PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Problem docking station Orico (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=295202)

Maiden 27.10.2018. 15:14

Problem docking station Orico
 
Pozdrav svima,
Imam problem s Orico doking stationom koji ima i clone opciju. Naime isti sam kupio prije nekih dva mjeseca. Nisam probao clone opciju (nisam još imao potrebe), već samo za spajanje diskova na dock za provjeru sadržaja i kopiranje. To je ovaj uređaj: https://www.links.hr/hr/docking-stat...m_medium=click

Evo problema: Sa svoga stroja kopiram stvari na HDD ili SSD koji se nalazi u docku. Kasnije taj HDD ili SSD ubacim u svoje računalo. Sadržaj koji sam prebacio je nevidljiv kao da ga nisam prebacio, a zauzeće diska stoji kao da se nalazi na njemu (kako znam po zauzeću, prebacujem obično sadržaj od 50 do 100gb).
Dok je dock spojen na moje računalo cijeli proces se normalno završi, tu nema problema..
Da li je uređaj u kvaru ili postoji neki problem na mojem računalu?
Hvala.

Zaboravio sam napisati, da spajam ga na USB 3.0

trex 29.10.2018. 12:27

Ako zauzece diska stoji, a ti ne vidiš sadržaj, da ti to nije skriveno ili ti fale kakva prava za vidjeti? Gdje je to zauzeće mjesta na disku? Na što otpada? To sigurno možeš vidjeti...

Što kaže crystaldiskinfo ili hdtune za tvoj disk iz ladice?

Bootaj bootabilni Linux pa kopiraj nešto ako ti je sve u redu s diskom i vidi kako se ponaša

Maiden 29.10.2018. 17:56

Dakle evo zadnji primjer. Uzeo sam novi SSD od 240gb. Instalirao Windows. Izvadio disk iz stroja. Ubacio ga u Orico dock. Na disku je bilo zauzeto recimo 40gb. Napravio sam folder games. I prebacio 50gb igara. Nakon završetka na disku je bilo zauzeto 90gb. Izvadio sam SSD i vratio u svoje računalo. Zauzetost je ostala 90gb, ali foldera nema. Nije hidden, ne vidim razloga za permisionima. Disk je uredan, crystaldiskinfo ne prijavljuje ništa. Linux nemam nigdje instaliran.
Instalirao sam Easeus trial in on na disku nalazi cca 50gb nekakvih datoteka, koje mi po imenu ne znače mnogo, ali ih ne mogu vratiti jer je trial verzija.
Dakle sadržaj se prebacuje, ali se iz nekog razloga negdje sakrije. Pada mi na pamet jedna ludost. Kada stavim disk u dock on recimo dobije slovo g:,h:,f:... a kada ga vratim u svoje računalo naravno vrati svoje slovo c:. Da li može tu biti neka kvaka?

Nikky 29.10.2018. 19:35

Koji winsi, da nije W10 smetje ?
Jesi probao kada je spojen na USB 2.0 port (jasno da će tada transfer biti sporiji) ?
To šta nemaš Linux instaliran nije bitno, možeš ga startati kao Live Linux sa cd / dvd / usb - a pa probati kako se tada ponaša.
Po opisu je vjerojatno za zamjenu / neispravan.

Maiden 29.10.2018. 21:50

Na oba svim diskovima je Windows 10 pro. Nisam probao na USB 2.0, ali to ne bi imalo smisla kada je dock napravljen za USB 3.0. mogu pokušati..

Pupo 29.10.2018. 22:21

Full čudno, mi u firmi imamo hrpu tih Orico dockinga i svega, nikad problema. Da nemaš problema s ownershipom na tom folderu?

Maiden 30.10.2018. 11:01

To je na novo kreirani folder na jedinoj patriciji na disku (osim system reservda), ne vidim kako bi mogo biti problem s permissionima. Čak i da postoji, opet bi valjda folder trebao biti vidljiv..

trex 30.10.2018. 12:08

Vidi koji firmware imaš na toj ladici i stavi si novi firmware sa stranice proizvođača ako postoji
To mi jedino pada na pamet, čudan je problem

marek45 30.10.2018. 12:19

Možda su fajlovi postali hidden?!
Btw. Zgodan ovaj orico. Ja bih si uzeo za kloniranje na poslu. Ima li što bolje/kvalitetnije za tu lovicu?
EDIT: "We found that on average it took around a few hours for every 0.5TB of data that is being cloned." Strašno.

Maiden 30.10.2018. 14:14

Novi firmware ne postoji, korisnička podrška mi je poslala odgovor koji nema veze s mozgom. Odnosno nisu poslali odgovor.
A nemam pojma..jedino da pokušam prebacivati podatke s nekog drugog stroja na dock.

trex 30.10.2018. 15:30

Citiraj:

Autor Maiden (Post 3243894)
Novi firmware ne postoji, korisnička podrška mi je poslala odgovor koji nema veze s mozgom. Odnosno nisu poslali odgovor.
A nemam pojma..jedino da pokušam prebacivati podatke s nekog drugog stroja na dock.

To će pomoći u detekciji krivca
Drugi disk u istoj ladici na istom PC-u isto probaj ako imaš mogućnost
Puno ćeš više znati nakon ovoga, ali da, čudan je problem

Cuky 30.10.2018. 15:38

Citiraj:

Autor marek45 (Post 3243862)
Možda su fajlovi postali hidden?!
Btw. Zgodan ovaj orico. Ja bih si uzeo za kloniranje na poslu. Ima li što bolje/kvalitetnije za tu lovicu?
EDIT: "We found that on average it took around a few hours for every 0.5TB of data that is being cloned." Strašno.

I ja sam razmisljao da si to uzmem, ali mozda je bolja opcija uzet dva single docka pa kopirati/klonirati s jednog na drugi dock preko kompa.

trex 30.10.2018. 16:13

Citiraj:

Autor Cuky (Post 3243930)
I ja sam razmisljao da si to uzmem, ali mozda je bolja opcija uzet dva single docka pa kopirati/klonirati s jednog na drugi dock preko kompa.

Zašto bi pobogu klonirao s jednog docka na drugi ?
Smisao kloniranja ili backupa je da kloniras sa sistemskog diska ugrađenog u PC na drugi prijenosni disk koji nije ugrađen u PC i obratno.

Cuky 30.10.2018. 16:22

Kod mene ima smisla za klonirati s diska koji nije u kompu i koji nuzno nije sistemski.

Issie 05.12.2018. 13:44

Citiraj:

Autor Maiden (Post 3243894)
Novi firmware ne postoji, korisnička podrška mi je poslala odgovor koji nema veze s mozgom. Odnosno nisu poslali odgovor.
A nemam pojma..jedino da pokušam prebacivati podatke s nekog drugog stroja na dock.


Provjeri da nemas nekakvu enkripciju ukljucenu u softveru od tog Orico-a, odnosno da mozda tvoje racunalo ne koristi nekakvu enkripciju pa je Orico ne kuzi.

pogi 10.10.2020. 20:24

Malo dižem temu, ali tema full odgovara

Imam ovaj Orico docking station koji je zajedno sa 2 HDD SATA2 diska stajao u ladici cca 1.5 godina. Sigurno ih nitko nije dirao u tom periodu.

Zadnji put kad sam ih koristio oba diska su uredno radila u tom Oricu, jedina razlika je što sam ih zadnji puta koristio na Win7, a sada sam na Win10.

U Orico su uredno ukopčani i USB3 u PC i napajanje preko ispravljača. Osjetim rukom da se oba diska uredno vrte, ćuo sam i glavu ali u windows eksploreru ih jednostavno ne mogu očitati. Zamrzne cijeli WEksplorer i onda moram ugasiti Orico...

Proizvođač kaže da netreba nikakav driver.

U čemu bi mogao biti problem? Pa je li moguće da su oba diska crknula u ladici?

The Exiled 10.10.2020. 20:30

Piše da između ostalog podržava i Linux OS, pa možeš probati s nekom live distribucijom, čisto da eliminiraš Windows OS.

U slučaju da je ista stvar na oba sustava, onda je možda ladica otišla, tj. kontroler u njoj, a moguće da USB kabel zajebava.

Mihael 10.10.2020. 20:41

Ista stvar je kod mene sa Orico dock
Na linuxu savršeno
Na windows 10 usb3.0 i 3.1 portovi smrzava se
Usb2.0 portovi radi normalno sa usb 2.0 brzinama

Khm
Imamo istu ploču

pogi 10.10.2020. 20:55

Sad sam probao na USB 2.0, točno kako kaže Mihael, radi.

Znači problem je u Win10 (ako na Linuxu sve normalno radi). Ahhhh

Mihael, koju verziju BIOSa si stavio na ploču? Updejtaj "Moj komp"...

The Exiled 10.10.2020. 21:12

Iskoristi(te) PCI-Z, pa provjeri(te) koji je točno USB 3.1 kontroler (na ploči) u pitanju i da li ima kakvih dodatnih/novih drivera, osim ovih generičkih za Windows 10.

domy_os 11.10.2020. 00:39

Probaj disableati UASP, pokreni cmd kao admin i upiši:

sc config UASPStor start= disabled

Nakon toga restartaj PC.

coconut 11.10.2020. 08:01

Imaš stari BIOS na mbo. Najnoviji je 4.30
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/#BIOS

Mihael 11.10.2020. 08:05

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3446936)
Probaj disableati UASP, pokreni cmd kao admin i upiši:

sc config UASPStor start= disabled

Nakon toga restartaj PC.


https://i.ibb.co/q7V36DY/image.png


Citiraj:

Autor coconut (Post 3446955)
Imaš stari BIOS na mbo. Najnoviji je 4.30
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/#BIOS

Citiraj:

Autor pogi (Post 3446898)
Sad sam probao na USB 2.0, točno kako kaže Mihael, radi.

Znači problem je u Win10 (ako na Linuxu sve normalno radi). Ahhhh

Mihael, koju verziju BIOSa si stavio na ploču? Updejtaj "Moj komp"...


Na mojoj ploci je 4.3. ista stvar.


Citiraj:

Autor The Exiled (Post 3446903)
Iskoristi(te) PCI-Z, pa provjeri(te) koji je točno USB 3.1 kontroler (na ploči) u pitanju i da li ima kakvih dodatnih/novih drivera, osim ovih generičkih za Windows 10.

AMD, driver postoji samo za windows 7

coconut 11.10.2020. 08:37

Ne znam ako je to to, ali AMD all in 1 with VGA driver postoji i za W10
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/#Download

Mihael 11.10.2020. 08:47

Da to imam instalirano, zadnju verziju. Probano i sa verzijim sa Asrock stranice. U tim paaketima nema drivera za USB kontroler.

pogi 11.10.2020. 11:13

JA sam ostao na 3.90 je ova dva nova biosa donose samo podešku za XT procesore pa ih nisam instalirao.

Softverski nemam više ništa za napraviti , jučer sam instalirao i zadnju verziju AMD chipset drivera 2.07.14.328 ali ništa sve isto

Mihael 11.10.2020. 12:52

Slao sam Orico support ali nikakvog odgovora. Slat ću i Asrocku.

The Exiled 11.10.2020. 13:11

USB 3.1 kontroler na ploči, jer vrlo vjerojatno ASMedia pošto većina proizvođača koristi njihova rješenja, pa možete i to provjeriti.

Na mojoj prijašnjoj ASRock ploči je bila takva situacija i posebni USB 3.0/3.1 driveri, jer čipset i ostalo nije imalo nikakvog utjecaja.

Mihael 11.10.2020. 14:58

Kazem ti da je AMD

The Exiled 11.10.2020. 15:12

Znam da je, kod mene je ista stvar, ali cijeli B350/B450/B550 čipset je za AMD napravljen od strane ASMedie, zato sam spomenul da li oni možda imaju kakav dedicirani driver.
Citiraj:

The 300 series, 400 series, and the B550 chipset are designed in collaboration with ASMedia. The X570 is designed by AMD with IP licensed from ASMedia and other companies.
Provjerite i Windows Update Catalog za ASMedia USB3.1 eXtensible Host Controller drivere.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger