PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   "proizvođaći" malicioznog softwarea? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=38313)

mat 28.04.2006. 15:27

"proizvođaći" malicioznog softwarea?
 
palo mi je na pamet... tko radi sve te spyware, viruse, trojane... mislim ne tko, bolje pitanje je ZAŠTO. što netko ima od toga da meni napravi problem, koji ću ionako riješiti? što netko ima od trošenja mog prometa ili informacija o mom pc-u, mojoj vezi i sl... nije mi jasno, koja je svrha toga svega tj. KOJI RAZLOG imaju ti ljudi koji to "proizvode" i bubaju na net?

alimilano 28.04.2006. 18:10

Citiraj:

Autor mat
palo mi je na pamet... tko radi sve te spyware, viruse, trojane... mislim ne tko, bolje pitanje je ZAŠTO. što netko ima od toga da meni napravi problem, koji ću ionako riješiti? što netko ima od trošenja mog prometa ili informacija o mom pc-u, mojoj vezi i sl... nije mi jasno, koja je svrha toga svega tj. KOJI RAZLOG imaju ti ljudi koji to "proizvode" i bubaju na net?

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

panoramix 28.04.2006. 18:24

Citiraj:

Autor alimilano
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

ne bih se složio s tobom ni s teorijom zavjere, po kojoj tvrtke koje izrađuju antivirusni software financiraju izradu virusa. Mislim da je u pitanju bolesni um + određena doza darovitosti za pisanje računalnih programa + elementarno nasilje + mogućnost anonimnosti na netu.
Zar ne bi programeri s ovog Foruma također znali nešto maliciozno napisati, pa ipak to ( vjerujem ) ne čine. Zaista je samo stvar kako će pojedinac utrošiti svoje vrijeme i usmjeriti svoje znanje.
Netko na Cod server modanje i održavanje a netko na pisanje virusa.

alimilano 29.04.2006. 02:13

....e sad šta se virusa tiče sa tim se mogu složit ali spyware je ipak $$$$$$$$$...

Zmaj000 29.04.2006. 04:07

ma da lova je u pitanju..

immortal 29.04.2006. 16:48

Već svi znaju napraviti viruse. Bilo u c++ ili visual basic...

Hamm 30.04.2006. 15:00

novac i samo novac...novac pokreće svijet..
sve se vrti oko novca..buimo realni..

Mad_Duke 30.04.2006. 16:27

Pa sigurno ima vise tipova ljudi.

Neki ljudi ne voli informaticki "nepismene" pa rade te programe jer racunaju na to da osoba ako zna, sigurno mu nikaj nece biti, a ako je zadnja "budala" i samo surfa netom, onda nek se gubi.

Neki zbog paznje. Zamisli da ti sve skoro svjetske tiskovine spominju program koji si ti napravio.

Nekima je to hobi, pokusavaju upasti u sustav i kad upadnu nista ne naprave, vec samo ostave poruku da su bili ovdje, da su mogli napraviti stetu, te da se zastita poboljsa.

Neki koji su opsjednuti s idejom da sve na netu mora biti besplatno pa napadaju velike kompanije koje zaradjuju ogromne kolicine novaca, te sve to rade "zbog malih ljudi"




Moze postajati 100000000 razloga.

Ladybug 01.05.2006. 00:46

Bill Gates :D
i glupi ljudi koji fakat misle da na siteu sa lyrics mogu naštelati computer clock lol...

Crais 01.05.2006. 01:02

Citiraj:

Autor Ladybug
Bill Gates :D
i glupi ljudi koji fakat misle da na siteu sa lyrics mogu naštelati computer clock lol...

Dobiti free atomic clock, weather cast za cijeli svijet, očistiti registry, i u svakom pogledu poboljšati performase kompjutera za 50%! I ubrzati internet! O da! ALL FREE!! : roller :

Ladybug 01.05.2006. 01:24

i enlardžati penis bez da leaveaju kuću! sve free, jer su među elitnih 30 izabranih iz cijelog svijeta :D hehehehe
(al neću se previše sprdati s tim ljudima, prije par godina sam na modemu pokupila onaj koji ti je gasio komp u roku 60 sekundi čim se spojiš na net, 100% sam i ja htjela boob job ili neznamkaj,pa sam svaki put imala 55 sekundi guglanja what the f.... se dešavalo sa mojim kompom :( )

Crais 01.05.2006. 01:35

ništa strašno, ja sam se (i to prije par mjeseci : hitthewa ) odmah nakon reinstalacije win-a spojio na net bez ikakvog antivirusa/firewalla i ičega, i čim sam otvorio browser: Shutdown in 30 seconds. ...mozak...Ali shutdown -a rješava problem =)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:34.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger