PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Diskovi SSD/HDD (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Kingston SSD - specifikacije, pitanja, rasprava, review, firmware update,... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=223096)

domy_os 04.07.2008. 23:13

Kingston SSD - specifikacije, pitanja, rasprava, review, firmware update,...
 
Ova tema je namijenjena isključivo Kingstonovim SSD-ovima i u temi smijete postavljati sva pitanja, voditi razne rasprave, pisati reviewe, postaviti firmware update kad se pojavi i ostalo.

Ivo_Strojnica 09.11.2011. 00:56

Evo nabavija Kingston SSDNow V-series 64 GB SNV425.
Mala igračkica ništa posebno, jedino me brine šta mi pokazuje write speed od 50 mb/s, a deklariran je na 100-110, što je duplo sporije...

Ima li netko kakvu ideju zašto je to tako?
Namješten je AHCI mod, isprobano je sa Rapid store driverima, nikakve promjene.

http://www.pohrani.com/t/2c/Vg/5ic0unW/capture.jpg

Ima li tko nekakve ideje ili iskustva?

intel freak 13.11.2011. 14:47

imam kingston 40 GB 2cv102hd
ukljucio sam trim ali ono sto me muci da preko programa o&o defrag ima fregmentatio level više od 50% sad koliko bi bilo pametno da defragmentirati jer znam da se prije raspravljalo dosta da se ne bi smjeli ssd diskovi defragmentirati

Tomy B. 13.11.2011. 16:22

Smiješ defragmentirati (i koji zarez ili točku staviti), neće se ništa loše desiti, ali nema nikakvog smisla to raditi na SSD-u. Nećeš ništa dobiti što se ti performansi. Iako OS misli da je neka datoteka nakon defragmentacije sada defragmentirana, postoji mogućnost da je ta ista još više fragmentirana.

intel freak 13.11.2011. 20:32

ok,

onda neću jer ne želim bzv riskirati ssd zbog ničega,

hvala tomy

Tomy B. 14.11.2011. 00:28

Ma ne riskiraš SSD, neće mu se ništa loše desiti, ali isto tako neće ništa dobro.
Jednostavno nema nikakvoga smisla raditi defragmentaciju na SSD-u i to je to.

Ako nekoga zanima detaljnije objašnjenje, neka kaže pa ću natipkati par rečenica.

cbz 23.12.2011. 20:18

Jel ima itko Kingston Hyper-X?
Kakva su iskustva, s obzirom da je SandForce kontroler zanima me da li je pouzdaniji od ostalih sa tim kontrolerom?

rodriguez 23.12.2011. 22:41

Ovi Kingston SSD se čine po meni bestbuy diskovi.
Jel ima kakvih problema s njima ako tko zna iz prve ruke?

MAGARAC 23.12.2011. 22:50

Hyper X je zvijer od SSDa. Imao sam prije dva tjedna prilike se malo igrat sa 120gb modelom i razvaljuje. Perf. su mu slicne kao kod Veretexa 3 Max Iops i ugl. SandForce u najjacem izdanju. Cijena je malo skuplja i vjerojatno nije isplativ u odnsosu na async modele tipa Cors. GT ili Agility.

makaza 25.01.2012. 22:13

Evo ponukan baš ovim zadnjim postom od kolege Magarca odlučio sam se za Hyper X 120gb.Inače su mi glavni konkurenti bili M4 i Samsung 830 ali pošto mi se nije dalo zafrkavati i kupovati izvana(pošto je i sveti M4 dobio bug) zbog garancije uletio je Kingstone.

Čim sam ga stavio u komp,zbog velikog broja prijavljenih nestajanja diska u biosu,stavio sam zadnji firmware 332 te mogu prijaviti da podaci na disku ostaju netaknuti nakon flash-a.

Sada sam upravo u procesu stavljanja drivera i nekih basic programa prije backup-a te moram izraziti divljenje kako je to čudo brzo.Ustvari bojao bih se da je brži.Nije sada da sam se maknuo od običnog hdd-a već sam zamijenio Intel G-25m-g2 koji je što se tiče brzine sasvim solidno odrađivao posao.

Kada završim sustav bacim bencheve.

antrax 25.01.2012. 23:00

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2056821)
Hyper X je zvijer od SSDa. Imao sam prije dva tjedna prilike se malo igrat sa 120gb modelom i razvaljuje. Perf. su mu slicne kao kod Veretexa 3 Max Iops i ugl. SandForce u najjacem izdanju. Cijena je malo skuplja i vjerojatno nije isplativ u odnsosu na async modele tipa Cors. GT ili Agility.

pa, cors. gt takoder ima sync memoriju, a hyperx i vertex3 imaju iste module samo intel brandirane, a ne micron dok vertex3 m.i. koriste toshiba toggle nand, drugim rijecima hyperx je potpuno ista stvar kao i vertex3 dok cors. gt koristi samo drugacije brandirane chipove iz iste generacije iz iste tvornice.

thubanx6 28.01.2012. 18:15

Kingston HyperX 120gb + 890gx chipset?
 
Pozdrav, u ponediljak mi stiže novi kingston HyperX od 120gb ,uzea sam baš njega jer imam prijatelja koji mi ga je bia u mogucnosti nabavit malo jeftinije, 1300kn verzija bez bundlea novi s garancijom, ugl s obzirom da je to jeftino za jedan od najbržih 120gb ssd-ova mašia sam se, ali bez obzira sta moja ASRock 890gx extreme 3 ima sata 3 kontroler iz kingstona su mi rekli da necu sa nijenim kontrolerom dobit vise od 80% preformansi, pa me zanima da li netko koristi navedeni ssd sa 890GX chipsetom i kakva su vam iskustva, btw evo ovo su mi rekli ovi iz kingstona:



Dear Customer,

Thank you for your e-mail.

Regarding your query, our R&D would like to point out that with the ASRock 890GX Extreme3 Motherboard, you will probably not reach the maximum performance of the HyperX SSD. In fact, you will likely achieve between 70 and 80% of the stated performance.

However, our experts also advised that the HyperX SSD is still a good upgrade and a choice in case you want to switch from AMD to Intel.

We trust that the above information will be of assistance to you. However, should you have further queries do not hesitate to contact us.

Kind regards,

Syzwick 31.01.2012. 11:54

Evo jedan problem. Da ne dužim copy/pasteaću svoje postove iz jednog drugog foruma. Svaka pomoć je dobrodošla. Unaprijed hvala!!!!

Nedavno sam kupio Kingston SSD V100 128 GB, stavio na njega Windows 7 platformu. Sve je bilo besprijekorno do prije 7 dana kada pri uključivanju računala odjednom nema SSD-a nigdje!?!?! BIOS ga ne primjećuje. Malo sam se raspitao o problemu i saznao da je Kingston izdao HITAN firmware update za ovu seriju SSDova baš zbog ovakvih problema http://www.kingston.com/us/support/t...me=KDID110225a. Ajde dobro, pomislim super, ipak ću rješiti problem. Spržim update na DVD, prikačim SSD u IDE modu kao što piše u instrukcijama, kad ono - šipak.... Jednostavno nema šanse da ga ikako BIOS detektira kao uređaj da bi se update uopće mogao izvršiti. Opet sam malo čačkao po internetu i naišao na nekakvo "kompromisno" rješenje kako ga osposobiti. Citiram:
"I have had this problem too. My solution was as follows (using W7 pro 64 bit):
Boot in IDE mode with your normal HDD
Put the SSD drive in a SATA to USB device and plug in.
Go to Control Panel then Compter Managemet etc until you get to Drive Management. You should see all drives.
Click on the SSD and delete all partitions. Then create a new partition (simple volume) and format etc.
After all of that; shut down the computer and put SSD drive in (Change to AHCI in the BIOS) run W7 Installation disk, follow instructions and all should be well.
Good luck"

I ovo sam probao, i preko USBa Windowsi detektiraju uređaj, ali nema šanse da ga nađem u Disk Manageru kao isti (Windowsi detektiraju da se nešto priključilo na USB port).
Napomena: ovo sam napravio na Windows XP 64 platformi, koju sam stavio na stari hard disk kao ispomoć. Svjestan sam činjenice da ne koristim SSD sa XP platformom.

Moje pitanje je slijedeće: Zna li iko kako je moguće da BIOS prikaže ovaj prokleti uređaj da mogu napraviti firmware update, koji bi 99% riješio moj problem?

Unaprijed hvala!


Sugerirano mi je da probam staviti SSD na drugo računalo na što sam odgovorio:


Mislim da mi je jedina šansa probati na drugom računalu. Nažalost, nemam u blizini ništa osim nekakvih laptopa, i spojim ga preko USBa, detektira uređaj a ne pokazuje ga u Disk Manageru?!?! Ostalo mi je da ga probam spojiti na drugi PC u BIOSU (SATA DEVICE MODE: IDE) i vidjeti hoće li se išta desiti. Volio bih da ga mogu vratiti, ali nažalost nisam u mogućnosti http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins...iley-smile.gif. Ukoliko je iko naišao na sličan problem i uspješno ga rješio molim pomagajte!

Napravili su kritičan firmware update koji nije moguće provesti...ccc




Ljudi su pomislili da je problem u BIOSU (da nije uključen SATA kontroler)

Nažalost problem nije isti, jerbo su likovi iz Kingstona sjebali firmware od SSDa za koji su napravili update. Nažalost taj update se ne može primjeniti zbog početnog problema (jednostavno SSD u BIOSu ne daje nikakvu informaciju da je aktivan, kako preko kabela, tako i u operativnom sistemu preko USBa. Nikakav enable SATA kontrolera tu ne pomaže.) Pregledao sam forume, i pokušao primjeniti sve njihove savjete. Ne ide pa ne ide. Jedina šansa mi je vidit ima li po forumima kogod ko je uspješno rješio isti problem. Dakle, ne radi se o instalaciji SSDa na računalo, već o updateu Kingstonovog firmwarea na SSD.

Eto, ukoliko je iko imao sličnih problema ili zna nešto više o ovom specifičnom slučaju pomagajte..:P

antrax 01.02.2012. 02:20

taj disk nije jako star, kontaktiraj kingston support, koliko sam vidio vrlo su usluzni. Tko zna, mozda i ti dobijes free hyperX-a :)

hobitxxx 12.03.2012. 22:43

Evo i ja nabavio kingstonov ssd SV100S2 64 GB (tak pise u podacima),digel vindowse i sve super,ali sad nakon mjesec dana ko da mi je komp usporio npr neki programi dok ih gasim znaju se smrznuti na par sec i tek onda reagiraju,ima kakav alat s kojim si provjerim stanje ssda ili ga ubrzam? imam jos gore minimalno 20 Gb slobodno..!

gnjepar 15.10.2012. 14:33

Da li se isplati uzeti ovo u linksu:

SSD 60.0 GB KINGSTON V+ 200 series, SVP200S3/60G, SATA3, 2.5'', 535/460 MB/s

Akcija za 390 kn ovaj tjedan: http://www.links.hr/artikl-051.400.178

QuidZz 15.10.2012. 14:42

Pa ok je cijena, samo 60 gb ti je dosta malo, takoder uzmi u obzir da ces imat nekih 55gb koje ces moci iskoristiti. Ja bih skupljao za vertex 4, 128gb jer ima 60 mj garancije.

Ali ako ti je kapacitet dovoljan i zelis brzi boot OS-a uzmi ;)

tomo19 16.10.2012. 15:52

I mene zanima navedeni SSD (60.0 GB KINGSTON V+ 200 series, SVP200S3/60G, SATA3).

Pročitao sam dosta temu ali na kraju ne znam zašto se on ne preporučuje, šta znači asihrona memorija i mane SF kontrolera u svakodnevnom radu.

1. Problemi u svakodnevnom radu - ok, onda ga ne bih uzimao.
2. Sporiji od Samsunga i v4 ali još uvjek dosta brži od mog "običnog" Samsunga F3, onda bi ga uzeo.
3. Kvari se više od ova dva ali nije tolika katastrofa, opet bi ga uzeo jer mi na njemu neće biti bitni podatci.

Možete ukratko odgovorit ovo pod 1,2,3 :)

Meni i sad sistemska particija ima 60GB (windovs 7 64bit) i to mi je dovoljno jedino ne znam ako budem išao na win 8 dal će mi 60gb biti malo?

Na kompu najviše radim u AutoCAD-u (2d) i surfanje netom pa mi SSD možda i nije potreban ali 390kn bi i dao ali više ne (za sad).
Išao bi u konfiguraciju navedenu u "moj komp".

Hvala i pozdrav!

rokoko 17.10.2012. 01:47

pozdrav.slazem prijatelju konfiguraciju koju ce koristi samo za internet+office, a buduci da mu moram uzet neki disk razmisljam mu staviti neki ssd s obzirom da su hdd-i dosta skupi i jer iskreno mislim da mu nece trebat vise od 55-60gb...a onda ispada identicna cijena u odnosu na hdd... pa je izbor pao na agility 3 ili kingston 60gb, dali imate neku drugu preporuku? je li vertex 4 vrijedan nekih 130kn vise u odnosu na ova 2?hvala

antrax 17.10.2012. 09:33

v+200 nitko ne preporucuje iz razloga sto je preskup, bar bio dok ga links nije stavio na akciju.

performanse su mu relativno ogranicene zbog asinkrone memorije te je u radu u rangu vertex2 diskova, cak i sporiji ponekad.

Jedina zaista primjetna mana SF2 kontrolera je to sto crkavaju bez najave u roku i zavisi kakve si srece. Ne crkavaju svi, ali znatan broj u odnosu na diskove bazirane na ostalim kontrolcima.

v+200 je isti disk kao ocz agility 3, adata s510, onaj jeftini kingston i jos mnostvo drugih.

Vrijedi li v4/830 dodatnih novaca u odnosu na ove, zavisi, ukoliko je plan da radi dugi niz godina, onda svakako, pogotovo jer cijena nije bas toliko veca. Ako je pak za neki gejming/entuzijast komp, zasto ne usparat malo novaca, tako i tako se vecina ili cak sve komponente mjenjaju vrlo cesto, a posto ovome rapidno opada cijena i rastu mogucnosti i performanse, za ocekivat je da ce i taj dio biti zamjenjen.

rokoko 17.10.2012. 14:31

Vjerojatno ce onda ipak biti vertex 4 s obzirom da mu zelim slozit nekakvu stabilnu konfiguraciju, a kako se radi o primarnom i jedinom disku mislim da je vrlo bitno da bude stabilan tj. da po mogucnosti traje sto duze(naravno da i v4 moze otic iz nekog razloga kao i svaki ssd). On je samo 110kn skuplji od 500GB HDD-a u adm-u tako da se definitivno isplati onda. Hvala na pomoci(inace v+200 u adm-u kosta 464kn, znaci da su malo pojeftinili ipak)

antrax 17.10.2012. 14:35

moze otici, naravno, poput svakog drugog komada hardvera. A disk je posebno osjetljiva komponenta u toj prici jer cuva podatke i zbog toga sama zamjena nije potpuno rjesenje problema nastalog krepavanjem.

A sto se tice "kao i svaki ssd", diskovi na marvell, samsung i intel kontrolerima crkavaju manje od klasicnih mehanickih diskova ;) hdd, ssd

Omerta 17.10.2012. 14:37

rokoko - Pretpostavljam da govoriš o SSD-u od 128GB? (ne 50-60GB)
Ne vidim poantu uspoređivat SSD sa HDD, naročito 128 naspram 500 GB, jer naravno da gledajući tako, da nije isplativo.. Što je posve suprotno od tvoje izjave "da se def. isplati".. Cijena je nebo i zemlja, kapacitet je nebo i zemlja, performanse su nebo i zemlja..

rokoko 17.10.2012. 19:19

Citiraj:

Autor Omerta (Post 2256713)
rokoko - Pretpostavljam da govoriš o SSD-u od 128GB? (ne 50-60GB)
Ne vidim poantu uspoređivat SSD sa HDD, naročito 128 naspram 500 GB, jer naravno da gledajući tako, da nije isplativo.. Što je posve suprotno od tvoje izjave "da se def. isplati".. Cijena je nebo i zemlja, kapacitet je nebo i zemlja, performanse su nebo i zemlja..

Govorim o 60-64GB SSD-ovima, osoba koja ce koristit taj PC stvarno ne treba vise od 60GB prostora, kolko god to suludo zvucalo u ovo doba(zadnji put kad sam gledao njegov stari komp imao je 35GB zauzeto na disku). Mislio sam staviti SSD jer iako ce vecina rec(kao i podforumu konfiguracije) da se SSD performanse ne vide u windowsima ja imam osjecaj da bi cak i obican laik mogao viditi ubrzanje u odnosu na HDD-u...a uz to su SSDi su necujni. A mogu u biti i ovako postaviti pitanje, da si na njegovom/mojem mjestu i da znas da ti nece trebat vise prostora na disku, sto bi uzeo:
500GB HDD ~430kn
Vertex 4 64GB ~570kn
V200 kingston 60GB ~390kn akcija links

Omerta 17.10.2012. 19:24

Upravo sam ti htio preporučiti ovaj koji si naveo sa akcije u Linku, eto, da sam ja on, taj bi uzeo jer želim što više uštedit.. Znači ja sam on, nadalje, interesira me što duža garancija da se ne moram zezati sa tim ako mi crkne nakon dvije godine, u tom slučaju biram ono što ima dužu garanciju a prijatelj mi preporuča da uzemem vertx 4, jer mu je tako rekao neki kolega Omerta sa foruma..

E a sad sam ja ja :D i onda ti preporučam vertex 4 jer ima dugu garanciju..

Gemmy 18.10.2012. 23:57

ubo i ja danas jednog na akciji u linksu

ubacio ga u win, formatirao i instalirao win na njega, i kad pokrenem testove r/w mi je 180/80
ajde idem pogledat u bios, i vidim da je na ide, i prebacim u ahci i prilikom dizanja win bsod
cim vratim na ide dize win bez problema

drivere za achi, win nisu htjeli istalirat, dok nisam nasao neki hotfix od windowsa, i opet nakon sta sam istalirao najnovije drivere, i uspio prebacit na ahci isti su rezultati

ubodeno je u sata 3 utor, jel ima veze sta je prastari sata kabel ili moram kupit isto novi 6gbs kabel?

http://www.pohrani.com/f/2N/4R/1bk4H...ingston-sv.png

antrax 19.10.2012. 00:00

rezultat je tocno kakav i treba biti. pogledaj tu kakve rezultate imaju decki s agility3 diskovima, tvoj je isti samo s drugom naljepnicom.

sto se kablova tice, ne postoji sata3 kabel (iako ces naci napisano na nekima, ali to je tek tolko da se umiri ljude da je kompatibilno), svi su isti

Wolverine 19.10.2012. 10:45

Citiraj:

Autor antrax (Post 2257772)
sto se kablova tice, ne postoji sata3 kabel (iako ces naci napisano na nekima, ali to je tek tolko da se umiri ljude da je kompatibilno), svi su isti

Baš tako. Razlike mogu postojati ali one su vezane za tolerancije pri izvedbi konektora, odnosno kvaliteti spoja. Također preporuka je imati kablove s kvačicama kako bi se izbjeglo pomicanje konektora.

U glavnom sve piše ovdje :D


Citiraj:

SATA 6Gb/s Cabling

In the transition to SATA 6Gb/s, it will be important to use high-quality cabling.
Problems may be related to the use of cables made from marginal materials that
perform at the edges of SATA 3Gb/s tolerances, which could become a failure point at
the faster 6Gb/s signal rates. SATA-IO therefore recommends that only high quality
cables and connectors be utilized for SATA 6Gb/s.
Cable manufacturers and all suppliers of SATA products are encouraged to
register their products on the SATA-IO Integrators list. This list is available to the public
as a resource for determining reliable products that meet the SATA interface
specification.


gesaugen 29.11.2012. 14:16

odlučio sam ubost Kingston V300 60Gb no u specifikacijama piše "Interface: SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0"

ja imam matičnu P35C-DS3R koja ima SATA 3Gb pa me zanima jel to "SATA Rev. 2.0" (tj. da li je taj Rev. 2.0 u stvari - SATA2 (i da li je SATA Rev 3.0 u stvari SATA3 )

btw. zanima me dal netko zna razliku između V300 i V+200

srale7 29.11.2012. 14:31

Citiraj:

Autor gesaugen (Post 2286390)
odlučio sam ubost Kingston V300 60Gb no u specifikacijama piše "Interface: SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0"

ja imam matičnu P35C-DS3R koja ima SATA 3Gb pa me zanima jel to "SATA Rev. 2.0" (tj. da li je taj Rev. 2.0 u stvari - SATA2 (i da li je SATA Rev 3.0 u stvari SATA3 )

btw. zanima me dal netko zna razliku između V300 i V+200

SATA 3Gb=SATA2=SATA Rev. 2.0

SATA 6Gb=SATA3=SATA Rev. 3.0


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger