PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Lažna PQI microSD 8 GB (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=276915)

DragonSlayer 29.02.2016. 14:33

(riješeno) Lažna PQI microSD 8 GB
 
Dakle, u linksa kupljena MicroSD kartica. Tvrdi da ima 8GB, no za tu nisku cijenu za koju je kupljeno, bilo mi je sumnjivo, pa sam uzeo da testiram.
U početku, stavim ja to u svoj stariji mobitel, uštekam kabel u komp, i super, piše 7.5GB (+-100MB) slobodno.

I idem ja stavit nešto, stavim par fileova - slika, videa, pjesama itd. I počne se to prebacivat, vidim dosta sporo - 2 pjesme prebacuje 15-ak minuta.
Nakon te 2 pjesme, kaže da je ponestalo memorije. Pogledam ja malo uokolo, ne može se ni formatirat ni ništa slično - još uvijek piše da je >99% slobodno, samo par kilobajta zauzeto od foldera koji su većinom prazni.

Probam ja pokrenuti H2testw, no nije ga uopće ni očitalo - dakle ništa od toga.
I što ću, idem pogledat na mobitel.
Piše:
Slobodno - 7.5GB
Zauzeto - 64kB

Nakon malo prčkanja po internetu, nađem ja u čemu je stvar - vjerovatno od kineskih vendora, to je memorijska kojoj se sa firmwareom povečao prividni kapacitet memorije na oko 8GB, dok je realni puno manji.

Što ovime zaključujemo je da se više ne može vjerovat ni našim poznatijim vendorima koji kupuju kinesko smeće za par lipa i možda žvaku, te preprodaju ovdje za višu cijenu. Istina je, dosta je jeftino bilo, ali ne dobijete puni kapacitet koji ste tražili.

U svakom slučaju, pazite što kupujete. Bio to bilo koji od naših većih dućana, treba gledat da nije kinesko (no disrespect, al ono stvarno).
Čuvajte garancije ko da su vam oči, u slučaju da vas neko tako zezne, za malu skuplju stvarčicu.

Cheers :)

Alister 29.02.2016. 14:41

I što je bilo na kraju? Reklamirao si karticu, dobio novu istu takvu ili drugi brand ?

JuiceBox 29.02.2016. 14:43

Citiraj:

Autor DragonSlayer (Post 2897162)
Dakle, u linksa kupljena MicroSD kartica. Tvrdi da ima 8GB, no za tu nisku cijenu za koju je kupljeno, bilo mi je sumnjivo, pa sam uzeo da testiram.
U početku, stavim ja to u svoj stariji mobitel, uštekam kabel u komp, i super, piše 7.5GB (+-100MB) slobodno.

I idem ja stavit nešto, stavim par fileova - slika, videa, pjesama itd. I počne se to prebacivat, vidim dosta sporo - 2 pjesme prebacuje 15-ak minuta.
Nakon te 2 pjesme, kaže da je ponestalo memorije. Pogledam ja malo uokolo, ne može se ni formatirat ni ništa slično - još uvijek piše da je >99% slobodno, samo par kilobajta zauzeto od foldera koji su većinom prazni.

Probam ja pokrenuti H2testw, no nije ga uopće ni očitalo - dakle ništa od toga.
I što ću, idem pogledat na mobitel.
Piše:
Slobodno - 7.5GB
Zauzeto - 64kB

Nakon malo prčkanja po internetu, nađem ja u čemu je stvar - vjerovatno od kineskih vendora, to je memorijska kojoj se sa firmwareom povečao prividni kapacitet memorije na oko 8GB, dok je realni puno manji.

Što ovime zaključujemo je da se više ne može vjerovat ni našim poznatijim vendorima koji kupuju kinesko smeće za par lipa i možda žvaku, te preprodaju ovdje za višu cijenu. Istina je, dosta je jeftino bilo, ali ne dobijete puni kapacitet koji ste tražili.

U svakom slučaju, pazite što kupujete. Bio to bilo koji od naših većih dućana, treba gledat da nije kinesko (no disrespect, al ono stvarno).
Čuvajte garancije ko da su vam oči, u slučaju da vas neko tako zezne, za malu skuplju stvarčicu.

Cheers :)

Je, sigurno je lazna, links kupi na ebayu i tebi proda. :kafa: Jednostavno neispravna memorija. Isto mi se jednom dogodilo s transcend stikom. Reklamirao i dobio ispravan.

DragonSlayer 29.02.2016. 14:51

Citiraj:

Autor Alister (Post 2897167)
I što je bilo na kraju? Reklamirao si karticu, dobio novu istu takvu ili drugi brand ?

Idem reklamirat danas, bio sam zauzet par zadnjih dana čišćenjem dna boca Captain Morgana :D

Ugl, bum reklamirao, ovisno o tome kako ta kartica bude radila, možda promjeni moje mišljenje o linksu :)

redscro 29.02.2016. 16:35

Nije lažna nego neispravna. Da je lažiran kapacitet, uredno bi mogao prebaciti podatke veličine do stvarnog kapaciteta (obično 1-2GB), ti nisi mogao praktički ništa prebaciti.

Reklamiraj i dobit ćeš novu.

gin.tonic 01.03.2016. 11:01

Citiraj:

Autor redscro (Post 2897220)
Nije lažna nego neispravna. Da je lažiran kapacitet, uredno bi mogao prebaciti podatke veličine do stvarnog kapaciteta (obično 1-2GB), ti nisi mogao praktički ništa prebaciti.

Reklamiraj i dobit ćeš novu.

+1

Nema Links lažne stvari, meni je G.Skill micro SD riknula, reklamirao i dobio novu :kafa:

Drvoje 01.03.2016. 11:21

Citiraj:

Autor DragonSlayer (Post 2897170)
Idem reklamirat danas, bio sam zauzet par zadnjih dana čišćenjem dna boca Captain Morgana :D..

Mladež i alkohol :D

Boca te izgleda uredno pukla, vidim da na "Kapetana malo Morgena" nemaš pritužbi? :p

John Creasy 01.03.2016. 11:24

Citiraj:

Autor redscro (Post 2897220)
Nije lažna nego neispravna. Da je lažiran kapacitet, uredno bi mogao prebaciti podatke veličine do stvarnog kapaciteta (obično 1-2GB), ti nisi mogao praktički ništa prebaciti.

Reklamiraj i dobit ćeš novu.

što ako je lažna ali i neispravna.. hmm hmm :D

Alister 01.03.2016. 11:33

Pa kada bude reklamirao, ako dobije istu takvu ispravnu onda je samo neispravna :)

DragonSlayer 08.03.2016. 16:55

Prob rješen, čini se da je samo do te jedne. Cheerios.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger