PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   PixelView PlayTV 505 DVB-T i PlayTV mobile - telka novog doba (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=35722)

pogi 15.03.2006. 08:42

PixelView PlayTV 505 DVB-T i PlayTV mobile - telka novog doba
 
Samo mali komentar na članak. Možda je trebalo malo više spomenuti opcije kod snimanja koje bi DVB-T tuner+pripadajući softver trebali svakako podržavati. AFAIK ako se odabere snimanje u mpeg2 ts (transport stream) trebalo bi biti moguće istovremeno snimanje na hdd svih programa, kod snimanja u mpeg2 ps (program stream) moguće je snimati samo jedan kanal/program istovremeno.

Excalibur! 15.03.2006. 21:46

DVB-T u Hrvatskoj je rašireniji od navedenog (stara vijest prenesena sa stranica HRT-a). Početkom ove godine postavljeni su odašiljači na Srđu, Josipovcu, Labinštici i Ugljanu. Puštanjem ovih odašiljača u rad, 70% Hrvatske je pokriveno digitalnim televizijskim signalom. Planira se da će do kraja godine biti pokriveno oko 90% teritorija Hrvatske uz nova dva programa samo za DVB-T korisnike: HRT Sport i HRT Vijesti.

MadBoY 15.03.2006. 23:11

Sljeme (1,2 kW), HRT Dom (250 W), Učka, Osijek, Srđ, Labinščica (1 kW), Sv.Mihovil, vjerojatno ih ima jos jer ej i ovo malo "outdated" informacija.

Beren 16.03.2006. 00:41

Di mi je Krešo, sunce mu ljubim.

Jel ima ko kakav link s listom odašiljača ili pregledom pokrivenosti HR? Slijedi recenzija još jednog DVB-T tunera, pa da imamo pouzdanije informacije.

JC Denton 16.03.2006. 00:53

Link: Jeltz i najnoviji podaci o pokrivenosti HR sa DVB-T signalom

:) Beren slabo mi ti pratis forum.... podaci su vam cijelo vrijeme bili pod nosom. Postoji i search opcija tu na forumu :p ;)

Zadnje informacije na tom threadu datiraju s pocetka 2. mjeseca, sumnjam da se sto promijenilo.

Beren 16.03.2006. 01:20

Istina, nije da sam baš aktivan na forumu. Ali hvala na linku. :)

Jelc 16.03.2006. 01:25

I ne biti ljen i pročitati samo ono na početku-ispod su i dva odgovora mailom sa HTV-a.:)

tor 16.03.2006. 07:31

Da, i ja sam se malo raspitivao okolo po tom pitanju, bio na nekim forumima koji se bave tom tematikom itd. Uglavnom, svi su super zadovoljni. Početni problemi s tamnom slikom na HRT1 i nedostatku teleteksa na Nova TV su brzo riješeni i sad sve radi OK. Ima zanimljivih rješenja kao TV Max 6500 (linijski tuner) koji objedinjuje digitalne T i S tunere pa nema potrebe za dva odvojena, a sve kartice (i hibirdne i čisto DVB-T) za komp rade OK. Uglavnom, ja budem uskoro prešel na digitaliju pa ko ga j....Samostalni tuneri se daju nači već od 500 kn, a tu su negdje i kartice za komp. BTW, ima netko neki model Topfielda doma da mi kaže neku pametnu o njemu? Ili neki drugi tipa TV Max, KATHREIN ili DigiMax?

tor 16.03.2006. 07:40

1 privitaka
Evo i mape...

krešo 16.03.2006. 07:55

Hm, naletio sam na staru informaciju, a čovjek bi rekao da će barem HRT to malo osvježiti.

Niti ja ne pratim puno forum i nisam to vidio, odsad ću morati :)

Excalibur! 16.03.2006. 12:20

@tor: odakle ti ova mapa?

tor 16.03.2006. 12:40

Usliko kad sam letio na noćnom zadatku u izvidnici:eek:
Nemam pojma, skinuo s nekog foruma.

mirkoB 21.03.2006. 22:10

Citiraj:

Autor Beren
Di mi je Krešo, sunce mu ljubim.

Jel ima ko kakav link s listom odašiljača ili pregledom pokrivenosti HR? Slijedi recenzija još jednog DVB-T tunera, pa da imamo pouzdanije informacije.

Mogli bi isprobati rad hw i sw pod običnim userom. Vidim da su defaultni folderi za spremanje profila unutar Program Files-a, što znači da neće raditi kak se spada s non-admin userom.

Beren 22.03.2006. 14:02

Dodane su informacije o trenutnoj pokrivenosti DVB-T signalom u HR. Jelc, hvala.

Mar 03.05.2006. 21:10

Zna li itko da li je pokriven Šibenik, a ako nije kad će? Ili smo uvik zadnja rupa na svirali :(


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger