PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Pametni satovi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=277500)

tutix 03.02.2017. 22:00

Ma sve sam blizi da ipak njega narucim. Sad je na Gearbestu 27$ sto je stvarno jeftino, a uredjaj osim tih notifikacija je odlican. SMA-Band i i5 Band imaju velkih problema sa companion appovima. Mi Band ih tu sije daleko.

Inace gledao sam i Amazfit (nadam se da mislis na Xiaomi ne Huawei) i odlicna je stvar, pogotovo taj trasnlucent zaslon i trajanje baterije. Ali problem je sto se prodaju samo Kineske verzije. Si nasao americku verziju ili si se zezao flashanjem?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

coconut 04.02.2017. 10:09

Nedavno je netko na Portalu satova prodavao Samsung Gear 2 Neo za 350kn+pp. Za tu lovu bi ga se isplatilo uzeti.

robimarko-bug 04.02.2017. 10:49

Prodao se on odmah.
Vec sam ga mislio uzeti

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Pupo 04.02.2017. 11:57

4 privitaka
Citiraj:

Autor tutix (Post 3018958)
Ma sve sam blizi da ipak njega narucim. Sad je na Gearbestu 27$ sto je stvarno jeftino, a uredjaj osim tih notifikacija je odlican. SMA-Band i i5 Band imaju velkih problema sa companion appovima. Mi Band ih tu sije daleko.

Inace gledao sam i Amazfit (nadam se da mislis na Xiaomi ne Huawei) i odlicna je stvar, pogotovo taj trasnlucent zaslon i trajanje baterije. Ali problem je sto se prodaju samo Kineske verzije. Si nasao americku verziju ili si se zezao flashanjem?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Da, stalno mješam, u pravu si.

Uzeo sam američku verziju, tj, Amazfit PACE, iako sad bi radje uzeo kinesku pa ju flešao sa kineskim prevedenim romom jer ima više opcija, i ima u kilometrima udaljenost. Američki ima u miljama, iako su obećali da će to riješiti.

Comunity je super, tako da stalno nešto novo se radi, i ima još nedovršenih stvari. Pogotovo na polju aplikacija koje se sincaju sa satom, jer kineski rade s MiFit, Američki ne, a romovi kako koji. To mi je za sada jedini minus.

Ostalo mi radi super, bio sam recimo skeptičan prema GPS-u al bez problema nađe signal di je iole otvorenije. Među zgradama ipak ne, al razumljivo. Poslije drži lock bez problema i po gradu. Zaslon je stvarno super, što više svjetla vani to bolje :D

Ja sam uzeo sa geekbuyinga, s tim da je sad pojeftinio još. Ja sam dao 30$ više prije mjesec dana. S tim da sam vidio da je na službenim stranicama uz promo kod 100$, al nemogu više naći di sam do vidio na fejsiću :D

robimarko-bug 04.02.2017. 12:35

Imam osjećaj da će veliki problem biti app support.
Šteta što nije na Wearu.
Nezgodno je i što se moraš zezati s carinom

Pupo 04.02.2017. 13:20

Sve ovisi koliko će ljudi kupit taj sat. Ako comunity bude veći, veće su šanse za bude kvalitetnije izvedeno.

S tim da se može i sad eksportat sa sata i imortat praktički u više manje sve aplikacije ručno. Al to se nikom neda radit naravno.

robimarko-bug 04.02.2017. 13:21

To je dosta nezgodno.
Šteta što nisi Wear gore stavili.

Pupo 04.02.2017. 13:29

Al brkaš, to nije zapravo smartwach, već "fitness" watch s nekim "smart" opcijama.

robimarko-bug 04.02.2017. 13:31

Kako brkam ako na official siteu je prva rečenica ovo:
"Amazfit Pace is a GPS-enabled smartwatch"

tutix 04.02.2017. 16:53

Ma zapravo, i nije tolki bed što nije na Wearu. Wear je bezveze jer ne možeš toliko stvari koristit na satu - notifikacije i fitness je jedino što je korisno. Xiaomi stvarno ima dobar software support za ove uređaje. Za orginalni Mi Band su dosta unaprijedili softver, za ovu 2-ojku isto dodaju mogućnosti konstantno koje nisu imali isprva.

Al ekran na Amazfitu je zakon, par dana sat izrži na bateriji, a to nijedan Wear sat ne može.

robimarko-bug 04.02.2017. 17:00

Mi Band 1 još uvijek imam,ali ga ne koristim.
Za njega im je trebalo cca 6 mjeseci od izlaska da ispeglaju software.

Je li netko kopao odakle bi bilo najeftinije uzeti Amazfit?

Mario92 04.02.2017. 17:21

Ja sam sebi kupio novi Sony Smartwatch 2, za 390kn preko SportsDirecta.

Imam ga kojih mjesec i pol dana, i zadovoljan sam, zapravo vrlo zadovoljan. Tražio sam sat kojem će baterija trajati barem 3 dana (sa always on ekranom!), da nije baš plastic fantastik i da nije skup. Ovaj model zadovoljava sve uvjete, kvalitetno aluminijsko kućište, baterija 3 dana, čak i ima nekoliko fora aplikacija.

Koristim ga za notifikacije, mailove, brzinski prikaz vremenske prognoze, nekog eventa u kalendaru, i da znam koliko je sati :D

Ima nekih fora stvari - integracija sa Runtasticom, remote pokretanje kamere i slikanje/snimanje, štoperica, digitron, aktivacija zvona na mobu (ovo je jako fora kad ne znam gdje sam ostavil mob ), šaltanje mjuze sa Deezera kad mi se ne da vaditi mob itd.

Rezultat je i dosta dulje trajanje baterije na mobu jer mob puno manje vremena koristim (da provjerim jel ima neka poruka, kolko je sati itd.) a Bluetooth veza troši mizerno malo baterije.

robimarko-bug 04.02.2017. 18:44

Super,šteta što nemaju Smartwatch 3,dvojka im je 54 eura sada.

sibica 04.02.2017. 19:17

Ako je netko zainteresiran,prodajem Crane analog smartwatch.Dobio sam ga na poklon,ali kako imam windowsphone nije mi bas od neke koristi.Stavio sam ga na trznicu,a ako nekoga interesira mozemo dalje preko inboxa.

Pupo 05.02.2017. 09:46

Citiraj:

Autor robimarko-bug (Post 3019288)
Mi Band 1 još uvijek imam,ali ga ne koristim.
Za njega im je trebalo cca 6 mjeseci od izlaska da ispeglaju software.

Je li netko kopao odakle bi bilo najeftinije uzeti Amazfit?

Na službenim stranicama uz kupon INSIDE100 je 100$ + ppt + carina, ili na Geekbuyingu je 130 + carina. I jedno i drugo je super cijena, ja sam dao za svoj 160 prije doslovno mjesec dana.


Najveća prednost Amazfita je GPS, i što se recimo gore može nabacat mjuze i uz bt slušalice netreba mobitel uopće.


Preporuke da malo proletite kroz ovu grupu na fejsbukiću:
https://www.facebook.com/groups/227999507621434

tj. makar da FAQ pročitate, da se lakše odlučite na englesku il kinesku verziju, pošto zasad nema EU verzije.

PS


robimarko-bug 06.02.2017. 21:46

Mislim da ću na kraju uzeti Moto 360 Sport.

tutix 07.02.2017. 21:39

Uzeo Mi Band 2 na kraju s Gearbesta (flash sale 27$ + pošta sa trackingom).

Ak mi se svidi na dulje vrijene, pikam Amazfit 😀

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Mirkopoter 08.02.2017. 02:10

Citiraj:

Autor coconut (Post 3018122)
OS nije bitan (Sami ima Tizen, Apple IOS, Kinezi Android,..) jer se BT-om uparuju sa mobom tako da SIM ne ide u njih. Ti na njemu dobijaš notifikacije koje se pojavljuju i na mobu (mail, viber, whatsapp,...).

I svi se mogu spojit na iPhone ili na iPhone idu samo njihovi satovi?

coconut 08.02.2017. 08:44

Priča sa iOS-om je malo kompliciranija i mislim da se ne mogu svi oni spojiti na jafon. Samsunzi mogu, a za Kineze ne bih stavio ruku u vatru.

robimarko-bug 08.02.2017. 08:59

Wear se moze pairati na iOS

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

coconut 08.02.2017. 09:47

To sam i napisao

xlr 08.02.2017. 10:05

Samsung vrti Tizen sto je malo drukcije i clanak kaze da je spojiv. I Android Wear se uredno spaja ako ispunis neke uvjete tipa minimalna verzija iOS-a i Weara, trebalo bi proguglat tocne detalje.

stops 08.02.2017. 18:20

Za sve one na Androidu koji imaju MiBand, a pogotovo MiBand 2 - obavezno skinuti MiBand tools - https://play.google.com/store/apps/d...ak.mibandtools

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pupo 03.03.2017. 21:04

Ako netko ima Amazfit, danas je izašao update za EN verziju.

Citiraj:

Pace Firmware (v1.3.1m) Release Note:

Added three Sports Modes: Bike, Bike Indoor, and Run Indoor
Supporting watch face customization
Added Airplane mode
Updated GPS firmware to v2.84
Optimized Heart Rate, Pace, and GPS route algorithms
Optimized activity data sync process
Supporting metric (km) / imperial (mi.) unit switch
Fixed translation issues

https://us.amazfit.com/blog/pace-update

murina 05.03.2017. 22:10

Citiraj:

Autor tutix (Post 3020636)
Uzeo Mi Band 2 na kraju s Gearbesta (flash sale 27$ + pošta sa trackingom).

Ak mi se svidi na dulje vrijene, pikam Amazfit 😀

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk



Koristim Mi dva dana, bolji je nego sam očekivao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kruno M 28.03.2017. 22:03

Citiraj:

Autor tutix (Post 3020636)
Uzeo Mi Band 2 na kraju s Gearbesta (flash sale 27$ + pošta sa trackingom).

Ak mi se svidi na dulje vrijene, pikam Amazfit 😀

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Jesi ga dobio već ili čekaš?

Kakva su ti iskustva?

kiki86 29.03.2017. 11:33

imam ga ja mjesec dana, cekao sam 2 tjedna da dođe preko gearbesta, a sad sam i starom uzeo, isto 2 tjedna ali ovaj put sa aliexpresa. uglavnom i stari i ja prezadovoljni. Broji korake, kalorije, otkucaje, javlja ti kad imas poziv i poruku, ispise ime iz imenika, ili ako je nepoznat broj cijeli broj. viber, face, messenger dobijes obavjest da je nešto, ali ne piše dal je poruka, ili obavjest, il nes treće.Pokaže samo ikonicu aplikacije cija je notifikacija, ako je ima u bazi. More se sve to i iskljucit. Sa tim obavjestima i kontrolom spavanja upaljenom baterija traje nekih 2 tjedna.

Kruno M 29.03.2017. 16:47

Naručio ga pa da vidim baš kako radi to čudo..
thx

chief_wolfinjo 30.03.2017. 18:22

dobar je No.1 S9 :)

Kruno M 30.03.2017. 21:56

Imaš iskustva?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger