PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Sredstvo za čišćenje monitora (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=192615)

Broken Arrow 15.10.2005. 13:45

Sredstvo za čišćenje monitora
 
Čime brisati (tj čistiti) lcd matricu na monitoru ako nema onoga zaštitnog stakla naprijed
Mislim ,kada ugasim komp vidim sve onak zamusano na crnoj podlozi pa mi to malo ide na živce ali neznam čime smijem to čistiti osim običnom krpicom

domy_os 15.10.2005. 13:54

Re: Čišćenje lcd-jca
 
Citiraj:

Originally posted by Arrow
Čime brisati (tj čistiti) lcd matricu na monitoru ako nema onoga zaštitnog stakla naprijed
Mislim ,kada ugasim komp vidim sve onak zamusano na crnoj podlozi pa mi to malo ide na živce ali neznam čime smijem to čistiti osim običnom krpicom

Prvo vlažnom krpom, a onda suhom.

Bran 15.10.2005. 16:54

Ja sam si kupio maramice za čišćenje lcd monitora. Ima ih u Ve-milu i u HG-spotu provjereno. Vrlo dobro čiste i dubinski odstranjuju sve mrlje, fleke i sl. :D

Koštale su oko 50 kn (100 kom) u Ve-milu. Ak ti je to skupo pljuvačka radi čuda (ne zezam se).

domy_os 15.10.2005. 17:23

To je istina, pljuvačka je isto odlična.

buljo 15.10.2005. 18:10

ja crt čistim da prvo dobro prođem sa jako vlažnom krpom, nakon toga dobro pobrišem sa suhom i ko nov je, nikad nisam kupio "sredstvo za čiščenje monitora" jer voda+krpa jaako dobro obave posao.

Sam Fischer 15.10.2005. 18:17

Re: Čišćenje lcd-jca
 
Citiraj:

Originally posted by Arrow
Čime brisati (tj čistiti) lcd matricu na monitoru ako nema onoga zaštitnog stakla naprijed
Mislim ,kada ugasim komp vidim sve onak zamusano na crnoj podlozi pa mi to malo ide na živce ali neznam čime smijem to čistiti osim običnom krpicom

Ma nemaš kaj oštetit.
Moj LCD isto nema zaštitno staklo i derem sa svime što mi dođe pod ruku:D Ak je ful zamrljan i drotkefa dolazi u obzir:D

Ma čistiš ga ko običan CRT...

Uzmem Arf staklo i one papirnate ručnike iz kunjihe i sjaji se:)

sNNooPY 15.10.2005. 19:44

Citiraj:

Ja sam si kupio maramice za čišćenje lcd monitora. Ima ih u Ve-milu i u HG-spotu provjereno
HG-Spot:
8026 Maramice za čišćenje višenamjenske, mini pak. FELLOWES 33,00

jesi na to mislio?

domy_os 15.10.2005. 22:55

Arf za staklo nikako koristit!!!

sick_boy 16.10.2005. 20:54

Ima u Eurotrade-u neko sredstvo za čišćenje LCD-a (u obliku pjene je, pakirano u standardni sprej, kao i ostala sredstva za čišćenje PC-a).

To i neka krpa od mikrovlakana su dobitna kombinacija.

Broken Arrow 17.10.2005. 00:27

Fala jel stvarno nisam znal koliko je ta matrica osjetljiva (nije mi se baš dalo isprobavati na par tisuća kuna) :)
Znači te maramice ali za prvu ruku i vlažna krpa
thnx

Paske 17.10.2005. 08:36

Jeste li znali da LCD ne koristi staklo, već određeni derivat plastike?

Jeste li znali da se LCD matrica može oštetiti ako se koriste idiotarije ala Ajax, Arf isl. za stakla - jerbo su na bazi kiselina i alkohola?

Jeste li znali da za šaku kuna se kupuju maramice u HG-spotu, King Crossu, Metrou?

Jeste li znali da izgledate ko mulac dok pljujete po ekranu?

Jeste li znali da se NE smiju koristiti maramice za čišćenje naoćala?

atha 17.10.2005. 09:00

jel to kratki troubleshooting i how to? :D :D

sto jest jest, smijesno izgleda pljuvanje po monitoru, ali prilicno dobro cisti, a to da se kemikalije ne bacaju na LCD trebalo bi se znati. jer ipak nam je cilj zadrzati monitore i malo duze...
:)

Bran 17.10.2005. 09:08

Citiraj:

Originally posted by sNNooPY
HG-Spot:
8026 Maramice za čišćenje višenamjenske, mini pak. FELLOWES 33,00

jesi na to mislio?

Da. Frend ima takve, a ja iz Ve-mila nekve slične. I jedne i druge su dobre. Vjerojatno ima i u drugim dućanima u tvojoj okolici. Sam treba pogledati. Sve je to više - manje isto. Na nekima piše da su za čišćenje plastike i slično. Imaš i sprejeve koji isto tako dobro čiste.

@ Paske sve ovo kaj si napisao je istina. Zato sam ja kupio maramice.
Pa nije kojih 40-50 kn puno za maramice koje čiste monitor i ne oštete ga. Kad malo bolje razmislim to nije dosta ni za rundu kad s frendima idem van. Ja maramice imam već godinu dana i još ih je ostalo više od pola s tim da sam očistio dosta lcd-ja

Pantera-N 17.10.2005. 11:25

hvala Bogu da imam staklo na xeroxu

Doom 17.10.2005. 22:20

LCD nesmiješ niti dirati masnim prstima jer ostaju mrlje koje poslije nemožeš s nicim skinuti.
Sa pljuvackom niti slucajno a i te maramice sam koristio i po meni su sranje.
Ako si vec imao love za LCD onda kupi neki od specijalnih sprayeva za ciscenje koji koštaju cca 100kn.
Ako mi nevjerueš trebaš vidjeti LCD na laptopu kojeg koristim.
Prije sam ga cistio sa Ajaxom i slicnim univerzalnim sredstvima tako da bi ga sada najradije razbio kada vidim na što lici .

sick_boy 17.10.2005. 23:02

Ma, nije baš tako strašno. Ti si, očito, Ajaxom uništio ekran.

Kao prvo - masne mrlje i slično skineš bez problema s nabrojanim spray-evima. I dotični ne koštaju 100kn - ja kupio u Eurotrade-u za manje od 50 (i očistio jedan katastrofalno prljavi i masni LCD koji je bio u kafiću bez problema).

Bit je da krpa kojom mrljaš ne bude gruba - najbolje neka od mikrovlakana.

Doom 17.10.2005. 23:40

50kn?
nisam uzeo u obzir da ovdje u Dubrovniku sve mora biti duplo skuplje:rolleyes: .
LCD je zeznuo prvi vlasnik laptopa a ja svoj novi skupo placeni Lg cistim sa krpicom za naocale ako treba samo skinuti prašinu, a tu pijenu u sprayu za temeljito ciscenje.
Primjetio sam da tko cisti sa jakim sredstvima uništi zaštitini antirefleksni sloj pa se matrica pocme presijavati.

Baja 001 22.07.2008. 18:15

LCD čišćenje
 
Evo imam LCD koji se malo zaprljao. Čitao sam RAKov vodič i tamo jako malo piše. Nepljuje :nono: mi se po monitoru pa je li netko ima kakvo rješenje?

Za sve prijedloge sam otvoren!

flajpan 22.07.2008. 18:19

Kupi maramice za čišćenje monitora.

Evo: http://www.nabava.net/trazilica.php?...nitora&x=0&y=0

domy_os 22.07.2008. 20:47

Ja koristim onu okruglu vatu za čišćenje lica koju namočim u običnu vodu, iscjedim koliko se može i onda trljam pod malo jačim svjetlom.

Ako ne ide tako, probaj ovo... :D
http://www.hana-ess.eu.dodea.edu/act...reen_clean.swf

HAL 9001 22.07.2008. 21:26

Najbolje rezultate imam sa Pronto antistatico + krpa od mikrofibre(takozvana carobnica).Davno sam napravio sranje kad sam isao cistiti SM 959NF s alkoholom i skinuo malo onog zastitnog premaza pa mi ostala fleka.

yedwy 22.07.2008. 21:32

Ja sam svog čistio alkoholom (prije nego je krepo) nikad mu nije ništa bilo premazu, 96% etanol na običnu pamučnu krpicu i to je to...

HAL 9001 22.07.2008. 23:07

Citiraj:

Autor yedwy (Post 1093464)
Ja sam svog čistio alkoholom (prije nego je krepo) nikad mu nije ništa bilo premazu, 96% etanol na običnu pamučnu krpicu i to je to...

Ja sam jos stavio diluirani.70% pa mi je nastala fleka.Ne znam ne bih bas cistio koncentriranim zbog njegove agresivnosti.

mislav_os 22.07.2008. 23:52

Ja svoj maramicom il WC papirom obrisem i to je to :D

prstima ga ne diram,nit ikom dam da dira pa ne bude upackan :p

The AC 23.07.2008. 00:12

ja sam sebi kupio nekakav "data flash cleaning wipes za lcd", 100kom. za 20kn , tek tolko za probu i bas fino počiste ekran! ja zadovoljan

Dizel 23.07.2008. 00:17

Ja pljunem(trudim se da ne bude zelenko jutarnji poslije kutije cigareta) i uglancam magicnom krpom :D Sjaji se ko' pasja kesa ROFL.

srale7 23.07.2008. 00:18

ja imam Ednetov Screen cleaning koji kosta 30 kn 250 ml, i cistim monitor jednom tjedno, iako ga ja nikada ne diram, uvijek naleti neki genijalac koji nasloni svoje chevape na njega.. s tim da ovih 250 ml necu potrosit valjda nikad..

Baja 001 23.07.2008. 00:45

OK primljeno na znanje uskoro u šoping.
Citiraj:

prstima ga ne diram,nit ikom dam da dira pa ne bude upackan :p
Ja ga ne diram, ali drugi jesu dok me nema ! :(

@domy
Ekstra samo nemam mopsa ! :D

Može li poslužit CRNA mačka ?

srale7 23.07.2008. 00:47

Citiraj:

Autor Vin EuroDizel (Post 1093633)
Ja pljunem(trudim se da ne bude zelenko jutarnji poslije kutije cigareta) i uglancam magicnom krpom :D Sjaji se ko' pasja kesa ROFL.

Ovo je daleko najbolji nacin za ciscenje monitora:roller::roller:

Dule 23.07.2008. 01:13

uzmi onaj medicinski alkohol.. ili jednostavno vodu i neku krpicu mekanu...

nikako nemoj cistit rakijom, tako sam se ja zahebo (baba ima toga pun podrum pa mi je bilo pri ruci :D)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger