PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   KLIMA UREĐAJI (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=41338)

Buger 17.06.2006. 15:59

KLIMA UREĐAJI
 
koja je razlika u hlađenju između jeftinih uređaja i skupljih(npr. vivax vs LG), dal netko ima loših iskustava s klima uređajima i koji su trenutno best buy

Bubba 17.06.2006. 17:07

Citiraj:

Autor blablu
koja je razlika u hlađenju između jeftinih uređaja i skupljih(npr. vivax vs LG), dal netko ima loših iskustava s klima uređajima i koji su trenutno best buy

Cuj, AFAIK&IME, svaka klima ima dva osnovna dijela: kompresor i unutrasnje jedinice. Ja sam, recimo, prije tri godine uzeo Quadro klime sa Hitachijevim kompresorom. Nemam zamjerki nikakvih, no zavrsna obrada klime je kao unutrasnjost Tupoljeva - sve te strah pogledat da se plastika ne raspadne. Inace ima kvalitetne filtere i zaista brzo postigne zeljenu temperaturu, bilo hladjenja ili grijanja, ali se recimo onaj usmjerivac zraka (na 4 klime koje imam doma) raspao ama na svakoj. Tako da IME, u praksi, osim ako neces da ti klima pjevusi Yankee Doodle kad je upalis ili ima fancy smanchy OLED display koji prikazuje broj zrtava u Iraku u realnom vremenu, manje vise ti je svejedno dok je kvalitetan kompresor a ne zelis spizdit punqurac love. BTW, opet IME, totalno krivo vrijeme za kupit klimu, koliko god to cudno zvucalo. Ja sam na 4 kupljene klime ustedio toliko da sam mogao kupiti jos jednu kada sam ih kupovao u zimi, pa mozda da ipak pregrmis jos ovo ljeto i ubodes nesto tamo iza 9. mjeseca.

My 2 lipa.

Buger 17.06.2006. 20:52

jel zna netko nešto više o Haier klimama kakve su i to

BmwMPower 17.06.2006. 21:29

Ukratko- jako kvalitetne klime

blozer 17.06.2006. 21:38

Jel ima neka socijalna klima za do 500kn .. ona prijenosna ili kaj već?

Router 17.06.2006. 21:42

do 500kn imas samo dobar ventilator . prijenosne nisu jeftine uopce , kad se uzme u obzir sto nude ..

BmwMPower 17.06.2006. 21:51

Niti šta valjaju niti su jeftine....

blozer 17.06.2006. 22:18

ma činilo mi se da sam prije vidio u pevecu ili tak negdje. Izgleda kao radiator na struju , samo ka jhladi...a ništa onda... A kolko košta neka najjeftinija klima...?

BmwMPower 17.06.2006. 22:51

1300-1500 kn... kako gdje, kako koja akcija. govorim o 3,5kw modelima

Buger 18.06.2006. 11:39

da al one s ionizatorima su skuplje, 2.5kW oko 2400kn

BrunoZG 18.06.2006. 13:00

OK.. Trebam klimu, mora obavezno bit mobilna....

Moze se ona cijev koja bi se trebala gurnut van kroz prozor gurnut u dimnjak? Kaj ona radi? Upuhuje ispuhuje?

BrunoZG 18.06.2006. 16:21

BUMP

Buger 18.06.2006. 17:24

Citiraj:

Autor BrunoZG
BUMP

što ovo znači

SlavoS 18.06.2006. 18:03

Citiraj:

Autor BrunoZG
OK.. Trebam klimu, mora obavezno bit mobilna....

Moze se ona cijev koja bi se trebala gurnut van kroz prozor gurnut u dimnjak? Kaj ona radi? Upuhuje ispuhuje?

dapace, dimnjak je bolji izbor od prozora.
ispuhuje topli zrak.

Hamm 18.06.2006. 18:36

evo ja nakon dugo vremena upalih svoju samnsungovu klimu...i onda vratasca za usmjerivanje zraga skripe..e pa pas mater...imam garanciju idem hebati nego u glavu...nije fer..stara je dvije godine..nema sanse da mi cvili :(

BrunoZG 18.06.2006. 23:37

Vjeruj mi nemam pojima, tu skracenicu nisam nikad skuzio, al vidim da je svi vole pisat:)

Citiraj:

Autor blablu
što ovo znači


syss 18.06.2006. 23:51

Citiraj:

Autor Hamm
evo ja nakon dugo vremena upalih svoju samnsungovu klimu...i onda vratasca za usmjerivanje zraga skripe..e pa pas mater...imam garanciju idem hebati nego u glavu...nije fer..stara je dvije godine..nema sanse da mi cvili :(

meni isti problem... pazi se rješenja :)

oni pimpeki kaj drže ta vratašca na dijelu di zrak ide preko njih... znači ne skroz lijevo i desno di je motor koji tera vratašca gore dolje nego ova 2-3 komada iznutra... fino tovotnu mast na čačkalicu i go u napad na te plastične dreqove.

quadro = samsugovi prošlogodišnji modeli + 5m cijevi... po riječima jarana servisera.

mobilni klima - ukratko drek... koštaju ko spliteri, a nisam naišao na ni jednu pozitivnu reakciju na netu.

coconut 20.06.2006. 12:28

Quadro klime imaju Panasonicovu mašineriju

Hrvoje xyz 20.06.2006. 14:24

Citiraj:

Autor BrunoZG
OK.. Trebam klimu, mora obavezno bit mobilna....

Moze se ona cijev koja bi se trebala gurnut van kroz prozor gurnut u dimnjak? Kaj ona radi? Upuhuje ispuhuje?

stvarno ti se ne isplati mobilna .. em je za***************ancia jel nemas kam cijev stavit (ko jos ima dimnjak doma otvoren? ) em su slabie , em moras svakih par sati bacat vodu (ovo je dost bitn o, zamisli pocne ti pistat usred noci, ko meni na moru kad sam bio kod tetka ... SMRT!)
a mislim da je cijena isto ko ova fixna , mozda cak i veca.


e i da : mislim da je pametno uzet klimu s ionizatorom.

my 2 forinte


Citiraj:

Autor BrunoZG
Vjeruj mi nemam pojima, tu skracenicu nisam nikad skuzio, al vidim da je svi vole pisat:)

Bump ili BUMP UP

kod tema koje duze vrijeme nisu imale novih postova ,a tebe bas zanima odgovor na neko pitanje , posta se " bump " da netko odgovori vise.

syss 20.06.2006. 18:32

Citiraj:

Autor coconut
Quadro klime imaju Panasonicovu mašineriju

panasonic za 1500kn? hmm... ne bi baš novac stavio na to.

undo 20.06.2006. 18:41

Citiraj:

Autor Hamm
evo ja nakon dugo vremena upalih svoju samnsungovu klimu...i onda vratasca za usmjerivanje zraga skripe..e pa pas mater...imam garanciju idem hebati nego u glavu...nije fer..stara je dvije godine..nema sanse da mi cvili :(

to na vecini klima nakon godinu dana odlaze ta vratasca,meni isto frendu na samsungu otislo nakon jednoga ljeta,dosta su nekvalitetno napravljena kod vecine klima

Buger 20.06.2006. 19:13

ionizator se čini super stvar, neke haier-ove klime ga imaju

Gabre 20.06.2006. 19:14

ja evo u stanu imam LG - LS-L1261HL i radi odlično, baš je jučer bio majstor koji ju je oprao ispuhao očistio, dezinficirao, i sada miriši iz nje zrak.

a nemate pojma koliko je smeća i prljavštine bilo unutra! odvratno! nevjerojatno.
treba ju svake godine čistiti, i pri tom ne mislim samo na one vanjske filtere, već na sami kiler i ventilator, koji je bio nevjerojatno začepljen...

radi ko zmaj već 5 godina, a i komp mi je sad hladniji za 5 stupnjeva... :D

Gabre 20.06.2006. 19:18

Citiraj:

Autor blablu
ionizator se čini super stvar, neke haier-ove klime ga imaju

e da, što je ionizator i čemu služi? ima ga curin fen za kosu, a nemam pojma čemu služi, uglavnom, možeš to upalit i ugasit, a ja ne osjetim da zraku ništa drukčije... ? govorim o fenu..

a kod klime?

Swarm dude 20.06.2006. 19:45

Ionizator negativno ionizira atome zraka i onda to poboljšava raspoloženje & zdravlje.

Buger 21.06.2006. 07:59

Ionizator zraka stvara negativne ione te neutralizira negativne utjecaje magnetskog i električnog zračenja koje nastaje upotrebom različitih elektrienih uređaja (TV, kompjutori, el. instalacije, mobiteli...) te zbog upotrebe umjetnih sintetiziranih materijala u prostoru u kojem boravimo.Ionizator istovremeno pročišćava zrak i aktivira kisik, te na taj način poboljšava kvalitetu zraka i čini boravak u takvom prostoru ugodnijim.Dokazano je da ionizator zraka umanjuje negativnu energiju nastalu kao posljedica stresa te čini prostor ugodnijim za život bilo da se radi o poslovnom ili stambenom prostoru.



IONIZATOR

Veliku količinu (-) iona nalazimo u prirodnom okolišu, odnosno u blizini vodopada, u šumama i parkovima i to u količini 8.500 - 12.500 (-) iona po cm3.
Mjerenjima je utvrđeno da se u gradu u prosječnom stambenom prostoru nalazi tek 100 (-) iona po cm3, a u prosječnom poslovnom prostoru još manje odnosno samo 25 – 70 (-) iona po cm3.
Ionizator zraka u HAIER klima uređajima proizvodi do 20.000 (-) iona po cm3.

Čestice prašine, bakterije, pelud, dim, virusi i ostali toksini te neugodni mirisi koji se nalaze u zraku su (+) naboja. Negativni ioni vežu na sebe pozitivno nabijene čestice koje nakon toga padaju na tlo gdje se lako mogu odstraniti.

Sa ionizatorom postižete svježi, čisti zrak nalik netaknutoj prirodi. Pritiskom na tipku "Health" stvaraju se (-) ioni koji uklanjaju nečistoće i neugodne mirise u prostoriji.

Buger 21.06.2006. 08:00

preuzeto s haier-ovih stranica, vald se nitko neće buniti

speedy-3 25.06.2006. 11:26

Citiraj:

Autor Hrvoje xyz
stvarno ti se ne isplati mobilna .. em je za***************ancia jel nemas kam cijev stavit (ko jos ima dimnjak doma otvoren? ) em su slabie , em moras svakih par sati bacat vodu (ovo je dost bitn o, zamisli pocne ti pistat usred noci, ko meni na moru kad sam bio kod tetka ... SMRT!)
a mislim da je cijena isto ko ova fixna , mozda cak i veca.


e i da : mislim da je pametno uzet klimu s ionizatorom.

my 2 forinte




Bump ili BUMP UP

kod tema koje duze vrijeme nisu imale novih postova ,a tebe bas zanima odgovor na neko pitanje , posta se " bump " da netko odgovori vise.


kakvo to bacanje vode s tim prijenosnim klimama???

ja sam si mislio staviti prijenosnu klimu u potkrovlje,,,,, napravit cu si "mali kutak" gdje bi trebao ici cluster,,,,, ondje mjesta za normalnu klimu bas i nemam,,,, a i koliko ce to biti obicna klima bi bila PREMOCNA :) najbolja mi je opcija prijenosna klima (bar je bila dok nisam vidio vase postove ;))

pa ak moze malo vise o prijenosnim klimama zasto su toliko lose i sa s tom vodom??

Renesis 25.06.2006. 11:35

svaka klima ti stvara kondenzat... a taj kondenzat treba nekamo ić... a ako je klima u kući ide u neku posudu, koju onda treba praznit...

Demon Hunter 25.06.2006. 12:56

Evo, imam takvu prijenosnu klimu pa da i ja nešto napišem...

Marka je Midea, snaga je 2250W.
Ako je netko mislio da su to male stvarčice - prevario se. Visine je radnog stola.
Također moram pobit onaj komentar da slabo hlade jer je ta klima ubojica :D
Ima 4 načina rada: Cool (klima), Fan (kao ventilacija), Heat (grijanje) i Dry (ako je prevlažan zrak u prostoriji). Recimo ljeti kad je sparno je dobra kombinacija 5-10 min dry pa onda cool.

I da, ima spremnik koji se treba praznit ajmo reć svakih 6 sati što baš i nije tolika gnjavaža (jednostavno se izvadi i vraća).
Najveća zamjerka - buka :smoke:
Montažne klime su milina. Ove prijenosne su nešto kao TT ventovi u svijetu coolera (NHF) :D

Temp se može spustiti do 17°C, uređaj ima i timer pa je moguće podesit da se recimo upali pol sata-sat prije nego dođete doma sa posla ;)
Također ima i daljinski preko kojeg se mogu obaviti sve funkcije i podešavanja.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger