PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Popravak bad sektora s HD tune ? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291837)

puzda_muterina 06.04.2018. 09:02

Popravak bad sektora s HD tune ?
 
Imam jedan laptop koji ima nekoliko bad sektora na HD i povremeno blokaje
Čujem da se to može privremeno popraviti raznim alatima
Vidim da se često spominje alat "HD tune" kao jedan od najboljih za to
Instalirao sam ga i zanima me kako se vrši taj popravak
Da li če on sam popraviti pronađene bad sektore (nakon error scan) ili to moram ja uraditi

Alister 06.04.2018. 09:08

nema popravaka bad sektora, ima samo izolacija istih, ali čim hard ima bad sektore to je naznaka da se kvari.
Može proći i x godina da isti radi sa bad sektorima, ali to više pouzdan disk za držanje podataka na njemu

Brzi Picek 06.04.2018. 10:32

upravo tako, a alat koji može djelomično popraviti neke određene probleme je MHDD

najbolje je kupi drugi disk, barem sada to nije skupo

puzda_muterina 06.04.2018. 12:51

Ma znam da bi trebao kupiti novi disk ali me zanima kako da mu produžim život (izoliranjem tih sektora) jer na njemu ne držim nikakve važne podatke
Koji program se smatra najboljim za to

trex 06.04.2018. 12:58

Sva sreća da si napisao koji disk imaš, pa te možemo savjetovati...

Uzmeš tool proizvođača diska i pokreneš INTERNU proceduru za zero fill

Kad disk završi, ako se radilo o lažnim bad sectorima, čak će i oni biti ispravljeni u SMARTu, ako se radilo o pravim biti će realocirani i u SMARTU upisani pripadajući podaci

John Creasy 06.04.2018. 13:56

Citiraj:

Autor trex (Post 3181324)
Sva sreća da si napisao koji disk imaš, pa te možemo savjetovati...

Uzmeš tool proizvođača diska i pokreneš INTERNU proceduru za zero fill

Kad disk završi, ako se radilo o lažnim bad sectorima, čak će i oni biti ispravljeni u SMARTu, ako se radilo o pravim biti će realocirani i u SMARTU upisani pripadajući podaci

napomena, zero fill briše sve s diska

Mihael 06.04.2018. 14:10

hdd regenerator

http://www.dposoft.net/hdd.html

coconut 06.04.2018. 14:35

Ne kontam tu logiku škrtarenja. Imaš disk koji može riknuti svakog momenta i nastavljaš ga držati u kompu i raditi s njim. Alo!!
Iskopiraj podatke s njega, wipeaj ga ili napravi zero fill da se podaci izbrišu te ga baci u EE otpad.

John Creasy 06.04.2018. 14:45

Citiraj:

Autor coconut (Post 3181358)
Ne kontam tu logiku škrtarenja. Imaš disk koji može riknuti svakog momenta i nastavljaš ga držati u kompu i raditi s njim. Alo!!
Iskopiraj podatke s njega, wipeaj ga ili napravi zero fill da se podaci izbrišu te ga baci u EE otpad.

to nije ni tvoja ni moja stvar o čem se radi.. kupit će disk kad/ako bude htio

upoznat čovjeka sa situacijom (disk će riknit unatoč svemu), preporučit programe (što i jesu) i ćao ćao.. sad umjesto da čitam koji program preporučaš, čitam kako je lik škrt, što me uopće ne zanima..

i ono najbitnije, disk možda ima 2 bad sectora, možda ih ni nema

coconut 06.04.2018. 15:05

Čovjek je napisao da ima nekoliko BS-a.

John Creasy 06.04.2018. 15:20

Citiraj:

Autor coconut (Post 3181370)
Čovjek je napisao da ima nekoliko BS-a.

odlično, za p0rn kolekciju dok skroz ne prdne disk može "služit".. osim ako ne crkne baš na onoj krajnjoj, najbitnijoj sceni..

a i lik se možda želi zajebavat s diskom.. nikad nisam probao popravaljat bad sectore, ali da sam u prilici probao bi, zakaj ne, bar da vidim kako to funkcionira

edit: javi rezultate

puzda_muterina 06.04.2018. 20:49

Ma nije problem kupiti novi nego me baš zanima da li se tim alatima može produžiti vijek HDD-u. Ponavljam nije mi ništa bitno na njemu da moram strahovati ako rikne
Na tom compu samo surfam, čitam emailove i chatam na facebooku
Zašto bi kupovao novoga ako tim alatima mogu mu produžiti život
Kad rikne poslaču ga u puzdu muterinu i kupit ču novoga
Kužite

elzel 06.04.2018. 21:08

Hdd regeneratorom sam već par diskova s par bad sectora "spasio", radili su još neko vrijeme bez problema. Bad sector ne mora biti nužno fizičko oštećenje, može biti i logičko; to je zahvalniji slučaj, jer se može "popraviti". Naravno, nisam držao kritične podatke na tim diskovima.

D/G 06.04.2018. 21:50

Umjesto instaliranja hdd regeneratora u windozima imaš check disk, rade istu stvar, pronađene oštećene sektore označe da se nebi koristili .
Nijedan program nemože popraviti fizičko oštećenje mikronskog sloja metala na disk pločama a ni "relocirat" kao što reče @trex tako da glave i dalje brzinom 5400 ili 7200 prelaze preko oštećenja i to može trajat dan-dva ili par godina...uglavnom nisi nikad siguran kad će otkazat.

Chuxonja 06.04.2018. 22:15

HDD Regenerator se meni pokazo okej u nekoliko navrata. Nabavi bootabilnu dos varijantu rađe nego ga vrtit iz windowsa. Meni je primarna primjena bila probat osposobit sistemski disk da se podigne još koji put ili "pokrpat" određene dijelove da se podacima može pristupit ako se nešto nije moglo očitat. Nakon toga su ti diskovi letili u smeće, al tool je odradio posao više nego zadovoljavajuće.

puzda_muterina 09.04.2018. 09:14

reci mi gdje bi mogao nači tu bootabilnu DOS varijantu

Gnjurac 09.04.2018. 09:24

Citiraj:

Autor puzda_muterina (Post 3182319)
reci mi gdje bi mogao nači tu bootabilnu DOS varijantu

Čini mise da je iman na disketi. Pogledat ću.

Roy 09.04.2018. 10:36

Može pomoći i Spinrite


Kompleti, Hiren 15.2 Proteus a od novijih Strelec mi je OK

puzda_muterina 09.04.2018. 18:04

Da li se ta bootabilna DOS varijanta pravi u samome programu HDD regenerator ????
Da li je to ovo

https://s7.postimg.org/6183vb9t7/hdd.jpg

Chuxonja 10.04.2018. 14:22

Yes, možeš iz Win aplikacije napravit bootabilni, to sam skroz zaboravio. zadnjih nekoliko godina sam ga uvijek koristio sa ovog special Hirensa ili pod zadnje dane sa Streleca kak je kolega gore napomenuo.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger