the planet.
onak ako niste u djetinjstvu imali conradov katalog kao fap materijal, ne znate kaj ste propustili :D

wnbeeeE 29.07.2014. 14:22

Ja sam sa sela, count me out :lol2:

1v@n 29.07.2014. 14:22

Postoji li netko tko je bio u Grazu i nije izgubio pola dana u njihovom dućanu? :D

Pogledao sam par puta letak koji dobijem od conrad.hr i gore je 90% overpriced kineskih stvari s ebaya.
Sjećam se onih debelih kataloga koje smo pregledavali od 1. do 12. mjeseca kad bi otišli u Graz i ne sjećam se da ikad prodavali kinesko smeće.

partwish 29.07.2014. 18:46

Mislim da je najveća mana conrad.hr ta što kada nađeš nešto na Njemačkoj verziji stranice, oni neće od tamo uzeti, nego od tog dobavljača što znači veću cijenu u startu, pa veći PDV, veći troškovi dostave itd. Npr. Moto G bi bio čak 60€ skuplji da ga se naruči tako. da samo proslijede artikal, to bi bilo sjajno, ovako... banana.

sandokan111 29.07.2014. 19:32

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2637549)
Postoji li netko tko je bio u Grazu i nije izgubio pola dana u njihovom dućanu? :D

Bio jedno 40 puta, nijednom usao tamo niti znam gdje je. I bas u grazu, i u onom shopping citiju seisberg.
:zdero2:

1v@n 29.07.2014. 20:24

Ovo je blizu Seiersberga, u jednom manjem centru, ali ulaz u centar je na +1, dok Conrad ima zaseban ulaz sa stražnje strane i pokriva cijelu nultu razinu.



Ja još nisam vidio centar skroz iako i tamo ima dobar dućan s elektroničkim komponentama. Neuhold elektronik. Imaju i webshop pa bacite oko.

Thermaltake 03.05.2021. 19:19

Kupio sam dve eksterne ladice i jedna od te dvije je došla malo skršena plus šta povremeno proradi, ali više ne radi nego radi. I fora za vraćanje znači izrežeš dio papira kojeg su dali sa svojim podacim i njihovim gdje se šalje, a to je u poštu u veliku goricu sa naznakom za conrad electronic, malo čudno čak su mi i to rekli na pošti, ali oni su tako označili pa valjda je to tako. Također na papiru njihovom za povrat/zamjenu piše da se označi da oni plaćaju trošak poštarine no ja sam ga morao platit 18,5kn jer se drukčije ne može poslat. Poslao sam im mail maloprije da sam morao platit pošiljku pa me baš zanima hoću li dobit novce od poštarine nazad i kolko ću dugo čekat zamjenu i jer sam zatražio da mi novi pošalju pošto mi treba uređaj.

EDIT:
Evo javili mi da su odobrili povrat i uplaćeno mi je na racun sta sam posti platio. Sad jos cekam novi uređaj, moram priznat brzi su i ne scam-aju ko neki sta znaju radit.

segregator 09.06.2021. 11:46

Nisam kupovao, jedino iskustvo mi je da ih vidim na nabava.net, i tu su (gledano sa stanovišta chia farmera) totalni spammeri, pun je nabava.net njihovih i supernetovih diskova kojih nemaju u trgovini...ne pomaže ni filtracija po dobavljivosti

kiki86 09.06.2021. 13:27

ja sam imao dobro iskustvo sa njima, kupio usb video karticu i još par kabela, čekao sam da bude akcija bez pdva i besplatna poštarina, često imaju razne akcije, uglavnom naručio došlo kroz tjedan dana i radi tip top.

OuttaControl 09.06.2021. 22:05

Ja sam isto zadovoljan sa njima, imaju artikle koje niko drugi nema, ali treba akciju cekat jer su stvarno skupi. Ali nikad nisam imao potrebe za reklamacijom pa nezz kakvi su u tom segmentu


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger