PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Kemijanje sa adapterima za GPU power (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299254)

Thermaltake 09.07.2019. 22:26

Kemijanje sa adapterima za GPU power
 
Nabavio sam RX 580 4GB Nitro+ grafičku koja ima 1x8pin i 1x4pin konektor za napajanje. Imam workstation točnije HP Z600 i njegovo napajanje ima samo 1x6pinski konektor za grafičku karticu. Ono šta sam ja mislio iskemijat u pravilu to nikad ne radim na ovaj način jer znam da nije po PS-u. Naime napajanje je 650W u tom workstationu i planirao sam na 6 pinskog od napajanja spojiti 6pin na 8pin konverter i piknut u 8 pinski na grafičkoj, zatim uzet adapter sa molex na 6pin i piknut ga u 6pin na grafi i u pravilu bi to sve trebalo funkcionirat, kužim da je to malo previše konvertiranja i kemijanja pa me zanima da li može biti nekih problema tipa pad napona ili nešto tako.

dadoremix 09.07.2019. 22:36

a si probal piknut 6 pinsko .. i tjerat ? jel radi?
btw sapphire nitro+ ima 8+6 pinsko napajanje
probaj ti ovih 6 piknut i vidjet dal radi
ili 6 pikni u 8 .. i pokreni

izgorjelo nebude


btw kod mene rudnik tjeram te grafe i radi samo na 8 pinsko .. ne treba i + 6 pinsko


pikni ti tih 6 .. i vidi dal išta daje znakove života

Thermaltake 10.07.2019. 06:56

Citiraj:

Autor dadoremix (Post 3318320)
a si probal piknut 6 pinsko .. i tjerat ? jel radi?
btw sapphire nitro+ ima 8+6 pinsko napajanje
probaj ti ovih 6 piknut i vidjet dal radi
ili 6 pikni u 8 .. i pokreni

izgorjelo nebude


btw kod mene rudnik tjeram te grafe i radi samo na 8 pinsko .. ne treba i + 6 pinsko


pikni ti tih 6 .. i vidi dal išta daje znakove života


Nisam još, danas budem poslije posla isprobao, ali mislim da mu je 8 obavezno, a 6 opcionalno. Probam pa ako ne ide onda ću probat s 8 kad iskonvertiram sa 6 na 8 pinski.

Jedino me brine kad će renderirat jer će grafa služit za rendering, hoće li povući tolko struje da će se drastično usporit ili nešto, a da bi recimo sa svim konektorima uključenim radila bolje.


P.S
Nasao sam konverter sa 6 pinskog na 2x8 cak ima i odvojivi onaj 2 pin. Ali kolko vidim na netu ne preporucuje se jel vidim i slike da se nekom liku rastopio konektor.

Nikky 10.07.2019. 12:49

Pa kad poštekaš nemoj zatvarat kantu nego prati šta se dešava kad je u full pogonu (jeli se konektori / žice pretjerano griju i sl.).

maXonja 10.07.2019. 15:34

Radit će normalno samo sa 1x8 pin grafa
Inače, kada mi zafali recimo 8 pinski onda obavezno idem na kombinaciju 4x molex (sa 2 različita kabla po 2 molexa) na 2x 6 pin i onda 2x 6 pin na 8 pin
Zašto? Da rasteretim žice od molexa i mirnije spavam

zkljaja 10.07.2019. 16:00

Mislim da su svi 8 pinski koje sam do sad koristio 2 pina mase imali samo shortane..

Thermaltake 10.07.2019. 19:44

Vidim delock ima ovaj ljubičasti neki 20 awg, dok su svi ostali 18, frend kaže spajao je po tri grafičke na jedan rail i nikakvog beda nije bilo, probat ću kemijat još malo pa javim šta sam iskemijao :D

Thermaltake 16.07.2019. 21:29

Evo da javim nabavio sam

ovaj adapter:
https://www.delock.de/produkte/G_837...setLanguage=en

radi super, opteretio grafu sat vremena, kabel dobro hendla sve nije vruć i sve radi super. PC ima 650W bronze napajanje i na watt metru sam mjerio u full loadu potegne 300W, tako da nije na granici i ima lufta dosta.

trex 17.07.2019. 15:24

Kupiš dobar brand name adapter i prstima opipaš žice u full loadu - to ti je zlatno pravilo kod takvih kemijanja.
Molex je u pravilu deklariran na par desetaka wata zbog mehaničkog spoja, tako da je rasterećivanje sa paralelnom konekcijom po više railova 'must', kao što je kolega napisao, ako se radi o jačem potrošaču.
Znao sam vidjeti Y adapoter 2x molex na 6 pinova s rastaljenom izolacijom i skurenim žicama, jer se kupuje od kineza, i većina debljine žice odlazi na debljinu izolaciju dok su unutra svega par ne-bakrenih licni. Kada preko toga krene neka značajnija struja to se žari na crveno


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger