PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Multi GPU kuciste na dva-tri kata ? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=308415)

Lewis 17.05.2021. 10:24

Multi GPU kuciste na dva-tri kata ?
 
Bok,

Ima li neko ideju gdje kupiti MultiGPU kuciste (5-6-7 grafickih) koje prima E-ATX ploce ?
Ovi mining rigovi i rack moutn kuciste mi ne pashu.
Tebam neko veliko-prostrano kuciste na kotacima gdje mogu staviti graficke u gornju zonu (kao na mining rigovima ali prkeo 16x extendera/flat kabela) i u srednjoj zoni maticnu a na dnu napajanja (do dva komada) i da je posteno ventilirano sa puno ventova 12-14cm opcije montaze...

U biti nasoa sam savrsno kuciste kod Engleza (Renderboxes - Nano)
https://renderboxes.com/product/nano/

Ali nazalost nece da mi prodaju zasebno kuciste nego samo cjele konfe a to mi ne pashe jer vec imam konfu i graficke :(.

Cijena nije najbitnija stavka ako mi pashe za ono sto trebam spreman sam postneo platiti za to. Radim si ultimate GPU render workstation ali sa zracnim hladjanjem jer pre cesto mjeanjam graficke izmedju kompova da bi isao na vodeno.

Hvala na idejama/preporukama.

P.S. Otvoren sam i za opciju ako netko radi custom kucista u HR da mi napravi po mjeri/narudzbi ako ima takvih opcija kod nas?

coconut 17.05.2021. 14:11

Svojevremeno se čak i po ovom forumu motala slika jednog kućišta nekog poznatog proizvođača u koje su stale 2 mbo s time da je kućište bilo podijeljeno plohom za mbo po vertikali.
Znači da bi mbo i sve ostalo mogao staviti je npr. lijevu polovicu, a gpu u desnu polovicu i time bi (donekle) postigao traženo.

Lewis 17.05.2021. 14:17

To imam sad (Thermaltake W200 kuciste) i 2 graficke mi "vise" ko kobasice u desnoj strani kucist sa custom nosacima koje sam pravio/izrezao od aluminija ali je nepraktinco za vise grafickih jer 16x extender kabeli (1x/usb niej opcija, mora biti kvalitetan 16x to 16x shielded extender da bi radilo u renderu bez BSOD) su siroki i nemoze ih se bas lako savijati.
Nastane guzva (plus cinjenica da je 60cm kable oko 900kna a 1m su 1200 kn ali previse neprakticno za savijanje i ubije se airflow u kucistu s obzirom na sirinu kabela).

Zato i gledam opciju da kartice budu kao u desktop kucistu a ne u toweru jer onda je lako uskladit sve risere jedan do drugog i dovoljni su 30-40cm riseri ili max 60cm za krajne pozicije grafickih a sredisnje na 30cm risere.

Nikky 17.05.2021. 15:26

Hm, malo glasnog razmišljanja,
"naći" nekakva dva kućišta (čak ne nužno ista) koja funkcionalno mogu stati polegnuto
+
u donjem klasika a u gornjem samo gpu kartice preko extendera i eventualno drugo napajanje
:fiju:

Lewis 17.05.2021. 15:31

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3518588)
Hm, malo glasnog razmišljanja,
"naći" nekakva dva kućišta (čak ne nužno ista) koja funkcionalno mogu stati polegnuto
+
u donjem klasika a u gornjem samo gpu kartice preko extendera i eventualno drugo napajanje
:fiju:

Je i to sam razmisljao, i cak Thermaltake Xcore 9 nudi stackanje tj. slaganje vise kucista jedno na drugo, ALI ima problem sto graficke i dalje idu u standardna mjesta za slotove gdje bi ih inace stavio a ima samo 8 izreza za grafe tako da bi stale samo dvije 3090 grafe koje su 3 slot a kamo li da mogu napraviti posteni razmak izmedju njih za bolje hladjenje :(.

Renesis 17.05.2021. 18:31

a slagat neki 19" Rack?

The Exiled 17.05.2021. 18:45

Ovak nekaj možda, pa kupiš jedno dva-tri komada, prišrafiš ih, a na donje kućište fino kotače, pa nek se voze.:)

Lewis 17.05.2021. 19:04

Sto se tice rack kucista ona su obicnu jako dugacka kad se radi o multi GPU opcijama jer se baziraju na bucnim i jakim ventovima koji pushu kroz kuciste pa su mi ta kucista u biti pre dugacka/duboka a i morao bi uzeti bar 3 komada 5-6u modela da nesto skrojim a onda i bude problem sa custom napajanjima i back panel itd....

Ova nanoxia izgleda dobro ali ima par mana tj vidi se da je iskljucivo za mining tj. onboard gpu jer kad stavim ventove vise nema gdje da se progura kabel za monitore do grafickih ako ne izrezem panel za prolaz :).

Ali svakako hvala na ideji, mozda bi mogo takva dva stackati i dodati kotace pa da imam mjesta za dual AIO videno i 6 grafickih te nekoliko ventova i ssd te diskove. Definitvno je ok opcija za tu lovu jedino nisam siguran dali prima XL ATX format ili samo E-ATX.

Ima li mozda netko na forumu ko bi se uhvatio u kostac sa custom izradom kucista po mojim specifikacijama/nacrtima?

The Exiled 17.05.2021. 19:14

Mislim da ide samo E-ATX, ali sudeći po slikama, možeš ta kućišta pripasati, sve one perforacije lako proširiš za kablove ili daš nekome da na temelju ovog kućišta složi kak ti paše.:)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger