PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   RDC spajanje na server, Tele2 problem (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298991)

devilgirl 17.06.2019. 20:28

RDC spajanje na server, Tele2 problem
 
Pozdrav svima,

nova sam na forumu pa ako je post na krivom mjestu, molim admina da prebaci na pravo mjesto :)

Unazad 10 dana spajanje rdc-om na server ne radi, jednostavno neće spojiti, operater je Tele2, njihova tehnička me već danima šeta ali rješenje se ne nazire.

Preko drugih operatera radi normalno, odem u kafić i spojim se preko njihove mreže bez problema, znači samo na tele2 ne radi.

Zna li netko gdje bi mogao biti problem ?

p.s. nisam expert, just an accountant, pa molim objašnjenje da mogu shvatiti što napraviti

Thx

Alister 17.06.2019. 20:35

Pa to pitanje postaviš adminu tog servera, možda nije do Tele2, ustanovili ste da je sigurno do njih?
Napravi trace route do adrese servera sa Tele2 i sa bilo kog drugog gdje radi pa vidi gdje zapne

devilgirl 17.06.2019. 21:00

Citiraj:

Autor Alister (Post 3311778)
Pa to pitanje postaviš adminu tog servera, možda nije do Tele2, ustanovili ste da je sigurno do njih?
Napravi trace route do adrese servera sa Tele2 i sa bilo kog drugog gdje radi pa vidi gdje zapne

Server je u mom uredu na koji se spajam od kuće za raditi, nije problem u tom serveru jer ima nas više koji se spajamo vanjski, i samo meni na tele2 neće unazad 10ak dana, prije toga radilo normalno.
Preko drugog operetara (wifi kafić) hoće znači nije problem u laptopu, neće ni preko hot spota moba koji je isto na tele2, iz toga zaključujem da možda nije problem niti u modemu (pokućni) preko kojeg se spajam već baš u tele2...nisam stručnjak pa možda griješim, ali išla sam metodom eliminacije...

Danas su tražili da napravim traceroute i rezultat je: Request timed out i tako 30 puta....

Ujutro ću probat iz kafića napraviti isto traceroute pa vidjeti što dobijem.

Alister 17.06.2019. 21:05

Ne mora biti problem u serveru, može biti u nekoj zaštiti prije toga servera (router, firewall). Spajaš se na server preko IP adrese ili dyndns-a ?

devilgirl 17.06.2019. 21:26

Citiraj:

Autor Alister (Post 3311790)
Ne mora biti problem u serveru, može biti u nekoj zaštiti prije toga servera (router, firewall). Spajaš se na server preko IP adrese ili dyndns-a ?

Preko dyndnsa se spajam, ali smo probali i direktno na IP, nijedno neće...

Ali ako bi bio problem u routeru ili firewallu tog servera zar ne bi i ostali vanjski imali problema, znači pored mene uredno se spaja još 5 ljudi (nitko nije na tele2) i oni se spajaju bez problema...

Bubba 17.06.2019. 21:35

Retardi u Tele2 su blokirali port, samo sto ces vjerojatno prije doci do starog lorda Tele2 osobno nego dobiti korisniu informaciju od tih inkompetenata, nedajboze da ti omoguce taj port...

Imao sam slicnu situaciju s T-HT, doduse, prica je bila vezana za OpenVPN (takodjer prestalo raditi od jednom iz nejasnih razloga), ali nakon 7 minuta slusanja djevojcice na korisnickoj, ljubazno sam nekoliko puta zamolio da me se prebaci na nekoga tko ce me razumjeti i cijela prica bila je rijesena za 15 minuta sve skupa.

No, s Tele2 - sretno.

devilgirl 17.06.2019. 22:06

Citiraj:

Autor Bubba (Post 3311806)
Retardi u Tele2 su blokirali port, samo sto ces vjerojatno prije doci do starog lorda Tele2 osobno nego dobiti korisniu informaciju od tih inkompetenata, nedajboze da ti omoguce taj port...

Imao sam slicnu situaciju s T-HT, doduse, prica je bila vezana za OpenVPN (takodjer prestalo raditi od jednom iz nejasnih razloga), ali nakon 7 minuta slusanja djevojcice na korisnickoj, ljubazno sam nekoliko puta zamolio da me se prebaci na nekoga tko ce me razumjeti i cijela prica bila je rijesena za 15 minuta sve skupa.

No, s Tele2 - sretno.

E to i ja mislim da su blokirali port, no tvrde da je kod njih sve u redu....vidjet ćemo šta će reći sad nakon traceroutinga....

Guls 18.06.2019. 07:43

Da, sigurno su blokali port, iz ovog ili onog razloga.
Zovi ih i maltretiraj.

zupy 18.06.2019. 09:52

Probati sa nekog drugog tele2 sima - može i simica od razgovora isto (ili uzesti na bonove internet)?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger