PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Case Modding (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Farbanje kućišta pitanje (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=181001)

zika 04.03.2010. 20:26

Farbanje kućišta pitanje
 
Imam par pitanja u vezi farbanja kučišta.

Ja bi jedno sivo kučište pofarbao u crnu boju.
Ali mi se neda skidat stara boja nego bi ja samo preko nje nanio crnu boju.

Moje pitanje je:

Da li u tom slučaju moram malo pobrusit boju pa nanijet prvo temeljnu/primer pa tek onda crnu boju ili mogu samo malo pobrusit staru i odmah ici nanosit crnu boju?
Kojim brusnim papirom da pobrusim stari sloj boje?
Je li bolje bojat bojama u spreju ili koristit pištolj za farbanje spojen na kompresor?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.:chears:

Dizel 04.03.2010. 21:10

Ja sam svoje samo oprao i prešpricao 2x mat crnim najjeftinijim autolakom. Ja zadovoljan i izgleda ko' novo.

Paxton 04.03.2010. 21:13

Ne treba skidat staru boju. Dovoljno je pobrusit da se nova boja ima za sta uhvatit. Boje u spreju su pilicno nekvalitetne, po mom mišljenju bolje je ići na kompresor+kvalitetnija boja...

Burko 04.03.2010. 21:16

Citiraj:

Autor Paxton (Post 1586491)
Boje u spreju su pilicno nekvalitetne, po mom mišljenju bolje je ići na kompresor+kvalitetnija boja...

ne nuzno da je boja iz spraya nekvalitetna, no sa kompresorom je puno lakse raditi jer je boja puno gusca. i najcesce (ok, ispada da sam sebe pobijam) je boja kvalitetnija. ja sam farbao HTPC kuciste kompet, i tek na kraju sam sa kompresom isao, i ispalo je predobro. tako da svakako preporuka za kompresom :beer:.

Majo 04.03.2010. 21:29

Operes.
Primer x2
Boja x3
Bezbojni lak x2

Uspijeh zajamcen :).

zika 04.03.2010. 21:50

Hvala na odgovorima.

Jedno kuciste sam vec farbao pa sam malo zeznuo s bojom u spreju (pocelo se cijedit na pra mjesta) vjerojatno je to bilo zbog neiskustva i nekvalitetne boje.
Jel mi mozete reci neki ducan u ZG di mogu kupit sve te stvari?
Buduci da sam jedno kuciste farbao pistoljem i kompresorom i puno je bolje ispalo isao bih na tu varijantu.
I koliko bi mi boje trebalo da prefarbam ovo kuciste?

Htio bih dobit nesto ovako

fanATIk 07.03.2010. 08:33

Citiraj:

Autor Majo (Post 1586509)
Operes.
Primer x2
Boja x3
Bezbojni lak x2

Uspijeh zajamcen :).

Ne znam čemu primer kad je kućište već ofarbano?
Samo staru boju preć s onom brusnom spužvicom fine granulacije da se skine glatki površinski sloj i bok. Oprati i onda boja te bezbojni lak.

ONoffON 07.03.2010. 11:02

Citiraj:

Autor Paxton (Post 1586491)
Boje u spreju su pilicno nekvalitetne, po mom mišljenju bolje je ići na kompresor+kvalitetnija boja...

zavisi od proizvodjaca.. za razliku od happya i dupli colora - montana (spanjolska), belton i mega su vrlo kvalitetni sprejevi..

moja preporuka bi bila mega.. najjeftinija je - cca 25 kn i namjenjena je bas za metal..

Citiraj:

Autor ZIKA (Post 1586491)
Jedno kuciste sam vec farbao pa sam malo zeznuo s bojom u spreju (pocelo se cijedit na pra mjesta) vjerojatno je to bilo zbog neiskustva i nekvalitetne boje. Jel mi mozete reci neki ducan u ZG di mogu kupit sve te stvari?

drippsi - ili si koristio happy color ili nisi drzao dovoljan razmak izmedju povrsine i spreja.. 10 cm je neki "standard".. takodjer - dosta ovisi o kapici.. default kapice koje dolaze sa sprejevima su smece i pozeljno ih je zamjeniti za kvalitetnije.. moj ti je prijedlog da si kupis "fat" kapicu (2-3 kn) i u par poteza kuciste ce biti gotovo a drippsa nece biti..

sta se tice MEGE - moze se nabaviti u skoro svakom ducanu sa bojama i lakovima.. MONTANA i BELTON - britanski trg i jarunski plac..

Paxton 07.03.2010. 13:07

10 cm je pre-preblizu!
Za iole kvalitetnije rezultate farbati sa najmanje 25cm udaljenosti (govorim o spreju). I u par navrata! previ prelaz samo zamagliti površinu koja se farba, ostali premazi ce uciniti svoje i pokriti sve kako treba.

fanATIk 07.03.2010. 13:31

Tako je, 10 cm je definitivno preblizu. Moje preporuke za montana gold sprejeve. Jesu skuplji ali su fakat dobri (izvrstan izbor military look farbi). Nabavljam ih u Ilici, dućan s lijeve strane, cca 100 m poslije trga Francuske revolucije u smjeru Črnomerca.
I svakako u više navrata u tankim slojevima farbati. Znam iz iskustva da početnik razmišlja; ma bude to dobro, i onda prvi sloj zalije debelim slojem pa se počnu curki stvarat.Nestrpljivost je odlika početnika. Nekoliko puta što tanje, kasnije isto tako bezbojni i bude kak spada.

zika 07.03.2010. 14:08

Ok, hvala na odgovorima još jednom.

Znaći vi bi ipak rađe farbali sprejevima nego pištoljem i kompresorom?

AbAdd0n 07.03.2010. 20:50

mislim da vise ljudi ima iskustva sa sprejevima nego sa kompresorom i svom opremom pa zato imas dojam ...
kvalitetnije ces prekrit povrsinu sa pistoljem i kompresorom definitivno ali opet moguce je i sa sprejevima ako radis po uputama...

ONoffON 08.03.2010. 09:39

Citiraj:

Autor Paxton (Post 1588716)
10 cm je pre-preblizu!
Za iole kvalitetnije rezultate farbati sa najmanje 25cm udaljenosti (govorim o spreju). I u par navrata! previ prelaz samo zamagliti površinu koja se farba, ostali premazi ce uciniti svoje i pokriti sve kako treba.

Citiraj:

Autor fanatik (Post 1588716)
Tako je, 10 cm je definitivno preblizu. Moje preporuke za montana gold sprejeve. Jesu skuplji ali su fakat dobri (izvrstan izbor military look farbi). Nabavljam ih u Ilici, dućan s lijeve strane, cca 100 m poslije trga Francuske revolucije u smjeru Črnomerca.

:rolleyes:

25cm..? dobro da niste napisali pola metra.. 10cm + fat cap i nema drippsa.. stavi fat cap na 25 cm udaljenosti posprejat ces sve osim zeljene povrsine.. :D

a sta se tice montane gold - to nije sprej za metal.. montana black edition je za metal

fanATIk 08.03.2010. 20:59

OK, možda s fat capom fakat može, al i dalje mi je to sumnjivo. A što se tiče toga da gold nije za metal, ajde mi molim te pokaži na njihovom webu gdje to piše. I za što je ako ne može na metal?

Paxton 08.03.2010. 23:56

Citiraj:

Autor ONoffON (Post 1589415)
:rolleyes:

25cm..? dobro da niste napisali pola metra.. 10cm + fat cap i nema drippsa.. stavi fat cap na 25 cm udaljenosti posprejat ces sve osim zeljene povrsine.. :D

a sta se tice montane gold - to nije sprej za metal.. montana black edition je za metal

nemoj, molim te... I uopce nije bitno sto ces pospricati sve okolo, kada ces dobiti zeljeni rezultat. ode dosta boje iz spreja na taj nacin, ali se postizu najbolji rezultati BEZ curenja... vjeruj mi, dobro znam o cemu govorim... (naravno, govori se o standardnim sprejevima, sa kapicom koja dolazi UZ njih...)

Burko 09.03.2010. 00:29

Citiraj:

Autor zika (Post 1588761)
Ok, hvala na odgovorima još jednom.

Znaći vi bi ipak rađe farbali sprejevima nego pištoljem i kompresorom?

ako imas kompresor i pistolj, em' ces ustedjeti jer kantica odgovarajuce boje je ~40 kuna i bit ce ti 99% dovoljno za cijelo kuciste, em' ces bolje/ljepse/brze prespricati jer je boja punija/masnija/ljepsa, em' se puno teze dobije curak (kapljica) sa bojom iz kantice (kompresorom da ides) nego sa sprayom......... ja sam se zajebavao sa sprayom, i onaj tko tvrdi da je spray u bilo kojem slucaju (osim za prijenos s jednog mjesta na drugo) bolje rjesenje ili te namjerno laze, ili nije isprobao raditi i sa sprayom i sa kompresorom.

ONoffON 09.03.2010. 21:26

Citiraj:

Autor fanATIk (Post 1590136)
OK, možda s fat capom fakat može, al i dalje mi je to sumnjivo. A što se tiče toga da gold nije za metal, ajde mi molim te pokaži na njihovom webu gdje to piše. I za što je ako ne može na metal?

dnevno znam potrositi po 10 komada montane ili beltona - a radim i nedjeljom :D montana gold je za zid.. montana black za metal..

Citiraj:

Autor Paxton (Post 1590136)
nemoj, molim te... I uopce nije bitno sto ces pospricati sve okolo, kada ces dobiti zeljeni rezultat. ode dosta boje iz spreja na taj nacin, ali se postizu najbolji rezultati BEZ curenja... vjeruj mi, dobro znam o cemu govorim... (naravno, govori se o standardnim sprejevima, sa kapicom koja dolazi UZ njih...)

"normalna" kapica dodje 50lipa.. ove fancy brand su po 2-3kn.. ovo smece koje ti koristis nisam vidio skoro vec 10 godina.. automatski kako otvaram sprej bacam te kapice.. hoces da ih skupljam pa ti ih sendam ;)

btw nigdje nisam rekao da se bolji rezultati postizu sa sprejom nego kompresorom, ali da se "posao" kvalitetno moze obaviti i sa sprejom - moze..

fanATIk 10.03.2010. 06:59

Ti si izgleda od onih što šaraju po tuđim fasadama... Mda... Tražio sam da mi daš neki dokaz, al po tebi je dokaz to što ti tako kažeš. E pa ja sam farbao metal s montana gold sprejevima i boje su još uvijek gore. I to metal koji trpi velike temperaturne promjene.

ONoffON 10.03.2010. 12:46

ne saram po tudjim fasadama.. bavim se aerosol i spray paint artom..

gold vs black - neda mi se vise raspravljati - sve sam vec napisao.. sluzbeno i black i gold idu na bilo koju povrsinu - no da si jednom primio black u ruku i povukao samo par crta po nekom metalu onda bi shvatio zasto je black za metal.. test it yourself.. i nemoj se jako udariti po celu :D

fanATIk 10.03.2010. 13:42

Probat ću. Mada black nema tu paletu boja koja je meni bila potrebna. Gdje kupuješ black btw?

I još nešto, farbam nešto kroz šablonu (uzorak izrezan u papiru), koji cap stavit, skinny?

drz_nedaj 03.05.2016. 22:30

da ne otvarama novu temu.. Gledao sam na jutubu tehniku farbanja raznih stvar na nacin da se u vodu spricaju razni lakokoriste ENAMEL ACRYLIC PAINT, može li mi netko reci što je to i gdje ima za kupiti u Hrvatskoj? hvala

MegaSkot 04.05.2016. 09:29

Nisam čuo za to ali imaš sad i water transfer:


drz_nedaj 04.05.2016. 11:03

vidi, tehnika se zove swirl painting..
https://youtu.be/yCRcfgjidIY
znaci svi koriste acrylic enamel paint..

syss 04.05.2016. 11:28

bogati pa ovo je poors-man water transfer... jebeno.

pa po nekoj logici bilo koji akrilni sprej bi trebao obaviti stvar.

drz_nedaj 04.05.2016. 11:42

Ne može s bilo kojom akrilno bojom, mora biti enamel, to je valjda na bazi ulja.. Obična akrilna boja potone dolje.. zato tražim to što tražim xD
jelda je dobro?
vidi ovo
https://www.youtube.com/watch?v=8Trv-Lpeqk0

syss 04.05.2016. 11:53

sad sam u napasti da uzmem neki sprej i pošpricam ga po vodi :D

ma da ima smisla, uljni bi trebao plutat jel...

drz_nedaj 04.05.2016. 17:11

uljni ostane plutat ma vodi, da.. a akrilni se rastopi u vodi i u biti cijelu vodu malo oboja.. Nasao sam boju, nije u sprayu, al mozda i bolje bude ako nije spray..

MegaSkot 05.05.2016. 00:56

Citiraj:

Autor syss (Post 2921949)
bogati pa ovo je poors-man water transfer... jebeno.

pa po nekoj logici bilo koji akrilni sprej bi trebao obaviti stvar.

Ustvari ne, water transfer i nije skup. :)

syss 05.05.2016. 12:25

a di ga imaš kod nas?

mislim ne znam pa pitam.

Mommistake 05.05.2016. 12:37

Sad sam i ja došao u napast da probam :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger