PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   TIA-Mobiteli.hr (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=285146)

JuiceBox 05.04.2017. 23:26

TIA-Mobiteli.hr (informacije i iskustva)
 
Neznam dali je bilo o ovome, nemogu naci temu, ima li tko iskustva u kupovini kod njih i kakva su ? Hvala :chears:

Dragster 06.04.2017. 08:07

Imam ja, dva iskustva, oba odlična

Prvo uzeo mob staroj, sve prošlo bez problema

Drugo uzeo sebi K750, došla s greškom - stisneš neke od tipki i jednostavno ne prepozna da više nije pritisnuta pa je bilo aaaaaaaaaa cccccccccccccc bbbbbb posvuda, vratio poštom, dobio novu i uz to su mi odradili lasersko graviranje HR slova (inače je iz DE tipkovnica)

Komunikacija išla mailom sve, nijedan odgovor nisam čekao preko sat vremena, mogu definitivno preporučiti

cro_ryder 06.04.2017. 09:53

Naručio mobitel, javili mi da nema te boje i ponudili drugu ili da pričekam 3-5 dana. Pričekao, mob stigao za 3 dana, evo radi i nakon više od godine dana kao i prvi dan.

Nisam imao potrebe za reklamacijom, ali su mi rekli da u slučaju kvara šaljem direktno u Mobis da ne gubim vrijeme šaljući preko njih jer i oni tamo nose. Eto. I što kolega kaže, komunikacija skroz ok.

ćubi 06.04.2017. 11:06

Citiraj:

Autor cro_ryder (Post 3045711)
Nisam imao potrebe za reklamacijom, ali su mi rekli da u slučaju kvara šaljem direktno u Mobis da ne gubim vrijeme šaljući preko njih jer i oni tamo nose. Eto. I što kolega kaže, komunikacija skroz ok.

Ovo zna biti varljivo jer najbolje je mobitel slati na reklamaciju tamo gdje je i kupljen, znači prodavaču. O tome je već pisano u temi o garanciji.

killuminati 06.04.2017. 19:46

Citiraj:

Autor ćubi (Post 3045725)
Ovo zna biti varljivo jer najbolje je mobitel slati na reklamaciju tamo gdje je i kupljen, znači prodavaču. O tome je već pisano u temi o garanciji.

nije istina! ti kao kupac ostvaruješ pravo na garanciju i osobnim dolaskom u servis, ne vidim razlog zašto bi uopće i bilo drugačije, nije da nema službenih dokumenata po netu.. :)

ne dobiješ ništa da sad daješ mobitel kome god, pa ga on umjesto tebe šalje na servis, dapače gubiš vrijeme.. ne znam kaj se pisalo u toj temi, ali ovo pričam iz vlastitog višegodišnjeg iskustva, evo baš prošli tjedan nosio par telefona na izmjenu matičnih ploča, za tri radna dana bilo gotovo, garancija 24m na matične ploče..

smirnoff 06.04.2017. 20:48

Citiraj:

Autor killuminati (Post 3045932)
nije istina! ti kao kupac ostvaruješ pravo na garanciju i osobnim dolaskom u servis, ne vidim razlog zašto bi uopće i bilo drugačije, nije da nema službenih dokumenata po netu.. :)

ne dobiješ ništa da sad daješ mobitel kome god, pa ga on umjesto tebe šalje na servis, dapače gubiš vrijeme.. ne znam kaj se pisalo u toj temi, ali ovo pričam iz vlastitog višegodišnjeg iskustva, evo baš prošli tjedan nosio par telefona na izmjenu matičnih ploča, za tri radna dana bilo gotovo, garancija 24m na matične ploče..

pa čuj,ak si ti u Našicama i tamo u lok. trg. si kupio mob...čemu da plaćaš 30-50 kn za slanje kad po zakonu trgovina služi kao sabirno mjesto i ona šalje...nije cijela HR u ZG da se skokne do Mobisa....

JuiceBox 06.04.2017. 21:16

Gledam malo iP7, kod njih je 4700 novi a skakljivo mi je zbog garancije tj gdje je ostvariva :)

killuminati 06.04.2017. 21:17

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 3045950)
pa čuj,ak si ti u Našicama i tamo u lok. trg. si kupio mob...čemu da plaćaš 30-50 kn za slanje kad po zakonu trgovina služi kao sabirno mjesto i ona šalje...nije cijela HR u ZG da se skokne do Mobisa....

to je skroz drugi par opanaka, nije bilo tako postavljena tvrdnja, samo da je varljivo, ali da, razmemo se.. :)

panasonic 06.04.2017. 21:22

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 3045950)
pa čuj,ak si ti u Našicama i tamo u lok. trg. si kupio mob...čemu da plaćaš 30-50 kn za slanje kad po zakonu trgovina služi kao sabirno mjesto i ona šalje...nije cijela HR u ZG da se skokne do Mobisa....

Nitko ne tvrdi da ti ne smiješ nositi u trgovinu, čitaj malo, priča se da ti kao kupac imaš opciju da biraš gdje ćeš nositi, a nosiš tamo gdje je tebi bolje, bliže, jednostavnije.

Ako ti ovi iz Tia trgovine preporuče da nosiš u servis, to ne znači da ne možeš i kod njih.

coconut 07.04.2017. 06:26

U temi o garancijama se pisalo o tome. Ispalo je da je bolje vratiti mob tamo gdje si ga kupio. Jest da popravak traje koji dan duže zbog njihovog slanja na servis, ali se više isplatilo.
Čini mi se da je caka bila u tome da kad je mob nošen kod prodavača, da su dobijali novi mob, a kod je nošen na servis da su popravili pokvaren dio.

imart 07.04.2017. 07:01

Citiraj:

Autor xulos (Post 3045966)
Gledam malo iP7, kod njih je 4700 novi a skakljivo mi je zbog garancije tj gdje je ostvariva :)

ja sve mobove tak kupujem, 30% jeftinije.. to je mobitel uzet na pretplatu za produljenje ugovora i čim je izašao iz t-coma, vip-a ili od gdje nabavljaju već je izgubio vrijednost.
zato su takvi mobiteli jeftiniji..
imaš garanciju i sve, samo je situacija takva..

evo c/p sa njihove stranice

UREĐAJ JE KUPLJEN NA PRODULJENJE PRETPLATNIČKOG UGOVORA KOD OPERATERA TE JE U NAŠOJ TRGOVINI SMANJENA VRIJEDNOST KUPLJENOG UREĐAJA ZA VRIJEDNOS ISKAZANOG TE IMA SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU, TAKAV SE UREĐAJ TRETIRA KAO RABLJENA ROBA TE IMA UMANJENU TRŽIŠNU VRIJEDNOST.

http://www.njuskalo.hr/htc-wildfire/...-oglas-6269825

1v@n 07.04.2017. 08:15

Zaboravio si i sljedeću rečenicu :)

Citiraj:

UREĐAJ TAKOĐER MOŽE BITI POVRAT OD KORISNIKA !!!!
:D

Inače, uzimao sam od njih nekoliko puta. Uvijek sve uredno, maksimalno pristojno i prema dogovoru. Nazoveš, pitaš za detalje i dobiješ sve informacije

imart 07.04.2017. 10:48

ak je iphone, mora biti vakumiran i uglavnom je..

Ati freak 07.10.2017. 16:11

I sad mi baš nije jasno, jel oni prodaju nove ili rabljene i kako je ipak moguce da imaju preko 1600 kn razlike na neke mobove. I dal je to sve legit?

henri_007 09.01.2018. 15:27

Komunikacija im je katastrofalna. Moj mail

Citiraj:

Poštovani, imam pitanje u vezi grancije na tablet uređaje. Konkretno, za ACER uređaje na web stranici ni za jedan ne piše koliko mjeseci je granacija. Da li za njih vrijedi isto pravilo kao i za mobitele (24 mjeseca)?


I još jedno pitanje za konkretno ovaj tablet
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...m_medium=click

Što znači, izložbeni primjerak? Da li na njemu postoje tragovi korištenja ili?

Unaprijed zahvaljujem!
Lijep pozdrav!
Njihov odgovor:

Citiraj:

Poštovani,

piđe da je garancija godinu dana.

LP
:stoopid: :stoopid:
Jednostavno su me prisilili da ih zaobiđem :lol2:

nick praskaton 09.01.2018. 15:36

ja kupio u njih be quiet AIO 280, nikakvih problema , dapače, pristojni, brzi i ažurni ispali...

Ag008 09.01.2018. 15:40

Taj Acer je kao Ionik W1051, isto kvalitetan uređaj istih karakteristika

henri_007 09.01.2018. 15:52

Citiraj:

Autor Ag008 (Post 3148315)
Taj Acer je kao Ionik W1051, isto kvalitetan uređaj istih karakteristika

Razmislio bi o kupovini njega ali ih nitko više ne prodaje

Mario92 09.01.2018. 17:29

Ionik je ogromno smeće od tableta od kojeg je Acer milijardu puta bolji i kvalitetniji.

Ag008 09.01.2018. 18:15

Pa isti je hardver i CPU unutra. Čak i poznati Chuwi uz isti Atom procesor ima isti problem sa SD karticama.

nathan.fake 09.01.2018. 18:57

Citiraj:

Autor henri_007 (Post 3148305)
Jednostavno su me prisilili da ih zaobiđem :lol2:

Ne kuzim, problem je u tipfeleru? š i đ su jedno pokraj drugog na tipkovnici, desi se 100 put da, u brzini, okines krivo slovo.

Na webu uredno pise jamstvo 1 god.

Uredjaj je izlozbeni, ocekuj mozda mikro ogrebotine, eventualno zapackan ekran, zato i je cijena gotovo -50% :fiju:

Citiraj:

Autor Ag008 (Post 3148385)
Pa isti je hardver i CPU unutra. Čak i poznati Chuwi uz isti Atom procesor ima isti problem sa SD karticama.

Da se razumijemo Acer nije ni po cemu top proizvodjac u svijetu laptopa, ali za neki tamo Ionik/Chuwi, Aceri su space shuttle :roller:

skalar 09.01.2018. 19:10

moje iskustvo sa njima je što se tiće kupnje , dostave ,preuzimanje pokvarenog poslali dostavljača u oba slučaja -sve najbolje ,samo router sam čekao 40 dana, wifi stick 35 dana
užasno dugo i jedno i drugo je moralo ići u njemačku na servis i ozbiljno sumljam da tamo nitko nije ni pogledao nego su samo zamjenili za nove uređaje.

henri_007 09.01.2018. 19:22

Citiraj:

Autor nathan.fake (Post 3148403)

Na webu uredno pise jamstvo 1 god.


https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...x?gid=ACR-1737
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...spx?gid=158611
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...x?gid=ACR-1741
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...spx?gid=166099

Gdje piše 1 god?

panasonic 09.01.2018. 19:34

Citiraj:

Autor nathan.fake (Post 3148403)
Ne kuzim, problem je u tipfeleru? š i đ su jedno pokraj drugog na tipkovnici, desi se 100 put da, u brzini, okines krivo slovo.

Problem je u tome što je čovjek postavio 2 jasna pitanja, a oni nisu odgovorili ni na jedno, nego je tip natipkao 3 riječi, preko "one" stvari, i to još pogrešno.
Tako da je ne kužim što ti ne kužiš.
Ajd ponovno pročitaj njegov upit pa onda njihov odgovor.
Tako se ne vodi trgovina.

skalar 11.01.2018. 14:14

Citiraj:

Autor nathan.fake (Post 3148403)
Ne kuzim, problem je u tipfeleru? š i đ su jedno pokraj drugog na tipkovnici, desi se 100 put da, u brzini, okines krivo slovo.

Na webu uredno pise jamstvo 1 god.

Uredjaj je izlozbeni, ocekuj mozda mikro ogrebotine, eventualno zapackan ekran, zato i je cijena gotovo -50% :fiju:



Da se razumijemo Acer nije ni po cemu top proizvodjac u svijetu laptopa, ali za neki tamo Ionik/Chuwi, Aceri su space shuttle :roller:

tog acera sam ja uzeo preko ekupia garancija je bila godinu dana, 3 puta su mi ga promjenili u roku 7 dana nijedan nije izdražao
duže od 3 dana nakraju odustao od kupnje,šteta slika odlična,zvuk dobar poprilično ,jak za tu cjenovnu klasu, ali izrada blagi užas,
kvaliteta materjala užas.

u TIA-Mobiteli probaj nazvati tako iza 17h ,onda zna biti ženska s njom se da dogovoriti,muško je malo na-na,i ono kaj bi ti trebao(morao) - neda mu se baš.

coconut 11.01.2018. 14:19

Aceri su oduvijek bili plastikaneri, kako materijalom tako i izradom. Svojevremeno sam si tražio tablet određenih karakteristika. Jedan Acer je bio taman to što sam tražio, ali kad sam pročitao rivjue shvatio sam da oni 'pucaju kad ih ružno pogledaš' i zato sam uzeo skupljeg, ali kvalitetnijeg LG-a.

nathan.fake 11.01.2018. 21:53

Citiraj:

Autor panasonic (Post 3148428)
Problem je u tome što je čovjek postavio 2 jasna pitanja, a oni nisu odgovorili ni na jedno, nego je tip natipkao 3 riječi, preko "one" stvari, i to još pogrešno.
Tako da je ne kužim što ti ne kužiš.
Ajd ponovno pročitaj njegov upit pa onda njihov odgovor.
Tako se ne vodi trgovina.

covjek je vidio link, kao i ja, otvorio ga i napiso da je jamstvo 1god.

upit je trebo bit preciznije postavljen (svaki upit/artikl je trebo bit linkan), u guzvi (jel ti posao nije samo odgovarat na mailove) vidis samo taj jedan link i odgovoris na pitanje, nastavis sa drugim poslom... bilo to odgovaranje na 2. mail ili usluzivanje kupca ili mozda ulaz-izlaz robe, mozda reklamacija...

gle radio sam u informatickoj maloprodaji 7god, nekad imas vremena udovoljit svakoj picajzli, nekad je taka guzva da samo vidis ono sto je naglaseno (u ovom slucaju link) i odgovor usmjeris na rijesavanje tog upita.. ides dalje..

ti znas kak se vodi trgovina (vjeruj mi nije isto visit na forumu 0-24 i radit u maloprodaji)?! :fuming:, eto zaposli se u linksu ili hgspotu pa nam javi nakon mj. dana kak se to vodi trgovina :roller:

Citiraj:

Autor skalar (Post 3149113)
tog acera sam ja uzeo preko ekupia garancija je bila godinu dana, 3 puta su mi ga promjenili u roku 7 dana nijedan nije izdražao
duže od 3 dana nakraju odustao od kupnje,šteta slika odlična,zvuk dobar poprilično ,jak za tu cjenovnu klasu, ali izrada blagi užas,
kvaliteta materjala užas.

da to je tocno da su Aceri uglavnom plastikanti i greneralno dosta lose napravljeni, dosuse dosta novih laptopa drugih proizvodjaca su iznimno lose sklepani (stvarno se stedi na svemu i gdje god stigne).. a sad zamisli tog acera, ali jos losije, e to ti je white box kinez tipa chuwi i ionik :chears:

Rista 11.01.2018. 22:05

Volio bih vidjeti taj mail koji bi zadovoljavao uvjete da ga taj radnik/prodavac/whatever moze bolje razumjeti. Link + dvije recenice od kojih je jednu ignorirao = "treba precizniji upit".

panasonic 11.01.2018. 22:36

Citiraj:

Autor nathan.fake (Post 3149283)
covjek je vidio link, kao i ja, otvorio ga i napiso da je jamstvo 1god.

Čovjek je trebao pročitati navedeni mejl, sastoji se od dvije rečenice i za njegovo čitanje je potrebno 12 sekundi, a za odgovor možda 45 sekundi.
Znači, tip je trebao samo napisati kakva je politika jamstva za uređaje kod kojih nije naznačeno jamstvo i opisati u jednoj rečenici kakvi su to izložbeni primjerci i šta kupac može očekivati.
Ne znam šta ga braniš i pišeš besmislice.

Citiraj:

gle radio sam u informatickoj maloprodaji 7god, nekad imas vremena udovoljit svakoj picajzli, nekad je taka guzva da samo vidis ono sto je naglaseno (u ovom slucaju link) i odgovor usmjeris na rijesavanje tog upita.. ides dalje..
Ako je gužva onda bolje ništa ni ne odgovarati čovjeku nego pričekati kad budeš imao 3 minute vremena.

Citiraj:

ti znas kak se vodi trgovina (vjeruj mi nije isto visit na forumu 0-24 i radit u maloprodaji)?! :fuming:, eto zaposli se u linksu ili hgspotu pa nam javi nakon mj. dana kak se to vodi trgovina
Ne, eto ti znaš kako se vodi, treba kupcima pisat gluposti na mejl pod izlikom da nemaš vremena, tako se vodi.

Ja osobno ne sudim trgovine po ovakvim mizernim stvarima, kakav su mi mejl poslali, i jel me trgovac pozdravio sa smješkom u trgovini.
Moguće da je prodavač u tom trenutnku stvarno bio nemotiviran za nekakvo pisanje e-maila, ali ne kužim poantu u branjenju takvog načina poslovanja, ne postoje izlike za to kad ne možeš odvojiti manje od minute da natipkaš odgovor.

henri_007 12.01.2018. 19:52

Citiraj:

covjek je vidio link, kao i ja, otvorio ga i napiso da je jamstvo 1god.
Kako si uspio povezati uopće pitanje o garanciji sa linkom? Što te navelo na taj trag?

Citiraj:

upit je trebo bit preciznije postavljen (svaki upit/artikl je trebo bit linkan), u guzvi (jel ti posao nije samo odgovarat na mailove) vidis samo taj jedan link i odgovoris na pitanje, nastavis sa drugim poslom...
Ja bih trebao optimizirati svoje upite da njemu minimiziram vrijeme potrebno za odgovor? :lol2:
I dalje ne kužim u kojem dijelu sam bio neprecizan. Ne možeš postaviti precizno pitanje nekome tko površno čita.



Citiraj:

Autor panasonic (Post 3149316)

Ja osobno ne sudim trgovine po ovakvim mizernim stvarima, kakav su mi mejl poslali, i jel me trgovac pozdravio sa smješkom u trgovini.

Kada sam pročitao njegov odgovor samo sam zatvorio njihovu stranicu i krenuo dalje za potragom. Mislim, ne mora ništa značiti ali ako im je takav pristup kada treba nešto prodati malo me strah kako bi izgledao da moram nešto reklamirati tamo.
Ako prodavaču nije u cilju da potrošim svoje novce kod njega, nije ni meni :amen:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger