PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Novosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=23)
-   -   MS Windows 8 (code name: copenhagen) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=151759)

kasko 29.06.2009. 22:32

MS Windows 8 (code name: copenhagen)
 
http://windows8center.com/

domis 29.06.2009. 22:42

jos je sedmica u zavojima i vec rade osmicu...
nije onda ni cudno da treba tolko patcheva i updejtova da normalno radi :D

Pegasus8 29.06.2009. 22:57

kad su pare u pitanju niko ne pita, vazno da samo ide...

Campeonato 29.06.2009. 22:58

Po onom videu prezakon izgleda... Kao da je sve u flashu... Al opet, malo su preuranili s tim...

Mario92 30.06.2009. 00:18

Piše da je to koncept...
99% da to nije finalan izgled...
Više mi izgleda kao nešto u "kućnoj radinosti" a ne od samog Microsofta.

Melani 30.06.2009. 00:56

meni izgleda ko da su posudili ljude iz stardocka da im naprave sučelje.

messiah 30.06.2009. 02:35

Meni izgleda malo preprofesionalno da bi bilo u kućnoj radinosti. Ili se netko jako potrudio. A oni sigurno već interno imaju planove šta će biti u narednoj verziji Windowsa. Ali ovaj koncept je prilično dobar, volim napredna korisnička sučelja, to nekad može bit korisnije nego 568jezgreni proc :)

Baja 001 30.06.2009. 02:56

Meni izgleda fancy, uglavnom vidim da se dosta bazirali koncept na kriterijima, te virtualnosti (zavisno o kriterijima) to su počeli aktivnije koristit od Viste. Dobra stvar je da će možda radit jer na Visti nije bajno.

Uglavnom radikalne su promjene na izgledu, nadam se da je "ispod haube" isto puno napravljeno.

m4dm4n 30.06.2009. 08:39

Nešto mi se čini da bi u toj ediciji mogao izaći novi file sustav. Inače,što se tiče GUI-a, ništa to nije revolucionarno, ali definitivno mi se sviđa. Ono što mi se možda ne sviđa (i to kažem sa rezervom) jest da Microsoft odlazi od svoje šprance "standardiziranog" sučelja, ali isto tako se vide lagani koraci prema naprijed s obzirom na Vistu i Win7, ali to definitivno znači da će se korisnici morati prvo naviknuti na GUI od Win7 pa zatim skočiti ljestvicu više kod Win8.
Što se tiče same funkcije, postoji i mogućnost cloud computinga, ali nešto mi se čini da je 2012. još prerano za takvo nešto očekivati, a kao drugo, iz osobnih, političkih i društvenih razloga to jednostavno ne podržavam. :)

~Kaiser_Chief~ 30.06.2009. 10:03

ok je, ali je prerano to je sigurno... bolje da neke posteno naprave a ne na pola :s

dario_cile 30.06.2009. 11:33

nije lose...ali sto post iznad mene kaze prerano je jbt nisam jos ni 7 probao vec se prica o 8 :S

D-I-A-B-L-O 30.06.2009. 13:56

Ovo mi jedino smrdi na to da će na kraju i w7 bit zbrljani kao i vista, pa se već polagano pripremaju za w8, nevidim razloga zašto sve te nove stvari ne implementiraju u w7, ionako još nije izašao, a i da jest, opet postoje SP-ovi pomoću kojih se da promjeniti puno toga.

Vistu još nisam ni isprobao, osim u jednoj trgovini gdje je bila instalirna pa sam malo čačkao po njoj, čekam sedmicu da izađe pa da vidim šta će od nje bit, ako budu dobri kao što svi govore da jest, brijem da ću 8 i 9 preskočit opet :D

rodney 30.06.2009. 14:42

Citiraj:

Autor m4dm4n (Post 1373706)
Ono što mi se možda ne sviđa (i to kažem sa rezervom) jest da Microsoft odlazi od svoje šprance "standardiziranog" sučelja,

ee toga se i ja bojim.. ako nestane gumb "switch to classic view", onda ce za mene bit jednako neupotrebljivi poluproizvod ko office 2007....

tomek@vz 30.06.2009. 15:06

Citiraj:

Autor D-I-A-B-L-O (Post 1373993)
Ovo mi jedino smrdi na to da će na kraju i w7 bit zbrljani kao i vista, pa se već polagano pripremaju za w8, nevidim razloga zašto sve te nove stvari ne implementiraju u w7, ionako još nije izašao, a i da jest, opet postoje SP-ovi pomoću kojih se da promjeniti puno toga.

Iz istog razloga zbog kojeg Win7 nije izdan kao SP za Vistu-SP ne donosi novce-nova revizija windowsa donosi. A to što su razlike minorne i što su mogle biti implementirane u stariji OS-koga briga. Probao sam 7-icu i zbilja ne vidim ništa revolucionarno bolje osim premještenih izbornika i optimizacije sučelja u odnosu na Vistu koja by the way radi vrlo lijepo ako isključiš gluposti (da,ja,tomek,"linuxu je ultra dobar a windows smeće" tip pri zdravoj pameti je upravo rekao da je Vista ok OS). I fakat ne vidim čemu tolki hir oko novih windoza i zašto mi ljudi na posao dolaze sa željama da žele 7-icu na svom novom sjajnom računalu a zašto ne Vistu. Ljudi previše kake o mnogočemu u zadnje vrijeme a većinom iz vlastitog neznanja.

Bubba 30.06.2009. 15:11

Citiraj:

Autor D-I-A-B-L-O (Post 1373993)
Ovo mi jedino smrdi na to da će na kraju i w7 bit zbrljani kao i vista

...

Vistu još nisam ni isprobao


Melani 30.06.2009. 17:00

kaj čes takvi se uvijek jave među prvima da zaxeru.

matman 30.06.2009. 18:32

svi jako hvale to novo sučelje iz videa kak je lijepo, čak neko spominje bolju funkcionalnost?

Stavite si linux i compiz i za 2 tjedna budete ili sve pogasili ili poželjeli koristit komandnu liniju da ne morate sa 5 klikova do nečeg do čega se može sa 2, plus 5 sekundi izgubit na animacije i leteče prozore a vi samo želi datoteku otvorit.

Meni se to gadi još od start menija na xp-u koji je po defaultu podešen na otvaranje sa zadrškom, mada onda sam sve šta koristim stavio na desktop.

messiah 30.06.2009. 18:45

Citiraj:

Autor tomek@vz (Post 1374075)
(da,ja,tomek,"linuxu je ultra dobar a windows smeće" tip pri zdravoj pameti je upravo rekao da je Vista ok OS). I fakat ne vidim čemu tolki hir oko novih windoza i zašto mi ljudi na posao dolaze sa željama da žele 7-icu na svom novom sjajnom računalu a zašto ne Vistu. Ljudi previše kake o mnogočemu u zadnje vrijeme a većinom iz vlastitog neznanja.

Ako se dobro sjecam, tako si pljuvao po Visti i govorio da je XP dobar :lol2:

Ne shvacam bezrazlozno pljuvanje po Microsoftu, kao da deseci tisuca sati utrosenih na development ne kostaju nista. Nije to kalkulator da ga isprogramiras za pola dana, takav softver treba proci ne znam kolko faza testiranja, pa beta testiranja itd. a vi bi neku nedovrsenu tehnologiju, eto tek tako strpali u OS. Da je programiranje OS-a toliko jednostavno, bilo bi ih 1000, na takvim stvarima rade vrhunski developeri.

To sto velicina mjeri kvalitetu OS-a u stilu: "Uuuu....omiljena igrica mi radi 3% brze, to je druga stvar."

Po meni, jedini promasaj u Windowsima otkad ih ja pratim (a imam ih od verzije 3.1), su bili Windowsi ME. Vista je po meni jako dobar OS i nikako ne moze biti losija od XP-a.

P.S. netko tu napisao da je Office 2007 poluproizvod. IMHO Office 2007 je najbolji Office dosada, i opcenito volim sucelja sa ribbonima. Ako ti je Office poluproizvod, instaliraj si OpenOffice, on ti je jos i besplatan :)

Codiac 30.06.2009. 21:07

iskreno meni se nesvidja ovaj windows 8 desktop... jebiga staromodan sam...

1v@n 30.06.2009. 21:24

Do 2012. možda bude i Windows Zagreb kak je krenulo. Svašta

tomek@vz 30.06.2009. 21:24

Citiraj:

Autor messiah (Post 1374257)
Ako se dobro sjecam, tako si pljuvao po Visti i govorio da je XP dobar :lol2:

Pa kad je tak :D Al ne ozbiljno-MS ubije OS kad isti sazrije i postane dobar. Vista kad je izašla bila...hm...potrgana malo :) Al sad sa SP2 eto koristim je mjesec dana i radi fluidno i bez greške. Nemam nikakvih većih primjedbi na OS. Plus kaj je hardware sad fakat jeftin da to tjera fluidno,tak da...

m4dm4n 30.06.2009. 21:51

Citiraj:

Autor Codiac (Post 1374391)
iskreno meni se nesvidja ovaj windows 8 desktop... jebiga staromodan sam...

Zato sam i ja rekao da mi se sa rezervom ne sviđa. Počni se natjeravati da ti se svidi, inače ćeš postati stari prdonja, a to u IT-u nije dobro. :)
Sarcasm mode off (with reserve :) ).

Matth€w 30.06.2009. 21:57

Uuuuuuu shiny. :D

Tomo 30.06.2009. 22:25

Citiraj:

Autor messiah (Post 1374257)
Ako se dobro sjecam, tako si pljuvao po Visti i govorio da je XP dobar :lol2:


Ma govorio je i da mu netreba nikaj vise od 3000+ i 512MB RAMa upareno s GeForce 4 :D

rodney 30.06.2009. 22:34

Citiraj:

Autor messiah (Post 1374257)

P.S. netko tu napisao da je Office 2007 poluproizvod. IMHO Office 2007 je najbolji Office dosada, i opcenito volim sucelja sa ribbonima. Ako ti je Office poluproizvod, instaliraj si OpenOffice, on ti je jos i besplatan :)


dobro, nije poluproizvod, nego je za mene neupotrebljiv..
zasto? trebalo mi je mjesec dana da se naviknem al i dalje mi je odvratno ruzno sve... samo sam rekao da mu fali "switch to classic view" i to je to... IMHO, office je paket koji vise-manje sluzi ozbiljnoj svrsi, i kao takav mora bit funkcionalan i jednostavan, di je izgled dodatni "feature" za one koji to zele ukljucit, a ne svima plavo i slikice i ouyeaaa... ocu rec da office ne prodaje njegov izgled nego sve drugo, i zato sve drugo mora bit bitnije od izgleda..

messiah 01.07.2009. 03:01

A dobro ti to zoves izgledom, ja to zovem potpuno novom funkcionalnoscu korisnickog sucelja. Nakon malog procesa navikavanja, puno brze napravim stvari nego u 2003. Ali nekome se to svidja, nekome ne :)

Meni se cini da je najveca zajebancija kod Viste bila sa driverima, ne sa stabilnoscu OS-a i drugih stvari. A kada su se driveri ispeglali, sve je postalo super. Naravno, to nije Microsoftova greška, oni su uložili i dosta i novaca i napora da se napiše što više drivera. Mene jedino čudi politika velikih kompanija poput Creative-a koji ima tako jadne drivere za Vistu (govorim o Audigy 2 ZS kartici) da je to doslovno za sjedit i plakat.

darQ 01.07.2009. 10:49

men izgleda genijalo, iako, netko je spomenuo otvaranja sa zadrškom, to i mene sekira dosta onak, al ak se koriste tipkovničke kratice, te animacije se prekidaju, tak da, da se prijeći preko toga....

men je super stvar što sad dok je w7 u beti, imam free winse, tak da, taman negdje kad w7 bude finalni proizvod, moglo bi se dogodit da procuri koja w8 beta :)

ak već koja i nije procurila ?!?!?!

Viperus 01.07.2009. 11:11

Pa prvo se tuže kak im dionice padaju,a sad počnu radit na novom os-u, a nije ni stari gotov. Činjenica da čim kupite 1. os, za pol god dolazi 2. sigurniji bolji i brži (i sve ostale spike) neće baš požuriti kupce da uzmu sedmicu.

rams 01.07.2009. 11:58

:D

http://72.52.144.107/~w3dizajn/pce/i...titledsgdq.jpg

thopok 01.07.2009. 12:02

Vista se dugo čekala. Pa se govorilo da je na kraju prerano izašla. I sad kad su ubrzali tempo opet ne valja…:nono:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger