PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Univerzalni daljinski (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=204778)

bedess_madrfakr 09.12.2010. 20:31

Univerzalni daljinski
 
Napokon sam si dao malo više novaca i kupio pojačalo zvučnike dvd tv i slične stvari...i naravno za korištenje imam 5 zasebnih daljinskih..uz to daljinski od klime još :S

Dali mi možete preporučiti nekakav univerzalni daljinski tipa harmony ili tako nešto ali da nije preskup a da opet obavlja svoju funkciju? :goood:

tor 09.12.2010. 20:35

lidl, silvercrest :D Ali stvarno, ako tražiš nešto što jeftinije, a opet ok. Za 60 kn dobiješ solidnu izradu, pozadinsko svijetlo, hrpu kodova za uređaje + što ga možeš naučiti bilo što s drugog daljinskog + macro naredbe. Za tu lovu mislim da ne možeš bolje da ga slikaš. Ja ubo jednog iz zajebancije, da vidim jel se da što s njim i na kraju ostao za tv+dvb-t kombinaciju.

bedess_madrfakr 09.12.2010. 20:38

imaš neki link za taj daljinski?

tor 09.12.2010. 20:44

http://www.mysilvercrest.de/en/artikel.php?a=177

s time da je to neki stariji model, koliko vidim, ovaj novi čak i bolje izgleda, a koliko vidim isti su po funkcijama. Imaš i manual na našem, pa skini.

syss 09.12.2010. 21:36

ja ubo harmony 555 neki dan... uj! koji derk od softvera :)

peglam ga od petka prošlog, jučer je napokon prodisao kak spada.

CatKiller 09.12.2010. 21:38

Iz dosadašnjeg iskustva preporučio bi logitech harmony 525, no više nije dostupan na našem tržištu.

Ako je kontrola 4 urađaja dovoljna, logitech harmony 300 je u maloprodaji 229kn.

Sljedeći model je Harmony 700, ekran u boji i podrška za 6 uređaja, ali je cijena dosta veća...

Sa silvercrestom se nisam sreo, ali za 60kn da i samo svijetli u mraku - dobar je :D

Ziiky 09.12.2010. 21:45

Citiraj:

Autor syss (Post 1797294)
ja ubo harmony 555 neki dan... uj! koji derk od softvera :)

peglam ga od petka prošlog, jučer je napokon prodisao kak spada.

Jel to onaj s njuskala ?
Istina, ima peglanja, al kad ga skontas i sredis to je milina :D
I tada jedini ti znas na njega od ukucana :care:

syss 09.12.2010. 21:50

nije... od kolege iz firme ga uzeo.

baš to... oke je kad se spegla, ali je dosta limitiran softver uz mega-nebulozu online rada i da... držim orginalni ms pokraj jer em znam u 5 ujutro na njega napamet, em su se ukućani navikli.

sve u svemu daljinac je oke, ima lag (vjerujem da se u softveru to ispegla - ne da mi se) i softver je prilično ograničavajuć faktor u cijeloj priči.

vranjba 10.12.2010. 01:20

silvercrest je prava makina, uzeo ga prije pola godine, s njim prebacujem na novom digitalnom zemaljskom i preko 10 godina stari tv, vhs, dvd, linija, analogna satelitska
a platio ga 50kn,
može i programirati tipke sa originalnog daljinskog

btw koji se sad prodaje u lidlu jel taj sa linka, moj je ovakav crni skroz, ubo bih još jedan :D

tor 10.12.2010. 07:21

Citiraj:

Autor syss (Post 1797307)
nije... od kolege iz firme ga uzeo.

baš to... oke je kad se spegla, ali je dosta limitiran softver uz mega-nebulozu online rada i da... držim orginalni ms pokraj jer em znam u 5 ujutro na njega napamet, em su se ukućani navikli.

sve u svemu daljinac je oke, ima lag (vjerujem da se u softveru to ispegla - ne da mi se) i softver je prilično ograničavajuć faktor u cijeloj priči.

ma jebo to, kad onda moram preko telefona ženu navigat da prebaci program :D

Citiraj:

Autor vranjba (Post 1797538)
silvercrest je prava makina, uzeo ga prije pola godine, s njim prebacujem na novom digitalnom zemaljskom i preko 10 godina stari tv, vhs, dvd, linija, analogna satelitska
a platio ga 50kn,
može i programirati tipke sa originalnog daljinskog

btw koji se sad prodaje u lidlu jel taj sa linka, moj je ovakav crni skroz, ubo bih još jedan :D

još je nešto bolji, ja jučer ošo po još jedan :D Uslikam vam danas popodne ako hoćete, da vidite kako izgleda. Mislim, ko što ovaj mačkoubica kaže - za 60 kn svijetli u mraku, kuš više :D

lowrider 10.12.2010. 10:10

Potpis na ovaj od Lidla, ja ga imam već godinu dana, radi super, nema toga što ne može upravljati, čak i ventilator na daljinski upravlja, odlična learn funkcija

G.ost 10.12.2010. 10:22

ja prije nekoliko dana dobio One for all Kameleon 8 in 1 , prvi dojmovi su da je ogroman i dosta težak jer je metalni, al evo ja za reciver sony, md sony, b-net reciver, nytrobox dvb-t, dvd panasonic, tv panasonic bez problema pronašao kodove na njihovim stranicama i sve radi super, ima još tipke koje se daju same isprogramirati za neke posebne funkcije al to nisam još prčkao...koliko košta nemam pojma al zasad pozitivni dojmovi
http://slike.hr/slike-male/1/1_3acc5.jpg

tor 10.12.2010. 10:22

loše se vidi, ali to je taj novi model. Na ovoj slici svijetli samo display, no ima pozadinsko plavo na svim tipkama.

http://src.discounto.de/pics/Angebot...ienung_xxl.jpg

nino_z 10.12.2010. 10:34

Imam Sony RM-VL600 i stvarno nikakvih problema, kontrolira 8 uređaja, funkcija učenja, macro naredbe, a nije ni skup, platio sam ga 250kn
http://reviews.cnet.com/remote-contr...-31857325.html

Ziiky 13.12.2010. 15:34

Citiraj:

Autor syss (Post 1797307)
nije... od kolege iz firme ga uzeo.

baš to... oke je kad se spegla, ali je dosta limitiran softver uz mega-nebulozu online rada i da... držim orginalni ms pokraj jer em znam u 5 ujutro na njega napamet, em su se ukućani navikli.

sve u svemu daljinac je oke, ima lag (vjerujem da se u softveru to ispegla - ne da mi se) i softver je prilično ograničavajuć faktor u cijeloj priči.

Citiraj:

Autor tor (Post 1797567)
ma jebo to, kad onda moram preko telefona ženu navigat da prebaci program :D

Harmony se vrlo lako podesi za osnovnu uporabu koju podrzavaju ovi 10u 1 i sl. daljinci.
To stvarno nije problem i daljinac je spreman za 15 min.
Ali ako zelis izvuci iz njega nesto vise i iskoristiti sve ono sto Harmony moze, e tu ces se morati malo pozabaviti.
Harmony je vrag, niti ga ne mislis personalizirati, al pocne te vuci.
Pa podesis jednu kombinaciju, pa povezes sa drugom, pa izmjenis text, pa preslozis tipke, pa mu malo hebes sve po spisku :D kad vidis koliko te navlaci

I koliko god taj software bio ogranicavajuci ... jednom kad sve slozis to je za vjeke. U svaki Harmony te postavke mozes ucitati

syss 13.12.2010. 16:22

ma je za vjeke i to sve stoji, ali kad mi ne izvršava dobro nakon uploada, nego tek kad izvadim baterije (u nekim slučajevima), onda vidim da se ne radi o ozbiljnom komadu opreme.

Visage 13.12.2010. 20:09

Citiraj:

Autor tor (Post 1797567)
još je nešto bolji, ja jučer ošo po još jedan :D Uslikam vam danas popodne ako hoćete, da vidite kako izgleda.

naraFski da hocemo. Samo uputi neuke u dilemi u koju nas ostavi nedorecenost destinacije :

Ne funkcionira li LIDL na pricipu > uzmi letak, zbroji se sto zelis zeti, i ako ne dodjes na Ponte Rosso u zakazani dan.... ima da se bez robe vratis gologuz i sam?

Nisam znao da postoje artikli koje LIDL kontinuirano prodaje i jos da su stalno nabavljivi? Posebno ne tehno igracke? Ako je tako, gdje da ga zememo?

Dim vjerujem, da bi i Syss mogao uzeti barem jedan primjerak :D

Citiraj:

Autor tor (Post 1797660)
loše se vidi, ali to je taj novi model. Na ovoj slici svijetli samo display, no ima pozadinsko plavo na svim tipkama.

Jako mu je dobro pogodjena struktura navigacije. Jer djabe mi vojske macro elite ako su mu strukturu lose osmislili, i ako ga moram (Philips/Marantz RC) s dvije ruke drzati da dobije pravu udobnost brzine. Bas mi privremeno treba nesto ovako za nekoliko VCR-a dok prebacujem u binariju.

Citiraj:

Autor G.ost (Post 1797658)
ja prije nekoliko dana dobio One for all Kameleon 8 in 1

Tog sam iz znatizelje kupio prije koju godinu u Tehnocentru (Frankopanska str.) i poklonio nekome. Nije mi trebao ali morao sam ga kupiti i isprobati. Nije zlato, ali nije mu odziv bio los i dosta solidno je radio s neumilnijim IR strancima.

Odma me sjeti na legendarni JVC RX-1001RC (1987!) koji je prvi osmislio ovakav touch display. Banex koji je zastupao u Jugi Victora, trazio je preko 600 DEM, za posebno ga naruciti - ne pretjerujem, tocno je ta cijena bila.

JVC je toliko otisao naprijed s ovim daljinskim (godinu nakon toga i Sanyo/Fisher), da je tek za 5 godine, sramezljivo se poceo prikazivati kod iskljucivo top modela uredjaja.

http://www.shrani.si/t/1X/S2/42DBGqJ...-remote-01.jpg http://www.shrani.si/t/1Q/1X/1LZbTS7...-remote-02.jpg

Taj daljinski drzati u ruci 88' je bio, blago receno kulturno tehnoloski šok! Malo sto se moglo usporediti koliko je bio ispred vremena.

tor 13.12.2010. 21:00

Da, što se Lidla tiče - to je i dalje praksa, ali sam ovaj daljinac našao kod sebe u Sesvetama u razmaku od tjedan dana. Valjda nisu sve prodali :D
http://www.pohrani.com/t/3d/9b/3wl2b...gggggggggg.jpg


Sjećam se kad je frend kupio Kenwood liniju, 90 i neke, i uz nju dobio ogrooooman daljinac koji se mogao upotrebljavati i kao univerzalac. Ogroman display, cucalo je baterij ekao lud, no da je bio dobar - odličan pis.

Ziiky 14.12.2010. 09:14

Citiraj:

Autor Visage (Post 1800180)
Ne funkcionira li LIDL na pricipu > uzmi letak, zbroji se sto zelis zeti, i ako ne dodjes na Ponte Rosso u zakazani dan.... ima da se bez robe vratis gologuz i sam?

Nisam znao da postoje artikli koje LIDL kontinuirano prodaje i jos da su stalno nabavljivi? Posebno ne tehno igracke? Ako je tako, gdje da ga zememo?

Ne znam na koji nacin Lidl kunkcionira, ali receni daljinac se može kupti i u bodskom Lidlu. Jucer sam jedan raskupusio da ga malo proucim :D
Bas ovaj model sa Torove slicke. 59 kn.

trouble 14.12.2010. 09:24

Fora je Silvercrest ali tražim zamjenu za Dreamboxov koji mi lagano odlazi i trebao bi mi nekakav koji bojice ima ovak il bar slično posložene jer sam tak....jednostavno navikao :)

http://www.arnoldsat.com/dreambox/Dr...teControl_.gif

Izgleda da je tome najbliži Logi....

Sa_Stilom 14.12.2010. 09:39

Ja super zadovoljan sa Harmony 900 ;)
Sva tehnika mi je u ormaru, na komodi je samo Telkać, sve radi preko Wifija ili ti neke radio veze, a TV na Infrared.

Čistina prostora, milina!

Preporuke!
- Jedini mali minus je delay od cca 0.5-1sec kada radi preko te radio veze.

syss 14.12.2010. 09:49

harmony je baš klasa 60kn lidla...

Visage 14.12.2010. 18:24

Citiraj:

Autor tor (Post 1800257)
Da, što se Lidla tiče - to je i dalje praksa, ali sam ovaj daljinac našao kod sebe u Sesvetama u razmaku od tjedan dana. Valjda nisu sve prodali :D

Izgleda da taj artikl ima stalnu prodju i ocigledno osiguravaju stalno lifranje novih.


Citiraj:

Autor tor (Post 1800257)
Sjećam se kad je frend kupio Kenwood liniju, 90 i neke, i uz nju dobio ogrooooman daljinac koji se mogao upotrebljavati i kao univerzalac. Ogroman display, cucalo je baterij ekao lud, no da je bio dobar - odličan pis.

Da, svi top modeli su automatski morali biti i univerzalci. To je pred kraj 80-tih bio trajni potpis.

Hrvoje xyz 14.12.2010. 18:38

oce taj iz lidla znat/moc ucit za dvbt prijamnik zvan Opticum?gledao sam vec neke univerzalce , ali u popisu podrzanih uredaja ga ne spominju.

inace , vozim harmony 525, nakon sto sam se namucioda ga podesim , sad je sve kak treba.imam valjda 6 razlicitih aktivitija , te za gledanje telke obicno , te za gledanje telke kad je tekma il nes kroz zvucnike k.kina , te da reproducira s bluray playera , te kad lap spojim..ok je , mozda je malo zderac baterija , dosle su 4 (!!) duracell dakle medu najboljima sto se nudi s njim , kupljeno sedmi mjesec ove godine , prije tjedan dana riknulo.
Ima da to pozadinsko osvjetljenje , al bas 5 mjeseci..sad cu morat na punjive ic ocito, ovo bi mi preskupo bilo .

fanATIk 16.12.2010. 17:36

Uzeo maloprije u lidlu ovaj silvercrestov za 60 kn. Sve 5, naučio dvd, tv, lijepo svijetli, ali mi ne želi upravljat s maxTV prijemnikom. A u popisu kodova lijepo našao scientific atlantu i ništa. Pokrenuo i search al i dalje neće. Mater...

The Pill Man 16.12.2010. 18:13

Kupio u merkuru prije 2,5 god smartvision univ. dalj. sa learn opcijom, bio super dok nije dobio sok po sebi a onda i nemilosrdno bacanje.

Kupio zatim istu marku ali sa tipkom za klimu! Taj radi već 2 god i super je.

Starcima i kolegama kupio naramak onih prvih silvercresta po 50 kn u lidlu i nisam naišao na uređaj koji ne radi s njim. :goood:

Na svim modelima ugasio rasvjetu jer potroši batt za 6mj. Bez rasvjete drži već 1g, a dokad će ????

:D za cijenu

Dizel 16.12.2010. 18:22

Citiraj:

Autor fanATIk (Post 1802496)
Uzeo maloprije u lidlu ovaj silvercrestov za 60 kn. Sve 5, naučio dvd, tv, lijepo svijetli, ali mi ne želi upravljat s maxTV prijemnikom. A u popisu kodova lijepo našao scientific atlantu i ništa. Pokrenuo i search al i dalje neće. Mater...

Kako se radi taj learn ukratko? Ja danas kupio tog Silvercresta, nadam se da će radit sa Nytro Boxom 4001T...

Nikky 16.12.2010. 18:26

Po preporuci odavde prije dva dana uzeo taj SilverCrest, radi kako se i očekuje, ako neku komandu nema "po kodu" onda ga naučiš i sve 5.

Jutros (čitaj 12:30) išao po još jednog za poklon, međutim ćorak - prodano.
Ostala jedna kutija i upute ostalog nema, uvijek me nanovo iznervira domaća seljačija koja obavezno kupusaju po ovakvim artiklima.


Info za kolege poviše, nije bitno kojoj kategoriji spada uređaj kada nađeš - znaš s kojim kodom (komandi) radi sve ili većina funkcija.
Primjera radi Bnet - ov set-top box je porijeklom od firme Technisat a kako oni rade i sat prijemnike (samo je tuner modul drugačiji), odgovarajući code je 5014 (cca 90% funkcija).
Za ovog Opticum - a vidi čiji je to klon ili sve odradi sa Learn - om.

Em bua kua, kako radi ? Sve ti piše u manualu da sad ne prepisujem.

syss 16.12.2010. 19:24

nije problem što raskupusaju, nego što uvijek hrvat ne bi bio hrvat da ne kupi nešto za 50kn, makar i ne znao šta kupuje.

majka mu stara bio onaj stalak za lemljenje u lidlu sa povećalom, došao poslije posla na prvi dan akcije i makaršto me gledaju... svi imaju lemilicu majka mu stara, svi rade nešto u fušu sa tinolom.

fanATIk 16.12.2010. 19:43

Citiraj:

Autor Dizel (Post 1802533)
Kako se radi taj learn ukratko? Ja danas kupio tog Silvercresta, nadam se da će radit sa Nytro Boxom 4001T...

Jebga, znaš koliko i ja. Imamo upute pa ćemo skužit. I mene to čeka da ga naučim na maxTV.
Inače, ma i da uopće ne radi, lijepo izgleda onak osvjetljen za 60 kn. :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger