PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Nova ASRock B350 ploča ne pali (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=292297)

vranjba 05.05.2018. 12:24

(riješeno) Nova ASRock B350 ploča ne pali
 
Radi se o Asrock AB350M Pro4 ploči.
Složio sve na ploču i neće upaliti. Ni mrdnit ni vent od proca ni od napajanja.
Ostatak konfe je ryzen 2700x, memorija neki patriot, napajanje lc 460W, na ploči od kutije piše ryzen 2000 ready.
Znači i proc i mema na stranici od ploče podržani, sve novo kupljeno.
Jučer složio isti takav komp i sve radi.

Napajanje vrti kad ga upalim spajalicom, bios baterija pokazuje 3V.

Jel ploča došla crknuta ili može biti nešto drugo problem?

Dzavke 05.05.2018. 12:45

Memorija ? Probao druge slotove?

vranjba 05.05.2018. 12:57

Hm, vidiš nisam, gledo sam u onim upputama da idu 2 i 4 slot nisam ni probao ostale slotove.
Misliš da bi moglo do memorije biti da ne pali komp, obično bi upalio i ne prošao POST ako nešto ne šljaka.
Ovaj prvi komp ima drugačiju memu koja čak nije ni podržana, a ovu sam probao u njega ubatiti kad sam ga slagao i kenjo je nešto parity ovo ono, nekad upali nekad ne. Morat ću se zaletit po komp i probat onu memoriju i napajanje.

Brko 05.05.2018. 13:16

Te ploče znaju dolaziti mrtve. Veliki postotak DOA ploča je, baš tog modela. Na forumu već 2 ili 3 slučaja zapazio.
I na... mislim na neweggu da sam vidio.

Sent from Mobara

celavicro 05.05.2018. 14:23

Kupip takvu za brata i bila je doa...kupio gigabyte nakon toga

magija 06.05.2018. 21:56

a kakva je situacija sa atx verzijom te ploče? ab350 pro4?

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk

Overclock_freak 06.05.2018. 22:40

asrock ima ogroman % DOA mbo AM4 al samo sa B350 chipsetom koliko je poznato

tomov 07.05.2018. 10:16

Citiraj:

Autor vranjba (Post 3190955)
Radi se o Asrock AB350M Pro4 ploči.
Složio sve na ploču i neće upaliti. Ni mrdnit ni vent od proca ni od napajanja.
Ostatak konfe je ryzen 2700x, memorija neki patriot, napajanje lc 460W, na ploči od kutije piše ryzen 2000 ready.
Znači i proc i mema na stranici od ploče podržani, sve novo kupljeno.
Jučer složio isti takav komp i sve radi.

Napajanje vrti kad ga upalim spajalicom, bios baterija pokazuje 3V.

Jel ploča došla crknuta ili može biti nešto drugo problem?

Imao...
Radila možda dva tjedna kako treba, pa random boot/freeze u dva-tri dana, pa sve češće i češće... Kad je došlo do toga da više ne radi nego radi dijagnostika napajanja, memorije, čega sve ne. Kad nije bilo do svega drugog nego procesora i ploče otišao na google i našao toliko pritužbi na konkretno taj model ploče da je to strašno. Izgleda da im je cijela serija u zadnjih par mjeseci lemon. Inače ploča ima loše izvedeno hlađenje MOSFETa tako da ti se i upali nećeš imati neke velike sreće s njom. Reklamirao i otkako je Asus u kućištu nema problema.
Ovo što ne mrda pri paljenju provjeri koji je BIOS na ploči (imaš na onoj maloj nalijepnici). Ako nije 4.30 i noviji mislim da trebaš prvo BIOS flešnut.

m&n 07.05.2018. 15:41

Citiraj:

Autor vranjba (Post 3190955)
Radi se o Asrock AB350M Pro4 ploči.
Složio sve na ploču i neće upaliti. Ni mrdnit ni vent od proca ni od napajanja.
Ostatak konfe je ryzen 2700x, memorija neki patriot, napajanje lc 460W, na ploči od kutije piše ryzen 2000 ready.
Znači i proc i mema na stranici od ploče podržani, sve novo kupljeno.
Jučer složio isti takav komp i sve radi.

Napajanje vrti kad ga upalim spajalicom, bios baterija pokazuje 3V.

Jel ploča došla crknuta ili može biti nešto drugo problem?

al cek te ploce ne podrzavaju out of the box taj procesor vec s najnovijim updejtom biosa, jel si siguran da je gore najnoviji bios?

Brko 07.05.2018. 16:13

Sad dobro pročitaj njegov post. Ali jako dobro i jako pažljivo. Odgovor se sam ističe.

Sent from Usreo Mobara

m&n 11.05.2018. 10:58

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3191704)
Sad dobro pročitaj njegov post. Ali jako dobro i jako pažljivo. Odgovor se sam ističe.

Sent from Usreo Mobara

To što piše Ryzen 2000 ready ne znači apsolutno ništa osim što ga ploca podržava uz updejt biosa.

Zaista misliš da su oni na ploce koje su vec xy mjeseci u prodaji naknadno svaku updejtali sami ? Ili im je jednostavnije bilo na kutije navesti "ready" što ne znaci da je gore zaista bios za taj proc.
Ali da bar bi se vrtili ventovi itd...

SaleFFS 11.05.2018. 11:25

Da barem malo stanem u obranu m modela :D Kupio 2 komada prošle godine. Valjda prva verzija iskreno nisam gledao. Obje rade od prvog dana odlično. Osim nekih malih problemčića sa prvim verzijama biosa i ram brzinama nakon što je došao 3.30 sve proradilo. Možda je problem u zadnjim revizijama jer na mojoj nije pisalo ryzen 2000 ready tako da pretpostavljam da bi mogao biti neki zajeb sa noviji modelima.

vranjba 23.05.2018. 13:43

Ploča je bila DOA, zamjenjena za istu samo atx model. Na ovoj je najnoviji bios i sve šljaka.
Do ovog slučaja nisam imao problema s tom pločom kad sam sastavljao kompove ali su procevi bili iz prve serije ryzena.

dino1980 24.05.2018. 15:43

Citiraj:

Autor vranjba (Post 3196785)
Ploča je bila DOA, zamjenjena za istu samo atx model. Na ovoj je najnoviji bios i sve šljaka.
Do ovog slučaja nisam imao problema s tom pločom kad sam sastavljao kompove ali su procevi bili iz prve serije ryzena.

Takodjer posjedujem ASRock B350 odavno i nikad nisam imao takvih problema.
Imas 2 godine garancije i uvijek mozes u prodavnici zamjeniti. :beer:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger