PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Drakensang: The Dark Eye (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=136973)

demetrius 02.02.2009. 16:21

Drakensang: The Dark Eye
 
http://www.gamespot.com/pc/rpg/drake...result;title;0

izgleda ok,u čemu je razlika između computer role playing i rpg-a??

nadam se nešto više ko severance:blade of darkness manje ko oblivion,u prijevodu bez puno ćakula.

Kreseks 02.02.2009. 20:16

Imas demo.
I bit ce puuuno price.
Od novijih igara najvise slici NWN2.

velorien 02.02.2009. 20:19

Čuo sam da će ovaj mjesec izać, can't wait :D

hammer_of_thor 02.02.2009. 22:08

Čini se ok na youtubu.
Samo hoće li to biti na poteze ili "normalno"

Xizor 02.02.2009. 23:56

Normalno na poteze, salim se drakensang je rtwp iliti real time with pause.

demetrius 03.02.2009. 11:20

ko kotor??kad je borba pauziraš i daješ naredbe.

demetrius 26.02.2009. 12:47

igra je vani pozitivne ocjene gamera na gamespotu,je ko ođe odigrao??

bluefluid 26.02.2009. 13:31

spičio samo demo s Dwarfom, izgleda zakon (enhanced engine iz Neverwinternights 2 ko Witcher), osjecaj je super, ima puno price, doima se kao pravi rpg za opustit se i igrati onako jednom rukom, a u drugoj cigara i šalica vrele kave :kafa:

xGAME 26.02.2009. 13:55

u procesu "kupnje" je

velorien 26.02.2009. 13:59

I ja sam ga "kupio" danas ujutro, sad ću ga instalirat :D

Gemmy 26.02.2009. 22:01

ja ga isto narucio, sutra ce se valjda zaigrat :)

Beo 27.02.2009. 11:45

Eto meni igra dosla, pozurio se jer sam veliki fan NWN-a!

Nisam puno jos igro ali mogu reci da sam ugodno iznenadjen. Engine ne vjerujem da je od NWN-a jer daleko bolje, brze i gladje radi.
Odma nakrko sve na max koliko je sama igra dala. Na pocetku instalacije odma pita dal zelite da instalira high rez texture pack. I naravno nisam odbio :D

Likova ima vise nego dovoljno, tutorial je super odradjen...
Eto par screenova pa se vracam ingame...

http://pce.hostili.com/images/1u4jg_thumb.jpg; http://pce.hostili.com/images/2zr5t_thumb.jpg; http://pce.hostili.com/images/3p84f_thumb.jpg

xGAME 27.02.2009. 14:26

dobro izgleda

Gemmy 27.02.2009. 17:41

probao malo odigrat na brzinu, izgleda dobro, malo se moram privikavat na kameru ako se igra samo preko misa, a ako se igra s wasd je lakse :)

Skorn 27.02.2009. 17:47

igra je bolja od bilo kakvog DND derivata jer se oslanja na višestruko superiorniji Das Schwarze Auge pnp sustav.

word to the wise ;) tko je igrao Realms of Arkania serijal znat će sve što treba

pa evo vam prilike Neverwinter generacijo da i vi saznate što je pravi hepski heuropski harpidži.

Gemmy 27.02.2009. 18:37

zasada mi se svida igra, dobro je optimizirana, meni na 9600gt i sve na high bez AA na 1680x1080 radi cca 40-70 fpsa :)

jedino je malo losije borba napravljena, jer likovi bas ne slusaju naredbe kako spada, pa se mora svako malo pauzirat uvecim borbama i kontrolirat ih, ali inace jako dobro

velorien 27.02.2009. 19:06

Citiraj:

Autor Skorn (Post 1288593)
igra je bolja od bilo kakvog DND derivata jer se oslanja na višestruko superiorniji Das Schwarze Auge pnp sustav.

word to the wise ;) tko je igrao Realms of Arkania serijal znat će sve što treba

pa evo vam prilike Neverwinter generacijo da i vi saznate što je pravi hepski heuropski harpidži.

Baš je daleko superiorniji (ne vjerujem ni da je papirnata verzija bolja, ipak je DnD > sve), nemoš ni razbijat škrinje ni ništ nego si osuđen na vucaranje nekog lopova sa sobom, koji onda nonstop faila :/

Glupo je što ne možeš biras rasu/klasu već imaš predefiniranih tipova i udri. Nema ni multiclassinga ni ničeg, ako uzmeš Warriora osuđen si na život bez magije.
Btw, jel lockpick na 6 dobro ili loše? Do koliko uopće idu skillovi, vidim da je za oružja zasad max 10.
Mislim eto odigrao sam je i osim što ima retardiranu kameru i ovo gorenavedeno zasad mi se sviđa.

slavonac90 27.02.2009. 19:46

ekipa pošto nisam upoznat s dotičnom igrom baš previše može mi neko usporediti igru s nekim od starijih RPG-ova?? :D
Vidim da ju hvalite a baš mi se igra neki dobar RPG pa da ne nabavljam ako se ne isplati:chears:

velorien 27.02.2009. 20:55

Nisam je još puno igrao, no eto usporedio bih je s NWN2.
S starim RPGovima ionako nitko nije u rangu. :D

slavonac90 27.02.2009. 21:47

a jebem ti nisam baš ljubitelj NWN-a....nado sam se mozda da je mozda nesto tipa kotor,witcher ili tako nesto ali ajde dat cu svejedno igri sansu jer mi se igra neki RPG novi :D

Skorn 27.02.2009. 22:40

Citiraj:

Autor velorien (Post 1288642)
Baš je daleko superiorniji (ne vjerujem ni da je papirnata verzija bolja, ipak je DnD > sve), nemoš ni razbijat škrinje ni ništ nego si osuđen na vucaranje nekog lopova sa sobom, koji onda nonstop faila :/

Glupo je što ne možeš biras rasu/klasu već imaš predefiniranih tipova i udri. Nema ni multiclassinga ni ničeg, ako uzmeš Warriora osuđen si na život bez magije.
Btw, jel lockpick na 6 dobro ili loše? Do koliko uopće idu skillovi, vidim da je za oružja zasad max 10.
Mislim eto odigrao sam je i osim što ima retardiranu kameru i ovo gorenavedeno zasad mi se sviđa.


ti si naravno igrao sve druge RPGove pored dnda? :stoopid:

lets get straight, dnd je nusprodukt chainmaila koji je bio TABLETOP HACK AND SLASH igra
tek kad se pojavio AD&D je postao nešto više

dungeons and dragons je inače odličan za nekoga tko prvi puta uplovljava u vode roleplejanja, ipak ima toliko boljih igara, od White Wolfa, SJ Gamesa, nadalje...

velorien 27.02.2009. 22:53

Citiraj:

Autor slavonac90 (Post 1288770)
a jebem ti nisam baš ljubitelj NWN-a....nado sam se mozda da je mozda nesto tipa kotor,witcher ili tako nesto ali ajde dat cu svejedno igri sansu jer mi se igra neki RPG novi :D

Moglo bi ga se usporedit i s KotORom, naravno bez SF settinga, no s dosta (u početku) kompliciranijim pravilima. :)

@Skorn
Pa ono naravno da je sve ovo moje mišljenje samo, ali eto u pogledu D&D u CRPGovima nema boljih (stolne verzije nisam ni nemam namjeru igrat).
Što se tiče implementacije Daš Švarce Ogea u ovoj igri, baš i nije fora jer hrpa stvari koje su standard u npr. NWN2 implementaciji DnDa ovdje nema
(nema veze kako se što računa već eto, retardirano mi je da su sve kištre neuništive i baš ih mora lopov lockpickat inače je kraj svijeta)

Skorn 28.02.2009. 12:40

ok kužimo se ;)

denied 05.03.2009. 15:35

Kamera se ne miče (fiksna je)?

EDIT: Skužio (desni gumb-mada je malo nespretno cijelo vrijeme imati pritisnutu tipku)...

RSV Factory 16.03.2009. 14:35

po mojemu: šteta.

moglo je to puno bolje. ok, nisam veliki fan NW serije, vama koji jeste je sigurno zakon. al ja ipak volim stisnuti i da to ovaj i napravi a ne da nekaj misli, to me izluđuje.

borba u igri mi je neizmjerna bol i frustracija. velim, to su NW sheme, al ja to nebrem popušiti hehe... al igra zgleda super, grafika je super, optimizirano isto tak, zvukovi i glasovi (dok ih ima) OK i mjuza fina glatka Bach švabska. hhehe

al velim. za mene, veliki šteta. več na prvoj borbi mi je tlak narasel i odma sam bil level 190. opasna igra (za zdravlje). :D

edit: pozabil sam reći i to kaj i vi naravno. kamera. ne kužim zašto tako... ali bolno u svakom slučaju

Hoff 16.03.2009. 22:54

Ovo nabavljam u iščekivanju novog biowarevog uratka. :D

Gemmy 17.03.2009. 13:56

neznam ja sam veliki NWN fan ,ali ova igra mi nikako nije sjela...dobit ce drugu priliku malo kasnije ako ne izade ni jedan bolji RPG

denied 21.03.2009. 19:12

E, ne kužim ovo ocijenjivanje oružja....Što je jače 1D+6 ili 3D+2?

velorien 21.03.2009. 19:55

1D = (1-6) + 6 = znači max 12 damagea
3D = (1-6) + (1-6) + (1-6) + 2 = max 20 damagea

Ovo drugo je jače :)
Ovo D ti označava kocku s brojevima od 1 do 6, 3D znači da se bacaju 3 kocke. Ovo + nešto je koliko se još dodaje na dobiveni rezultat.
Inače nije ni meni igra nešto sjela, već je nisam upalio danima :(

denied 21.03.2009. 20:52

Thanks, velorien very much....Ja volim takve igrice - bez obzira kakva je grafika, najčešće imaju solidnu priču s obzirom kakve imaju većina pucačina - priču ne može nadmašiti nikakva grafika (barem za mene)...
Daj mi pliz reci samo još što znači kod oružja "strenght bonus" 14/2 odn. "weapon bonus" 0/-2 ......što su ta dva broja - čisto da znam kaj držim u rukama :D

:chears:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger