PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mediji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   PS2-brže ili sporije (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=78428)

tin1 28.08.2007. 18:39

PS2-brže ili sporije
 
Evo promjenih laser na PS2 i vrijeme je da presnimim zgrebane igre ,a toga ima podosta.Odlučio sam se za Verbatim medije ali sad me muči kako to zapeći.Naime posvuda se spominje da bi trebalo peći malim brzinama.Kada Verbatim MCC004 zapržim na 4x na cdspeed ili kprobe testu je puno više grešaka nego kada je brzina 8x ili 12x.Svi ti mediji ,pečeni na većim brzinama,rade na PS2 ali nisam intenzivno testirao.Sad me zanima da li to pečenje na malim brzinama zaista daje kvalitetniju kopiju(nešto što se ne vidi sa PIF i PIE testovima) ili to vuče korijene iz prošlosti kada su mediji bili nekvalitetniji ,podnosili manje brzine i pržilice bile lošije. Jasno mi je da su PIF i PIE te jitter pročitani na običnim dvd pekačima samo okvirni pokazatelji kvalitete i zato molim za vaša iskustva.

Morpheous 28.08.2007. 19:44

Citiraj:

Autor tin1 (Post 800099)
Evo promjenih laser na PS2 i vrijeme je da presnimim zgrebane igre ,a toga ima podosta.Odlučio sam se za Verbatim medije ali sad me muči kako to zapeći.Naime posvuda se spominje da bi trebalo peći malim brzinama.Kada Verbatim MCC004 zapržim na 4x na cdspeed ili kprobe testu je puno više grešaka nego kada je brzina 8x ili 12x.Svi ti mediji ,pečeni na većim brzinama,rade na PS2 ali nisam intenzivno testirao.Sad me zanima da li to pečenje na malim brzinama zaista daje kvalitetniju kopiju(nešto što se ne vidi sa PIF i PIE testovima) ili to vuče korijene iz prošlosti kada su mediji bili nekvalitetniji ,podnosili manje brzine i pržilice bile lošije. Jasno mi je da su PIF i PIE te jitter pročitani na običnim dvd pekačima samo okvirni pokazatelji kvalitete i zato molim za vaša iskustva.

Nove pržilice puno kvalitetnije snimaju na 12x nego na nižim brzinama. NEkada nije bilo tako (pogotovo na 16x), ali danas je to normalno. S obzirom da postoje i 20x pržilice, 12x više nije tako neuobičajeno.

igorba 28.08.2007. 20:04

Najbolja brzina za prženje na novijim snimačima sa 16x medijima je 8x (u 90% slučajeva, preostalih 10% daje prednost 4x ili 12x brzinama).

Glitch 01.09.2007. 21:38

Ayup, 8x ili 12x kako ti je rečeno, ako se radi o kvalitetnim medijima (a čini se tako :) ) i pržilici koja ih na tim brzinama dobro "podnosi". Svojevremeno smo (par puta) isti problem "rješavali" na hr.comp.igre.psx grupi i zaključak je uvijek bio isti.
Kako i sam imam tri i sitno godine staru V9 dvojku mogu ti reći da s tako sprženim medijima nikada nije bilo problema. Većinom su to, naravno, bile igre na MCC004, RicohJPN R03 i TY T03 podlogama, ali u posljednje vrijeme na njemu bez problema pokrećem xvid filmiće spržene na istim brzinama i podlogama.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger