PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   GDPR i spam EU tvrtki (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=295858)

Libertus 04.12.2018. 07:24

GDPR i spam EU tvrtki
 
Usprkos GDPR-u čini mi se da se pojačava ovaj spam domaćih tvrtki i tvrtki iz okruženja za seminare i slično. Čak sam dobio spam o GDPR seminaru da naučim koja su moja prava. :D


Uglavnom, postoji li brz i normalan način kako prijaviti iste pa neka se zabavljaju s državom?

kroner 04.12.2018. 07:26

pokupio negdje

Poštovani,

primio sam Vašu newsletter poruku na svoju osobnu email adresu (prezime@domena) te kako se ne sjećam kada i kako sam se prijavio na newsletter, pozivam se na članak 15. uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR) te Vas molim da mi u zakonski propisanom roku dostavite:

1. Na temelju koje potvrde (privole) obrađujete moje osobne podatke u marketinške svrhe tj. slanje newslettera?
2. Molim Vas spisak SVIH osobnih podataka koje imate o meni
3. Molim Vas za spisak SVIH vršitelja obrade koji imaju pristup mojim osobnim podacima, te referenca (poveznica / web adresa) gdje mogu provjeriti njihove pravila privatnosti i obrade osobnih podataka.

U očekivanju odgovora srdačno Vas pozdravljam,

Ime Prezime

p.s. Ovisno o Vašem odgovoru i dostavljenim informacijama, zadržavam mogućnost traženja svojih prava kod obrade osobnih podataka pri nadležnom državnom tijelu / agenciji (AZOP).

Elven 04.12.2018. 08:15

Kroneru ovo je GOLD i treba ici pod sticky

tskarda 04.12.2018. 08:32

Ja poslao na par adresa, baš čekam odgovor :D

Necto 04.12.2018. 10:51

Ma ovaj GDPR je smece i neprovediv u praksi.
Samo su napravili da mi onaj sugavi GDPR popup dize zivce na svakoj stranici.
Do sad je to radia onaj za cookies a sad su oba u tandemu.

A da ne spominjem kako bi po defaultu sve opcije tribale biti untickane i opcija za odbiti bi tribala biti jednostavna.
Ali neee, uglavnom na svim siteovima su upaljene kvacice na svemu i ima ih sto komada.
Pa mi je lakse stisnit accept nego pri svakom posjetu iskljucivati miljon kvacica.
:nono:

Mommistake 04.12.2018. 10:53

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3254950)
Usprkos GDPR-u čini mi se da se pojačava ovaj spam domaćih tvrtki i tvrtki iz okruženja za seminare i slično. Čak sam dobio spam o GDPR seminaru da naučim koja su moja prava. :D


Uglavnom, postoji li brz i normalan način kako prijaviti iste pa neka se zabavljaju s državom?

Ako kome se točno možeš žaliti?
GDPR nije kod nas još pravno potkovan, jerbo, nemaš GDPR inspektorata ili agencije, osim ovih koji mlate praznu slamu po firmama okolo za masnu paru.

Prva tura inspektora je tek krenula na školovanje, tako da sljedećih 3 godine možeš provoditi GDPR kako želiš, nitko ti ne može ništa.

S druge strane, AZOP nema pravnu konekciju da išta napravi po tom pitanju, tako da se još uvijek u RH možeš slikati zajedno s GDPR-om.

Neki dan bio u Opatiji u hotelu, jedno noćenje, lik uzeo kada smo se čekirali osobne i rekao da će ih vratiti na check-outu. A kada ulaziš u hotel, imaš 2m velik poster vezan uz GDPR. Toliko o tome :D

mamutarka 04.12.2018. 11:06

odaslao ovo kronerovo na par mailova, čekam odgovore :D :D

mamutarka 04.12.2018. 11:51

evo prvog, doduše slao sam sa maila info@..., znači nije moj osobno nego od firme al ko ga jebe bitno da ih zajebavam malo :D

Poštovanje !

GDPR uredba EU se odnosi na osobne podatke koji obuhvačaju e-mail adrese tipa ime.prezime@tvrtka.hr

Mi smo Vama našu poslovnu ponudu poslali na javno objevljenu e-mail adresu Vaše tvrtke (info@ora-adriatica.hr), koja je još k tome i generičkog tipa i nikako ne potpada pod GDPR uredbu EU.

Kad se već na nešto pozivate, proučite prije toga na što se taj dokument odnosi :)

A ukoliko s ove Vaše generičke e-mail adrese imate uključeno preusmjerenje na nekakvu Vašu osobnu e-mail adresu, tada isključite isto. Na primitak pošte putem preusmjerenja koje ste sami napravili u Vašoj administraciji e-pošte, mi nemamo i ne možemo imati utjecaja ili saznanja, pa nismo niti pravno odgovorni.

Lp



mene zanima, taj njihov spam mail nema nikakav link ni mail za odjavu s newslettera, znaci oni meni na mail od firme mogu slat toga kolko oće?

kroner 04.12.2018. 12:00

Osobno smatram da će svatko tumačit na svoj način GDPR odredbu dok nekrenu derat po džepu.

Mommistake 04.12.2018. 12:01

Mislim da da.

Block/ignore lista, i gotovo.

Libertus 04.12.2018. 13:24

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 3255022)
evo prvog, doduše slao sam sa maila info@..., znači nije moj osobno nego od firme al ko ga jebe bitno da ih zajebavam malo :D


Vidi vidi... I meni šalju dio mejlova na info@ , ali email adresa nije nigdje javno objavljena. Na web stranici je samo kontakt forma, jedino ako su isčupali iz wordpress koda negdje.

Bubba 04.12.2018. 14:09

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3255069)
Vidi vidi... I meni šalju dio mejlova na info@ , ali email adresa nije nigdje javno objavljena. Na web stranici je samo kontakt forma, jedino ako su isčupali iz wordpress koda negdje.

Zar je bitna metoda dolaska do e-maila ako nisam trazio spam? Mislim, isto tako su kogli precrawlati 400 milijuna domena ili koliko ih vec ima online i slati svakoj na info@, sto sam cin ne bi napravio nista manje spamicnim ili GDPR non-compliant.

mamutarka 04.12.2018. 14:14

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 3255022)
mene zanima, taj njihov spam mail nema nikakav link ni mail za odjavu s newslettera, znaci oni meni na mail od firme mogu slat toga kolko oće?

help plx, zelim im nesto odgovorit, da nebudem posran skroz :D

Pupo 04.12.2018. 14:21

Pa prijavi im adresu na zilion spam lista. Mora sigurno postojat neki "servis".

tskarda 04.12.2018. 14:23

GDPR se odnosi na privatne podatke koji su na raspolaganju firmama. Podaci o društvima (dd doo jdoo i ostali) nisu obuhvaćeni gdpr-om. Sorry but jebiga, ali poklopili su te pošteno :D

Title Regulation on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data, and repealing Directive 95/46/EC (Data Protection Directive)

mamutarka 04.12.2018. 14:27

znači čak nemoraju meni dat mogućnost da se odjavim s toga? to je tako..loše, mogu mi svaki dan 20 mailova poslat, ja nemrem niš

zgmmax 04.12.2018. 14:28

Šalji i ti njima svaki dan 20 emailova :D

mamutarka 04.12.2018. 14:33

Poštovani gosp. Marko,

želimo Vas obavijestiti da smo zaprimili Vaš zahtjev, te da je isti proslijeđen nadležnom odjelu.

Traženi odgovor proslijedit ćemo u najkraćem mogućem roku.


S poštovanjem,

Romana K****
Customer service

Forum Poslovni Mediji d.o.o.


idemo dalje :D

2XO 04.12.2018. 15:05

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 3255096)
i proslijeđen nadležnom odjelu.



Garant je proslijedila jadnom IT-evcu (jer eto IT se iz nekog razloga mora po firmama baviti GDPR-om) koji se sad tamo znoji :lol2:

mamutarka 04.12.2018. 15:14

neka :D

ne planiram nikog ništa ganjat, tužit niti slično, čisto me eto zanima da mi na ove 3 točke daju odgovor

Immortalis 04.12.2018. 15:51

Vjerojatno ce taj IT-ac doci ovdje pitat sta da odgovori :roller:

silver_tip 05.12.2018. 02:29

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3255004)
S druge strane, AZOP nema pravnu konekciju da išta napravi po tom pitanju, tako da se još uvijek u RH možeš slikati zajedno s GDPR-om.


Radi AZOP uredno, jedna od rijetkih institucija u rH koja zbilja nesto i radi...


https://abload.de/thumb/10734116_863035430394x7fdk.jpg


U mojem slucaju je drugi posebni zakon "pobio" genericki tako da nije proslo no nema razloga i da za GDPR ne odraduju isti posao kao i sa ovim. Kroz 2 tjedna od prijave, je pisani odgovor stigao.

Mommistake 05.12.2018. 08:32

Ali to nema veze s GDPR-om.
Vidiš gdje GDPR da piše? AZOP radi već godinama, ali još uvijek su pravno odvojeni od GDPR koncepta.

Ovo što si ti stavio je pravna strana povezana osobnim podacima, taj zakon postoji u RH dobrih 25 godina. GDPR je nešto drugo.

mamutarka 06.12.2018. 14:40

evo još jedan odgovor, ovi su me spamali žestoko:

Poštovani,
Ispričavamo se na smetnji; newslettere od nas više nećete dobijati.
Vaša adresa xxxxx je sada obrisana, a od osobnih podataka smo imali samo nju.


Lijepi pozdrav


eto, riješeno :D

Immortalis 06.12.2018. 14:47

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 3255820)
evo još jedan odgovor, ovi su me spamali žestoko:

Poštovani,
Ispričavamo se na smetnji; newslettere od nas više nećete dobijati.
Vaša adresa xxxxx je sada obrisana, a od osobnih podataka smo imali samo nju.


Lijepi pozdrav


eto, riješeno :D

Ja bi se sad na tvom mjestu ponovno prijavio na njihov newsletter :D

mamutarka 06.12.2018. 15:40

ma neću ih dalje zezat, već u ovim odgovorima vidim da im nije svejedno :D

RAUL 21.02.2019. 16:02

Citiraj:

Autor kroner (Post 3254951)
pokupio negdje

Poštovani,

primio sam Vašu newsletter poruku na svoju osobnu email adresu (prezime@domena) te kako se ne sjećam kada i kako sam se prijavio na newsletter, pozivam se na članak 15. uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR) te Vas molim da mi u zakonski propisanom roku dostavite:

1. Na temelju koje potvrde (privole) obrađujete moje osobne podatke u marketinške svrhe tj. slanje newslettera?
2. Molim Vas spisak SVIH osobnih podataka koje imate o meni
3. Molim Vas za spisak SVIH vršitelja obrade koji imaju pristup mojim osobnim podacima, te referenca (poveznica / web adresa) gdje mogu provjeriti njihove pravila privatnosti i obrade osobnih podataka.

U očekivanju odgovora srdačno Vas pozdravljam,

Ime Prezime

p.s. Ovisno o Vašem odgovoru i dostavljenim informacijama, zadržavam mogućnost traženja svojih prava kod obrade osobnih podataka pri nadležnom državnom tijelu / agenciji (AZOP).

Zna li netko koji je zakonski vremenski rok da se jave na ovaj upit?

Libertus 30.09.2019. 13:26

Evo primjer jedne neuspjele SPAM poruke koje sam dobio sa arpad@webteckpro.co.in



Code:

Hi {{First Name}}.


I’m  [My Name], a [College Name] student from [City]. In the past three  years, I’ve helped my clients generate an additional $250,000 in  revenue, and have worked for major brands across Canada and the United  States through my web development agency, Toy Soldier Marketing. I came  across your [INDUSTRY] site, and it hasn’t been updated since [YEAR].  Here’s a mock-up of what your site could look like:


[Link to Wordpress template in their niche, through a subdomain of mine]


Your  new site will be mobile-responsive (it isn’t currently), and indexed  correctly for Google search engines, which will improve your search  ranking. Everything is completely customizable and will make your site  stand out from the competition.


Do you want more customers? If so, I can help. Message me, let’s chat.


:D
Netko je zaboravio aktivirati varijable u poruci.

mamutarka 14.01.2020. 10:07

stavit ću ovdje iako nije baš (nije EU) al da ne otvaram novu temu

prije sto godina regao sam se ovdje https://balkanmp3.ba/ (mladost ludost)

oni svaki tjedan salju newslettere, meni je to dopizdilo, u opcijama sam stavio newsletter na OFF, i dalje stižu

nakon toga sam deletao account, i za čudo, newsletter i dalje stiže

https://i.imgur.com/UP1DYE1.png

al eto, više nisam član

poslao sam 3-4 maila na ''balkanmp3.ba@gmail.com'', međutim ništa, nema odgovora, newsletteri stižu

ima li smisla nekom to prijavljivati pošto nije EU? kako to riješit ako netko ima ideju? (jedino mi blok na gmailu pada na pamet, al nije mi to to)

Mommistake 14.01.2020. 10:13

Blokiranje klasično?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger