PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Operativni sustavi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Windows 8.1 - problemi, troubleshooting (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266261)

Tihomir111 04.06.2014. 08:47

Windows 8.1 - problemi, troubleshooting
 
ntoskrnl mi ubija HDD do 100%
svi updateovi su dignuti, ja vise nemam ideje kak i šta zaustavit da mogu normalno koristit pc... help pls

hdd non stop nešto radi... za popizdit

defragment sam ugasio, indexing, search...

HumWeed 04.06.2014. 20:00

process explorer ce ti uvjek u detalje pokazati u cemu je problem

cak ti moze biti i do drivera problem neki konflikt

GNR, ACDC 01.08.2014. 14:01

Windows 8.1 - problemi, troubleshooting
 
Imam problem sa driverima za grafičku. Grafička je mobility radeon 4330 i na win 7 nisam imao tih problema. Sada je win 8.1 64-bitni i stalno forsira svoje drivere (Microsoft Corporation WDDM v1.1). Uspio sam instalirati ATI drivere i jedini način da njih upogonim je otići u device manager, kliknuti na update drivera i odabrati neke ranije instalirane na računalu (ATI driveri). No, kad stavim računalo u sleep, ugasim ili nešto takvo prilikom podizanja Windowsa vraćaju se WDDM driveri. Pokušao sam ih i obrisati ali Windowsi ih automatski ponovno instaliraju. Čak sam pod device installation options u CP onemogućio automatsko traženje drivera i opet ista stvar. Ne smetaju mi ti driveri ovako u radu ali nemaju podršku za openGL 2.0 što mi treba za genymotion. Zna li netko kako da se rješim ovog dosadnog problema?

mrle503 03.10.2014. 14:00

Windows 8.1 - problemi, troubleshooting
 
Dakle imam instalirane windose 8.1 i instalirao sam ih sa istim tim cd-om..Zelim ih instalirati ponovo jel imam na c particiji dva windowsa 8..To mi se desilo jel sam instalirao windowse bez botanja pokrenio setup na starim windowsima..Nemogu formatirat cd nikako.E sad instalirao sam windose 100 puta na kompu bez problema.Sad imam laptop koji odma cim ga upalim pokrene windows 8 nepokaze mi nista i jednostavno ni nestignem stisniti nesta da pokrene cd on vec digne sustav..Kako da pokrenem taj boot cd ????

alengrosevic 03.10.2014. 14:09

daj popuni podatke pod "moj komp", pa će ti netko dati i odgovor koji bi ti pomogao. Ovako na pamet, prilikom boota pritisni F11 ili F12? ili imaš UEFI BIOS? U njemu treba staviti legacy boot ili tako nešto...

ukiy 03.10.2014. 14:16

Mozes pokusati spamati F2 ili Delete odmah nakon sto upalis komp, da udjes u BIOS. Tamo namjesti boot order, stavi CD/DVD pogon na prvo misto.

Chuxonja 03.10.2014. 23:39

F2, ESCAPE, F10, neš od toga mora bit, al reci rađe o kojem se laptopu dela. Lenovo sad ima neke pizdarije sa njihovom "lenovo buttonom" za koji ni neznaš da postoji tam sastrane negdje, a samo prek njega se može uć u BIOS. Moš probat i spemat high value F keyeve pa ti možda boot menu izleti, al nema pravila svaki model ima neku posebno shemu iako je F2 best bet uvijek.

mrle503 04.10.2014. 12:43

Laptop asus k550lb
i5 4200u 1,60-2,60ghz
Nvidia gt740m 2gb
4gb ram
1tb
Uspio sam rijesit problem stiskaosam sve zivo na kraju opet neznam sta je otvorilo bios :)..Jednostavno cim se upali odma pokaze windows znak prijavljuje se..Nema druge nego restart i stisci sve od f1 do f12 :).
Sta mislite o laptopu oce moci pokrenuti novu fifu i pes tomi je najbitnije???Za sad nema kreka jedino sto sam igrao je battlefield 3 i isao je bez problema.I sto me zacudilo ostao hladan laptop ima pre dobro hladenje.

Alex1 07.10.2014. 15:45

Windows 8.1 start up program
 
Imam problem s otvaranjem start up programa na windows 8.1.

Radi se o MSI Afterburner V4, iako je u samom programu odabrano da se učita sa windowsima jedino taj program se ne učitava. dok se recimo Eset smart security ne učita odmah kao što je bio slučaj na 7-ici.

Dodao sam MSI Afterburner prečac u sturtup folder i dalje se ne učitava, iako se u Task manageru u kartici Startup vidi MSI Afterburner i omogućen je pod startup impact piše Not Measuret

Jel zna koje riješenje za moj problem?

MSi Afterburner mi je važan jer preko njega se automatski regulira brzina vrtnje turbine ovisno o temperaturi.

zlatko 06.11.2014. 13:56

otvori msconfig, tab na kom piše boot, i tamo postavi vrijeme. Imaš kućicu iznad koje piše -Timeout:.

ravkan 01.01.2015. 17:38

Windows 8.1 - problemi, troubleshooting
 
Pozdrav
Nikako ne mogu naci rijesenje i ako mi je slucajno nesto na forumu ovdje promaklo ispricavam se unaprijed.
Problem je sljedeci imam pc koji se nalazi pod moj komp sa Airlive WN-370USB Wireless adapterom te imam Grunding Wifi Tv. Pokusavam screen preko Livesharea prebacit na TV ali nikako ne uspjevam. Na svim guides pise da treba ici na Devices > Project > Add a wireless screen ali meni te opcije nema, Virtual box koji zna stvarat probleme nemam instaliran. Jednostavno ne mogu nikako dobit tu opciju da se spojim na TV. Ako mi moze neko pomoc bio bi mu jako jako zahvalan :chears:

P.S. Preko mobitela Liveshare radi bez problema :(.

ONeill 03.01.2015. 11:05

1 privitaka
Nemaš ovako kao na slici u prilogu ?

imart 03.01.2015. 11:45

sorry kaj upadam u temu, ali gledam nekaj slično jer mi se neda kupovat dugački hdmi kabel da spojim tv i komp

http://www.microsoft.com/hardware/en...isplay-adapter

microsoftov adapter koji je dosta skup. ima li koje jeftinije rejšenje?


chromecast?

tutix 03.01.2015. 13:09

Jel ti wireless adapter i graficka uopce podrzavaju Miracast? Koliko sam vidio po netu to je dosta rezervirano za Intelove integruse i WiFi cipove.

ravkan 03.01.2015. 14:46

Ma evo danima vec studiram to i caka je u tome da radi sa bilo kojim wireless adapterom koji podrzava Ndis verziju 6.4, to se moze vidjet na sljedeci nacin:
To find out if the WiFi adapter is running Windows 8.1 (NDIS 6.4) driver, open Power Shell and run this command:
Get-NetAdapter | Select Name, NdisVersion
Naravno meni su svi adapteri ispod verzije 6.4, tako da mi ne podrzava to :(
Jos sam cito da i ako bi uzeo novi wireless adapter da je lutrija dali ima ndis driver 6.4, tako da sam skroz odusto od toga Miracast-a.

@ ONeil
Na zalost nemam tu opciju prazno mi tamo iz razloga koji sam napiso gore, jos nisam naso rijesenje, ali mislim ni da ne postoji osim imat taj ndis driver.

@ imart
Ja sam isto odusto od svega a ne zelim imat dodatni kabel tako da sam jucer narucio sa ebaya za 17 dolara sa shippingom Cromecast to znam da radi ko sat vec isprobano i GG.

tutix 03.01.2015. 17:59

Je, ja imam i integrusu i wlan od intela na Lenovu pa sam probavao to slozit i nije radilo. WiFi cip podrzava ali osnovna Intel HD graphics ne. Tek od HD Graphics 3000 je Miracast (odnosno WiDi) podrzan.

Al recimo na Nexusu 4 i KitKatu radi ko sat.

Dottore 03.01.2015. 18:42

Citiraj:

Autor tutix (Post 2713570)
Jel ti wireless adapter i graficka uopce podrzavaju Miracast? Koliko sam vidio po netu to je dosta rezervirano za Intelove integruse i WiFi cipove.

Može link o tome?




Da li Chromecast podržava VLC, Bsplayer? Odnosno reproducirati preko laptopa/PC

TV podržava wifi i preko PC reproducira windows media (ali titlove nema).

ravkan 03.01.2015. 18:45

Meni na mobitelu isto radi ko sat. Bez problema TV prepozna i prebaci sliku sve. A isto sam namjerno uzeo TV sa liveshare-om kako nebi moro imat 10 M dugi HDMI kabel. Onaj DLNA je isto takvo go___, ako oces titlove, onda moras encodirat, a kada encoridas slika postane koma po mojim pitanjima. Ne znam mozda nesto krivo radim moram se jos igrat, ili jednostavno cekat da dode Cromecast iz ebaya ili da naprave taj Miracast kako spada. Iskreno mi se ne mjenja konfa samo radi toga, a intel taj wifi stick koji podrzava Miracast je 500kn kod nas to jednostavno nedam.

P.S. Ako neko ima neki prijedlog, slobodno neka se javi :)

ravkan 03.01.2015. 18:48

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2713711)
Može link o tome?
Da li Chromecast podržava VLC, Bsplayer? Odnosno reproducirati preko laptopa/PC
TV podržava wifi i preko PC reproducira windows media (ali titlove nema).

http://support.airserver.com/custome...m-requirements
Ovo ti je link kaj moras imat da ti Miracast radi.

Preko Chromecasta radi ti sve. Samo eto moras kupit dodatni uredaj, koji si kakti dobio uz tv samo ne mozes koristit jer Miracast na PC ne radi kako spada, ali na kineskom mobitelu od 700kn sa Android 4.1 radi ko zmaj :)

Sto se tice titlova, kao sto sam u postu gore napiso, imas programa koji ti naprave DLNA-a server i onda moras upalit opciju encoding i stavit da lijepi titlove, tako imas titlove kada gledas na TV. Ali iskreno slika postane ono, vidi se da se encodira, ne znam kaj rec. Ja sam probo Serviio i Mezzmo, ali jos nabolje radi Windows media ako zalijepis titl na film seriju rucno.

Dottore 03.01.2015. 19:35

@ravkane
Hvala, kad stiže Chromecast i molim te, testiraj koliko možeš. Imam ih u planovima nabaviti.

Iskopao sam još po Intel WiDi tool radi kompatibilnosti cpu, wifi i gpu.

I tu je kompletna lista koju podržava i lista procesora

Na moj komp podržava sve osim WIFI.
Na ITX konfi sa procesorom G550 bi trebao nadograđivati neku mini WIFI karticu baziranu na Centrino laptopu

ravkan 03.01.2015. 19:50

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2713752)
@ravkane
Hvala, kad stiže Chromecast i molim te, testiraj koliko možeš. Imam ih u planovima nabaviti.

Jan 09, 2015 - Jan 13, 2015 Ako je vjerovat ebayu :P
Budem da nije problem. Ali vec znam da radi sa bilo kojeg uredaja bez beda, laptop mobitel pc :). Zato sam i poludio vidio na ebayu za jeftine pare i reko, ajmo. Da sam znao da ce sa liveshare biti tolika zajebancija, uzeo bi drugi TV i Chromecast odma i gg.

darkydark 03.01.2015. 21:13

Ja sam na svoj dummy tv ustekao belkin screencast i uzivam u blagodatima intel widi-ja. Ni jedan od dva lapa koji aktivno koriste taj belkin nije podrzavao widi i oba su dobila nove wifi kartice (cca 50kn / komad na ebaju) a sam belkin preko njuske za 200. Malo tlake sa driverima - forsanje intelovih sa have disk metodom jer je widi aplikacija cvilila da sistem ne podrzava minimalne zahtjeve i stvar radi sasvim ok za pustat filmove bezicno na tv.

Edit: belkin podrzava i screen miroring sa androida, testirano sa xperia m i alcatel ot pop 7

Osobno sam uzeo widi jer simulira bezicnu hdmi konekciju dok chromecast hoce sve preko chroma.

ravkan 14.01.2015. 16:41

Na zalost od chromecasta nista, dobio sam povrat novaca jer sam kakti kupio kada su vec svi bili prodani i za to im je trebalo 2 tjedna da mi jave. LOL.

I sada nisam znao sta cu a neda mi se stalno snimat na usb/hdd i slicno ili provlacit 10m HDMI kabel pa sam odlucio se igrat sa DLNA dok ne proradi Miracast i na ostalim stvarima.

Sve u svemu da skratim pricu, naso sam jedan FREE DLNA server koji se zove, Home Media Centar. I moram reci da radi ko zmaj. Isprobo sam ih skoro sve i na vecini ne rade titlovi kako spada. Ovaj lijepu sliku daje na TV i titlovi rade bez greske. Pa ako nekome treba nek se nade.

Poggiali 06.03.2017. 19:04

Ako moze pomoc oko desnog klika i "open with" funkcije...

Posto cesto sredjujem slike, fali mi kad kliknem sliku da je otvori npr u photoscape programu, pa moram prvo otvarat program pa ubacivat slike...

Naso sam nesto ali nisam siguran, di bi trebalo prckat po registryu i tu navodno ubaciti opciju open with photoscape...

Ako ima netko iskusniji da mi malo objasni da nebi nesto zeznuo:$

TNX

nathan 06.03.2017. 22:03

Pozdrav, probaj pratiti ovaj link:
https://www.howtogeek.com/howto/wind...-in-vista/amp/

Poggiali 07.03.2017. 01:04

Hm, ak sam dobro skuzio, to je da mi se pojavi na desnom kliku na desktopu app, a ono kaj bi ja htio je da kad kliknem desnim klikom na odredjenu sliku da dobim u open with opciju sa photoscapeom.. mozda se nisma odmah dobro izrazio :$

Ja sam u scpaeu namjestio ono associations za sve slikovne formate...
u 8.1 nema ona opcija browse aplikacija, nego mogu samo staviti photoscape kao default aplikaciju za otvaranje slika, a to opet ne zelim, jer kad nabrzinu hocu otvoriti sliku samo da je pogledam, photoscape je prespor za to...

https://s30.postimg.org/v2rtnfdq9/Untitled.jpg

cak i opera tu stoji koja mi uopce ne treba, probao sam i reinstall photoscapea i nis... u sedmici je radilo po defaultu :/

nathan 07.03.2017. 04:52

Citiraj:

Autor Poggiali (Post 3033293)
Hm, ak sam dobro skuzio, to je da mi se pojavi na desnom kliku na desktopu app, a ono kaj bi ja htio je da kad kliknem desnim klikom na odredjenu sliku da dobim u open with opciju sa photoscapeom.. mozda se nisma odmah dobro izrazio :$

Ja sam u scpaeu namjestio ono associations za sve slikovne formate...
u 8.1 nema ona opcija browse aplikacija, nego mogu samo staviti photoscape kao default aplikaciju za otvaranje slika, a to opet ne zelim, jer kad nabrzinu hocu otvoriti sliku samo da je pogledam, photoscape je prespor za to...

https://s30.postimg.org/v2rtnfdq9/Untitled.jpg

cak i opera tu stoji koja mi uopce ne treba, probao sam i reinstall photoscapea i nis... u sedmici je radilo po defaultu :/



Hm, ok onda sam te krivo skuzio...
Evo ti ovaj link to bi onda trebalo biti to: http://www.howtogeek.com/howto/windo...all-files/amp/

T0mB1ll 20.03.2017. 15:14

jedno pitanjce...

crko je hard u LAPTOPU i sad bi želio instalirati iste windowse 8.1 koji su i bili predistalirani... malo čitam, to je posebna edicija 8.1 with bing, i čitam da su ljudi pokušavali instalirati "obične" edicije pa im javlja da ne valja ključ za aktivaciju...

uspio sam naći OVAJ iso al neznam dal će to raditi.... zna netko možda više o tome?

syss 20.03.2017. 16:34

to je bila besplatna edicija za proizvođače hardvera i ako se ne varam nije bila u slobodnoj prodaji.

dani77 20.03.2017. 16:54

Citiraj:

Autor T0mB1ll (Post 3039164)
jedno pitanjce...

crko je hard u LAPTOPU i sad bi želio instalirati iste windowse 8.1 koji su i bili predistalirani... malo čitam, to je posebna edicija 8.1 with bing, i čitam da su ljudi pokušavali instalirati "obične" edicije pa im javlja da ne valja ključ za aktivaciju...

uspio sam naći OVAJ iso al neznam dal će to raditi.... zna netko možda više o tome?

Imaš PM


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger