PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   IL-2 Sturmovik: Great Battles Series (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=292334)

Srdan 07.05.2018. 10:35

IL-2 Sturmovik: Great Battles Series
 
Igra tko?
Zaželio sam se malo letenja (davno sam prije nešto sitno letio FB) pa kupio igru i naručio HOTAS koji stiže krajem tjedna.
Ima li ljudi po serverima te da li se da dobro zabaviti solo bez članstva u nekom klanu pošto trenutno nemam vremena za takvu obavezu?

T}{OR 07.05.2018. 23:08

Imaš dva jača servera (Tactical Air War i Wings of Liberty) koji su uredno popunjeni do kraja sa 80 igrača. No svaki je na max postavkama tako da se preporuča ili Track IR ili dobro uvježban palac na POV HAT-u.

Za obično napucavanje free for all i vježbanje gađanja (dueli 1 na 1 ili 2 na 2) tu je Berloga server koji ima nešto opuštenije postavke (external view upaljen).

Ima i još par servera sa lakšim postavkama ali na njih u pravilu ne zalazim. :)

Za nešto organiziranije možeš nam se pridružiti jer moja ekipa organizira letenje petkom u obliku skriptirane kampanje koja je podosta popularna i imamo cca 60 pilota u zraku svaki petak. LINK na službeni forum thread.


Ako želiš solo zabavu - uletio si u pravi trenutak jer su pred mjesec dva sa patchem 3.001 uveli i dinamičku kampanju od koje je bolja jedino ona u Falconu 4.0. Isto tako ima i skriptiranih offline kampanja za kupiti.


Koji HOTAS?

Srdan 08.05.2018. 08:32

Thrustmaster T.16000M
Za head tracking vidim još ako će me ovo držati više od par mjeseci. Javim se možda kada se ufuram malo, makar nikada nisam pustio bombu, do sada sam samo sudjelovao u dog fightu.
Ne smetaju me max postavke servera, i prije sam letio bez external view-a i sl... ajde bez advanced engine managementa.

T}{OR 08.05.2018. 11:02

Thrustmaster T.16000M sa zasebnim gasom na kojem je i kontrola kormila? Ako da, odličan entry level izbor periferije za letenje. :goood:

Koji naslov si uzeo od IL-2: Great Battles Series, samo Stalingrad ili imaš i Moscow i Kuban? Od druga dva definitivno preporučam Kuban i pod obazveno Bodenplatte. Slijedeći mjesec uzimam pre-order, sa istočnog fronta konačno prelaze na zapadni: https://il2sturmovik.com/store/battle-of-bodenplatte/

Srdan 08.05.2018. 12:04

Da, točno ovo
Uzeo sam samo BOS Deluxe, 18€ me izašao na G2A

T}{OR 08.05.2018. 13:14

Ajd baci koji dojam kad stigne i malo se provozaš (letiš). Baš sam neki dan gledao recenziju tog HOTASA.

Btw. naslov threada bi možda mogli promjeniti u IL-2: Great Battles Series.

Srdan 08.05.2018. 15:02

Izmijenio.
Isto tako na preporuku kolege naručio EDTracker PRO. Uz mogućnost odustajanja od igre me u suprotnom slučaju mučila i opcija kupnje VR-a čime bi on bio nepotreban, ali koliko sam skužio za VR bi trebao i dobrano podebljati grafičku što baš i nisam spreman :D

T}{OR 08.05.2018. 18:21

VR je jako skup sport, povrh samog virtualnog letenja koje je već samo po sebi skup sport. Dobra odluka.

Lik is grupe s kojom letim ima VR i odličan je što se tiče prostornosti i doživljaja. Ali osim ako ne uzmeš najnoviji sa najvišom rezolucijom (ovaj zadnji od HTCa koji je tek izašao pred IIRC mjesec dana) - ne vide se čitati instrumenti u kokpitu. Tako da, em brutalan GPU koji ti treba i sama cijena istoga ... još smo ispred pravog VR vremena.

Ja sam ubo TiR 5 pred jedno 7 godina. I dan danas me super služi. Nije VR ali barem vidim tipkovnicu kad zatreba. :)

Srdan 14.05.2018. 10:06

Odvozio malo single dogfight 1:1 i ok je, jedva čekam tracker jer znam izgubiti neprijatelja iz vida - valjda stigne ovaj tjedan :)
Malo me muči kako ću online prepoznati dal je avion friendly or foe kada bude više aviona.
Joystick je dobar, zadovoljan sam svime osim tipki na bazi joysticka koje su blago rečeno koma.

T}{OR 16.05.2018. 20:32

Brzo ćeš skužiti razliku između savezničkih i njemačkih. Hit: baci oko na krila. Tu se prvo vidi razlika.

T}{OR 31.07.2018. 20:52

Prva tri aviona za Battle of Bodenplatte su vani, te isto tako i prva dva tenka za Tank Crew - jedan od kojih je i PzKpfw VI Ausf.H1 "Tiger".

Svi naslovi se dopunjuju u jedan installer, tako da već ima dosta ekipa koja vozi Tigrove dolje u prašini a online ih se može (probati) rokati sa Sturmovikom. :fiju:

Jel igra još netko ovo ovdje osim nas dvojice?

T}{OR 17.08.2018. 17:54

Skužio sam da sam kroz zadnje dvije godine uploadao 18 filmića na temu ove simulacije, pa koga interesira neka baci oko na playlistu za malo konkretniji dojam MP dijela igre:

IL-2 Sturmovik: Great Battles (PLAYLISTA)

FiNiX 04.01.2019. 14:01

Moran priznat da iako san kupija sve osin Boddena nisan ga nikad zaigra ozbiljnije i bas mi je zal. :-(
A i moji igraju samo War Thunder na SIMu koji je ipak osjetno losiji feeling od onog iz IL2 Sturmovika s pocetka 2000.
Sto se tice VRa proba san s Oculuson i poprilicno je koma jer je tesko citat indikatore po kokpitu, a cesto mi i ispada iz fokusa i konstantno moras namistat VR na glavi (milimetar gori-doli, livo-desno znaci sve). Mozda s Vive Pro ili Odyssey+ al cijene su sulude za HTC, a Samsunga nema u EU kupit uopce.

T}{OR 04.01.2019. 14:06

Dvojica s kojima letim imaju VR i jedan ga aktivno koristi. Nije to to još, ali je dojam prostora i općenito letenja navodno odličan.

Ovaj problem s rezolucijom nije samo do VR-a, meni je postala 1080p (točnije 1200) nedovoljna. Sad sam prešao na 1440p & 144Hz i preporodio se. To plu G-Sync je puno bolja investicija ako ne možeš čitati instrumente u kokpitu. :D

Kroz par godina će i VR sjest na svoje mjesto, a s time i cijene pasti.

FiNiX 04.01.2019. 14:23

Ja san prosli misec se "spustio" s 4K60 na QHD@165 i puno je to sad sve gladje, al gubi se malo na grafici. :D

Slazem se, definitivno triba pricekat s VRom, mozda bude sto nova na CESu. :goood:

T}{OR 04.01.2019. 14:31

Sad vidim da imamo isti monitor. :goood:

Koji dio ti točno fali sa 4K u odnosu na QHD?

4K, kao i VR - treba proći još godina...

FiNiX 04.01.2019. 14:52

Jednostavno nisan ni kuzija to dok nisan krenija igrat na 4K, i sad kad san vratija na QHD grafika izgleda malo zblurana i ko da nedostaje detalja (FHD je naravno sad vise totalno neigriv :lol2: ). Ovo se jos vise primjeti u Star Citizenu recimo, al to je druga tema. :roller:

Ma dosta toga se moze igrat na 4K danas jer eto War Thunder recimo i nije toliko zahtjevan pa ide na cca. 100-110fps u 4K s max postavkama doduse bez SSAA 4x jer ga to ubije totalno, al pomaze u QHD jer priblizi kvalitetu onoj u 4K.

Al sto si reka za VR stvarno vridi i za 4K jer kupit 4K GSync HDR monitor s +100hz je ravno kupnji solidnog auta. :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger