PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Hacker?! (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=32729)

bozzomfeeder 29.01.2006. 23:58

Hacker?!
 
Zna li tko što je s ovim časopisom,bio mi je omiljeni u dijetinjstvu,imao sam čak i preplate,jendom mi je poštar slomio cd na kojoj je bila demo ver. nikad izešle SW strategije :clap:

Što su ukinuti? :(

Mad_Duke 30.01.2006. 00:37

Mislim da cak i izlazi jos, neznam. Najbolji recenzat meni svih vremena. Damir Đ Rukavina

bozzomfeeder 30.01.2006. 01:01

Citiraj:

Originally posted by |RRSAF|Mad_Duke
Mislim da cak i izlazi jos, neznam. Najbolji recenzat meni svih vremena. Damir Đ Rukavina
80% StarCraft :clap: :fuming: :grrr: :rambo:

Kontraverzna recenzija

sNNooPY 30.01.2006. 02:08

Re: Hacker?!
 
Citiraj:

Originally posted by Behrooz
Zna li tko što je s ovim časopisom,bio mi je omiljeni u dijetinjstvu,imao sam čak i preplate,jendom mi je poštar slomio cd na kojoj je bila demo ver. nikad izešle SW strategije :clap:

Što su ukinuti? :(

ukinut je. i napokon da je ukinut. posto je tako smetche da je to nevidjeno. fuj fuj. nakon odlaska K. Zibrega, doslovno je postao SPRDNJA.

takodjer jedan od #1 casopisa mog djetinjstva. sjecam se kak sam s gustom upijao svaku stranicu, tak uzivao u tom casopisu. gledo sta ima novog u svijetu igara (nisam tad imao internet, ne ne...).
Hacker ce mi uvijek bit u lijepom sjecanju (ovo sranje koje je izlazilo otkad je K. otisao ne smatram Hackerom.)

moja kolekcija (ispod Playboya):

http://img363.imageshack.us/img363/3...e5432wd.th.jpg

Andeo 30.01.2006. 08:56

Europa press holding je kao vlasnik Hackera tražio od redakcije da časopis izlazi na malome formatu i lošijem papiru a oni su to dakako odbili. Tako da se prvi Hrvatski časopis za igre ugasio zauvijek a PC Play ni kriv ni dužan dobio povećanje prodaje. :D

Gabre 30.01.2006. 09:23

meni je Hacker bio drag oduvijek, prvi časopis koji sam uredno kupovao i čitao od početka do kraja..

u zadnje vrijeme su se bili malo zagubili, stavljali unutra svašta, od testova hardvera, svakakvih tema, ali su bili primorani, takav je bio trend...

Žao mi je što je ukinut.

Kao da je PCPlay bolji časopis... :smoke:

SniperWolf 30.01.2006. 12:50

Hacker je bio super prije :smoke: nakon onog 100. broja su spustili kriterije...
pratio sam ga od 72. ja mislim :(

Codiac 30.01.2006. 14:30

Citiraj:

Originally posted by Behrooz
80% StarCraft :clap: :fuming: :grrr: :rambo:

Kontraverzna recenzija


upravo tako i zbog toga ce gorijeti u paklu:rambo: :rambo:



:D :D :D

Gabre 30.01.2006. 15:27

Citiraj:

Originally posted by SniperWolf
Hacker je bio super prije :smoke: nakon onog 100. broja su spustili kriterije...
pratio sam ga od 72. ja mislim :(

gledaj, ja sam ih čitao negdje od 1 broja, pa do 80-90....

bili su dobri na početku... prvih godina

neću zaboravit, izdanje broj 2, tema broja doom2, recenzija na 5ili 6 stranica!
ocjena, 98% ili tako nešto

to su bila vremena.

još ga negdje imam.

zapravo, sve ih još negdje imam..

Isus 30.01.2006. 15:39

Citiraj:

Originally posted by Gabre
gledaj, ja sam ih čitao negdje od 1 broja, pa do 80-90....

bili su dobri na početku... prvih godina

neću zaboravit, izdanje broj 2, tema broja doom2, recenzija na 5ili 6 stranica!
ocjena, 98% ili tako nešto

to su bila vremena.

još ga negdje imam.

zapravo, sve ih još negdje imam..

da sijećam se.
sijećam se da su u broju 2 izašli s novim logom.

Bila je i recebnija u neznam kojem broju od UFo: Enemy unknown i malo kasnije UFO2: Terror from the deep ( što nažalost nikad nisma igrao).

A igr epoput ufa više ne delaju šmrc :(

Mad_Duke 30.01.2006. 20:46

Ja sam hacker poceo kupovati od 2. broja i kupovao sam ga stalno do 80. i poslije na preskokce tu i tam. Po meni Hacker su pogorsao nakon sto su promijenili logo iz onog dobrog starog s krizem u cisti tekst.



Casopis mog djetinjstva i isto kao nekad bug, nasao se na mom stolu svaki mjesec.

Kako se sjecam kad sam se smijao ovim pretplatnicima, koji bi uvijek zadnji dobili svoj primjerak hehehehe

slink 01.02.2006. 01:02

Citiraj:

Originally posted by Gabre
gledaj, ja sam ih čitao negdje od 1 broja, pa do 80-90....

bili su dobri na početku... prvih godina

neću zaboravit, izdanje broj 2, tema broja doom2, recenzija na 5ili 6 stranica!

to su bila vremena.

još ga negdje imam.

zapravo, sve ih još negdje imam..


Svoje od broja 2 pa do negdje 60-70 sam poklonio kolegi...

Inace, u broju 2 je recenzija dooma bila na pun k.... stranica a ocjena je bila:

Grafika: 100%
Igrivost: 100%
Zvuk: 100%
Ideja: 100%

Jedina igra i kojoj sam ja vidio ocjenu 100%...

Sve u svemu, dok sam kupovao hacker, bio je dobar... Kasnije su se pokvarili i odustao sam od njega...

ukiy 03.09.2010. 13:54

uf, evo dizem temu iz mrtvih! =)
naime, imam jedno pitanjce. da li se moze negdje nabaviti kolekcija ovog casopisa u nekom elektronskom obliku, pdf formatu ili sl.?

domis 03.09.2010. 19:54

mozda na nekom torrent site-u, ali to vec ulazi u domenu nedopustenih diskusija na PCE :D

@nino
nisam znal da je bilo free online izdanje

nino 03.09.2010. 20:06

Citiraj:

Autor domis (Post 1722335)
mozda na nekom torrent site-u, ali to vec ulazi u domenu nedopustenih diskusija na PCE :D

:stoopid: A zasto? Ako je postojalo free online izdanje.

Mislim da ga nema u elektronskom obliku, ali na nekim oglasnicima znam da se prije moglo nesto nabavit.

Malo guglanja :D i evo.

fran123456 03.09.2010. 20:07

Citiraj:

Autor ukiy (Post 1722112)
uf, evo dizem temu iz mrtvih! =)
naime, imam jedno pitanjce. da li se moze negdje nabaviti kolekcija ovog casopisa u nekom elektronskom obliku, pdf formatu ili sl.?

Sumnjam, ja tražio i nisam našao.

Jedina opcija ti je NSB i ožeži po svim brojevima ;)

garakelim 04.03.2014. 22:51

ako se netko rješava HACKERA;neka se javi,hvala

trouble 04.03.2014. 22:55

Jbote imam ih doma cca 50 kila(fale neki brojevi koje su neke profesorice u Ruđeru po-otimale krajem 90ih) al nepada mi napamet da ih se riješavam,to ostaje u kolekciji doživotno,ko i BUGovi :)

MAGARAC 04.03.2014. 22:59

Ja imam jos sam par brojeva. Znam ih uzet sa sobom na WC. Zadnji sam cital broj sa Crysisom, Stalkerom i Mass Effectom . Taj mi je najdrazi.

lutherus 05.03.2014. 06:32

Časopis koj me najviše razočaral u životu. Dobil kod njih na nagradnoj igri Alpha centauri i Baldurs gate sa potpisima developera a nikad ništa od toga nije došlo. Kontaktiral Hacker, oni poslali a pošta od te firme nikad nije ništa dobila. Govna i smradovi!

ivan77 05.03.2014. 06:53

Hehe, najradije čitam ljetni broj iz 1995 g,
gdje su opisivani PIRATES! iz 1984 g. u stilu "staro a dobro",
igrao sam ih (u pauzama UFO: Enemy Unknown) umjesto da učim za popravni iz kemije:D

Morpheous 05.03.2014. 11:29

Citiraj:

Autor garakelim (Post 2557377)
ako se netko rješava HACKERA;neka se javi,hvala


Fantastičan časopis - pri kraju ej pala kvaliteta zbog stalnih promjena izdavača te rošade recenzenata (i vjerujem rošade s njihovim plaćama), ali ponosni sam vlasnik svih brojeva u jednoj lijepoj hrpici :)

Inače, nedavno sam vidio na njuskalu da jedan čovjek poklanja poveću količinu i iz rijeke je, pa pretraži. Plati mu poštarinu stotinjak kn za trud (moja kolekcija ima podosta kilograma) i neka ti pošalje.

nexusone 10.09.2018. 10:00

evo, sada ja dizem temu iz mrtvih! :)
je li možda tko nabavio kakve PDF brojeve Hackera? :)

Morpheous 10.09.2018. 13:23

Citiraj:

Autor nexusone (Post 3227399)
evo, sada ja dizem temu iz mrtvih! :)
je li možda tko nabavio kakve PDF brojeve Hackera? :)


Nažalost nećeš baš imati sreće s traženjem pdf-ova. Samo jedan scan u kvalitetnoj rezoluciji zauzima puno MB-a i jako je dugotrajan proces s kućnim skenerom (govorim iz iskustva jer sam pokušao digitalizirati svoju kolekciju). U vrijeme kada su ih ljudi znali skenirati internet je bio dosta spor, pa su to odrađivali u nižim rezolucijama, dosta stranica je skenirano malo ukoso, relativno tamno, ali je bilo čitljivo i moglo se pronaći na danas već ugašenim popularnim upload siteovima. Kvaliteta nije bila za arhivu, ali za jednom pročitati je bilo ok. Možda uspiješ naći pokoji broj, ali ne vjerujem da ćeš ih pronaći više od 5.


Najgore od svega je što ljudi koji se s time bave u biti odvoje svaku stranicu i tako je odvojenu skeniraju kako bi dobili najkvalitetniji mogući scan bez viška sjena, kosih ili zaobljenih dijelova i sličnog, a ja još nisam spreman za uništavanje svoje kolekcije na taj način.


Možda eventualno PC Play kolekciju :-)

Gabre 10.09.2018. 15:09

Danas imaš aplikaciju za mobitel s kojom poslikaš skenira spremi sve u pdf za par sekundi u savršenoj kvaliteti

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Roso 10.09.2018. 15:20

Ja sam ih punu kutiju bacio u smeće, prije nekih 10 ili više godina :( Tada su mi stvarno smetali, a ni danas ne znam šta bi sa njima osim da ih poklonim nekome.

Nybelung 10.09.2018. 15:23

PDF je bezvrijedan.
Ali ako netko ima zapakiran komad star preko 15 godina... Dao bi novce samo da ga pomirišem. :D

Morpheous 10.09.2018. 15:31

Citiraj:

Autor Gabre (Post 3227527)
Danas imaš aplikaciju za mobitel s kojom poslikaš skenira spremi sve u pdf za par sekundi u savršenoj kvaliteti

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Za dobar scan i izradu privatne arhive slikanje mobitelom sigurno neće biti zadovoljavajuće, bez obzira kakvu kvalitetu imala kamera.



Tko je držao hacker u ruci zna da je problem uopće ispeglati stranicu da bude ravna. Trebalo bi ju držati prstima kako se ne bi krivila prilikom slikanja. Nisam isprobavao ovakve aplikacije, ali vjerujem da se najbolji scan može dobiti samo i isključivo kada je stranica ravna, ispeglana i poklopljena sa poklopcem skenera da na nju ne utječu okolne sjene i da je ravnomjerno osvijetljena po cijeloj dužini. Čak i sredina časopisa radi sjenu, zatim mobitel ovisno o izvoru svjetla, osoba koja slika, a na kraju krajeva o kvaliteti ovisi i lokacija na kojoj slikaš i vrsta okolnog svjetla. Zato se i odvajaju stranice od časopisa da bi se dobila maksimalna kvaliteta i da bi poklopac skenera bio dobro zatvoren (stavljanje cijelog časopisa pod skener nije opcija jer će ostati loše skenirana sredina časopisa na svakoj slici koju je nemoguće izravnati zbog debljine i ljepila koje ga drži). Uz to, ovdje se radi o časopisu sa glossy papirom i velikim brojem boja od čega se sve okolo reflektira, a ne o tekstualnom dokumentu koji nije problem poslikati i navečer pod stolnom lampom. Kao što rekoh, probao sam ranije skenirati da vidim kako će ići, ali skeniranje oko 120 stranica svakog broja i onda x 117 nije baš opcija za mene.

Morpheous 10.09.2018. 15:34

Citiraj:

Autor Nybelung (Post 3227535)
PDF je bezvrijedan.
Ali ako netko ima zapakiran komad star preko 15 godina... Dao bi novce samo da ga pomirišem. :D




Znalo ih se pronaći zapakirane kod uličnih prodavača u Zagrebu čak i nakon 10 godina (najčešće trešnjevački plac)....10-15 kuna možda :)

syss 10.09.2018. 15:58

ja sam ih imao dosta, baš moram vidjeti da li sam slučajno ih u momentu suludosti bacio ili donirao.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger