PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mining (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Rudarenje za početnike - ČITAJ prvi post (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=284468)

Zeus-rs 19.06.2017. 16:57

Nije vidljiva na virtuelki windows 10. Mogu uraditi upgrade ali mislim da nije do toga. Nesto sam citao izgleda da je do ploce jer nema VT-D. Ima li iko usluga sa rudatenjem preko virtuelke?

lelinho 19.06.2017. 17:09

Nasa san jedino za uzet xfx rx 580 8g i Sapphire rx 580 nitro+ 4 gb.

Sta je bolje za uzet?
Xfx imaju 3 na stanju a sapphire dolazi uskoro nova posiljka.
Nije nikakav 9 misec i preorder.

drz_nedaj 19.06.2017. 17:15

Uzimaj sve sto ima, ne bitno cije je..

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

lelinho 19.06.2017. 17:20

Citiraj:

Autor drz_nedaj (Post 3072547)
Uzimaj sve sto ima, ne bitno cije je..

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

A neman nikoga u Francuskoj a ne salju u hr >.<

Jeli ima ovdje kakav chat? Mining chat? Ako nema, oce se napravit jedan?

croclocker 19.06.2017. 18:03

Pozdrav

Trenutno sam dobio ponudu za rigove, sve osim grafickih jer su vec narucene,

Nije dostupno niti jedno drugo napajanje osim Kolinka, osobno nikad cuo za njih

Mozda neko zna kakva su ??

Nick7 19.06.2017. 18:19

Citiraj:

Autor Zeus-rs (Post 3072544)
Nije vidljiva na virtuelki windows 10. Mogu uraditi upgrade ali mislim da nije do toga. Nesto sam citao izgleda da je do ploce jer nema VT-D. Ima li iko usluga sa rudatenjem preko virtuelke?

1) Za GPU passthrough je nuzan VT-d
2) Za GPU passthrough Nvidia kartice se ne smije koristiti Vmware, jer kartica nece raditi (ako je guest Windows)

sinisa1989 19.06.2017. 19:35

Ispričavam se ako je pitanje već bilo postavljeno. Pročitao sam u zadnjih par dan većinu ovog threada, pa me zanima kad će biti vidljiv "iznos" na coinbase-u koji je iskopan preko NiceHasha? Da li treba biti neki minimalni iznos zadovoljen ili imaju neki schedule kad to "prebacuju"?

vacs 19.06.2017. 19:38

jednom tjedno kad skupis 0.01btc

sinisa1989 19.06.2017. 19:45

Citiraj:

Autor vacs (Post 3072586)
jednom tjedno kad skupis 0.01btc

Hvala :)

dadoremix 19.06.2017. 19:46

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 3072584)
Ispričavam se ako je pitanje već bilo postavljeno. Pročitao sam u zadnjih par dan većinu ovog threada, pa me zanima kad će biti vidljiv "iznos" na coinbase-u koji je iskopan preko NiceHasha? Da li treba biti neki minimalni iznos zadovoljen ili imaju neki schedule kad to "prebacuju"?


https://new.nicehash.com/help/fees

https://new.nicehash.com/help/when-a...o-you-get-paid

renaTq 19.06.2017. 19:49

Samonajbolje.hr ima u ponudi graficke i dostupne su pa navali narode

Gilbert5 19.06.2017. 20:02

Citiraj:

Autor renaTq (Post 3072592)
Samonajbolje.hr ima u ponudi graficke i dostupne su pa navali narode

http://www.forum.hr/showthread.php?t=880342

Si podigao robu?

Neo-ST 19.06.2017. 20:20

Lol...nitko ih u EU i šire nema, ali samonajbolje ima...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

subabuse 19.06.2017. 20:22

pozz,gospodo rudari,obrisite znoj,znam da je sad negdje vruce u rudniku za pop iz dit :)

Par pitanja, ak moze iskreno(kolko vec ide,jel?! :) ).

Prvo, gpu aktivno (ono,bez milosti,ne hobisticki)koristen za majning, u kakvom je to realno stanju dok ide u prodaju(recimo nekom liku koji kupuje gpu striktno za gaming,znam da se prodaju dok su jos po garom i te fore),koji im je vijek trajanja,onak,u povjerenju.

Drugo pitanje, najme ,dobio za poklon predivnu ozljedu kraljenice(popucalo od c3 do c14),ostre krhotine se kalcinificiraju i ostale krasote (skoro da sam ljubomoran na atletske sposobnosti Stevena Hawkinga, no dost o meni,ajmo malo o mom autu)tak da sam prisiljen nac nekakav izvor zarade (ono,hrana,ljekovi,terapije,stanarina,najvjerojatnije nekakav medicinski teh. kostolomac i tak to,dakle ,nije mi do jahti,missica,helikopterova i lajni koke s onu stranu ogledala,vec vise "blagajnica oce ic samostalno na wc"-skromni scenario :2000-3000kn/mj!? Jel ta cifra prebahata?).
Jedini ozbiljan kripto je bitcoin? Dogecoin i slicno je mamac za budale?
odokativno,koji bi ulog bio da se pocne, a da ima smisla i di da covjek se krene educirat a da ne naleti na minu jer nemam prava ni na najmaju greskicu.


P.S.
Sori na drami,valjda su painkilleri proradili :)

BTW. Imam prirodno jako,jako hladnu prostoriju ispod zemlje,a djabe(danas je 31c vani, tam je 3-4c trenutno),
se to da iskoristit?




Poslano s mog C64.

renaTq 19.06.2017. 20:49

Nisam ali su rekli da imaju pa mislim uzet.

lelinho 19.06.2017. 21:39

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 3072599)
Lol...nitko ih u EU i šire nema, ali samonajbolje ima...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Ima ih, ja san ih nasa ali ne salju u hr, zato i trazin nekoga ko ima u francuskoj.

bezkomentara 19.06.2017. 21:40

Utječe li šta frekvencija na rudarenje?
neke imaju 400 Mhz druge 1,320..
Za Ether znam da nema, a ovi drugi coini??

P.S
Jel ko majna sa ovom karticom, ili nešto slično ovome? Nitro sa (+) i bez plusa.
http://www.sapphiretech.com/productd...ABB26&lang=eng
Prosjek je 28/30 MH/s Ether ZEC oko 330 - za cijenu od 2000 kuna mi se čini pristojna??!!

xoverload 19.06.2017. 23:07

Citiraj:

Autor subabuse (Post 3072601)
pozz,gospodo rudari,obrisite znoj,znam da je sad negdje vruce u rudniku za pop iz dit :)

Par pitanja, ak moze iskreno(kolko vec ide,jel?! :) ).

Prvo, gpu aktivno (ono,bez milosti,ne hobisticki)koristen za majning, u kakvom je to realno stanju dok ide u prodaju(recimo nekom liku koji kupuje gpu striktno za gaming,znam da se prodaju dok su jos po garom i te fore),koji im je vijek trajanja,onak,u povjerenju.

Drugo pitanje, najme ,dobio za poklon predivnu ozljedu kraljenice(popucalo od c3 do c14),ostre krhotine se kalcinificiraju i ostale krasote (skoro da sam ljubomoran na atletske sposobnosti Stevena Hawkinga, no dost o meni,ajmo malo o mom autu)tak da sam prisiljen nac nekakav izvor zarade (ono,hrana,ljekovi,terapije,stanarina,najvjerojatnije nekakav medicinski teh. kostolomac i tak to,dakle ,nije mi do jahti,missica,helikopterova i lajni koke s onu stranu ogledala,vec vise "blagajnica oce ic samostalno na wc"-skromni scenario :2000-3000kn/mj!? Jel ta cifra prebahata?).
Jedini ozbiljan kripto je bitcoin? Dogecoin i slicno je mamac za budale?
odokativno,koji bi ulog bio da se pocne, a da ima smisla i di da covjek se krene educirat a da ne naleti na minu jer nemam prava ni na najmaju greskicu.


P.S.
Sori na drami,valjda su painkilleri proradili :)

BTW. Imam prirodno jako,jako hladnu prostoriju ispod zemlje,a djabe(danas je 31c vani, tam je 3-4c trenutno),
se to da iskoristit?




Poslano s mog C64.

Pa ako mu ti i prodas grafu i ona rikne, ima garanciju tako da nikakav problem. Grafa se ne hladi kao kod gejmerskog nacina koristenja kompa tako da su sanse da lem pukne puno manje.

Sto se tice zarade, moze se 2000-3000kn bez problema zaraditi na mjesecnoj bazi (s obzirom na trenutnu vrijednost altxoina). Otprilike je nekakav povrat uloga oko 3 mjeseca, ako ulozis 10000kn mjesecno vracas oko 3000kn (prosjek, ima dosta varijabli).

Sto se tice prostorije, samo da nema vlage, temperatura sto niza to bolja.

omron 20.06.2017. 08:31

pozdrav
novi sam i zanima me jeli netko koristio Antminer S9 Bitmain, jer planiram uzeti i zanima me kako radi.

mamemo25 20.06.2017. 08:46

ima koji shop u rh ili EU da prodaje jos koju grafu? poslao sam 20 shopova mail i nista.

segregator 20.06.2017. 09:23

Citiraj:

Autor mamemo25 (Post 3072689)
ima koji shop u rh ili EU da prodaje jos koju grafu? poslao sam 20 shopova mail i nista.

Samo lokalni u provinciji kod gazde koji se ne kuži u informatiku (i to eventualno)

renaTq 20.06.2017. 09:32

Imam mogucnost nabaviti GTX 1060 3GB ? Da ili ne za ETH ?

segregator 20.06.2017. 09:42

Citiraj:

Autor renaTq (Post 3072713)
Imam mogucnost nabaviti GTX 1060 3GB ? Da ili ne za ETH ?

Možda

vorda22 20.06.2017. 09:52

Citiraj:

Autor omron (Post 3072687)
pozdrav
novi sam i zanima me jeli netko koristio Antminer S9 Bitmain, jer planiram uzeti i zanima me kako radi.

Imam ja, majna trenutno 20$ dnevno Digibyte Sha256. Urla u 3pm i kod prvih firmwarea nije bas htio raditi ako nije bilo vruce u prostoriji. Nakon toga su izbacili fw koji je smanjio urlanje ventilatora, bar mi se cini i sad normalno hasha na 13700 na nizim temperaturama. Kad kazem nizim, chipovi su na 95 stupnja.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

jed2i 20.06.2017. 09:58

Ček nije htio raditi ako nije bilo vruće?

renaTq 20.06.2017. 10:10

Ma uzimam ju sutra,rezerviro ju i ceka me.
Kroz koji dan krecemo u pogon :)

subabuse 20.06.2017. 10:52

Citiraj:

Autor xoverload (Post 3072649)
Pa ako mu ti i prodas grafu i ona rikne, ima garanciju tako da nikakav problem. Grafa se ne hladi kao kod gejmerskog nacina koristenja kompa tako da su sanse da lem pukne puno manje.

Sto se tice zarade, moze se 2000-3000kn bez problema zaraditi na mjesecnoj bazi (s obzirom na trenutnu vrijednost altxoina). Otprilike je nekakav povrat uloga oko 3 mjeseca, ako ulozis 10000kn mjesecno vracas oko 3000kn (prosjek, ima dosta varijabli).

Sto se tice prostorije, samo da nema vlage, temperatura sto niza to bolja.

Muci me malo jos jedna stvar,znam osnove(bar mislim),najme
stos je kaj je kripto jos prije 5 godina bio "stara stvar" i to me odbijalo jer inace kad nest postane tolko poznato i rasprostranjeno,vrhnje je vec pobrano?

Drugo,btc je jedina "sigurna" valuta !?,a ostale su ko
American Gods,ak/dokle god raja vjeruje da imaju vrijednost,imaju vrijednost .
Sutra moze u Financial Timesu il Wall Street Journalu neki "ekonomski strucnjak" izjavit da je nakon poduzeg istrazivanja "zakljucio" da je to sve bezveze i sve ce se urusit ko kula od karata!?


Poslano s mog C64.

dada-as 20.06.2017. 10:55

Jel jos neki shop ima u ponudi mining kit osim ADM-a?

Jel se uopce isplati ulagat u ove Nvidije od 3GB, buduci bi DAG uskoro mogao biti preveliki jer znam da je veci od 2GB jer moja 2GBtka ne radi.

Ili kako najbolje, najbrze i najeftinije doci od mining opreme?

dada-as 20.06.2017. 10:58

Citiraj:

Autor subabuse (Post 3072760)
Muci me malo jos jedna stvar,znam osnove(bar mislim),najme
stos je kaj je kripto jos prije 5 godina bio "stara stvar" i to me odbijalo jer inace kad nest postane tolko poznato i rasprostranjeno,vrhnje je vec pobrano?

Drugo,btc je jedina "sigurna" valuta !?,a ostale su ko
American Gods,ak/dokle god raja vjeruje da imaju vrijednost,imaju vrijednost .
Sutra moze u Financial Timesu il Wall Street Journalu neki "ekonomski strucnjak" izjavit da je nakon poduzeg istrazivanja "zakljucio" da je to sve bezveze i sve ce se urusit ko kula od karata!?


Poslano s mog C64.

Vec su govorili razno razni strucnjaci. Sad nedavno je jedan od poznatih strucnjaka, neznam sad koji, cini mis e ili microsoft ili gooleov neki lik izjavio da nece ulagat u Cryptovalute i nije se nista dogodilo.

BTC je toliko stabilna valuta da te pricice za malu djecu, pokusaji utjecaja na trziste su toliko mali da bi se moglo rec da BTC ima toliko stabilnost i d je toliko stabilan da nitko nemoze imati nikakav utjecaj na njega.

Jedini problem je ako neke drzave to zabrane kao recimo Marihuanu, pa sad ako te uhvate da ti u podrumu proizvodis marihuanu (khm BTC) onda te hapse...

croclocker 20.06.2017. 11:59

Pozdrav

Dali ovo napajanje moze na 6 x rx570 4gb

https://www.caseking.biz/product_inf...1050_Watt.html


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger