PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Kako ubrzati Bit Torrent (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=26955)

The Clansman 20.10.2005. 22:49

Kako ubrzati Bit Torrent
 
Dakle... sve piše u naslovu.


Dobio i ja napokon aDSL i malo sam preko fredovog Acc-a spojen pa me zanima kako ubrzati prokleti Bit Torrent :confused:

Skida mi u prosjeku sa 5KB/s :fuming: :fuming: :fuming:



Ili... ima li koji brži program da skida sa 40-ak KB/s???

atha 20.10.2005. 23:08

i sa bit torrentom se moze skidati sa 40kbs. bitno je koliko ljudi dijeli i ima (seedovi) i onih koji dijele i u procesu su skidanja (peers). sto veci broj, to veci download (makar ne nuzno, jer ponekad se dogadja da bash seedovi ne dijele skoro pa nista).

za ovaj najslabiji t-scumov dsl postavke neka ti budu na dialup/isdn, provjereno najbrze skida, a postavke za upload neka budu minimalne. mislim da je to 2kbs po useru i max 3 usera.

nadam se da samo skidas online knjige, slike te ostale promo materijale.

;)

domy_os 21.10.2005. 00:12

Malo objašnjenje:

peer - bilo koji korisnik koji sudjeluje u razmjeni; obuhvaća seedere i leechere

seeder - onaj koji je skinuo cijeli torrent i nudi ga ostalima

leecher - onaj koji je u postupku skidanja i ne posjeduje cijeli torrent

The Clansman 21.10.2005. 06:52

Hvala obojici, još mi samo recite gdje mogu narihtati sve ono što je domy_os napisao.




Hvala unaprijed

atha 21.10.2005. 07:08

@ domy_os
jesam li ja mozda nesto drugo napisao? ;)


@sasa8

napisao sam ti gore sto trebas podesiti.
ono prvo sto sam tirekao da stavis na dial up/isdn su ti podesavanja konekcije. a ovo drugo takodjer je kraj toga, a to je podesavanje za koliko dajes odnosno uploadash - na koli9ko korisnika i koliko kb/s.

The Clansman 21.10.2005. 07:46

Regulaciju Uploada sam našao stavljena je na 4KB/s.


Al ovo.. .kolko članova... hm... nema više tu ničega osim regulacije Upload-a.

atha 21.10.2005. 08:10

ne to, nego podesavanje connectiona. u izborniku imas dialup/isdn, dsl, fast dsl, t1....bla bla...

Srky 21.10.2005. 15:06

Citiraj:

Originally posted by domy_os
Malo objašnjenje:

peer - bilo koji korisnik koji sudjeluje u razmjeni; obuhvaća seedere i leechere

seeder - onaj koji je skinuo cijeli torrent i nudi ga ostalima

leecher - onaj koji je u postupku skidanja i ne posjeduje cijeli torrent

Vidim cita se redovito BUG :p

domy_os 21.10.2005. 15:53

O kojem klijentu se radi?

domy_os 21.10.2005. 15:56

Citiraj:

Originally posted by Srky
Vidim cita se redovito BUG :p
Ma koji Bug, to moj stari kupuje i čita. Mislim da nije ni kupio taj broj, sad baš gledam...

widowmaker 21.10.2005. 15:58

u principu brzina ti samo ovisi o tome koliko si podesio upload, odnosno sto je veci upload to ce biti i veci download.
Druga korisna stvar je da upadnes na dobar site za skidanje kao npr. filelist.org

Srky 21.10.2005. 17:00

Citiraj:

Originally posted by widowmaker
u principu brzina ti samo ovisi o tome koliko si podesio upload, odnosno sto je veci upload to ce biti i veci download.
Druga korisna stvar je da upadnes na dobar site za skidanje kao npr. file.org

U prijevodu nemojte koristit nikake NetLimitere i te fore i smanjivat Upload jer ce vam se i Download znatno smanjit i onda se nepodnosljivo vuce, a to svakako nije dobro.

doublev 24.10.2005. 14:19

sorry sto dizem malo stariji topic...

ugl, za bittorrent klijent preporucam azureus. kod njega se moze apsolutno sve narihtavati.
ja imam najjaci t-comov dsl (1500 i nesto sitnu down/192 up). postavke u azureusu sam slozio tako da mi limitira upload na 9-11k (kako kada a download bez limita (osim kada hocu browsati - bacim ga na 70k). 4 upload slota.
meni down raste do 110-120 kb (kako kada)... a up neide preko tog limita kojega postavim i to je to. stvar funkcionira like a charm.. samo je bitno podesiti ip forwarding na routeru. bez toga nema nikakvog downloada.. azureus ima status ikonice da ti pokaze dali ti je dobro ip forwarding namjesten.. ako su zeleni, sve je super. ako su plavi ili crveni - nevalja..

ja sam sa tim skinuo gomilu slika i promotivnih materijala sa neta.. :)

eto. my 2 cents...

komer 25.10.2005. 00:20

bitcomet nije za bacit
a neki torrent programi skuze da imas limitiran upload pa shebu download,inace ja sa bit cometom i netlimiterom na 3kb/sec limitiranim uploadom skidam cca 30kb/sec sto ej meni prihvatljivo s obzirom na najslabiji paket!

domy_os 25.10.2005. 07:32

Kod mene se svi programi osim Azureusa vuku na 1-2 kB/s ili uopće neće krenut.

krpica 27.10.2005. 11:59

Koji Router imaš? Ja sam kod Siemens gigaseta se 515 morao otvoriti portove i iskljuciti njegov firewall, kad sam to napravil skidal je do 92Kb/s

Lihto 27.10.2005. 13:30

Citiraj:

Originally posted by krpica
Koji Router imaš? Ja sam kod Siemens gigaseta se 515 morao otvoriti portove i iskljuciti njegov firewall, kad sam to napravil skidal je do 92Kb/s
da al koja ti je brzina paketa?

krpica 27.10.2005. 14:31

1 privitaka
nije bitno! http://www.portforward.com/english/r...5/BitComet.htm
Otvoriš command prompt i upišeš ipconfig/all
za sve ostale torrente i prgrame za skidati evo portova:
http://www.portforward.com/cports.htm

krpica 27.10.2005. 14:38

imam 768, a on teoretski maximalno skida 96 Kb/s

doublev 27.10.2005. 23:14

Citiraj:

Originally posted by krpica
imam 768, a on teoretski maximalno skida 96 Kb/s
u teoriji da.. ali s obzirom da t-com ima PPoE protokol, maximalna brzina skidanja (vrijedi i za upload) je otprilike 80% deklarirane brzine zbog overheada protokola. to bi znacilo da je max download oko na 768 vezi 76-77 kb/s

junkieee 29.10.2005. 20:04

Jel mi moze tko pomoc?

Imam najslabiji paket od t-coma, i preko get righta mi skida maksimalno 40 kb/s, a kad skidam sa sa e-muleom, dc++, azureusom nece mi skidat brze od 3-4kb/s. Svudgje sam namjestio da mi upload bude dost velik, negdje sam ga stavio na 40, ali svejdeno ne pomaze.
Imam siemensov usb modem. Nemam pojma kak da si ubrzam skidanje??:fuming:

domy_os 29.10.2005. 20:09

Upload limitiraj na 1-3 KB/s. ;)

junkieee 29.10.2005. 20:32

probo sam i to, ne vrijedi. Evo npr. sad sam u azeorusu namjestio da mi upload bude na 5, a download na 40. i opet nist.
probo sam tak i sa bitcometom i isti kurac.

doublev 29.10.2005. 23:05

kod torrenta je vrlo bitno dobro namjestiti port forwarding na routeru. dali u azureusu imas zelenih ikonica dok skidas? ili su samo zute/plave?

junkieee 30.10.2005. 09:33

E vidis, ja nemam pojma sta je router, i gdje mogu iskljucit port fowarding?
Sad sam nest iskljucio na bitcometu i skida mi na 30kb/s.
Ajd ak ti se da stavi neki screenshot iz azeorusa, ne kuzim na koje ikone mislis.
thx

ImePrezime999 30.10.2005. 11:59

glll
 
Evo...pred par dana sam i ja dobio taj ADSL start paket...Može mi neko reći kaj sve utječe na brzinu skidanja jer je brzina skidanja 2 kb/s...a dok skidam z servera onda je brzina 40kb/s...Kaj to trebam podesiti...neš sam videl gore al' to je komplicirano...
nemam nikakav router...samo model SIEMESN ADSL A-100-I

fala..

doublev 30.10.2005. 13:20

Citiraj:

Originally posted by Sp@wN
E vidis, ja nemam pojma sta je router, i gdje mogu iskljucit port fowarding?
Sad sam nest iskljucio na bitcometu i skida mi na 30kb/s.
Ajd ak ti se da stavi neki screenshot iz azeorusa, ne kuzim na koje ikone mislis.
thx

evo primjera ikonica sa objasnjenjima:
http://img452.imageshack.us/img452/9...cons8co.th.gif

mozes pogledati i brzinu skidanja... prvi torrent je primjer loseg torrenta jer neide bas previse brze od ovog. dodje tu i tamo do 15 k ali to je to.. dok ovaj drugi moze debelo iznad 40k... upload je ogranicen na 9k globalno.

btw, ja imam najbrzi t-comov dsl. flat.

imas li wireless dsl ili obican?

junkieee 30.10.2005. 13:32

@ doublev

ok skuzio sam. Imam siemens-ov usb modem, i radi mi dobro, nisam vidio nikakve ralike između wlana i ovog, makar se ljudi zale da imaju problema s usb-om meni radi dobro.
Zanima me jel ima veze s koje stranice skidam, jel to tak svejedno? Jel mi azeorus sam nalazi druge korisnike?

domy_os 30.10.2005. 13:55

Bitno ti je da ima dosta seedera. Azureus ne pronalazi sam nove peerove nego se preko trackera spaja na njih.

ImePrezime999 30.10.2005. 15:03

Citiraj:

Originally posted by doublev
evo primjera ikonica sa objasnjenjima:
http://img452.imageshack.us/img452/9...cons8co.th.gif

mozes pogledati i brzinu skidanja... prvi torrent je primjer loseg torrenta jer neide bas previse brze od ovog. dodje tu i tamo do 15 k ali to je to.. dok ovaj drugi moze debelo iznad 40k... upload je ogranicen na 9k globalno.

btw, ja imam najbrzi t-comov dsl. flat.

imas li wireless dsl ili obican?

nekak je presporo za naj aDSL...Imam običan modem...sad prvo želim završiti 1GB downloada s BitCometom koji je na 70%...tih 700 MB mi je skidalo !!52h!! s 5 kb/s...totalno presporo...videl sam da je neko nekvu kvačicu isključil ili uključil pa mu je sa 3 kb/s prešlo na 30 kb/s...možda je bitno napomenuti da sedeva i persa nema puno(možda 4,5)...utječe to kak??


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger