PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Zapinje slika? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=285251)

ChiP079 12.04.2017. 23:30

Zapinje slika?
 
našao sam neko računalo bilo mi ga žao baciti pa sam ga spojio kući i isprobao, ima asrok ploču , i na njoj 4gb rama, 64 amd processor i grafičku neku sa hdmi izlazom, instaliram xp win i kad je na manjoj rezoluciji prozor od explorera kad ga uhvatim misom i mičem lijevo desno zapinje, ako stavim veću rezoluciju zapinje još više, na bijelom kabelu koji je spojen na monitoru saje sliku i na hdmi daje sliku ali na plavom kabelu ako spojim nema slika ni na integriranoj grafičkoj niti na ovoj sa hdmi, disk nije sigurno jer sam ga zamjenio i instalirao win xp na dva diska i na oba je ista stvar, ima li neko kakvu ideju ?

tiki66 13.04.2017. 09:14

Koja je grafička unutra? Uredno instalirani driveri od grafičke?

Mommistake 13.04.2017. 13:01

Driveri za grafu su to.

ChiP079 13.04.2017. 17:36

aha , nisam instalirao drivere vec samo xp , dali cu sa win7 dobiti drivere vec ?

maXonja 13.04.2017. 17:51

Pa na Win 7 bi trebalo raditi dobro sa "built in" driverima, ali opet bih ja svakako skinuo drivere sa nVidia/AMD stranice (nisi naveo o kojoj se grafičkoj radi)

Busola29 13.04.2017. 23:38

Citiraj:

Autor ChiP079 (Post 3048506)
aha , nisam instalirao drivere vec samo xp , dali cu sa win7 dobiti drivere vec ?

I kako ti misliš da ti ispravno radi komp bez nekih problema... Otvori kućište , popiši djelove imenom i lijepo sa time mislim da može ići windows 7 i u potragu za driverima na netu ... Većinom windows 7 nema pola drivera koji trebaju kompu , a xp je po tom pitanju još lošiji.

Nakon toga ako imaš problema javi, ovako dobro da nisi rekao ajde ekipa neka netko dođe i sredi mi komp zabava...

ChiP079 21.04.2017. 04:20

evo ovako, znači nakon sto sam stavio win7 sve radi normalno tj. ne zapinje vjerojatno su sad driveri ok i to je bio problem, ostaje mi jos jedan problem a to je monitor, znači računalo ima karticu na ploči grafičku i još jednu sa bijelim, plavim i hdmi izlazom, e sad na mom monitoru sa glavnog kompjutera sam testirao daje sliku na bijelom kabelu i hdmi-u ali ne daje sliku kad spojim plavim kabelom , probao sam na obe grafičke i na ploči i na toj drugoj kartici , kad spojim monitor sa plavim kabelom kaže na monitoru no video signal tako nešto, dali fale jos driveri neki ili se mozda ove dvije kartice kolju, ili je crkao taj plavi izlaz na grafičkoj kartici ???

uglavnom neznam koji je ludak bacio u smeće računalo sa 4gb rama , 64 amd-eom i solidnom grafikom... kuciste isto uredno napajanje sve ... problem ja samo bio sto mu se sistem botao sa floppya koji je vjerojatno crkao trebalo je samo maknit u biosu da se dize sa harda :)

ChiP079 22.04.2017. 22:27

netko?

FitzTN 23.04.2017. 10:10

A netko je to bacio jer gotovo ništa ne vrijedi, šta će :)
Neka imalo smislena nadogradnja je skuplja od vrijednosti te konfe.

Taj plavi je možda DVI-D, a možda treba negdje u driverima enablati taj izlaz ili on radi kad imaš spojena 2 monitora. Uglavnom, neka te to ne brine, spajaj na bijeli ili HDMI i gotovo.

ChiP079 23.04.2017. 17:51

Citiraj:

Autor FitzTN (Post 3052304)
A netko je to bacio jer gotovo ništa ne vrijedi, šta će :)
Neka imalo smislena nadogradnja je skuplja od vrijednosti te konfe.

Taj plavi je možda DVI-D, a možda treba negdje u driverima enablati taj izlaz ili on radi kad imaš spojena 2 monitora. Uglavnom, neka te to ne brine, spajaj na bijeli ili HDMI i gotovo.

kolega nije govno računalo radi najnormalnije i nije za smeće, sa njim mozes i pokrećat filmove kao hub, mozes surfati mozes raditi sve sto ti treba pa moje računalo na kojem sam spojen zadnjih 8 godina ima losije djelove od ovoga, za normalnog usera koji nije zahtjevan mozes sve, i uglavnom i da ga prodas dobit ćeš nešto love bolje i to nego bacit u smeće, mislim da on to nebi bacio da mu se sistem mogao dizat mislio je da je pokvaren i bacio a trebalo je samo prebacit boot sa floppya

šta se tiče plavog treba mi, jer monitor koji imam za to računalo ima samo plavi izlaz, mogu preko svog monitora koji mi je u sobi to upalit u driverima samo dali netko zna kako?

vedranzeman 23.04.2017. 18:45

ChiP079 poslikaj situaciju i te konektore, da ne copramo na daljinu.
U 2017. godini valjda imaš neki krumpir s kamerom. :D

tiki66 24.04.2017. 09:13

Izvadi nam specifikacije tog kompjutera da znamo o čemu je riječ. Također kakvi su to bijeli i plavi konektori? Pretpostavljam da je riječ o DVI i VGA?

maXonja 24.04.2017. 13:21

Ma plavi je VGA, a bijeli je DVI, garant

ChiP079 25.04.2017. 01:32

tako je na tom plavom VGA nemam slike vjerojatno treba nesto podesit ... a sta neznam?

koje vam slike trebaju čega?

tiki66 25.04.2017. 18:43

Ako ti ne baca sliku na VGA na zasebnoj grafičkoj, a ostali izlazi na toj isto grafičkoj radi, onda je vjerojatno neispravan izlaz. Možeš izvaditi grafičku pa isprobati u drugom pc-u za svaki slučaj.

VGA izlaz na matičnoj bi također trebao proraditi kad izvadiš tu zasebnu grafičku van. Naglasak na trebao, jer ne znamo ni o kojoj matičnoj, procesoru ni grafičkoj je riječ...

ChiP079 26.04.2017. 05:48

Citiraj:

Autor tiki66 (Post 3053376)
Ako ti ne baca sliku na VGA na zasebnoj grafičkoj, a ostali izlazi na toj isto grafičkoj radi, onda je vjerojatno neispravan izlaz. Možeš izvaditi grafičku pa isprobati u drugom pc-u za svaki slučaj.

VGA izlaz na matičnoj bi također trebao proraditi kad izvadiš tu zasebnu grafičku van. Naglasak na trebao, jer ne znamo ni o kojoj matičnoj, procesoru ni grafičkoj je riječ...

ok budem probao sutra, imam jos jednu graficku bez hdmi-a mogu probat na njoj dali radi kad je ubodem u računalo


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger