PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Kojeg operatera i tarifu odabrati? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=201522)

Router 28.10.2010. 18:13

Kojeg operatera i tarifu odabrati?
 
Odsad nadalje sva misljenja,upiti i preporuke vezana uz operatere na našem tržištu kao i ponude tarifa u postpaidu ili prepaidu neka se nadju pod jednom temom. Dakle, osvrti na Vašeg operatera ili operatera i tarifu ili tarife su Welcome i :fala:

Kod mene je stanje ovakvo trenutno : VipME sa tarifom hocusms koji eto moram imati zbog ostatka familije jer su svi na vip pretplatama pa da me zovu za djabe, nije mi drago ali uvalili su mi taj broj pa ga moram imati. Takodjer je tu Tele2 prepaid sa Smiley tarifom, koristim ju otkad je ponuđena i služi dobro. I za kraj Bonbon, uzeo na nagovor sa još nekoliko prijatelja jer smo svi imali doma neke stare t-mobitele pa kako inače se dosta čujemo, ovako to radimo djabe.

U prošlosti sam koristio dugo pretplatu T-mobile, zatim VIP pretplatu preko firme, pa Tele2 na pretplatu, uglavnom isprobao sve i najsretniji sa prepaidom, pogotovo zato jer dobre akcije zaobiđe pretplatu u početku. A i nisam od onih koji bi ikad uzeo pretplatu samo zbog niže cijene uređaja.

Bruno_Rv 28.10.2010. 18:51

Nakon pljacke na VIP pretplati i pogotovo TELE2 pretplati,sad imam stari tele2 broj prenesen na TOMATO i preporodio se,i joedan VIPME broj tarifa 0.91 prema svima i opcija 60kn mjesecno za besplatno zvanje unutar VIP mreze radi familije i preko te kartice idem na net na iphone-u. Mjesecna potrosnja izmedju 200-300 i ne obazirem se na trosak,dok je prije bilo minimum 600kn.

Charmed 28.10.2010. 19:02

Nisam fan niti jedne mreže jer mislim da nas svi pljačkaju...

Ali eto, pošto ja tipkam sms-ove ko luda prema t-mobile-u (jer većina ljudi s kojima sam najčešće u kontaktu je isto tamo) a poruka me dođe 0,14 lipa, sam na Simpi od kad postoji, a i sviđa mi se što mogu koristiti i sms-ove onda i sa mog.t-mobile-a (naravno ne samo svog ;P)

LorD ClockaN 28.10.2010. 19:37

Ja udaram po Flex 150+unlimited+SMS+150MBW'n'W

prije je bio flex300

sasvim zadovoljan i ne mislim da me pljačkaju

borny 28.10.2010. 19:47

2 puta sam uzeo pretplatu da bih dobio jeftinije mob i nikad više :)
Drugi puta sma uzeo K770 i potpisao na 2god sa T-comom, ali mi je mob pao u vodu nakon 6mj i naravno krepao, a servis me otkantao (ploča).
Tako da sam do Nove godine na pretplati Flex60, a onda vraćam na Simpu.
Glavni će mi biti Tomato kojeg koristim već cca 3 mjeseca i prezadovoljan sam.
Na T-comu sam znao natuć 150-300kn (300 je bio 12mj 2009.), dok na paradajzu kupim 100kn bon i imam ga ravno mjesec dana bez ikakve štednje.

Jedina zamjerka Tomatu je što nema pretplatu. Mrzim kupovati je**** bonove stalno. Jednom sam čitav dan mislio kako mi mob ne radi, a ustvari nema love :( Sa pretplatom sam miran, dođe račun i platim, ovo je baš tlaka stalno razmišljati...

Visage 28.10.2010. 20:06

Kao i vecinu ostalih korisnika zaboli me ufce za providere i nisam ni jednom prijatelj. VIP/T-com pretplate, prepaidi i onda recentnije i Tele2 ekipa. Prosli smo turbulentno vrijeme Vip/T-com "konkurentnosti" u kojem su se castili 3 i kusur kune pozivom u susjednu mrezu... ali ono sto mi NIKAD ne moze sjesti u glavu je sramotna odluka Simpe. Sekretarica mi je primarno vazna stvar bilo da je pretplata ili prepaid. Jednostavno je moram imati i primati poruke.

Ne mogu vjerovati do danasnjeg dana, da Simpa ima srama naplacivati svojim korisnicima pozive prema sekretarici? :stoopid::stoopid:

Ma moze biti umanjena tarifa ili ne znam kako da je zovu. Ali to je nesto najljigavije sto sam ikad vidio i nikad mi ne moze leci! Koja mizerija i to od najveceg igraca. Zamisli "troskova" i umobolne racunice da svom korisniku ides naplacivati poziv usluge koju svi daju besplatno od pocetka.

Ma ne, ne ide ovo u smjeru ravnoteze komplimenta na neku drugu stranu. Samo nesto odvratnije i mizernije nisam vidio u domacoj GSM trakavici.

nino 28.10.2010. 20:13

Prebacio sam se sa Simpe na Tele2 pretplatu. Ukratko, minimum sam do sada na Simpi placao 200kn na mjesec. To isto sada iznosi ~80-100kn. :)

tor 28.10.2010. 20:45

He, he - to sa simpom i sekretaricom je stvarno katastrofa neviđena.
Ja sam trenutno na vipu, sve za mene tarife, uletio na onu akciju tijekom ljeta s upola jeftinijom pretplatom, ima dosta besplatnih minuta i sms poruka i što je meni najvažnije - ista cijena poziva prema svim mrežama. Već mi bilo pun kufer poziva na kao 091 mrežu, a ono čovjek prešao na 092 prije ohoho mjeseci i više nema one poruke "pretplatnik je prešao u drugu mrežu"...katastrofa, melješ pola sata misleći kako si u istoj mreži, kad na ispisu pogledaš jedan razgovor 100 i neš krznenih. UJJJJJ.

Lika091 28.10.2010. 21:07

Na Vipu, puno ne telefoniram pa nekako ide, cura na Vip pretplati pa deremo vip Frends minute

njOob 28.10.2010. 21:35

Koristio sam pretplatu 10 godina na sve razne nacine i operatere,ali tele2 prepaid je zakon :D

Visage 28.10.2010. 22:19

Citiraj:

Autor tor (Post 1764323)
Već mi bilo pun kufer poziva na kao 091 mrežu, a ono čovjek prešao na 092 prije ohoho mjeseci i više nema one poruke "pretplatnik je prešao u drugu mrežu"...katastrofa, melješ pola sata misleći kako si u istoj mreži, kad na ispisu pogledaš jedan razgovor 100 i neš krznenih. UJJJJJ.

Da to se i meni desavalo :(

Neki dan sam bas bacio u smece Simpa prepaid, pa me sjetilo da olaksam dusu na ovu mizeriju. A neki dan nas je vise ljudi konstatiralo, ako, i kad dodje do ovoga, a dolazi sigurno...

koja nam vise svrha uz pretplatu uopce nositi nekoliko prepaid kartica?

tor 28.10.2010. 22:34

o da, u to da ne ulazimo.

Visage 28.10.2010. 22:44

Citiraj:

Autor tor (Post 1764437)
o da, u to da ne ulazimo.


Jos nesto me bas sad sjeti kad si VIP spomenuo. Ne znam od kad si na pretplati? Ali ako se netko sjeca prvih dana pretplate na VIP-u. Pricam o vremenu kad je VIP istom krenuo u pogon. Kako je atraktivna opcija bila uzimanje istog broja kao doma fiksnog. Kakav je to dojam ozbiljnosti u pocetku ostavljalo kad se samo sjetim prve dvije godine. Stvarno si izgledao VIP-oski u pravom smislu rijeci na vizitki :D

I da mi je netko rekao, da ce danas vrebanje idiotskih anketara stranaka/agencija i koga sve ne, dostici agresivnost onih preko bare! Danas bi takav broj bio molba na SPAM i besplatna pozivnica na maltretiranje za besplatne "vecere" i "osvojene" nagrade koje nas cekaju :D

Kako se stvari neobicno mijenjaju i ono sto je bilo "VIP" postaje nezamisliva glupost danas :)

trouble 28.10.2010. 22:45

Citiraj:

Autor LorD ClockaN (Post 1764276)
Ja udaram po Flex 150+unlimited+SMS+150MBW'n'W

prije je bio flex300

sasvim zadovoljan i ne mislim da me pljačkaju

Flex je uvjerljivo najgora tarifa....ja imao FLEX150(vec ohoho godina),potrošio do 5og u mjesecu. Sad sam na tafifi za sve....traje do 25o0g sa isto ako ne i više pricanja. Tarifa za sve 200.

Uz to pretplata Tele2 knockout 150..... taman izbalansirano da meljem i meljem cijeli mjesec za 350kn računa :)

Dottore 28.10.2010. 22:57

Koristim Vip pretplatu najstariju, već 11 godina nemam prigovora. Sve uredno plaćam preko trajnog naloga. Joj, lagano me hvata nostalagija za prvi Ericsson T28s. ( tražim bateriju )

zippo 28.10.2010. 22:57

Vec smo tri godine i zena i ja na Tele2 pretplati i najmanje smo nezadovoljani. Nisu ni oni bezgresni i bez putra na glavi ali nekako to rade umjerenije i nenapadno za razliku od T-chkoma. On i dalje starom monopolistickom logikom zajedno sa bratom HT-om gazi i misli da se sve vrti oko njih. Dijelom i su tome krivi i sami korisnici, jer da se okrenu drugim mrezama mozda bi se i logika T-chkoma okrenula. Drugi dio krivnje za stanje je u ostalim mrezama koje premalim ulaganjem u infrastrukturu i samo logikom "sto vise za sto manje" poticu bahatost domacih Svaba

B@re 29.10.2010. 01:22

Hmm, prva moja pretplata je bila od Tele2 prije mislim 3 godine? kada san je uzea u tarifi knockout 150, i naravno kupia mobitel SE G700, i šta se tiće tarife i potrošnje neman nikakvih zamjerki, moga san mlit na telefon cili misec i jedva bi navuka tih 150 kuna... sad san trenutno na knockout prepaidu jer ipak recesija uzima danak pa mi zasad pretplata ne triba dok ne pocnen radit (OPET) ! A jedino sta cu uzet bit ce Iphone 4 i Itarifa 300 (koju pribacin nakon 4 miseca na 150) i to je to !

1v@n 29.10.2010. 01:31

Prešao s Vip prepaida na Tele2 prepaid čim su se pojavili kod nas i od onda ništa nisam dirao, niti namjeravam. Nikakve tarife i gluposti. 25 kn stavim svaki mjesec, većinom pišem poruke, tu i tamo uleti neki poziv, ali bez razmišljanja koliko će me koštati. Pogotovo cijena od 10 lipa za 100 KB. Ne znam ni sam koliko sam puta mail pogledao dok mi je skinulo tih 10 lipa.
Starci si prenijeli brojeve nakon godina i godina korištenja vip-a i preporodili se.
Sad sam dobio i bonbon karticu, srećom s dobrim brojem pa čekam dok se ljudi lagano krenu prebacivati da je aktiviram i vidim kako će u praksi izgledati potrošnja za moje potrebe.

skullzed 29.10.2010. 02:35

Tele2 pretplata, knockout.
Ovo mi je prva pretplata nakon 6-7 godina na bonove na vipu i mogu reć da sam zadovoljniji nego prije, iako, može to i bolje...
..logična stvar je da svatko želi i treba imati uvid u svoju potrošnju. Sebi sam odredio neki plafon od 150-200 kuna i ne želim potrošiti više od toga, pa svako tolko provjerim trenutnu potrošnju da nebi bilo na kraju mjeseca.
E sad, fora je što kod tele2 prva tri dana u mjesecu nemožeš provjeriti potrošnju. Ajde, nije greda.
4.10 provjeravam, "nedostupno do 6.10 zbog nadogradnje sustava".
Odlično, 7.10 "trenutno u nemogućnosti blabla".
Odlično, 14.10 ista stvar.
Negdje oko 20tog sam napokon uspio provjeriti potrošnju, da bi od negdje 24tog il kojeg već opet ista situacija bila, "u nemogućnosti blabla".

Odgovorno prema korisnicima nadasve.

trouble 29.10.2010. 02:47

A tele2 zona za korisnike? :)
Klikneš u bookmarkse i za pol sekunde dobiješ uvid u potrošnju...

sibica 29.10.2010. 08:02

Evo mog primjera:
1) Vip pretplata, sve za mene 50. Osim toga, imam aktiviran vip friends broj i prema njemu besplatne sms-ove, a naplaćuje se jedino uspostava poziva od 0.29 lp. Mjesečna potrošnja oko 120-150 kn. Prije toga koristio sam tarifu Sve za mene 75, a to mi je bila katastrofa od tarife..Svaki račun je bio oko 500-600 kn..
2)tomato-korisim za pozive prema fiksnim pozivima i pozivima prema drugim mrežama, mjesečno koristim oko 50 kn..

Pretplata na VIP-u mi traje do studenog, a onda bi vidio dal i dalje ostajem na vip-u ili samo tomato ili tomato i bonbon..

imaticx 29.10.2010. 08:39

T-Mobile Flex obitelj 300 (ne ova nova, nego stara) + 2x Dugi razgovori + 2x Web n walk S
- dobro je sto imam 1000 minuta besplatno sa svima u 098 mrezi, placam samo prvu minutu (sto ulazi u paket) i 2 favorite broja s kojima najvise pricam i u kojem je ta prva minuta 50% jeftinija

tor 29.10.2010. 08:46

Citiraj:

Autor Visage (Post 1764452)
Jos nesto me bas sad sjeti kad si VIP spomenuo. Ne znam od kad si na pretplati? Ali ako se netko sjeca prvih dana pretplate na VIP-u. Pricam o vremenu kad je VIP istom krenuo u pogon. Kako je atraktivna opcija bila uzimanje istog broja kao doma fiksnog. Kakav je to dojam ozbiljnosti u pocetku ostavljalo kad se samo sjetim prve dvije godine. Stvarno si izgledao VIP-oski u pravom smislu rijeci na vizitki :D

I da mi je netko rekao, da ce danas vrebanje idiotskih anketara stranaka/agencija i koga sve ne, dostici agresivnost onih preko bare! Danas bi takav broj bio molba na SPAM i besplatna pozivnica na maltretiranje za besplatne "vecere" i "osvojene" nagrade koje nas cekaju :D

Kako se stvari neobicno mijenjaju i ono sto je bilo "VIP" postaje nezamisliva glupost danas :)

Imam VIP pretplatu doslovno od prvog dana prodaje :), broj mi počinje s 252.
No bio sam dovoljno inteligentan (čitaj, nisam imao fiksni na svoje ime:D) da nisam uzeo isti broj kao i fiksni, tako da danas mirno živim. No da se VIP srozao prilično od onda - nažalost...Od same usluge, politike tarifa itd. No to je valjda cijena "tržišnog natjecanja", profit pa onda sve ostalo.

coconut 29.10.2010. 09:15

Stari prešao sa VIP tarife gdje je imao sve po 0,91kn/min na Tele2 Knockout150. Računi su se bukvalno prepolovili. Obzirom da ću uzeti još 1-2 broja u teletini, mislim preći na neku poslovnu tarifu gdje bi mi međusobni razgovori bili gratis.

Codiac 29.10.2010. 11:06

imam vip na pretplatu cca 250kn mjesecno
i tele2 poslovni cca 150kn

imho dosta love :D al u danasnje doba to je potreba ne luksuz :)

LorD ClockaN 29.10.2010. 13:42

Citiraj:

Autor trouble (Post 1764453)
Flex je uvjerljivo najgora tarifa....ja imao FLEX150(vec ohoho godina),potrošio do 5og u mjesecu. Sad sam na tafifi za sve....traje do 25o0g sa isto ako ne i više pricanja. Tarifa za sve 200.

Uz to pretplata Tele2 knockout 150..... taman izbalansirano da meljem i meljem cijeli mjesec za 350kn računa :)

meni traje mjesec dana...

svi moji su na t-comu, tako da.. i imam unlimited plačen

C128 29.10.2010. 14:06

1) Simpa broj + neki Internet paket s kojim surfam i na mobitelu (Opera Mini) i povremeno na laptopu.
2) Tomato plus tarifa (50 minuta & 50 poruka mjesečno besplatno uz nadoplatu 50 kn) za pozive u ostale mreže

Ukupno ispadne cca. 100 - 150 kn mjesečno

Bubba 29.10.2010. 14:07

Citiraj:

Autor tor (Post 1764719)
Imam VIP pretplatu doslovno od prvog dana prodaje :), broj mi počinje s 252.

Ccc, torko, torko, kome ti bacas krafne u oci, svi znamo da oni koji imaju VIP pretplate od prvog dana imaju broj koji pocinje sa 111. :D :p ;)

BTW, ne znam za privatne korisnike, ali za poslovne korisnike VIP nudi izvrsne tarife...

jopis 29.10.2010. 14:21

T-Mobile pretplatnik 10+ godina, zadovoljan, trenutno na tarifi za sve, računi mi ne prelaze 15-20% od tarife nikad, većinom sam tu negdje mrvu preko tarife, dosad sam probao skoro sve 'pametno' što su nudili od tarifa.
Stari ima 99 pretplatu od 92.g., dakle iz doba NMT 099 mobitela, također zadovoljan korisnik, trenutno na tarifi za sve, računi isto tako uvijek oko iznosa tarife.
Imam još i Vip pretplatu, i to već godinama jednu te istu tarifu koju čuvam kao oči u glavi (stara priča da opcije koje valjaju brzo ugase ali se mogu koristiti do korisnikovog opoziva ili promjene, a ja nisam lud da to mijenjam) - model 50 i prastara opcija vip0 - koja ide ovako - minuta razgovora 0.10Kn u vip mreži bez obzira na duljinu trajanja razgovora. Vipov račun nisam godinama dobio preko 112kn (radijska frekvencija mamicu joj) xD
Službeni 099 - najdraži :) - imam 200kn raspoloživo za razgovore - s tim da je unutar cijele firme besplatno - dakle svi bitni brojevi su džabe, 200kn ostaje za razgovore sa strankama i meni kad zatreba - sasvim dovoljna tarifica za sve to.
Cura i stari njen imaju tele2 pretplatu i osim cijenom razgovora, uslugom baš i nisu nešt prezadovoljni - malo malo puca signal, poruke kasne i tak, stalno peezdarije.

Samo još jedna opaska za nečiji komentar za zvanje nekog kad ima recimo 91 broj a u biti je u 95 mreži - zvuk zvonjenja mobitela u slušalici je drukčiji u takvim slučajevima. Ne čuje se isto kad uspostavite vezu i počne vam zvonit u slušalici ako zovete recimo iz vipa na 'pravi' vip i kad zovete iz vipa na '095' vip.

tor 29.10.2010. 14:25

Citiraj:

Autor Bubba (Post 1764954)
Ccc, torko, torko, kome ti bacas krafne u oci, svi znamo da oni koji imaju VIP pretplate od prvog dana imaju broj koji pocinje sa 111. :D :p ;)

BTW, ne znam za privatne korisnike, ali za poslovne korisnike VIP nudi izvrsne tarife...

šic, ja sam regular abuser, i normalnim putem sam došao do broja u redovnoj prodaji :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger