PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   MaxTV - pitanja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81738)

karlito 09.09.2008. 12:27

Citiraj:

Autor mbed (Post 1132981)
maxtv možeš imati jedino uz t-com telefon (po novom adsl više nije uvijet za maxtv).

cigani...:Machineg:
...kaj onda nam više netreba ondaj lan kabel kaj ide iz adsl-a u maxtv ?? :stoopid:

mbed 09.09.2008. 12:57

poanta je da netrebaš uzeti net da bi mogao imati maxtv, ali svejedno kad će penzić neki uzet si ga dobit će atlantu i naravno router, ali nebude imao net, nego samo tv.

karlito 09.09.2008. 13:23

aha, tako znači, ali glupo je to da ako imaš maxtv, da nemožeš preć na nekog drugog telefonskog operatera, npr. H1, nego baš moraš ostati vjeran t-comu...:(...to tak ide ako sam dobro shvatio

mbed 09.09.2008. 13:53

tako je nažalost, ali se popravlja stanje. prije si morao imati tel i net kod t-coma kao uvijet za maxtv, a sad kad su maknuli net kao uvijet to ti je automatski 100kn manje.

bacyc 10.09.2008. 00:32

mali ot, samo da podjelim svoja iskustva s maxtvom



prije nekih mjesec+par dana sam uzeo maxtv na probni rok. ping je isti tren otišo u k****, sa 40-42 na 60+ (speedtest). također na serveru na kojem igram, ping je skočio sa 40-50 na 70-80. razgovarao sam s njima, oni kažu tako mora biti zbog maxtva.

slika na običnom tv-u je isprana, totalno jadna, a ne postoji niti jedna opcija namještanja slike u atlanti. slika je također konstantno trzala, blago rečeno užas. koliko je sve skupa loše kazuje i to da utakmice jednostavno nisam mogao pratiti na tom smeću, već sam ih gledao na analogiji.


gruvanje routera svako malo i neobjašnjivo blesiranje atlante na par sati je bilo sasvim normalno.


jedina pozitivna stvar je to što mi je upload bio skoro megabit.



nisam više mogao izdržati i vratio sam im maxtv nakon nekih mjesec dana. dok sam čekao nekih pola sata u tcentru, osim mene je bilo još troje ljudi koji su im vraćali to g*vno.



ping mi je malo bolji, ali nije kao što je bio prije maxtva...

Vejita 10.09.2008. 07:30

Danas sam skoro Thomson-a odvalio o zid. Gledam telku i odjednom stekanje da je nemoguce gledati televiziju ..... masivno pucanje slike i zvuka i odjednom zgasi LAN i prema kompu i MaxTV uređaju i tako 2x sta me je natjeralo da se vratim na D-LINK gdje je od onda recimo sve ok.

daki 10.09.2008. 20:54

Imam nekoliko pitanja u vezi MaxTVa. Stara je potpisala probni rok na 3 mjeseca i vjerojatno ce poslati onaj smao instalacijski paket, medutim ja imam stari zyxel modem koji ne podržava IPTV i jos uz njega imam dlink wireless router koji sam kupio u ducanu a ne t-comu. Ono sto me zanima hocu li dobiti novi modem kako bih mogao koristiti maxtv uslugu, da li trebam otici do t-centra i obavijesiti ljude u t-comu da posalju modem i jel treba taj modem posebno placat. Takoder da napomenem da vjerojatno nakon probnog roka ne mislim koristiti maxtv te dali onda taj modem, ako ga dobim, moram platiti ili vratiti.

Gradjanin 11.09.2008. 10:32

kako je lijepo vidjeti da ni nakon dve godine nisu uspjeli srediti maxTV da radi kako spada...njubeki, ne brinite, ceka vas divno i nezaboravno druzenje s maxTVom i sluzbom za korisnike...mada, da sam iskren, sada kada znam vise manje sve fore, nekako mi i ne trebaju vise...ali apaurini da ;)

stekanje, trzanje, kasnjenje zvuka...pa nezaobilazno zamrzavanje pa resetiranje i cekanje desetak minuta za sve ispocetka...pa presporo mjenjanje kanala, zamrzavanje pri ulasku u videoteku ili neke popratne sadrzaje, prespori meniji i sve kaj se tice maxTVa...

jesam zaboravio napomenuti previse komprimiranu sliku i samim time naprosto odvratnu za gledati? nisam? sad jesam ;)

Ali (nezaobilazni) kao JEDINA alternativa u mom kvartu je ok, no za sve ostalo im se poserem. i to onako, dobro!!!


a i mogli su jednostavnije reci da smo za njih glupi i stoka, a ne da nam daju pet glupavih programa za isprobavat HD televiziju. vjerujem d aim bake uzivaju gledajuci zenTv i slusajuci 24/7 sum mora ali dajte se vise uozbiljite i dajte programe za gledanje nego kaj dajete brainwash-mashina programe poput zenTv,fasion chanel,romantica i slicnih.

kako rekoh...bez druge alternative, ajde...progutam to govno...no prvom prilikom...

dugixy1 11.09.2008. 15:40

Citiraj:

Autor Gradjanin (Post 1134656)
kako je lijepo vidjeti da ni nakon dve godine nisu uspjeli srediti maxTV da radi kako spada...njubeki, ne brinite, ceka vas divno i nezaboravno druzenje s maxTVom i sluzbom za korisnike...mada, da sam iskren, sada kada znam vise manje sve fore, nekako mi i ne trebaju vise...ali apaurini da ;)

stekanje, trzanje, kasnjenje zvuka...pa nezaobilazno zamrzavanje pa resetiranje i cekanje desetak minuta za sve ispocetka...pa presporo mjenjanje kanala, zamrzavanje pri ulasku u videoteku ili neke popratne sadrzaje, prespori meniji i sve kaj se tice maxTVa...

jesam zaboravio napomenuti previse komprimiranu sliku i samim time naprosto odvratnu za gledati? nisam? sad jesam ;)

Ali (nezaobilazni) kao JEDINA alternativa u mom kvartu je ok, no za sve ostalo im se poserem. i to onako, dobro!!!


a i mogli su jednostavnije reci da smo za njih glupi i stoka, a ne da nam daju pet glupavih programa za isprobavat HD televiziju. vjerujem d aim bake uzivaju gledajuci zenTv i slusajuci 24/7 sum mora ali dajte se vise uozbiljite i dajte programe za gledanje nego kaj dajete brainwash-mashina programe poput zenTv,fasion chanel,romantica i slicnih.

kako rekoh...bez druge alternative, ajde...progutam to govno...no prvom prilikom...


a mislio sam da samo ja slabo vidim,u potpunosti se slažem,kod mene je max tv radio 2 sata,evo ga u kutiji:nono:

syss 11.09.2008. 15:52

satelite ne vidiš... ono digitv možda?

CoreDownloader 11.09.2008. 17:11

neznam što reći...

meni radi cijeli dan i nema problema s njim...još sam u probnom roku...

sada gledam što će biti, jer zvao sam njih i rekli su mi da mi telefon može biti na optimi i da mogu ga imati...vidjet ćemo kada pređem na optimu..

ojpi 12.09.2008. 11:07

Citiraj:

Autor CoreDownloader (Post 1134985)
neznam što reći...

meni radi cijeli dan i nema problema s njim...još sam u probnom roku...

sada gledam što će biti, jer zvao sam njih i rekli su mi da mi telefon može biti na optimi i da mogu ga imati...vidjet ćemo kada pređem na optimu..

Ako u potpunosti prijeđeš na optimu ne možeš imati maxtv. To je ko da hoćeš biti na tele2, a koristiti usluge od t-mobilea.

h3lld 12.09.2008. 18:19

Citiraj:

Autor Gradjanin (Post 1134656)
kako je lijepo vidjeti da ni nakon dve godine nisu uspjeli srediti maxTV da radi kako spada...njubeki, ne brinite, ceka vas divno i nezaboravno druzenje s maxTVom i sluzbom za korisnike...mada, da sam iskren, sada kada znam vise manje sve fore, nekako mi i ne trebaju vise...ali apaurini da ;)

stekanje, trzanje, kasnjenje zvuka...pa nezaobilazno zamrzavanje pa resetiranje i cekanje desetak minuta za sve ispocetka...pa presporo mjenjanje kanala, zamrzavanje pri ulasku u videoteku ili neke popratne sadrzaje, prespori meniji i sve kaj se tice maxTVa...

jesam zaboravio napomenuti previse komprimiranu sliku i samim time naprosto odvratnu za gledati? nisam? sad jesam ;)

Ali (nezaobilazni) kao JEDINA alternativa u mom kvartu je ok, no za sve ostalo im se poserem. i to onako, dobro!!!


a i mogli su jednostavnije reci da smo za njih glupi i stoka, a ne da nam daju pet glupavih programa za isprobavat HD televiziju. vjerujem d aim bake uzivaju gledajuci zenTv i slusajuci 24/7 sum mora ali dajte se vise uozbiljite i dajte programe za gledanje nego kaj dajete brainwash-mashina programe poput zenTv,fasion chanel,romantica i slicnih.

kako rekoh...bez druge alternative, ajde...progutam to govno...no prvom prilikom...


ovo za sliku ti osporavam, slika kod mene je predobra, doduse imam tv sa katodnom cijevi ( jos uvijek odbijam prijeci na neki LCD ili Plazmu )...

pucanje veze i sve to stoji, ali mi nikad nije bilo tako gadno kao tebi, zvao sam sluzbu, poslali su servisera koji mi je doslovno sve isprobao oko tog pucanja i na kraju promijenio mi mjesto na dslamu i to je donekle rijesilo problem, do trzanja jos uvijek dodje, ali jednom dnevno na 20ak sekundi.

HD nemam ni aktiviran niti imam potrebe jer HD ako nemas barem 12mbita propusnost linije ce ti samo zeznuti ostale programe... ( ja sam na 8mbita max propusnosti )

Vjerojatno cu si to ostaviti jer jedina alternativa je Digi TV cija ponuda programa je katastrofa, a ne da mi se zezati s digitalnom sateltiskom vise, svaki dan kodove mijenjati da bi gledao Premiere i tak, jedino vrijedno na dig sat. je engleska liga preko Premiere, ali sta ces ...

Nisam prezadovoljan maxtv uslugom, ali posto znam kaka je bila i kakve su instalacije u nasoj zemlji, meni je to u redu ... super slika, relativno ok izbor programa ( posebice national geographic i discovery paket ).

Nekim ljudima jednostavno ne radi kako treba ( npr. bacyc .. ) , jednostavno vrati i to je to...

gil 12.09.2008. 19:39

kod mene radi i možda trebam jednom mjesečno resetirati atlantu a da ne govorim o downloadu od jenog megabajta :D , a imam 2 megabita, uglavnom zadovoljan sam kvalitetom slike na 107 lcd_u jedino stoji da je spor

glista 12.09.2008. 21:14

Citiraj:

Autor Gradjanin (Post 1134656)
kako je lijepo vidjeti da ni nakon dve godine nisu uspjeli srediti maxTV da radi kako spada...njubeki, ne brinite, ceka vas divno i nezaboravno druzenje s maxTVom i sluzbom za korisnike...mada, da sam iskren, sada kada znam vise manje sve fore, nekako mi i ne trebaju vise...ali apaurini da ;)

stekanje, trzanje, kasnjenje zvuka...pa nezaobilazno zamrzavanje pa resetiranje i cekanje desetak minuta za sve ispocetka...pa presporo mjenjanje kanala, zamrzavanje pri ulasku u videoteku ili neke popratne sadrzaje, prespori meniji i sve kaj se tice maxTVa...

jesam zaboravio napomenuti previse komprimiranu sliku i samim time naprosto odvratnu za gledati? nisam? sad jesam ;)

Ali (nezaobilazni) kao JEDINA alternativa u mom kvartu je ok, no za sve ostalo im se poserem. i to onako, dobro!!!


a i mogli su jednostavnije reci da smo za njih glupi i stoka, a ne da nam daju pet glupavih programa za isprobavat HD televiziju. vjerujem d aim bake uzivaju gledajuci zenTv i slusajuci 24/7 sum mora ali dajte se vise uozbiljite i dajte programe za gledanje nego kaj dajete brainwash-mashina programe poput zenTv,fasion chanel,romantica i slicnih.

kako rekoh...bez druge alternative, ajde...progutam to govno...no prvom prilikom...

meni za razliku od tebe maxTV radi gotovo pa savršeno, zbilja nemam zamjerke, kuc kuc kuc. imam ga sad već 7 mjeseci i jednom se zblesirao, slika nekad zatrza (uvijek na HRT 2) i malo je sporo pretraživanje u videoteci, ostalo radi zbilja za 5, HD je superioran iako je izbor programa skroman, ali eurosport je tu.

jbga. ne može svima raditi dobro, niti oni to ne garantiraju i ako vam ne paše nitko vas ne prisiljava da ga koristite.......ali govoriti da je govno samo zato što tebi ne radi........

von Schultz 13.09.2008. 00:08

Pitanje -
- koristim snimalicu i stavim da mi recimo snimi seriju 24, no snimalica snimi i reklame i vijesti iz kulture prije toga... kak to "ukrotiti"?
-jel je moguće na već snimljenom materijalu ukloniti neki dio - primjerice spomenute reklame i vijesti iz kulture?
-jel postoji ikakav način da se zaobiđe hardwerske peripetije i snimi live ili snimljeni sadržaj koji gledam na neki linijski hard drive snimač ili nešto slično...?

tech 13.09.2008. 01:04

Citiraj:

Autor Catalyst Group (Post 1136106)
Pitanje -
- koristim snimalicu i stavim da mi recimo snimi seriju 24, no snimalica snimi i reklame i vijesti iz kulture prije toga... kak to "ukrotiti"?
-jel je moguće na već snimljenom materijalu ukloniti neki dio - primjerice spomenute reklame i vijesti iz kulture?
-jel postoji ikakav način da se zaobiđe hardwerske peripetije i snimi live ili snimljeni sadržaj koji gledam na neki linijski hard drive snimač ili nešto slično...?

-nisam siguran da li se to uopce da "ukrotiti"
-premotas?
-mislim da ne, ali ne drzi me za rijec.

Ova pljuvanja po MaxTV-u su krajnje glupa...recimo meni sve radi super, dok bratu(zivi kat nize)zna trzat i naposljetku jebe ga daljinac od Atlante koji se ne slaze sa Panyom PV80P...

daki 13.09.2008. 16:13

Evo ja sam bio u t-comu i pitao sam ih dali moram kupiti modem od njih koji podrzava IPTV i rekli su mi da su mi u paket stavili i wireless modem. Sad me jos jedino zanima kolko treba vremena da mi to dode, ugovor je potpisan 5.9. a 10.9 mi je dosao onaj PIN.

h3lld 13.09.2008. 22:11

dodje to kroz 10dana max, nego ja jos uvijek nisam dobio PIN i te stvari, a koristim uslugu vec nekih 50ak dana, stvarno smijesno ... ali dobro, uvijek se na msnu ima ljudi koji sljakaju na helpdesku :D

A-V 14.09.2008. 15:52

Max TV - Atlanta STB - komponentni izlaz pitanje?
 
TV mi je spojen na Atlantu preko HDMIa, i to radi savršeno, međutim poželio sam spojiti još jedan TV preko komponentnog izlaza ali ne radi!

Negdje sam na netu našao informaciju da ne mogu istovremeno na Atlanti raditi i HDMI i komponentni, već da se mora u nekom izborniku odabrati jedan od ta dva koji će davati signal. Problem je u tome što takav izbornik ne postoji, osim možda u nekom servisnom meniju u koji mogu ući samo Tcomovci. Čini se da je po defaultu namješten HDMI izlaz pa komponentni uopće ne radi.

Jel može netko provjerit tko ima Max TV i Atlantu STB da li mu radi komponentni izlaz?

Zahvaljujem...

von Schultz 15.09.2008. 03:51

Citiraj:

Autor Catalyst Group (Post 1136106)
Pitanje -
- koristim snimalicu i stavim da mi recimo snimi seriju 24, no snimalica snimi i reklame i vijesti iz kulture prije toga... kak to "ukrotiti"?
-jel je moguće na već snimljenom materijalu ukloniti neki dio - primjerice spomenute reklame i vijesti iz kulture?
-jel postoji ikakav način da se zaobiđe hardwerske peripetije i snimi live ili snimljeni sadržaj koji gledam na neki linijski hard drive snimač ili nešto slično...?

Poz, jel netko ima jednoznačne odgovore na ova pitanja? Tnx!

Paxton 15.09.2008. 09:39

Citiraj:

Autor A-V (Post 1137243)
Jel može netko provjerit tko ima Max TV i Atlantu STB da li mu radi komponentni izlaz?

Zahvaljujem...

Radi... po defaultu, bez prckanja. spojeno na dve tv kartice, jedna sa scart->komponentni i jedna direktno sa komponentnog na komponentni....

Katango boy 16.09.2008. 21:45

MAXtv akcija
 
Procitao sam da se u akciji koja traje do 31.10. dobija i tv, no uz ugovor na 24 mjeseca. To mi i ne zvuci toliko loše jer pretplatu ionako plaćaš, a tv kroz dvije godine dobiješ džabe. E sad mene zanima da li netko zna o kojem se tv-u radi, koji proizvođač, koji model, sve što znate. Na stranicama T-coma nisam uspio ništa pronaći pa ako netko zna...

C00kies 17.09.2008. 11:28

lol tv da se dobi nije lose ali sto posto neki losi tv:stoopid:

A-V 17.09.2008. 13:00

Citiraj:

Autor Paxton (Post 1137858)
Radi... po defaultu, bez prckanja. spojeno na dve tv kartice, jedna sa scart->komponentni i jedna direktno sa komponentnog na komponentni....

E onda bih se dao kladiti da ti neradi HDMI... Mislim da u isto vrijeme ne mogu raditi i HDMI i komponentni. Ak možeš isprobaj si HDMI pa reci jel rade oba u isto vijeme?

SCART je drugo - to je analogni signal i on može ići u isto vrijeme s digitalnim.

tech 28.09.2008. 15:34

Može li netko izmjeriti brzinu sa Max TV-om upaljenim?Ovo je sto dobijem kada je upaljen:
http://www.speedtest.net/result/330374360.png
Buraz ima jedva 1mbit sa Max tv-om upaljenim...
Surfanje je jednostavno nemoguće..

Paxton 28.09.2008. 17:30

Citiraj:

Autor tech (Post 1149551)
Može li netko izmjeriti brzinu sa Max TV-om upaljenim?Ovo je sto dobijem kada je upaljen:
http://www.speedtest.net/result/330374360.png
Buraz ima jedva 1mbit sa Max tv-om upaljenim...
Surfanje je jednostavno nemoguće..

Sasvim normalnih 8mbit, koliko je i uplaceno...

walbandon 28.09.2008. 18:05

i ja imam samo 1mbit kad mi je upaljenmaxtv, jer mi je propusnost linije 6mbita, a maxtv kad je, on koristi 5, i onda mi ostane 1 za net...da nije smao za probni rok, n ajvj mine bi ni dali ;)

the-rider 28.09.2008. 19:26

meni je ista brzina bio max tv upaljen ili ugasen :)

walbandon 28.09.2008. 19:57

znaci da imas bolju propusnost linije..;)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:34.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger