PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Kupnja Microsoft office 2016 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=297546)

trebampomoc 07.03.2019. 18:06

Kupnja Microsoft office 2016
 
Pozdrav,

U zadnje vrijeme mi je dosta office-a iz videoteke, te bih kupio Office 2016 paket.
Je li netko zna gdje se može za malu lovu (+- 20$) uzeti Office 2016, i platiti paypalom?

John Creasy 07.03.2019. 18:10

traži na ebayu, nađi sellera s hrpom pozitivnog feedbacka i to je to

trebampomoc 07.03.2019. 18:55

Citiraj:

Autor John Creasy (Post 3283409)
traži na ebayu, nađi sellera s hrpom pozitivnog feedbacka i to je to

Uzeo office 365, za 2$, dobio user i pass, javim kak ide.

Edit: instalirano i čini se da sve radi

John Creasy 07.03.2019. 18:59

to je to.. ako slučajno prestane raditi, uzmeš drugi key i prst u uho za par dolara.. imam nekoliko win 10 pro ključeva s ebaya i dosad sve ok

zrendula 08.03.2019. 15:28

Kolega za firmu kupio u HR (R1 račun) Office 2019 (399 kn ako se dobr sjećam)
Ima na njušaklu.
Čekam da me zove da to instaliramo ...

Mommistake 08.03.2019. 15:32

Kakve to veze ima s ovim što je kolega napisao?
400kn nije +- 20$ :)

zrendula 08.03.2019. 15:37

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3283706)
Kakve to veze ima s ovim što je kolega napisao?
400kn nije +- 20$ :)

Ali kao vlasnik licence istu kasnije možeš prodati i nemaš gubitka ...:D

Alister 08.03.2019. 15:44

Citiraj:

Autor zrendula (Post 3283705)
Kolega za firmu kupio u HR (R1 račun) Office 2019 (399 kn ako se dobr sjećam)
Ima na njušaklu.
Čekam da me zove da to instaliramo ...

Samo se pazite da nije neka kemija s tim, da ne preprodaju sa e-baya, pa kada mu uleti inspekcija pelaja. Jer zašto bi netko prodavao nešto što košta 1500+ kuna za 399 ako je zapakirano

zrendula 08.03.2019. 15:51

Citiraj:

Autor Alister (Post 3283713)
Samo se pazite da nije neka kemija s tim, da ne preprodaju sa e-baya, pa kada mu uleti inspekcija pelaja. Jer zašto bi netko prodavao nešto što košta 1500+ kuna za 399 ako je zapakirano


Inspekcija gleda račun (R1 račun). I da je na njemu sve ispravno napisano.
Prilikom instalacije će se vidjeti da li nešto šteka, ako da ide prijava MUP-u.
Nema tu previše kemijanja. Već sam tih skupim licenci instalirao na puno računala i s nekima je bilo problema i samo sam morao nazvati trgovinu, oni uvoznika i nakon 24 sata Office se je sam aktivirao na osnovu unešenih serijskih brojeva.

Mommistake 08.03.2019. 15:59

A o kojoj se trgovini radi ako je sve crno na bijelo da ja preporučim direktoru da kupi nama licence odmah tamo. Za jednu bolnicu smo nedugo kupovali preko 100 licenci za office. Ako je razlika u cijeni 1000+kn, uzet ćemo kod ovog tvog.

Želiš reći, ako imaš R1, inspekcija drugo ne gleda? Jer nije baš tako.

trex 19.03.2019. 11:10

U zadnje vrijeme sam kupio nekoliko Office 2016 Pro Plus licenci ne Ebayu za 4-5 E komad.
Za razliku od Office 365 licenci koje sam izbjegavao, i gdje se aktivacija radi preko nekakvog zajedničkog emaila, u slučaju Office 2016 Pro Plus se dobije pravi key koji se koristi kod aktivacije. U većini slučajeva radi OK, ako ne radi kontaktiraš sellera pa ti pošalje drugi.
Radi se o volume licensingu što će reći da je ovo u najmanju ruku siva zona, ako ne i ne legalno. Da li to kod nas prolazi - ne znam neka netko drugi kaže.
Ja bi htio znati da li je netko ikada imao prilike raditi s Volume Licensingom od Microsoft Office-a, jer me zanima da li admin koji ima 'master' key može dekativirati moj ključ nakon xy vremena, i moja licenca postaje neaktivna, pošto se PC periodički spaja na KMS server i provjerava aktivaciju već aktivirane licence.
Koliko sam ja vidio, selleri prodaju ključeve s kojima je moguće napraviti 1 aktivaciju, ali ukoliko kupite više licenci, dobiti ćete jedan ključ s tolikim brojem aktivacija koliko ste kupili licenci. To rade preko nekog toola koji ima omogućuje generiranje ključeva s bilo kojim brojem aktivacija, a KMS server skida broj aktivacija s glavnog 'master' ključa. Taj dio mi je jasan. Ali pretpostavljam da admin može u bilo kojem trenutku deaktivirati pojedine ključeve iz pool-a, što bi značilo da bilo kada možemo ostati bez licence.
Ima netko iskustva s ovim?

Mommistake 19.03.2019. 11:13

Nije siva zona, nego inspekcija ima nultu toleranciju prema tome, malo su se i oni postrožili zadnjih mjeseci. Iz prve ruke sada znam da Windows za 2-20$ s ebaya ne prolazi kod inspekcije, bez obzira o kakvoj se firmi radi.

Kolega gore je napisao da se radi o trgovini s R1 računom, pa me taj dio zanima, jer znam da to nije istina.

Želiš imati "original" windowse doma, odličan izbor su ti za 3 dolara, za išta drugo nisu.

DiRT 19.03.2019. 12:48

Ja samo znam da kad sam kupio Office 2016 Pro Plus prek ebaya, uredno aktiviran, ali nakon promjene cpu,mbo,ram morao sam kontaktirati MS support koji me prespajao sa eng na slovenski pa na srpski i javila se gospođa koja me pitala prilikom neprolaska aktivacije sa kupljenim keyem za neki kod raspodijeljen u 6 ili 7 dijelova koji se prikaže u Office-u, te kad sam joj to sve rekao ona je provjerila i diktirala mi novi key koji je uredno aktiviran i otad nema problema, ali ak bi opet htio mijenjat dijelove opet bi morao zvat support, a sad dal će opet proć to, ne znam.

Mommistake 19.03.2019. 13:35

A gledaj, nitko ne kaže da keyevi nisu legalni, jer ne bi radili da nisu.
Izvor keya je problem za našu administraciju.

trex 19.03.2019. 14:23

Citiraj:

Autor DiRT (Post 3286425)
Ja samo znam da kad sam kupio Office 2016 Pro Plus prek ebaya, uredno aktiviran, ali nakon promjene cpu,mbo,ram morao sam kontaktirati MS support koji me prespajao sa eng na slovenski pa na srpski i javila se gospođa koja me pitala prilikom neprolaska aktivacije sa kupljenim keyem za neki kod raspodijeljen u 6 ili 7 dijelova koji se prikaže u Office-u, te kad sam joj to sve rekao ona je provjerila i diktirala mi novi key koji je uredno aktiviran i otad nema problema, ali ak bi opet htio mijenjat dijelove opet bi morao zvat support, a sad dal će opet proć to, ne znam.

Da, postojeća licenca se deaktivira ako se desi veća hardverska izmjena (promjena MBO spada u veću HW izmjenu), zato što se aktivacija veže uz hardware ID koji je rezultat funkcije različitih unique ID-eva podsustava, a sve u svrhu da se onemogući kloniranje aktivirane instance software-a.
Pošto se radi o volume tipu licence, mislim da se može reaktivacija napraviti bezbroj puta, ali moraš svaki puta zvati da ti obrišu trenutnu aktivaciju.

Mene je više zanimalo da li prilikom kupnje volume licence treća strana(ne Microsoft nego administrator firme koja je kupila volume licencu) ima ovlasti da to radi i na taj način poništi aktivaciju

simba 01.07.2019. 11:51

Pozdrav
Žena za udrugu je kupila original licencu za office 2016 plaćenu oko 1500 kn, ne sjećam se točno. Ima račun, karticu s ključem i kutiju pa i laptop na kojem su još uvijek instalirani. Ali i problem koji baš nisam očekivao.
Naime, kod instalacije je jedan bivši zaposlenik koji je dobio novi laptop i office aktivirao office ključ na svoj privatni mail. Sada kada sam htio taj office prebaciti na drugo računalo imam problem jer je office aktiviran kako je i ne mogu ga prebaciti na drugi account unatoč svim dokazima da je taj office u vlasništvu udruge. Zvao microsoft i ponudili mi da kupim drugi ključ za nekih 300 kn što mi ne pada na pamet da platimo nešto što je zapravo naše. Ili da kontaktiramo tog zaposlenika pa da nam da neki key da prebacimo na drugi komp, ali u tom slučaju i dalje ostaje aktiviran na njega...
Ima netko ideju kako da to riješim da dođemo do svoje uredno plaćene licence? Jbg, nitko nije razmišljao o tom microsoft accountu, već je bilo samo da se instalira...

vcendaki 04.07.2019. 13:51

Citiraj:

Autor simba (Post 3315448)
Pozdrav
Žena za udrugu je kupila original licencu za office 2016 plaćenu oko 1500 kn, ne sjećam se točno. Ima račun, karticu s ključem i kutiju pa i laptop na kojem su još uvijek instalirani. Ali i problem koji baš nisam očekivao.
Naime, kod instalacije je jedan bivši zaposlenik koji je dobio novi laptop i office aktivirao office ključ na svoj privatni mail. Sada kada sam htio taj office prebaciti na drugo računalo imam problem jer je office aktiviran kako je i ne mogu ga prebaciti na drugi account unatoč svim dokazima da je taj office u vlasništvu udruge. Zvao microsoft i ponudili mi da kupim drugi ključ za nekih 300 kn što mi ne pada na pamet da platimo nešto što je zapravo naše. Ili da kontaktiramo tog zaposlenika pa da nam da neki key da prebacimo na drugi komp, ali u tom slučaju i dalje ostaje aktiviran na njega...
Ima netko ideju kako da to riješim da dođemo do svoje uredno plaćene licence? Jbg, nitko nije razmišljao o tom microsoft accountu, već je bilo samo da se instalira...

mi smo imali sličnu stvar sa windowsima, djelatnik je napravio microsoft account i na njega vezao windowse nakon par mjeseci dao otkaz i mi nismo mogli promjeniti account jer je vezano sa microsoft accountom bilo na njega.
Sreća pa nije bilo na njegov osobni privatni mail nego na privatni mail od firme. Pa smo zatražili od hosting providera da nam resetira njegov mail dobili password ulogirali se i odjavili njegov mail sa accounta /računala gdje je bio instaliran.

Mislim da je za office ista stvar on bi se trebao ulogirati sa svojim username-mom i passwordom i negdje admin opciji promjeniti mail (sa svoga na neki vaš službeni) ako ne budete mogili naći zovite službu za korisnike i oni će vas voditi/spojiti se na Vaš komp i odraditi to.

Ako ste ostali u dobrim odnosima sa zaposlenikom vjerujem da mu neće biti teško to odraditi za Vas. Ako se u lošim odnosima uvijek mu možete prijetiti tužbom jer je prisvojio vlasništvo firme i oštetio firmu.

Vjerujem da ima rješenje za taj problem

domis 05.07.2019. 23:28

iso miki, pa vi niste normalni ako tak muljavite za firmu.
neda mi se preko moba u detalje zašto i kako.

proucite licensing preko o365 i jasno bude vam sve sto dobivate za bijednu mjesecnu pretplatu.

ako vam to ne pase, imate onaj škart od open/libre office

simba 12.07.2019. 15:41

Ma dao nam dečko lozinku od office accounta da prebacimo, al ovi u microfoftu svejedno kažu da ne mogu.

Btw, office je kupljen iz projekta i trajan je, office 365 nije. Nakon završetka projekta office ostane, office 365 bi i dalje morali plaćati... Al to je nebitno za ovo

poweeer 07.01.2020. 20:13

Koja je fora s ovim jeftinima za osobnu upotrebu, gledam 2016icu, to su neki nelegalni cd keyevi ili?
Ne pitaju da se instalira nesto dodatno da mu blokira provjeru?
A ima i na cdkeys nekoj stranici za 8 eura.
Neznam gdje kupiti vazecu verziju a da nije ova od 300 dolara s MSove stranice.

Mommistake 07.01.2020. 20:31

Bilo već bezbroj tema oko toga.
Siva zona. Ako trebaš privat a želiš "original" uzmi. Ako trebaš za firmu/obrt, nemoj riskirati.

Uglavnom, ebay, legit je, nije prevara.

xGAME 07.01.2020. 21:55

Ti keyevi ti ne prolaze pod legalu ako mislis za firmu uzimati. Za osobnu uporabu su super :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger