PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Overclocking (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=2)
-   -   dodatno hlađenje (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=525)

Stormeye 03.04.2002. 19:40

dodatno hlađenje
 
Pošto se bliži ljeto neveselo (barem što se procesora tiče) ,odlučio sam se za ugradnju ventilatora sa stražnje strane kućišta (imam baš lijep rupičast otvor):D
E sad me zanima nešto: Najbliži utor za napajanje mi je na dnu ploče pa će kabel biti prekratak,dali se može kabel nadodati sa starog coolera, poslije malo izolir trake i to je to?;)
jel neko imao iskustava s tim?

RAK 03.04.2002. 20:08

Spoji ga radije na kabel za diskove, a ne na Celerona. Neka se on brine sam za sebe.

Bilo bi dobro da taj kabel nije spojen na disk nego zaseban. Postoje i kablovi za takvo spajanje, tako da izolirka nije neophodna, ali neznam gdje ih ima za kupiti (svoje sam dobio uz neke coolere i Titana.

Stormeye 03.04.2002. 20:12

Ma da jasno mi je to,samo ne znam gdje ću onda utaknuti ako neću na kabel za diskove:(
nadam se da će biti u Chipoteci:D

djorgic 04.04.2002. 13:58

Ja sam na dva kulera nadodavo kabla jer mi je bio prekratak posebno kad sam drmno par komada na praksi koji su imali samo žice pa sam trebo spajat i i konektore. Sve radi super.

RAK 04.04.2002. 19:53

Citiraj:

Originally posted by Stormeye
Ma da jasno mi je to,samo ne znam gdje ću onda utaknuti ako neću na kabel za diskove:(
nadam se da će biti u Chipoteci:D

Samo ih rastaviš Y kablom. Znam da nemaš slobodnih štekera. Ti su kabeli malo osjetljivi, osobito ako imaš malo kvalitetnije napajanje (moje EVERPOWER :( ).

Stormeye 04.04.2002. 20:45

D da vidio sam neke takve kablove u web shopu HG spota .
još bih volio nabaviti ona lijepa rebarca koja se montiraju na ventilator.
Mislim da će kao ventilator najbolja biti neka delta na 7000 rpm;)

RAK 04.04.2002. 22:43

Mislim da bi toga bilo u Chipoteci, samo ne stignem tamo otići. Ako negdje nabavis, svakako mi javi.

Planiram napraviti ozbiljnu reorganizaciju kučišta, samo mi fale takvi dodaci. Naravno da ne pleksiglas ne interesira, ali ovo da.

gpremec 04.04.2002. 23:04

Dali netko zna gdje u Zagrebu pribaviti tihe 12cm ventilatore, jer oni iz Chipoteke su izuzetno bucni.

Stormeye 04.04.2002. 23:27

Nema beda stari,čim nabavim javljam;)
trenutno nisam pri šuški ali do ponedjeljka sigurno,a Chipoteka mi je odmah preko puta faksa:D

Stormeye 04.04.2002. 23:30

Znaš šta ću ti reći : u neku ruku napeto je imati bučan cooler,dok svio spavaju vaš dizelaš pegla zar ne?
A tek kad dodju dosadni rođaci pa stanu pitati : A što se čuje ovako? A vi: E rođo moj moćna je to mašina pod haubom he he:D

Stormeye 04.04.2002. 23:32

Možda u Elektromaterijala;)

greg SE 06.04.2002. 01:17

Citiraj:

Originally posted by RAK
Naravno da ne pleksiglas ne interesira, ali ovo da.
mene interesira :)
jel se sjecas onog mog kucista od murana i pleksiglasa???
cijena izrade cca 300 kuna - prodano za 950 Kn (cash :D)
mogao bi pokreniti biznis :)

Stormeye 06.04.2002. 01:59

gubiš lovu bezveze,dosada si mogao biti bogat:D
Unikati se plaćaju:D

RAK 06.04.2002. 10:29

Citiraj:

Originally posted by greg SE

mene interesira :)
jel se sjecas onog mog kucista od murana i pleksiglasa???
cijena izrade cca 300 kuna - prodano za 950 Kn (cash :D)
mogao bi pokreniti biznis :)

Pokrenuo bi kao biznis, ali da to sranje ide na moj komp... to ne bi išlo.

Pitanje je da li ti se to isplatilo. Imaš sreće što si to staklo dobio besplatno, ali da si ga trebao plaćati...?

U stvari mogu ja srati po pleksiglasu koliko hoću. Meni takvo kučište nikako nije potrebno i ja ću si napraviti po vlastitim nacrtima (još su u glavi). Dakle, ne treba biti lijepo nego prije svega praktično, a to ova koja kupiš u dućanu svakako nisu (bar za ono što meni treba).

greg SE 06.04.2002. 18:19

ma zavrsni rad je bio daleko od onoga sto sam postao na IMFu......
murano je isao kao ukras i to vrlo tanak jer je bio kombiniran s pleksiglasaom (takodjer prosaranim plavim (btw 150cmx50cmx5mm ploca takvoga 74 kune na stovaristu - majka)
potrosio sam oko litru acetona da to sve poljepim......

nije bilo pretesko,hladjenje dobro rijeseno........
da mi nisu trebale pare nebi ga prodao nikad.......

Stormeye 06.04.2002. 19:14

Da da pare nam svima trebaju ,definitivno:D
starci me oće ubit samo na spomen slova H od Hardvera ;)
Ej RAK bio sam u onoj šugavoj Chipoteci i zamisli imaju coolere ali sa maksimalnih 4000rpm ,što je meni malo.A za Deltu kažu da neće nabavljati još koji mjesec.Izgleda da nam preostaje kupnja preko neta. Ako nađeš neko povoljno mjesto za kupovinu,i gdje se ne plaća velika poštarina ,javi pa ćemo naručit:)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger