PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Youtube problemi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291789)

Poggiali 04.04.2018. 01:04

Youtube problemi
 
Opet ja :S

Imam dva problema sa yt, jedan je da mi video kvaliteta zna bit nekako trzava, pa se pojavljuje ajmo rec vertikalna linija, na kojoj se prelama video, pa je gornji dio trzaviji, dok je donji minriji (nije sad to fizicka crta vec samo dio na kojem se prelama) probano na operi i chromeu ista stvar. Razmisljam da nije uticao direct x koji sam skinuo jer prije nisam primjecivao taj problem :/

Druga pak stvar je , da nakon pauziranog videa, ako je pauza oko minutu i vise, pustim video, treba cca 3-4 sec da pocne zvuk. Zvuk koristim tako da spajam zvucnike na 3.5m audio jack od laptopa. (isto opera i chrome)

Laptop je HP Omen, win10 64 bit, svi driveri up to date...

Jel treba nesto podesit? Npr tih problema nemam na lenovo g710 isto sa win10

The Exiled 04.04.2018. 10:29

Zadnji DirectX 11 i 12 je već integriran u Windows 10 OS, a sva povezana poboljšanja ionak idu prek Windows Update servisa. Jedino, ako si trebal neku stariju DirectX verziju, izuzev toga ne trebaš posebno skidati i instalirati DirectX. YouTube koristi HTML5 po defaultu, pa možeš provjeriti da li je u svakom web-pregledniku uključeno/podešeno sve kak spada, mada bi trebalo biti kad se automatski prebacuju na HTML5. Otkud si skidal drivere, s HP-ove stranice, sa stranice svakog proizvođača ili si pustil Windows Update da instalira sve po spisku? Za Intel iGPU i nVidia dGPU probaj s njihovim službenim driverima. Ista stvar s ostalim komponentama (zvuk, čipset, ethernet, itd.) pod uvjetom da HP za Omen seriju ne forsira korištenje njihovih unaprijed pripremljenih drivera.

Poggiali 04.04.2018. 21:41

Drivere sam skidao sa HP stranice, a poslje sam jos u device manageru rucno probal na update...

Ovo kaj sam prical za zvuk to mi se desava samo kad koristim audio jack... ak sam preko lap zvucnika onda nema delaya ...

Igra je Ride 2, mislim da je iz 2015. Kod pokretanja me trazila neke .dll ove, onda sam guglal i psalo je da je taj direct x neki, kojeg sam ja mislim prek sluzbene microsoft stranice skinuo i onda je igra proradila...

ps primjecujem kad dosta scrolam tipa fb, isto vidim horizontalno prelamanje na jednoj liniji otrpilike na sredini ekrana :/

The Exiled 04.04.2018. 22:36

Svakak probaj s friškim driverima za sve komponente sa službenih stranica pojedinog proizvođača. Pomoću DPC Latency Checker i LatencyMon alata možeš provjeriti kakva je situacija kaj se tiče audio-video reprodukcije. Također možeš maknuti sav HP bloatware, ako je kojim slučajem još uvijek instaliran. Isto tak možeš za probu isključiti hardversku akceleraciju u web-preglednicima (za Operu je pod Settings, Browser, System - Use hardware acceleration when available, a slično je i za Google Chrome). Naposljetku, ako baš ništa ne pomogne, probaj maknuti taj DirectX, pošto veliš da je prije te instalacije sve bilo OK.

Poggiali 05.04.2018. 01:34

Hvala budem pogledao, inace HW akceleracija je iskljucena, to po defaultu gasim...
Bacamsena skidanje, pa javim :)

Poggiali 19.04.2018. 02:13

Nijem e bilo neko vrijeme...
Uglavnom skinuo sam video drivere sa nvidia i intel stranice... problem i dalje stoji...
Ali primjetio sam da nije samo na yt, vec i recimo dok igram fifu 15... ali i dok recimo u browseru listam slideshow slike, sad se ne mogu tocno sjetit na kojoj stranici sam imao taj primjer, ali otprilike izgleda tako da kad listam sliku, princip je da stara odklize u stranu, a doklize nova, i primjeti se ko da nije cjela slika u komadu vec ko da je iz djelova, ali problem je samo horizontala... ko da je netko isjeko sliku nekoliko puta horizontalnim rezovima, jedva primjetnim ali toliko da kad ide sa ljeva na desno ili sa desna na ljevo.. kao da nije fiksna vec se prelama na tim linijama... nije drasticno ali kad se zagleda primjeti se...

Inace u cp ne vidim direct x da bi se uninstalirao.

Jel moze bit problem 4k ekran, da je previse za konfu?

p.s. problem sa zvukom je nestao kod ugradnje zvucne kartice.

The Exiled 19.04.2018. 07:35

Iskreno, možda ne bi bilo loše da napraviš Reset/Refresh instalacije, pa na taj način poništiš DirectX havariju.

Ovisi kolko ti se da zajebavati s tim, možeš i kompletno formatirati sistemsku particiju, pa složiti sve ispočetka.

Poggiali 19.04.2018. 07:50

Fala ti, a budem pogledao, iskreno neda mi se na novo winse metat, a drugo opet, ta mi je jedna od bitnijih igara, ne igram bas puno igre... i ak opet napravim isto da me trazi taj direct x, nisam nis dobio :/

The Exiled 19.04.2018. 08:01

Provjeri kaj točno FIFA 15 traži po pitanju sistemskih resursa, tj. da li funkcionira Compatibility mode, mada možeš čak razmisliti o slaganju virtualne Windows 7 mašine samo za tu igru.

lit 27.08.2018. 16:47

Jel netko zna zašto ne nekim youtube video klipovima radi onaj thumbnail preview dolje na scrollu a na nekim to ne radi...

mamutarka 27.08.2018. 16:48

mislim da onaj tko radi video i thumbnail odabire dal to želi

NameNo 30.10.2018. 23:16

Inače slušam glazbu sa youtube-a, počelo se događati da mi youtube sam pauzira pjesme. Odvratno iritantno i glupo, tražio sam po netu rješenje ali što god sam probao ne radi. Ima li netko sličnih iskustava i kako da to rješim?

Hvala!

xlr 31.10.2018. 06:17

To je afaik nesto novo na sajtu, iskoci pop up i moras kliknuti da se nastavi. Kaze frend kod kojeg to cesto vidjam da se yt pauzira zbog nekakve neaktivnosti, ne sjecam se vise je li zbog nekoristenja misa ili sajta, vjetojatno ovo drugo. Nisam to jos dozivio kod sebe jer ga cesce koristim na chromecastu. Koristimo oboje FF na kompu.

mamutarka 31.10.2018. 10:03

inače kad smo kod novosti, tko prati nekakve youtubere sjebali su watch later listu i općenito taj lijevi dio je katastrofa

Mommistake 31.10.2018. 10:06

Citiraj:

Autor NameNo (Post 3244063)
Inače slušam glazbu sa youtube-a, počelo se događati da mi youtube sam pauzira pjesme. Odvratno iritantno i glupo, tražio sam po netu rješenje ali što god sam probao ne radi. Ima li netko sličnih iskustava i kako da to rješim?

Hvala!

Imaš addblocker kakav?
Mislim da ti ne pauzira, nego ti addove baca a ti ih nekako blokiraš.

trex 31.10.2018. 10:52

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3244150)
Imaš addblocker kakav?
Mislim da ti ne pauzira, nego ti addove baca a ti ih nekako blokiraš.

Ne, ne radi se o tome.
YT je uveo feature koji prati aktivnost i u slučaju neaktivnosti pauzira izvođenje i loadanje zbog zloupotreba (automatskog nabijanja viewova na videima koje nitko ne gleda)
To se ne javlja svima nego samo nekima a algoritam za odluku što se prati, zna valjda samo YT
To predstavlja problem ljudima koji su naučili da puste autoplay i slušaju muziku preko YT
Nema načina da se deaktivira.

Mommistake 31.10.2018. 11:38

Citiraj:

Autor trex (Post 3244173)
Ne, ne radi se o tome.
YT je uveo feature koji prati aktivnost i u slučaju neaktivnosti pauzira izvođenje i loadanje zbog zloupotreba (automatskog nabijanja viewova na videima koje nitko ne gleda)
To se ne javlja svima nego samo nekima a algoritam za odluku što se prati, zna valjda samo YT
To predstavlja problem ljudima koji su naučili da puste autoplay i slušaju muziku preko YT
Nema načina da se deaktivira.

Nikad čuo za to, iskreno.
Znači gledam video od 30-40min, i YT mi pauzira jer sam "jedan od odabranih"?

Imaš kakav službeni izvor za tu informaciju?

Toncek 31.10.2018. 11:46

Ista stvar u dva kafica kod mene....puste glazbu s yt-a i nakon nekog vremena iskoci prozorcic, treba stisnuti ok za nastavak....

xlr 31.10.2018. 12:04

Vidis, kod mene to ne iskace jer ne slusam na autoplayu vise od par stvari u komadu. Whatch later redovito silujem al on ocito nije zahvacen ovim promjenama.

S druge strane, frend i njegova cura redovito siluju autoplay sa jednog accounta i kad sjedim kod njih zna yt svirati satima bez da ista taknemo. Odnedavno ih jebe taj popup pa je i mis uvijek na stolu.

Max_Damage 31.10.2018. 12:08

A da li ima takvih problema na vanced yt?

xlr 31.10.2018. 12:53

Vanced yt je na mobovima, ovdje konkretno pričamo o web yt sajtu. Nisam primjetio da mi vanced na mobu zeza kad smo ga već spomenuli. Zadnjih nekoliko mjeseci bez da štucne, ali kao što rekoh, rijetko puštam mjuzu na autoplay i >kada to radim na mobu< onda najčešće castam na chromecast.

domy_os 01.11.2018. 13:17

Kod mene isto iskače taj glupi pop-up. Slušam svoju playlistu i nakon nekih pola sata stane dok ne stisnem da nastavi. Isto nisam našao rješenje, ali nisam ni nešto detaljno tražio...

xlr 06.11.2018. 09:38

Bome ni chromecast mi nije (vise) imun na reklame. Nakrcam queue i svako malo usred stvari izleti ona reklama od 5sec.

Na mobu su adbloker i zadnji yt vanced i cc2 sa zadnjim firmom (preview program).

quazar912 09.11.2018. 11:03

ljudi jel zna ko zašto nema više opcija odabir kvalitete videa koji sam upravo stavio na YT - imam samo auto a to je 360p iako je video full HD!!!

jopis 09.11.2018. 11:17

Citiraj:

Autor quazar912 (Post 3246805)
ljudi jel zna ko zašto nema više opcija odabir kvalitete videa koji sam upravo stavio na YT - imam samo auto a to je 360p iako je video full HD!!!

Bit će kad se uploada u full kvaliteti, pomalo, treba sačekat koji sekund/minut, ovisi od upload brzine koju imaš.

quazar912 09.11.2018. 12:49

a...da, vidim da su neki prešli na 1080p...neki nisu...al nisam to prije primjetio.

prileee 09.11.2018. 12:53

Citiraj:

Autor xlr (Post 3245734)
Bome ni chromecast mi nije (vise) imun na reklame. Nakrcam queue i svako malo usred stvari izleti ona reklama od 5sec.

Na mobu su adbloker i zadnji yt vanced i cc2 sa zadnjim firmom (preview program).


Hmm, ja nisam primjetio nikakve reklame, a svakodnevno peglam youtube vanced s mobitela na chromecast2. Nikakav adbloker nemam, miui 10 je u pitanju.

trex 09.11.2018. 16:14

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3244207)
Nikad čuo za to, iskreno.
Znači gledam video od 30-40min, i YT mi pauzira jer sam "jedan od odabranih"?

Imaš kakav službeni izvor za tu informaciju?

Upravo tako.

Nemam ništa službeno jer me ne zanima, meni se ne dešava na mojem PC-u, ali imaš tu nekakve java skripte za ubijanje navodno :

https://www.reddit.com/r/youtube/com...addon_or_some/

Desilo se na jednom laptopu kojeg sam ostavio da cijelu noć vrti YT kako bi potvrdio ispravnost mašine. Ne znam u kojem trenutku su počeli popupi iskakati, ali lap je bio na istoj mreži kao moja mašina (isti vanjski IP) i meni to ne izlazi na mojoj mašini, znači ne gledaju samo po IP-u.

fran123456 07.12.2018. 14:11

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3244508)
Kod mene isto iskače taj glupi pop-up. Slušam svoju playlistu i nakon nekih pola sata stane dok ne stisnem da nastavi. Isto nisam našao rješenje, ali nisam ni nešto detaljno tražio...

Taj fičr radi samo na novijim browserima, s chromeom 49.0.2 nema takvih problema :fiju:

domy_os 14.12.2018. 15:17

Pojavio se add-on koji rješava ovu glupost i zasad radi...

https://addons.mozilla.org/en-US/fir...utube-nonstop/


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger