PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Ne radi touchpad na laptopu?? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=192130)

Jablan 27.06.2010. 13:09

Ne radi touchpad na laptopu??
 
Pozdrav.
Imam problem na laptopu Asus A9rp. Do jučer je sve radilo kako treba, i odjednom mi više ne radi lijevi klik na tuochpadu. Miš normalno ide po displayu, i desni klik normalno radi, ali lijevi klik ne reagira ni na lijevi klik, ni na tuochpadu.
Pregledao sam u postavkam od miša u kontrol panelu i sve je podešeno kako treba biti, a isto sam provjerio i postavke za miša i tipkovnicu u biosu. Postavljeno je na Enable i jedno i drugo. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

asdf123 27.06.2010. 13:16

a dok stisnep dotične tipke , dal se čuje klik kao i prije ili neš tupo, dal propada ili kako se ponaša??
Si pokušao reinstalirati drivere za touchpad?

Jablan 27.06.2010. 14:00

Ne čuje se nikakav zvuk, kad stavim recimo pokazivač miša na križić da kao zatvorim neki prozor, on ne pocrveni kako to inače bude. Probao sam i reinstalirati drivere za tochpad, ali se ništa nije promijenilo.

asdf123 27.06.2010. 14:23

hoču reći ako ti tipke rade malo drugačije no prije.. onda je hardverski problem! odnosno. riknule su tipke. Ako imaš garanciju dalo bi se to možda riješiti..

Jablan 27.06.2010. 14:53

Ma tipka radi isto kao i uvijek, ali ne prihvaća klik. Ista stvar je na touchpadu, a što se tiče garancije to je stvar prošlosti. Imam ovaj laptop već 5-6god.
Probao sam sada skinuti poklopac sa doljnje strane, ali ona dva mala konektora što idu na ploču su uredno spojena. Sve mi se čini da će biti rastavljanja do zadnjeg šarafa, tko zna možda nešto i otkrijem.:goood::D

domy_os 28.06.2010. 11:26

Koji je proizvođač touchpada? Jesi li probao sve postavke resetirati na default i reinstalirati drivere?

Kingo 28.06.2010. 13:59

a da probaš s nekim antivirusom provjeriti comp. Čini mi se da nije hardverski problem već softverski.
Da je hardverski problem lijeva tipka ne bi radila ali bi u tom slučaju kada dva puta klikneš po touchpad trebao simulirati lijevu tipku miša a kod tebe to nije slučaj.

Mr.Black 28.06.2010. 18:40

Ponekad ti pomaže i reinstalacija Windowsa, kao recimo kod mene.

Jablan 29.06.2010. 12:13

Citiraj:

Autor domy_os (Post 1677307)
Koji je proizvođač touchpada? Jesi li probao sve postavke resetirati na default i reinstalirati drivere?

Ne znam koji je točno proizvođač, a postavke sam probao resetirati na default, isto tako sam napravio i reinstal drivera.


Citiraj:

a da probaš s nekim antivirusom provjeriti comp. Čini mi se da nije hardverski problem već softverski.
Da je hardverski problem lijeva tipka ne bi radila ali bi u tom slučaju kada dva puta klikneš po touchpad trebao simulirati lijevu tipku miša a kod tebe to nije slučaj.
Provjereno sa Avirom i nema nikakve gamadi, a na Linux live distribuciji butanoj sa USB stika, dvoklik na touchpadu radi, ali lijevi klik ne radi.

Citiraj:

Ponekad ti pomaže i reinstalacija Windowsa, kao recimo kod mene.
Napravljena je i friška instalacija wina i ništa.

coconut 29.06.2010. 12:41

Ako ne radi ni na Linuxu, očito je hardverski problem. Što se tiče modela, odi u Device Manager, nađi Hardware ID i iskopiraj ga u google pa ćeš saznati više o njemu. Najčešće su u pitanju Synaptics, Alps ili Chicony.

[GOW]Nec 29.06.2010. 13:06

Citiraj:

Autor Jablan (Post 1676667)
Ne čuje se nikakav zvuk, kad stavim recimo pokazivač miša na križić da kao zatvorim neki prozor, on ne pocrveni kako to inače bude. Probao sam i reinstalirati drivere za tochpad, ali se ništa nije promijenilo.

Aj'mo nekim drugim pristupom. Ovo se događa u Windowsima, je'l tako?
Kakva je stvar u Linux-u? Isto?

Pogledaj da nisi nešto sprčkao u biosu, u krajnjem slučaju ga preflashaj.
Meni ovo ne djeluje kao fizička neispravnost lijevog klika.

Da su gumb i touchpad neispravni, lap ne bi imao pojma o tome i zacrvenio bi onaj crveni gumbić kao da sve radi.
Samo ga ne bi mogao pritisnuti. A nikad nisam vidio da u isti čas rikne i tipka i touch...

Jablan 30.06.2010. 07:32

Citiraj:

Autor coconut (Post 1678248)
Ako ne radi ni na Linuxu, očito je hardverski problem. Što se tiče modela, odi u Device Manager, nađi Hardware ID i iskopiraj ga u google pa ćeš saznati više o njemu. Najčešće su u pitanju Synaptics, Alps ili Chicony.

Što se modela tiče, radi se o Synapticsu, a evo probao pokrenuti i Ubuntu, i situacija je ista kao i windowsima.

Citiraj:

Pogledaj da nisi nešto sprčkao u biosu, u krajnjem slučaju ga preflashaj.
Meni ovo ne djeluje kao fizička neispravnost lijevog klika.
U Biosu je sve ok što se postavki tiče, a stavio sam i zadnji 230 bios.
Meni se čini nakon svega da je ipak problem u lijevom kliku. Danas ću se teška srca baciti na rastavljanje laptopa. Moram ga cijeloga rastaviti, jer je touchpad ispod matične ploče. Nadam se da se to da promijeniti.
Javim rezultat kasnije, i zahvaljujem svima na pomoći.

-ELF 30.06.2010. 11:16

Rikno ti je touchpad. Ja ima asusa a6jc i juce sam ga rastavljo, menjo plastike. Probaj procackat po netu za cene oko touchpada, nije skupo. Ja imam viska ali je od a6 serije, neznam bi li ti pasalo.

[GOW]Nec 30.06.2010. 16:30

Probaj ubosti neki USB miš pa probaj kako s njim radi.

Jablan 30.06.2010. 18:58

Citiraj:

Autor -ELF (Post 1678916)
Rikno ti je touchpad. Ja ima asusa a6jc i juce sam ga rastavljo, menjo plastike. Probaj procackat po netu za cene oko touchpada, nije skupo. Ja imam viska ali je od a6 serije, neznam bi li ti pasalo.

Da i ja mislim da je riknuo, ali još to ne mogu potvrditi 100% dok ga ne probam zamjeniti, ili osposobiti nekako. Nadam se da nisu skupi, i da ih ima za kupiti.


Citiraj:

[GOW]Nec Probaj ubosti neki USB miš pa probaj kako s njim radi.
Probao sam sa USB mišom i radi najnormalnije, ali nekako mi je bez veze. Naučio sam na touchpad.

Jablan 02.07.2010. 15:03

1 privitaka
Evo danas sam napokon rastavio laptop, i ispitao touchpad sa mjernim instrumentom. Lijevi klik je riknuo, tj. u kratkom je spoju. Kao da je stalno pritisnuta lijeva tipka. E sada me zanima da li se može zamijeniti samo onaj mali gumbić, ili moram mijenjati cijeli touchpad? Naravno zanima me i gdje bih ga mogao kupiti, koja bi bila cijena otprilike, i da li mora biti baš ovaj model?

asdf123 02.07.2010. 17:42

bok


gle tipka se da zamjeniti ko i svaka druga. pitanje je sada dali ima gdje za kupiti iste... i koliko je mala dali je mini SMD ili Micro.. ( sada budem pogledao sliku )
Ako na ebay-u nadjes .. naruci.. za tijedan i pol ti dodje.. ali mislim da nije potrebno.. treba ti tipka i neki serviser mobitela da ti to prelemi i to je to

NIje ni čudo da je riknula kad si "navikao" na touchpad... :fiju:

Edit:
Evo pogledal sam.... reci koja je riknula??? gornja ili donja???
Uglavnom.. probaj nać servisera... to je koja minuta posla....

Edit:
http://www.tablix.org/~avian/blog/ar...n_on_an_eeepc/

Jablan 02.07.2010. 20:38

Riknula je gornja gledano na slici, iako se meni čini da su oba dvije iste. Ne bi to trebalo biti problem za zalemiti, koliko je problem nabaviti u mom malom mjestu.
Bit ću prisiljen neko vrijeme biti bez laptopa, dok se ne snađem za tipku.
Hvala na savjetima i pomoći ekipa, a ako netko slučajno ima tipku iz nekoga rastavljenoga laptopa neka se javi na PM da se dogovorimo. LP

asdf123 02.07.2010. 21:15

Ajde zamolil bi te.. još jednu stvar..

Ako nije preveliki problem... izmjeri veličinu tipke.....

Iz slike vidim da je 6mm*6mm ali ne vidim visinu.. :lol2:

gledal sem bas ima v chipoteci... ali je 4 mm visoka.( previsoka ) doje oko 3 kn....

Ako imaš doma kakav chinez fotic. ili nekaj drugo s tipkama tamo češ nać :-)
E da ... ako nađeš promjeni obje. :D ( ako imaš pri ruci a da nisi bacl... )

Evo.. ja otvoril jedan foić sim kaj imam... i nutra ima 12 sličnih gumbića :-) ali taj chinez mi jos radi .
Poanta.. ako nisi bacal toakvo istocno sranje.. sada dobro dodje.. jos ako znas nekoga ko je spretan s lemilicom...

Poz!

Jablan 03.07.2010. 15:53

Citiraj:

Autor asdf123 (Post 1681005)
Ajde zamolil bi te.. još jednu stvar..
Ako nije preveliki problem... izmjeri veličinu tipke.....
Poz!

Tipka je velika 5x5mm, a po visini nije više od 2-3mm. Nemam pomično mjerilo pa ne mogu točno izmjeriti. Nadam se da ću se uspijeti nekako snaći.
Zahvaljujem na pomoći. :chears:

[GOW]Nec 03.07.2010. 18:09

Imam ti ja toga po riknutim kazićima iz auta.
Ako se ne snađeš kako javi mi pa ću otići pogledati je'l koji switch tih dimenzija.

MuroF 02.12.2010. 22:02

evo da se nadovezem,meni odjedanput prestao raditi scroll na touchpadu,sve ostalo radi,kaj napravit..?

[GOW]Nec 02.12.2010. 23:27

Citiraj:

Autor MuroF (Post 1792310)
evo da se nadovezem,meni odjedanput prestao raditi scroll na touchpadu,sve ostalo radi,kaj napravit..?

To ti može biti i softverska greška. Provjeri prvo postavke touchpada.

MuroF 03.12.2010. 10:48

izgleda da je bila,kasnije sam skuzio da ni lijevi klik ne radi,pa sam restartao,i proradilo sve..


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger