PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Problem: nema zvuka (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=57013)

Simba-OS 11.01.2007. 21:32

Problem: nema zvuka
 
Ovo je već druga zvučna. Prvo sam mislio da mi je prva riknula. Neki dan kupio drugu, ista stvar. Dakle - zvučna instalirana, driveri instalirani, win ne javljaju nikakvu grešku, konflikata nema, playeri uredno "sviraju", ali iz zvučnika ni da pisne (btw zvučnici su također ispravni).
Koji bi mogao biti razlog? Meni više ništa ne pada na pamet. Čak sam karticu ispreseljivao po svim PCI utorima, ali ništa. Nemam više ideja. Ima netko slična iskustva?

-POP- 11.01.2007. 21:38

Koja zvučna, koja ploča, koji driveri...

Simba-OS 11.01.2007. 21:49

Abit KT7A
C-Media CMI 8738/C3DX (tako kaže Everest)
Driveri generički od win

Zvučna kupljena neki dan od lokija, a vjerujem momku ako kaže da je ispravna.

Simba-OS 11.01.2007. 21:59

Sve mi se čini da me ploča zahebava. Sad vidim, upalim komp, kad mrežna ne radi. Ugasim, izvadim mrežnu, vratim ju natrag, upalim komp - radi.

T0mB1ll 12.01.2007. 00:14

jesi clockao šta?? ako jesi, jesi stavio fix PCI? možda ti se digla i brzina PCI utora a onda ti ništ ne šljaka što je upiknuto u PCI utore...

tomifish2002 12.01.2007. 10:13

jel imaš istovremeno neku onboard ?

Simba-OS 12.01.2007. 19:03

OC-ano jest, nešto malo, ali nije to uzrok. Isprobano i na default.

Nema onboard zvuka, toliko blentav nisam baš. :D

mrga 31.01.2007. 10:00

otvori mixer i pogldaj da li je štogod isključeno ili stavljeno na mute.

jep, znam da zvuči glupavo, al se često događa : goood :

captainvuki 07.06.2017. 17:19

Iman malih problema sa zvukon.Konfiguracija je napisana koju iman i svak moze vidit.Windows 10 pro 64 bit verzija 1703.Zvucna kartica Realtek HD Audio(integrirana na maticnu plocu).Prvi put kad san primjetija problem driver verzija za zvucnu karticu je bila 6.0.1.7560.Kad san na kompjuter spojia zvucnike sa zvukon nije bilo nikakvih problema,ali kad iskljucin zvucnike i spojin slusalice sa mikrofonon zvuk prekida(malo se cuje,pa kratak prekid i onda zvuk ide dalje) i zauzece procesora ide do 36 posto.Nakon sta san ovo primjetija napravija san deinstalaciju drivera od zvucne kartice i instalira san verziju drivera R2.81 i onda mi se dogodila obrnuta situacija,zvuk na slusalicama radi bez problema,a kad se spoju zvucnici prekida.Nakon toga san napravija deinstalaciju i ove verzije drivera i nakon ponovnog pokretanja kompjutera Windowsi su sami instalirali drivere(Microsoft verzija 10.0.15063.0).Ni to nije rjesilo problem,sad opet iman normalno zvuk priko zvucnika,ali priko slusalica iman prekidanje zvuka i zauzece preveliko procesora.

Sinac 07.06.2017. 17:29

Citiraj:

Autor captainvuki (Post 3068538)
Iman malih problema sa zvukon.Konfiguracija je napisana koju iman i svak moze vidit.Windows 10 pro 64 bit verzija 1703.Zvucna kartica Realtek HD Audio(integrirana na maticnu plocu).Prvi put kad san primjetija problem driver verzija za zvucnu karticu je bila 6.0.1.7560.Kad san na kompjuter spojia zvucnike sa zvukon nije bilo nikakvih problema,ali kad iskljucin zvucnike i spojin slusalice sa mikrofonon zvuk prekida(malo se cuje,pa kratak prekid i onda zvuk ide dalje) i zauzece procesora ide do 36 posto.Nakon sta san ovo primjetija napravija san deinstalaciju drivera od zvucne kartice i instalira san verziju drivera R2.81 i onda mi se dogodila obrnuta situacija,zvuk na slusalicama radi bez problema,a kad se spoju zvucnici prekida.Nakon toga san napravija deinstalaciju i ove verzije drivera i nakon ponovnog pokretanja kompjutera Windowsi su sami instalirali drivere(Microsoft verzija 10.0.15063.0).Ni to nije rjesilo problem,sad opet iman normalno zvuk priko zvucnika,ali priko slusalica iman prekidanje zvuka i zauzece preveliko procesora.

Pomidori ti kroz ponistru pali na peškamarin i slomila ti se kacavida (nije da ne znam dalmatinske izraze), odustao sam negdje na pola s prevođenjem na književni hrvatski, daj molim te ponovo napiši tekst da te razumijem pa bih onda mogao dati i neki suvisli odgovor.

captainvuki 07.06.2017. 17:54

Citiraj:

Autor Sinac (Post 3068542)
Pomidori ti kroz ponistru pali na peškamarin i slomila ti se kacavida (nije da ne znam dalmatinske izraze), odustao sam negdje na pola s prevođenjem na književni hrvatski, daj molim te ponovo napiši tekst da te razumijem pa bih onda mogao dati i neki suvisli odgovor.

Mislin da san jasno sve napisa,da jasnije ne moze bit,bolje ne mogu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger