PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Aliens: Colonial Marines (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=215835)

afterburner 03.06.2011. 13:03

Aliens: Colonial Marines
 
Ili ove teme nema ili meni search ne radi najbolje...
Uglavnom izasa je teaser :D
http://www.gametrailers.com/video/e3...olonial/714445

malo produzeni teaser sa mrvicom gameplaya pogledajte na:
http://174.143.27.200/
ukucajte ime "father" za login

Drago mi je da ce i ovo izac....samo da je ne zaseru kao zadnji avp

fler 03.06.2011. 14:18

Citiraj:

Autor afterburner (Post 1918845)

Drago mi je da ce i ovo izac....samo da je ne zaseru kao zadnji avp


nadajmo se ..

hvala na traileru, čeka se E3 i više informacija - najavili su opsežniji prikaz.

Jelc 24.08.2011. 01:43



Ne izgleda loše:)

BSA<AK-47> 24.08.2011. 08:28

a čini mi se da je i "štimung" skoro pa perfektno pogođen....

fler 01.10.2011. 11:26

Citiraj:

Autor BSA (Post 1961232)
a čini mi se da je i "štimung" skoro pa perfektno pogođen....

prema ovome:

http://www.gameinformer.com/games/al...l-marines.aspx

.. izgleda da je :)


BSA<AK-47> 01.10.2011. 12:30

hmm... iako je "work in progress" ali :) :
- radar je debilno riješen (di je HUD?) ,
- elijeni su mi nekako preslabi?
mislim ,lik se jedva i da pomiče tokom fajta a okružen je sa po par komada elijena...
ako se ne varam ,u prijašnjim nastavcima bi bio razapet u par sekundi...
zato je i radar bio prije konstantno vidljiv,jer se definitivno nisi mogao samo tako "lako" boriti u uskim prolazima i kanjonima...


grafika je ,vidim, izvrsna ,a likovi me iz nekog razloga podsjećaju na likove iz Doom3 :)

ali ne sumnjam da se te sitnice budu popravile do izlaska...

afterburner 02.10.2011. 01:53

Citiraj:

Autor BSA (Post 1989058)
hmm... iako je "work in progress" ali :) :
- radar je debilno riješen (di je HUD?) ,
- elijeni su mi nekako preslabi?
mislim ,lik se jedva i da pomiče tokom fajta a okružen je sa po par komada elijena...
ako se ne varam ,u prijašnjim nastavcima bi bio razapet u par sekundi...
zato je i radar bio prije konstantno vidljiv,jer se definitivno nisi mogao samo tako "lako" boriti u uskim prolazima i kanjonima...


grafika je ,vidim, izvrsna ,a likovi me iz nekog razloga podsjećaju na likove iz Doom3 :)

ali ne sumnjam da se te sitnice budu popravile do izlaska...

slazem se sa svime...al isto se nadam da je ovo sporo gibanje i preslabi alieni zbog konzola tj da ce bit samo na konzolama.
Usput svaki put kad vidin ovaj X u trajlerima (za bilokoju igru) odma mi se malo javi strah da ce bit teskog portanja na pc.

Jelc 27.01.2012. 22:12

Kratki trailer:)



Fawlty 28.01.2012. 08:14

Opa,uopce sam zaboravio na ovu igru, izgleda odlicno i budi sjecanja:-)

hammer_of_thor 21.05.2012. 18:15


Alph4Dawg 21.05.2012. 19:03

Odgodeno za 2013. Izlazi u veljaci sljedece godine.

d0magoj_OS 22.05.2012. 23:19

samo da neubiju i neuseru inače izgleda super :)

iNoob 23.05.2012. 03:40

Još se naježim kad se sjetiim jedinice, ono radar stalno bip - bip, strava. nadam se da nece usrat i da ce atmosfera biti na nivou.

JoZ@ 14.01.2013. 16:52

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=SpEfWmC2f8U

Jelc 14.01.2013. 22:15

Citiraj:

Minimum Specs: Operating System: Windows XP SP3. Processor: 2 GHz Intel Dual Core Processor. RAM: 2GB RAM (XP),2GB RAM (Vista). HD: 20GB free hard disk space. Optical Drive: DVD. Sound Card: DirectX 9.0c compatible. Video Card:NVIDIA GeForce 8500/ATI Radeon HD 2600 (256 minimum).

Recommended Specs: Operating System: Windows XP SP3/Vista/Windows 7. Processor: 2.3 GHz Intel Quad CoreProcessor. RAM: 2GB RAM. HD: 20GB free hard disk space. Optical Drive: DVD. Sound Card: DirectX 9.0c compatible. VideoCard: NVIDIA GeForce GTX560/ATI Radeon HD 5850 (512 minimum).

Other Requirements: Initial installation requires one-time Internet connection for Steam authentication; software installations required (included with the game) include Steam Client, DirectX 9, Microsoft .NET 4 Framework, Visual C++ Redistributable 2005, Visual C++ Redistributable 2008, Visual C++ Redistributable 2010, and AMD CPU Drivers (XP Only/AMD Only).

http://store.steampowered.com/app/49540/

BladeRy 15.01.2013. 16:59

AvP nije AvP ako nema onog proximity radara i prejebenog zvuka puske. Stari AvP je bio i ostao bog i batina za atmosferu, kad 1 alien pridje gotovo je. Ako ga ubijes preblizu kiselina te okupa, gotovo. Ako ne pazis i ne osvjetljavas sve i facehuger te zagrli, gotovo.

Nema snimanja pozicije, nema quicksavea, nema regena lifea, jedna greska i sve ispocetka. Pravi hard mode. Tko moze igrati sa radarom svaka mu cast, sve mrak a radar vristi :) Jesu kat ispod ili iznad? Jesu soba do i gdje je ulaz? Paranoja na kvadrat.

Kad vidis blip da prilazi, sve je blize i blize, pocne panika jer znas da si na sekund od replaya cijelog levela ispocetka.
Koliko sam samo puta igrao onaj Marine lvl 3 demo, na samom kraju facehugger..pas mtr. Stizu 2 blipa, ja bacam ceku 20m od vrata u skladistu, ulete 2 aliena kroz vrata, jedan po zidu lijevo i na plafon a jedan desno ?!! Dovoljno je da jedan pridje :)

To su bila vremena. A za ovaj novi AvP? Posto je industrija igara isla u mp3, sve mora bit sta je moguce lakse i gluplje.
Samo da ne bude neki generic shooter sa regenom heltha i tonom municije svako 20 koraka nego pravi survival sa atmosferom iz filmova. E to bi bilo savrseno.

yedwy 15.01.2013. 18:32

Zato si zaljepio granatu od štok kad ulaze... SPLASH... :D

Prošo cjelu igru na DC bez save patcha, višekratno...

Brko 15.01.2013. 19:27

AsvP je bila odlična i zabavna igra. Nadam se da će biti i ACM u istom ruhu. :D

piydek 18.01.2013. 16:16

Citiraj:

Autor BladeRy (Post 2316229)
AvP nije AvP ako nema onog proximity radara i prejebenog zvuka puske. Stari AvP je bio i ostao bog i batina za atmosferu, kad 1 alien pridje gotovo je. Ako ga ubijes preblizu kiselina te okupa, gotovo. Ako ne pazis i ne osvjetljavas sve i facehuger te zagrli, gotovo.

Nema snimanja pozicije, nema quicksavea, nema regena lifea, jedna greska i sve ispocetka. Pravi hard mode. Tko moze igrati sa radarom svaka mu cast, sve mrak a radar vristi :) Jesu kat ispod ili iznad? Jesu soba do i gdje je ulaz? Paranoja na kvadrat.

Kad vidis blip da prilazi, sve je blize i blize, pocne panika jer znas da si na sekund od replaya cijelog levela ispocetka.
Koliko sam samo puta igrao onaj Marine lvl 3 demo, na samom kraju facehugger..pas mtr. Stizu 2 blipa, ja bacam ceku 20m od vrata u skladistu, ulete 2 aliena kroz vrata, jedan po zidu lijevo i na plafon a jedan desno ?!! Dovoljno je da jedan pridje :)

To su bila vremena. A za ovaj novi AvP? Posto je industrija igara isla u mp3, sve mora bit sta je moguce lakse i gluplje.
Samo da ne bude neki generic shooter sa regenom heltha i tonom municije svako 20 koraka nego pravi survival sa atmosferom iz filmova. E to bi bilo savrseno.

Što reći nego potpisujem. Ali mislim da možeš ovo sve prekrižiti za ACM. Po videima, čini se da ćeš se moć hrvati sa alienima, kao što se lik u FC3 hrva sa morskim psima. Nema beda ako ti se alien približi i dere po tebi, nema beda ako ga razvališ blizu sebi. Plus oni COD quicktime eventi stalno....čini mi se da ovo neće biti dobro. A to su doista bitne stvari za alien igre.

BladeRy 18.01.2013. 17:02

Citiraj:

Autor piydek (Post 2318247)
Što reći nego potpisujem. Ali mislim da možeš ovo sve prekrižiti za ACM. Po videima, čini se da ćeš se moć hrvati sa alienima, kao što se lik u FC3 hrva sa morskim psima. Nema beda ako ti se alien približi i dere po tebi, nema beda ako ga razvališ blizu sebi. Plus oni COD quicktime eventi stalno....čini mi se da ovo neće biti dobro. A to su doista bitne stvari za alien igre.

Cek, cek, nism vidio quicktime events? Nije valjda da ce to sranje ubacit? Crysis 2 sam mrzio radi toga do boli, shema udri space da upalis defiblirator na sebi. Ako sam mrtav, qrac cu sam sebe defiblirirat.

A hrvanje sa alienima? Izgleda da ce bit nuff said, usrace igru samo da bude laksa i potpuno van lorea. Tipa CoD sa drugim skinom? Sramota.

Kako se sa nostalgijom sjetim igara tipa Carmageddon, danas nema shanse da izadje takvo krvoprolice. Sve neke gluposti od cenzura.

piydek 18.01.2013. 17:26

Ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=4qLuOVI1Fic se na 0:25 i na još nekoliko mjesta vidi kako ti igra u tipičnom COD stilu uzima kontrolu iz ruku i prikazuje "napeti" event. Ovaj na 0:25 nema "tap "A" to get up", ali to je to. Na 3:55 je već baš neka "push direction to jump" glupost. Već i na ovom gameplayu se vidi koliko su alieni spori i bezopasni, ali znam da sam negdje vidio i kako te bez problema alien ščepa i mlati po tebi, a tebi ništa.

Ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=yN1DHhMwuHI na cca 1:26 možeš vidjeti hrvanje i boksanje sa alienom i nakon toga ubijanje aliena sa sačmaricom dok je u poziciji iznad tebe...očito bez posljedica isto.

Treba naravno pričekati igru da izađe i odigrati, ali osobno očekujem ultra-linearno, "cinematično", quicktime event iskustvo koje će i na hard modu biti prejednostavno.

BladeRy 18.01.2013. 17:58

Pogledao i mogu samo rec, grafika fina, zvuk puske i radara standardno (znaci super), gameplay sranje.

Ubije aliena iznad sebe sacmarkom, razleti se kiselina...no dmg. Ubije ga pistoljem point blank, nista. Ubije aliena na metar od sebe sa AR, alien se razletio ko balon, nema dmga.... wtf?

I gdje je sektorski dmg? Prije si mogao alienu otkinit noge ili rep sa puskom, pa puze prema tebi. Mogao si im dio po dio tjela komadat, ovdje samo puca u masu i adio, nema nicega.

Poglupili su igru sa super atmosferom na nacin da je genericko shooter sranje i da nema razlike ako point blank ubijes covjeka/androida ili aliena sa kiselinom umjesto krvi.

http://i.imgur.com/KeAIu.jpg

piydek 18.01.2013. 18:05

Yup. Time se gubi čitava poanta pucaljke sa Alien tematikom. Meni je ono najgore to što kad gledam ovo imam osjećaj da sam na šetnjici parkom. Nula napetosti ili osjećaja opasnosti. Prvi AvP je recimo pri svakom ulasku u novi hodnik tjerao strah u kosti i bio je izuzetno napet cijelo vrijeme. Da ne kažem koliko statično i tromo Alieni u ovoj igri djeluju naspram prvog AvP. Također, prvi AvP je često bio doista mračan....tako da jedva da si vidio išta. U takvim okolnostima se doista bojiš aliena. ACM mi pak u cjelini izgleda kao poprilično osvijetljena igra naspram toga.

Jebiga, i ja doista volim prva dva Alien filma i cijeli taj setting i žao mi je ako ova igra neće biti dobra, ali i meni se čini da će ovo biti COD reskin.

piydek 18.01.2013. 18:12

BTW, vrlo bitno u cijeloj priči je vjerojatno i to da je ACM rađen oko gamepada (ili barem mora biti igriv na gamepadu). Prvi AvP bi bilo apsolutno nemoguće igrati na gamepadu. Rješenje? Uspori aliene i dozvoli im da te gang-rapeaju a tebi ništa. Tak se to radi danas.

BladeRy 18.01.2013. 18:16

Original AVP si igrao sa radarom i srao u gace na svaki bleep i bacao flareove ili non stop drzao night vision.
Baceni flare pa onda nightvision je rezultirao takvim bljeskom da bi sa uzitkom docekao game over :)

Igra je trebala biti mracna bas radi atmosfere, da pojma nemas sta ce iskocit iz mraka, a ako i znas da dolazi radi radara, tesko je uocit odakle dolazi alien. To je jos doprinosilo atmosferi igre.
Kretanje aliena mi je nekako cudno napravljeno, kao da nisu uopce vidili prvi AVP il film.

Bas ono negraciozno i sporo. Negdje izmedju zombija i bilo kojeg drugog NPCa, vise nema uopce onog osjecaja da ih se bojis. Dobio sam dojam da me je vise strah necromorpha u DS1-2, nego legendarnog stvorenja od HR Gigera.

Edit:
Kad sam vidio kretanje tipa, okretanje uvijek istom brzinom i nisan ne ide ni gore ni dole (jer mi sa dobrim DPIem muku mucimo povuc ravnu crtu :), bas ti pokaze da igra nije ni zamisljena za PC gdje je u ono doba trebalo bit precizan a ne idiot sa autoaimom.

Jelc 31.01.2013. 10:52

Aliens: Colonial Marines -- Tactical Multiplayer Trailer
 

BladeRy 31.01.2013. 14:24

Koja komedija od trailera.

Pa pokrali su klase od L4Da, imamo boomer aliene, one sta pljucaju kiselinu, imamo
smokere sa dimnom zavjesom i na kraju Tanka. Originalno do jaja.

A slika kako stoje u rupi, i pucaju sacmarkama na aliene iznad sebe, tako da kiselina pada po njima (ciji dmg ne postoji) dosta govori o gameplayu ove igre.

Mommistake 31.01.2013. 14:54

Ok, zaobilazim ovo..Trailer je na razini igre prije 10 godina...

Jelc 31.01.2013. 15:17

Pa, furaju se ljudi na MP komponentu:p

Kog vraga ne igrate stare franšize, ja sam neki dan instaliral XP na jednu staru kramu pa sam se par dana naigral:)

Mommistake 31.01.2013. 16:22

Citiraj:

Autor Jelc (Post 2327627)
Pa, furaju se ljudi na MP komponentu:p

Kog vraga ne igrate stare franšize, ja sam neki dan instaliral XP na jednu staru kramu pa sam se par dana naigral:)

A jbg, nemamo svi par kompova doma :P

Šalu na stranu, znam i ja odigrati nekaj staro :) Ali sve rijeđe i rijeđe :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger