PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Neke tipke na tipkovnici ne rade (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=288944)

topčina 04.11.2017. 16:31

(riješeno) Neke tipke na tipkovnici ne rade
 
Nisam siguran koliko je problem stvarno hardverski...
Naime, neke tipke na laptopu su mi jednostavno prestale raditi. Radi se o tipkama: a, d, f, j, k, l, č, desno na numpadu ne radi 6, /, NumLock, PageDown.
Ostale tipke rade okej.
Kad sam prvi put primjetio problem, tipke su reagirale na jači pritisak. Poslije toga ne reagiraju nikako. Sve druge tipke rade bez ikakvih problema.
Radi se o laptopu Asus K53SM, na njemu je Windows 7, 64x.
U zadnje vrijeme nisam ništa novo instalirao, nikakve drivere ni programe, u trenutku kad je došlo do ovoga igrao sam Theme Hospital.
Ako tko ima kakvu ideju, bio bih jako zahvalan :)

topčina 04.11.2017. 22:53

malo jači udarac riješio stvar. Ne znam što je točno bilo, ali sad radi

John Creasy 05.11.2017. 12:45

malo jači udarci uvijek riješe stvar
https://www.urbandictionary.com/defi...%20Maintenance

trex 06.11.2017. 09:52

Citiraj:

Autor topčina (Post 3122360)
Nisam siguran koliko je problem stvarno hardverski...
Naime, neke tipke na laptopu su mi jednostavno prestale raditi. Radi se o tipkama: a, d, f, j, k, l, č, desno na numpadu ne radi 6, /, NumLock, PageDown.
Ostale tipke rade okej.
Kad sam prvi put primjetio problem, tipke su reagirale na jači pritisak. Poslije toga ne reagiraju nikako. Sve druge tipke rade bez ikakvih problema.
Radi se o laptopu Asus K53SM, na njemu je Windows 7, 64x.
U zadnje vrijeme nisam ništa novo instalirao, nikakve drivere ni programe, u trenutku kad je došlo do ovoga igrao sam Theme Hospital.
Ako tko ima kakvu ideju, bio bih jako zahvalan :)

Ne bih htio biti zloguki proprok, ali pretpostavljam da će se problem opet pojaviti.
Tipke koje spominješ se sve nalaze na istom vodu tipkovničke matrice i taj vod je u povremenom prekidu, najvjerojatnije korordirao.
Postoji mala vjerojatnost da otpajanjem, čišćenjem flex kabla tipkovnice i reinsertanjem natrag u socket na matičnu, riješiš problem, ali kao što sam rekao, najvjerojatnije je vod korodirao u samoj tipkovnici
Nije to neki problem i trošak jer tipkovnicu možeš naći preko Njuskala i relativno lako zamjeniti

topčina 20.11.2017. 15:03

Citiraj:

Autor trex (Post 3122907)
Ne bih htio biti zloguki proprok, ali pretpostavljam da će se problem opet pojaviti.
Tipke koje spominješ se sve nalaze na istom vodu tipkovničke matrice i taj vod je u povremenom prekidu, najvjerojatnije korordirao.
Postoji mala vjerojatnost da otpajanjem, čišćenjem flex kabla tipkovnice i reinsertanjem natrag u socket na matičnu, riješiš problem, ali kao što sam rekao, najvjerojatnije je vod korodirao u samoj tipkovnici
Nije to neki problem i trošak jer tipkovnicu možeš naći preko Njuskala i relativno lako zamjeniti

Da, odmah sutradan su prestale raditi :-)
Ništa, mijenjanje tipkovnice i to je to :-)
Hvala!

tema može pod riješeno!

1v@n 25.08.2019. 12:56

Nije za novu temu, a nema ništa odgovarajuće, pa da vidimo jel ima rješenja kakvog.

Već drugi put u par dana mi se dogodilo da mi Windowsi odjednom prestanu registrirati tipke "s", "5" i još par random tipki na tipkovnici.

Već sam bio spreman na zamjenu tipkovnice, stisnem shift i s, dobijem veliko S van. Stisnem bilo koju od tih tipki u kombinaciji sa shiftom i sve radi. Keyboard layout se nije promijenio. Restart kompa riješio problem oba puta. Kao da ništa nije bilo.
Ima li netko ideju o uzroku ovog, gugl ne pomaže.

EDIT: Riješeno i nađen uzrok... Winamp i njegovi global hotkeys napravili sranje. Svaka tipka koju sam tamo davno dodao da obavlja neku funkciju, ne radi nigdje drugdje...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger