PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hlađenje (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63)
-   -   vodeno i antifriz (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29610)

kamikaza 12.12.2005. 00:53

vodeno i antifriz
 
prvo, ispricavam se ako je vec ovo netko napisao, pitao...

imam tt big water, amd 64 3000+ (2600mhz) i temp proca mi je 36 stupnjeva, al kad je full load zna doc i do 50 (sto mi se ne svidja) dakle dali se moze u onu origigi tekucinu od tt-a nalit antifriz i u kojem omjeru i dali bi uopce sta dobio s tim??? hvala :)

domy_os 12.12.2005. 01:40

Jel ti znaš šta uopće znači riječ antifriz? Da si je napiso kak treba možda bi i znao... Antifreeze se piše (na engleskom).

b1tterman 12.12.2005. 01:56

da se ne zaledi voda na negativnim temperaturama, sta ces dobit s time, pa ne tece ti voda na -10 stupnjeva kroz cijevi

stuc 12.12.2005. 02:06

Citiraj:

Originally posted by domy_os
Jel ti znaš šta uopće znači riječ antifriz? Da si je napiso kak treba možda bi i znao... Antifreeze se piše (na engleskom).
Pa dobro što :rambo: čovjeka odmah:D
On je englez ko i ja... Mada mi nije baš jasan taj amd 64 3000+ (2600mhz):confused: :confused: čovjeka muči temperatura. Ako staviš Antifreezea:) biti će ti čak malo i topliji jer on služi više za ubijanje flore u crijevima i podmazivanje pumpe. Toplinu lošije odvodi od destilirane vode. Stavi jedan čep od boce cole. Imaš za nabavit i gotovih tekućina , malo progoglaj:smoke:

Jablan 12.12.2005. 07:00

ne bih rekao da će mu biti topliji ako stavi Antifreez, jasno da se stavlja da spriječi zamrzavanje sistema, ali isto tako puno bolje podnosi više temperature od obične vode i teže prokuha (to će vam reći svaki auto mehaničar) tako da može samo biti bolje, ništa ga ne košta probati..:beer:

Skippa-150 12.12.2005. 07:16

Citiraj:

Originally posted by Jablan
ne bih rekao da će mu biti topliji ako stavi Antifreez, jasno da se stavlja da spriječi zamrzavanje sistema, ali isto tako puno bolje podnosi više temperature od obične vode i teže prokuha (to će vam reći svaki auto mehaničar) tako da može samo biti bolje, ništa ga ne košta probati..:beer:
ma mislim......nema koristi od tog antifiza

nino 12.12.2005. 07:49

Re: vodeno i antifriz
 
Citiraj:

Originally posted by kamikaza
prvo, ispricavam se ako je vec ovo netko napisao, pitao...

imam tt big water, amd 64 3000+ (2600mhz) i temp proca mi je 36 stupnjeva, al kad je full load zna doc i do 50 (sto mi se ne svidja) dakle dali se moze u onu origigi tekucinu od tt-a nalit antifriz i u kojem omjeru i dali bi uopce sta dobio s tim??? hvala :)

Prije ce bit da ti blok ne lezi dobro na cpu, ili nije dovoljno zategnut sto je bio slucaj kod mene, e kada sam blok dovoljno pritegnio temp je idle 30 a load najvise do 45, s time sto ja imam P4.

Fatal1ty 12.12.2005. 08:13

Ako si vodeno hladenje kupio skoro, napravio si pogresku, trebao si uzeti Zalman 9500, ali sta je tu je, ja cisto sumljam da mozes nesto srediti pa da tekucinu nabavis koja je hladna.

ja ti " toplo " preporucujem da prodas TT Big Water, a ako hoces vodeno hladenje koje je bolje, ja ti preporucujem da si kupis u konponentama, sto jaca pumpa, i veci radiator, to je bolje jer voda ce teci brzo, a posto je veliki radiator u kojem se hladi tako ce se bolje ohladiti.

Bleki 12.12.2005. 11:44

Re: vodeno i antifriz
 
Citiraj:

Originally posted by kamikaza
prvo, ispricavam se ako je vec ovo netko napisao, pitao...

imam tt big water, amd 64 3000+ (2600mhz) i temp proca mi je 36 stupnjeva, al kad je full load zna doc i do 50 (sto mi se ne svidja) dakle dali se moze u onu origigi tekucinu od tt-a nalit antifriz i u kojem omjeru i dali bi uopce sta dobio s tim??? hvala :)


Antifriz ima slabija termovodljiva svojstva od vode, tako da ce ti se dodavanjem antifriza temp. sistema jos malo povecati.
Antifriz sluzi kao antikorozivno sredstvo, ali bolje uzmi neku kupovnu tekucinu, predvidjenu za vodeno hladjenje, koja nece toliko promjenit termovedljiva svojstva vode kao antifriz.

kamikaza 12.12.2005. 12:57

Citiraj:

Originally posted by Fatal1ty
Ako si vodeno hladenje kupio skoro, napravio si pogresku, trebao si uzeti Zalman 9500, ali sta je tu je, ja cisto sumljam da mozes nesto srediti pa da tekucinu nabavis koja je hladna.

ja ti " toplo " preporucujem da prodas TT Big Water, a ako hoces vodeno hladenje koje je bolje, ja ti preporucujem da si kupis u konponentama, sto jaca pumpa, i veci radiator, to je bolje jer voda ce teci brzo, a posto je veliki radiator u kojem se hladi tako ce se bolje ohladiti.

slazem se s tobom 100%! samo ne da sam u ku*cu s parama, nego nemam ni lipe! tak da i da idem prodat tt-a nemrem dobit vise za njega od 400-450kn, a vodeno u komponentama nema ispod 1000kn :(

2 stublina> si ti cuo za overclocking? e, otud 2600mhz :) :)

probo stavit antifriz i usro motku ( prvo budala sve prolio), nista, nema razlike uopce!

stuc 12.12.2005. 14:11

Citiraj:

Originally posted by Jablan
ne bih rekao da će mu biti topliji ako stavi Antifreez, jasno da se stavlja da spriječi zamrzavanje sistema, ali isto tako puno bolje podnosi više temperature od obične vode i teže prokuha (to će vam reći svaki auto mehaničar) tako da može samo biti bolje, ništa ga ne košta probati..:beer:
Svoju tvrdnju temeljim na osobnom iskustvu jer sam vozio vodeno oko 6mj prije puknuća karnistera te proljevanja vode po kompu. Antifrezz u većoj količini diže temp vode cca 2-3 stupnja jer se teže hladi od destilirane vode.

@kamikaza 64 3000+ (2600mhz) govori jedno a 64 3000+(2000Mhz)@2600Mhz govori drugo.... ipak se sad moram nadovezat na domy_os i primjećenu nepismenost - tvoju...:smoke:

b1tterman 12.12.2005. 15:08

uglavnoj protufriz ne valja u vodenome, osim ako zivis u kartonu negdje na juznom polu

Daddy 12.12.2005. 15:20

Citiraj:

Originally posted by kamikaza
slazem se s tobom 100%! samo ne da sam u ku*cu s parama, nego nemam ni lipe! tak da i da idem prodat tt-a nemrem dobit vise za njega od 400-450kn, a vodeno u komponentama nema ispod 1000kn :(

2 stublina> si ti cuo za overclocking? e, otud 2600mhz :) :)

probo stavit antifriz i usro motku ( prvo budala sve prolio), nista, nema razlike uopce!

PA dobro kaj bas mora biti vodeno, mislim uz sva danasnja rijesenja sa zrakom zalosno je na AMD stavljati vodu.

Za nekih 3 glave kupis bilo kojeg od brace TT (BT ili ST) i uzivaj.


Citiraj:

Originally posted by stublina
@kamikaza 64 3000+ (2600mhz) govori jedno a 64 3000+(2000Mhz)@2600Mhz govori drugo.... ipak se sad moram nadovezat na domy_os i primjećenu nepismenost - tvoju...

A ti se sad proslavio, samo mi jos pokazi koji je to A64 na 2000 MHz pa se mozemo ici napiti skupa!

Tao2 12.12.2005. 15:25

Citiraj:

Originally posted by stublina
Svoju tvrdnju temeljim na osobnom iskustvu jer sam vozio vodeno oko 6mj prije puknuća karnistera te proljevanja vode po kompu. Antifrezz u većoj količini diže temp vode cca 2-3 stupnja jer se teže hladi od destilirane vode.

@kamikaza 64 3000+ (2600mhz) govori jedno a 64 3000+(2000Mhz)@2600Mhz govori drugo.... ipak se sad moram nadovezat na domy_os i primjećenu nepismenost - tvoju...:smoke:

Ja sa svojim antifrizom hodam već godinama pa mi ne smeta.

A sad za ozbiljno.

Furam se na vodu već skoro 4 godine.
U sistemu sam znao imat od čepa pa do dva tri deci AFriza.
I nisam vidio neke razlike u temperaturama.
Sve je držalo prosjek, već prema temp. okoline.
A pumpa, za ne vjerovat Edenova, radi još i sad.
AF joj čuva ležajeve.
A i biljke ne rastu po sistemu.:)

Mad ID 12.12.2005. 15:35

Lol o cemu vi si pricati :)))) Fakat sam se nasmijao na neke postove.

Antifriz se stavlja CISTO I ISKLJUCIVO ZATO jer je to teski otrov (ako se polozili vozacki sigurno je na prvoj pomoci bilo sto napraviti u slucaju trovanja antifzirom). Dakle dok se u vodu stavi 5% antifriza on ne dozvoljava bilo kakve alge...gljivice..mikrobe itd itd koji bi se tokom vremena nastanili unutra.

Jasno da ne pogorsava nikakva vodljiva svojstva vode ako se stavi sam 5% ili jos manje.

BTW ako ti je CPU temp 50 onda ti nesto gadno ne valja. Zracni hladnjak je jaci od toga.

Pozdrav.

b1tterman 12.12.2005. 15:46

ej decki, cuo sam da maslinovo ulje poboljsava termalnu vodljivost vode...
ne

Bleki 12.12.2005. 16:16

Citiraj:

Originally posted by Mad ID
Lol o cemu vi si pricati :)))) Fakat sam se nasmijao na neke postove.

Antifriz se stavlja CISTO I ISKLJUCIVO ZATO jer je to teski otrov (ako se polozili vozacki sigurno je na prvoj pomoci bilo sto napraviti u slucaju trovanja antifzirom). Dakle dok se u vodu stavi 5% antifriza on ne dozvoljava bilo kakve alge...gljivice..mikrobe itd itd koji bi se tokom vremena nastanili unutra.


U destiliranoj vode NEMA bakterija, gljivica, algi, soli... tako da ti antifriz ne treba za to.

stuc 12.12.2005. 17:55

Citiraj:

A ti se sad proslavio, samo mi jos pokazi koji je to A64 na 2000 MHz pa se mozemo ici napiti skupa!
@Daddy359 što se mene tiče možeš se slobodno napit u svom neznanju:smoke:

AMD Socket 754 Athlon 64 3000+ (Newcastle 2000/200)
Jel znaš šta znači ovo 2000 i 200 ili da ti i to objasnim ?:D


@bleki Čim otvoriš čep od boce ta voda više nije čista , pogotovo ako se još nadosipava u system pomoću kojekakvih šprica , ljevaka i ostalog pribora:smoke:

masni 12.12.2005. 19:44

Citiraj:

Originally posted by Bleki
U destiliranoj vode NEMA bakterija, gljivica, algi, soli... tako da ti antifriz ne treba za to.
jasno da nema...ali s vremenom mogu nastati pa se stoga u vodeno hlađenje dodaje antifriz...

MRKONJA 12.12.2005. 20:08

Antifriz povisuje vrelište,al s obzirom da tebi voda ne ključa(valjda) nema svrhe da stavljaš vodu

overload 12.12.2005. 21:32

Ne kuzim kako ti moze tem sa vodenim doci na 50C, meni je na 3000+ na 2.25GHz 35C a nasao sam i test kada su ga digli na skoro 2.6GHz i 100% opteretili 1h i tem mu je bio nekih 50C sa box colerom, pogledaj malo po pcexpertu pa ces naci taj test

Bleki 12.12.2005. 22:45

Citiraj:

Originally posted by masni
jasno da nema...ali s vremenom mogu nastati pa se stoga u vodeno hlađenje dodaje antifriz...
Treba proci dosta vremena da bi bilo sta nastalo u destiliranoj vodi u zatvorenom sistemu. A ako promjenis barem jednom (preporuka dva puta) godisnje vodu, nemas problema. Veci je problem oksidiranje bakra, a tu pomaze antifriz ili neko drugo sredstvo.

kamikaza 12.12.2005. 23:55

Citiraj:

Originally posted by Mad ID
BTW ako ti je CPU temp 50 onda ti nesto gadno ne valja. Zracni hladnjak je jaci od toga.

Pozdrav.

gle na voltazi od 1,75V i full load (mjerio sam sat i pol) tem mi je bila 50C! :) jel i to puno? :confused:

2 stublina> znas meni ti je sve to isto ja sam napiso kolko je frekva proca, nisam ja neki geek koji sve to prati kak se tocno kaj pise, znas neki ljudi imaju i svoj privatan zivot a ne da drkaju na to kaj je ko kaj krivo napiso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mc_fish 13.12.2005. 00:01

Citiraj:

Originally posted by Mad ID
Lol o cemu vi si pricati :)))) Fakat sam se nasmijao na neke postove.

Antifriz se stavlja CISTO I ISKLJUCIVO ZATO jer je to teski otrov (ako se polozili vozacki sigurno je na prvoj pomoci bilo sto napraviti u slucaju trovanja antifzirom). Dakle dok se u vodu stavi 5% antifriza on ne dozvoljava bilo kakve alge...gljivice..mikrobe itd itd koji bi se tokom vremena nastanili unutra.

Jasno da ne pogorsava nikakva vodljiva svojstva vode ako se stavi sam 5% ili jos manje.

BTW ako ti je CPU temp 50 onda ti nesto gadno ne valja. Zracni hladnjak je jaci od toga.

Pozdrav.

ovo je tocno, nego to vodeno je ajmo rec kakti taki vodeno...to je se iancica ili stari dobri bigwater sa pumpom od 120l/h i onom bocicom...jer ak je stari(tada niej psotoja 9500 zalman) pogledaj dal si dobro prisarafio onaj breket tj dal blok dobro prijanja na proc! ako nije to...ona ti je tekucina stara...tt ima tendenciju da im ta tekucina jednostavno prestane voditi toplinu...isto tako je upsitno na kolko ti vozis proc...jer ak je na 1.7v je to dobro...uglavnom ja si sad kupujem dok moj maturalni rad ne bude gotov(da ono vodeno) big water se...pitanje je smao vremena:p stoga prvo pogledaj kolko je zategnut onda spusti voltazu a onda tek tekucinu...i naravno pogledaj da slucajno senzor ne laze iliti pipni blok prstom(ne odozgno neg sa strane)

stuc 13.12.2005. 00:16

Originally posted by kamikaza
Citiraj:

2 stublina> znas meni ti je sve to isto ja sam napiso kolko je frekva proca, nisam ja neki geek koji sve to prati kak se tocno kaj pise, znas neki ljudi imaju i svoj privatan zivot a ne da drkaju na to kaj je ko kaj krivo napiso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piše se -napisao- :D
Mogu shvatit da si isfrustiran vlastitim neznanjem ali zaista nema razloga da psuješ i širiš svoju nekulturu:smoke:

masni 13.12.2005. 00:41

Citiraj:

Originally posted by kamikaza
gle na voltazi od 1,75V i full load (mjerio sam sat i pol) tem mi je bila 50C! :) jel i to puno? :confused:

2 stublina> znas meni ti je sve to isto ja sam napiso kolko je frekva proca, nisam ja neki geek koji sve to prati kak se tocno kaj pise, znas neki ljudi imaju i svoj privatan zivot a ne da drkaju na to kaj je ko kaj krivo napiso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cek, cek, cek...

jel ti to mozda drzis amd athlon 64 venice core na 1.75V naponu...?? jer ako da, onda ti nemam nista drugo za reci da si budala...

sori ako sam pretjerao, ali a64@1.75V je puuuuuuuuuuno previse, općenito, davati a64 više od 1.6V je glupost (osim u svrhu testiranja i to na vrlo kratko)...:smoke:

kamikaza 13.12.2005. 00:41

Citiraj:

Originally posted by stublina
Originally posted by kamikaza


Piše se -napisao- :D
Mogu shvatit da si isfrustiran vlastitim neznanjem ali zaista nema razloga da psuješ i širiš svoju nekulturu:smoke:

nisam ja isfrustriran, ok nepismen sam al su svi shvatili kaj sam htio rec! i to kaj sam ja nekulturan, pazi da nebi poceo bit nekulturan!

kamikaza 13.12.2005. 00:43

Citiraj:

Originally posted by masni
cek, cek, cek...

jel ti to mozda drzis amd athlon 64 venice core na 1.75V naponu...?? jer ako da, onda ti nemam nista drugo za reci da si budala...

sori ako sam pretjerao, ali a64@1.75V je puuuuuuuuuuno previse, općenito, davati a64 više od 1.6V je glupost (osim u svrhu testiranja i to na vrlo kratko)...:smoke:

nije venice, neznam koja je jezgra! s.754

ako moze doc do vecih ostecenja spustam odmah!
hvala na upozorenju :beer:

EDIT: evo sad sam vidio sjetio sam se da to pise u cpu-z, jezgra je newcastle, neznam default napon

nino 13.12.2005. 09:52

Dali ti temp skace brzo na 50 ili ti postepeno ide gore, mislim da ti blok nije dobro stisnut na cpu, isto je i meni bilo, malo sam jace stisnuo i to je to!

atha 13.12.2005. 10:36

Citiraj:

Originally posted by kamikaza
nisam ja isfrustriran, ok nepismen sam al su svi shvatili kaj sam htio rec! i to kaj sam ja nekulturan, pazi da nebi poceo bit nekulturan!
dajte se malo sredite decki, bez vrijednja, napadanja, omalovazavanja i tandrkanja. normalnim diskusijama cete prije doci do kakvog zakljucka...
;)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger