PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   LINKS i njihova "velika susretljivost" (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=18770)

tor 18.03.2005. 18:39

LINKS i njihova "velika susretljivost"
 
Malo o " susretljivosti " Linksa...
U zadnjih par mjeseci dva puta mi rikne ploča ( Chaintech ZN3 250). Zamjene mi prvi puta bez problema. Radi mjesec i nešto, opet ista stvar. Neće da upali. Lud ko batina na nju odem u Links, ostavim je i kažem da želim zamjenu za nešto drugo. " Nema Ante, on radi na reklamacijama, nazovite sutra"- odgovor. Nazovem sutra ( danas ). Ante nešto mulja, ali ajd pristane na zamjenu, ali bude on mene nazvao kasnije dok se on dogovori s prodajom. Naravno, ne nazove. Dođoh ja tamo, bilo mi usput kad ono. Nemremo, moramo ti dati isti model bla, bla bla... Ja žicam ono, dobar kupac i tako - nema šamse.
Napominjem da sam tamo ostavio u zadnjih godinu dana popriličnu sumu novca ( što mojih, što preko firme, sigurno preko par stotina tisuća kuna ). Još im kažem, želim zamjenu za neku S939 ploču, pa bih onda uzeo još S939 proc, PCI-E grafu (još min 3000 kn), ne žele ni čuti.
A s druge strane, prošli tjedan nosim grafu od frenda u HG spot na reklamaciju, i niti ne pomišljam na takvo nešto, frend hoče istu grafu. Sve uredu, zovu oni mene dan poslije da dođem po novu. Lik na izdavanju robe me pita sam od sebe, želim li istu grafu, povrat novca, zamjenu za skuplje + nadoplata, zamjenu za jeftinije + njihova isplata razlike, uglavnom sve moguće kombinacije. Pa toliko o susretljivosti Linksa.
Ajd, da sam u Linksu prvi puta, da nisam ostavio toliko para, da me ne znaju tamo, da sam čest gost na reklamacijama ( svega par puta imao takvih potreba ) nebih ništa rekao...
Ali ovako, popizditis. Na kraju sam ostavio ploču tamo i rekao da je pokopaju umjesto mene, jer u moju konfu više NE IDE.
Evo, lud sam više, ostaviču stvar preko vikenda da vidim jel ima nade za išta...Ali, u Linsku više ne kupujem, pa nek oni vade sva kučišta van za provjeru jel stane vodeno, grafe da se vidi koja je meme na njima i sve ostale trice s kojima " žele izaći kupcu u susret ".

Freek 18.03.2005. 18:42

Pa jesam ja uvijek govorio da je osoblje u HgSpotu i više nego korektno.:beer:

tor 18.03.2005. 18:45

Da, malo su polupismeni što se tiče nekih stvari ali jebiga...Barem se ne busaju u prsa s nekim drugim stvarima kao dotični. HG spot je velik i ne gledaju na svaku kunu (iako u ovom slučaju Links bi i zaradio itekako, da ne spominjem da su izgubili dobrog kupca).

RAK 18.03.2005. 18:45

Re: LINKS i njihova "velika susretljivost"
 
Citiraj:

Originally posted by tor
... Na kraju sam ostavio ploču tamo i rekao da je pokopaju umjesto mene, jer u moju konfu više NE IDE....
A znaš kako sam ja ljut na tebe zbog toga? Ostavljaš njima ploču ko da ih nemaju dovoljno. A ja mali gladni forumaš neka se patim sa Matsonicom?

Ima da mi odma posudiš proc.

Budem ja otvorio dučan i dizati ću ti tlak svaki dan. Možda mi nekad nešto ostaviš.

Ja mislim da je uzrok tome PMS. Prvo njihov, pa onda tvoj. Radije se iskaljuj na Fleksu kao ja. A ne na jadnoj ploči koja ništa nije kriva. Trk po ploču pa ti pokažem kako se rješavaju problemi na njoj.

Freek 18.03.2005. 18:47

Sad si me podsjetio na Nobilis. Tamo sam ja tražio da umjesto LP.revA koju sam skurio zamjenim za neku drugu ploču , pa makar i jeftiniju al nisu htjeli. Čak nemaju ni znamjensu matičnu da ti daju na par dana. Da ne govorim da je svaki put matična kod njih bila najmanje tjedan dana na reklamaciji. Dok u HG-spotu odmah drugi dan je sve rješeno.

syss 18.03.2005. 18:55

pogotovo kad se na reklamiranom disku koji je došel upakiran našli instalirani windowsi :)

pa mogu otvorit topic i nafilat cijelu prvu stranicu sa doživljajima iz hg-spota... čekajući monitor 2h sa ekipom napio sam se u onoj birtijetini u 10 ujutro.

nemam sa linksom loših iskustava, naprotiv, al čuj desi se svima.

tor 18.03.2005. 19:16

Re: Re: LINKS i njihova "velika susretljivost"
 
Citiraj:

Originally posted by RAK
A znaš kako sam ja ljut na tebe zbog toga? Ostavljaš njima ploču ko da ih nemaju dovoljno. A ja mali gladni forumaš neka se patim sa Matsonicom?

Ima da mi odma posudiš proc.

Budem ja otvorio dučan i dizati ću ti tlak svaki dan. Možda mi nekad nešto ostaviš.

Ja mislim da je uzrok tome PMS. Prvo njihov, pa onda tvoj. Radije se iskaljuj na Fleksu kao ja. A ne na jadnoj ploči koja ništa nije kriva. Trk po ploču pa ti pokažem kako se rješavaju problemi na njoj.

Gade, zarađivao bi na mojoj muci:D Dignem ti ja novu ispravnu ploču pa prodam po popularnoj cijeni:p
Citiraj:

pa mogu otvorit topic i nafilat cijelu prvu stranicu sa doživljajima iz hg-spota... čekajući monitor 2h sa ekipom napio sam se u onoj birtijetini u 10 ujutro.
Sve ja to znam, vjeruj mi ali ovo je previše. Nitko više ne jebe kupce nimalo, glavno da se strpa lova u žep. Jadno da ne može jadnije:smoke:

daddo 18.03.2005. 19:16

evo ovako deckovi... mada sam reko sebi kako necu nikad vise o nijednoj firmi slova rec ni dobrog ni loseg...

Links:

kupovao svega par sitnica i komponenti... sve uredno radi... osoblje ljubazno...

HGSpot:

slucajeva vise... recentniji ide ovako:

frend dobio donaciju od XX kilokuna i investira u raznu info i inu opremu... radilo se o jednom stolnom, jednom lapu, nesto mrezne opreme i periferije...

Konfa AMD s754 u chif dragonu sa 2 gb kingmaxa... sve super sve 5... radi fino... kao... Racunalo bez OS-a... diskovi particionirani na 6 ntfs particija... SB audigy s vanjskim rackom koji ne radi jer majstori nisu kabel spojili na molex... Router trustov kojeg inace ni nemaju na cjeniku isporucen kao dio opreme mada je na ponudi trazen linksys wrt54g, ne treba spominjati kako je doticni ispustio dusu nakon par sati sam od sebe... dobiven zamjenski... kojem veza sa WAN portom uredno puca svakih nekoliko minuta... Nadoplata za linksys je bila punih 7 kn... nadoplacen je linksys... sad cemo vidjet kako se ponasa...

Luckily, frend ima tu "srecu" da ne vidi, tak da ni ne zna kaj ga sve zajebava... ja sam proveo 3 dana slazuc opremu koja "ne valja"... i on je morao tlacit nekog da trci, mijenja... bitno da je sve to fino kulturno zabiljezeno... rekoh ok sam sebi... tough luck.. desava se...

VAIO radi kako treba, zasad...

jucer dodjem "slucajno"... trazim 4 stvari... nikakva egzotika SATA PCI card, sata diskove koje uredno imaju na cjeniku... RAID kontroler takodjer na cjeniku... USB hub 2.0 sa napajanjem...

od 4 stvari ukupne vrijednosti ni 2000 kn oni nemaju nijedne... hm? bas sam pehista don't you think...

jedan slucaj iz KVARK-a u zvonimirovoj... rezerviram LG GSA4160-B koji kao snima dvd ram i cita (naravno da ne cita i ne pise ali ok to moj zajeb bio)... i uredno ga platim... dignem i sve... (u biti frend je to obavio)... i nakon ni tjedan dana idem ja po svoj primjerak istog uredjaja u isti shop... neee mi vam to nikad nismo drzali... nemamo nista LGjevo u ponudi... zakonom zabranjeno DVD snimaci... tough luck pal... isti tip koji mi je rezervirao tjedan prije... aha reko... ocete mi molim vas pokazat vas web... naravno na webu ima... ocete sa mnom do izloga... u izlogu se kocoperi ergela LGja i veci LG reklamni pano... rekoh samo hvala... odoh dalje... naci gdje mi to imaju a ne prodaju spike... kupio identican ali sam ga nakraju mijenjao za 4163RB koji je i DVDRAM....

etooo... pa sad vi znajte... necu reci ni za jednu firmu da je dobra ili losa.... odluka je na vama... komponente kupujem one koje ja hocu i gdje ja hocu... i kad me pitate za savjet reci cu samo da ga nemam.... kupujte gdje hocete i tocno ono sto hocete ali trazite da dobijete bas ono sto ste platili... eto...

tor 18.03.2005. 19:27

Jap, ali jedno je kupovati svugdje i svagdje pa se dovoditi u takve situacije ali ovo je malo drugačije. Zamisli sebe da imaš firmu i da te dobar kupac traži za minorni ustupak, a još i da kupi nešto...što bi mu rekao? Da odjebe? Nekako sumnjam...
Nadam se da budu ovo vidjeli ovi iz Linksa, pa da se javi Vedran@links...sa svojom spikom o brigi za kupca.

syss 18.03.2005. 19:33

ma daj pa stvarno ne znam di bi krenuo sa tim pevecom (kad ga tako moram nazvat).

idem kupit baterije i punjač za digitalac. 20 minuta nitko ne zna di to stoji i na kraju idem psovat prodavačicu jer je ona fizički najslabija i putem tamo naletim na buksu od 2-3m širine sa svim tim drekom tipa baterije i to. 3-oje zaposlenih tamo me nije moglo reć da to stoji kod blagajne, s tim da mi je jedan poslao do skladišta. no to nije bitno... bitno je ono što sam čuo dok sam čekao da frajera pitam za to.

MBP (mladi bračni par): trebamo onaj fotić kaj se spaja na komp sad da se malo slikamo za more
P (guzonja): hm... mislim da ispod ovog ne bi smjeli ić jer niš ne valja ispod toga (i u ruci drži fuji-a od 5-6 mpix) jer on ima space-krypton ccd senzor i uplink na puničin stojadin

MBP: (pogledi apsolutno zbunjeni) uf malo je to puno...
P: ma vjerujte bit ćete mi zahvalni

MBP: (gutajući govna) a budemo to uzeli... đenja bok
P: eeeeee al trebate karticu

MBP: zbunj?
P: to vam zamjenjuje standardni film

MBP: pa dobro kakva nam treba
P: mislim vi kak hoćete, al ja osobno ne bi ispod gige uzimao

MBP: a dobro ak vi tako kažete
P: :omastio_brk:

čekaj malo pa možeš radit stvarno sve... ali ovo onak gledam u tipa i ne vjerujem šta priča ljudima!

jel može još jedna? :)

Dragutin 18.03.2005. 19:50

Svi su trgovci isti. Samo daj lovu, a onda se hebi.

Promjena "čudi" u HGšrotu je posljedica nedavne hajke hRkmanovog udruženja potrošača na njih da su uz :rambo: HT i još neke nama nezanimljive, najgori pružatelji usluga.

Tko zna koliko će to dugo trajati.

Kao ono s Autronikom kada su dobili po đepu kada im je BSA našla da instaliraju windoze bez licence, a nakon toga su prodavali najeftinije XP na HR tržištu, a OEM verziju su isporučivali i uz najjeftiniju komponentu.

Zato treba s njima oštro.... i tako dobro zarađuju.

RAK 18.03.2005. 21:47

Re: Re: Re: LINKS i njihova "velika susretljivost"
 
Citiraj:

Originally posted by tor
Gade, zarađivao bi na mojoj muci:D Dignem ti ja novu ispravnu ploču pa prodam po popularnoj cijeni:p

Imam jednu u ladici i trebao bi je provjeriti. Naravno da bi tu mogao uletiti .

Zloduhe insinuacije o iskorištavanju kolege forumaša ne bi komentirao. Ja sam se ponudio za neispravnu ploču, a ne ispravnu.

Costa 18.03.2005. 22:00

Citiraj:

Originally posted by syss
čekaj malo pa možeš radit stvarno sve... ali ovo onak gledam u tipa i ne vjerujem šta priča ljudima!

jel može još jedna? :)

U cemu je problem kad ljudi ocito imaju love? I ja bih to rado uzeo ;)

syss 18.03.2005. 22:04

al da su mogli kupit duplo jeftiniji i ne vidjet razliku - mogli su.

mislim da ove godine ne idu na more :)

Freek 18.03.2005. 22:05

Neznam jel to imam paklene sreće il šta???
Al ja u HG-spotu nikad nisam čekao hardware više od 10 minuta.:D

MasterX 18.03.2005. 23:00

Citiraj:

Originally posted by Freek
Neznam jel to imam paklene sreće il šta???
Al ja u HG-spotu nikad nisam čekao hardware više od 10 minuta.:D

kupujes svaki put u HGspotu izmedju 08:00 - 08:05?

mislim, oni mogu doktorat napisati kako ignorirati kupca kada ti ostavi lovu a zauzvrat dobije 2-3 A4 papira...

Freek 18.03.2005. 23:08

Citiraj:

Originally posted by MasterX
kupujes svaki put u HGspotu izmedju 08:00 - 08:05?

mislim, oni mogu doktorat napisati kako ignorirati kupca kada ti ostavi lovu a zauzvrat dobije 2-3 A4 papira...

Obično dođem oko 15:00.
Zadnji put kad sam reklamiro grafu je bilo jedno 25 ljudi ispred mene. Već sam računao na sjedenje slijedećih 2 sata.
Al lik izleti van s novom grafom za 5 minuta, da mi ju preko reda i gotovo.
Samo jedanput sam čekao dvije ćuke, al to ne računam pošto je bilo taman par prije Božića.

syss 19.03.2005. 00:03

Citiraj:

Originally posted by Freek
...
Samo jedanput sam čekao dvije ćuke, al to ne računam pošto je bilo taman par prije Božića.

ma da, to je ništa... ništa mi ne sjeda bolje neg kad radim tjedan dana za soma kuna i onda moram čekat 2 sata da bi ih potrošio.

čovječe pa nemoj se sa 2 sata čekanja zadovoljavat!

čovječe taj hg je ko ova zona sumraka kaj sad ide... zaludio je kompletnu naciju... pustite me vaaaaaaaan :)

Panter4 19.03.2005. 00:08

kak mozes rec da cekanje 2 cuke ne racunas. tip sam treba uzet stvar koju si kupio sa police, stisnut na kompu tipku "jedan manje" i dat ti to u ruke. ako rade 2 covjeka u skladistu to bi trebalo ic brze nego blagajna gdije dajes lovu.

mislim da svaki ducan ima svoje bisere, i dobre i lose, pa kak naletis.

Elven 19.03.2005. 10:02

Citiraj:

Originally posted by tor
Da, malo su polupismeni što se tiče nekih stvari ali jebiga...Barem se ne busaju u prsa s nekim drugim stvarima kao dotični. HG spot je velik i ne gledaju na svaku kunu (iako u ovom slučaju Links bi i zaradio itekako, da ne spominjem da su izgubili dobrog kupca).
što se tiče zamjene hardvera tu o HGspotu sve najbolje. Ne znam kako je sad, ali prije godinu-dvije sam dobio povrat novaca za vraćeno napajanje, kupljeno isti dan. tada su mi rekli da to može, ako nije prošlo 24h. dnas su to mislim povećali na 7 dana. isto je sa zamjenom hardvera za nešto potpuno drugo.

Ja ovo govorim o zamjeni ISPRAVNIH komponenti, naravno da rok od 7 dana od kupovine ne vrijedi za nešto što se pokvari unutar garantnog roka.

tor 19.03.2005. 10:28

Grafa je stara godinu inešto (garancija je dvije) i uredno su ponudili isplatu love bez pitanja.

Freek 19.03.2005. 11:16

Citiraj:

Originally posted by Panter4
kak mozes rec da cekanje 2 cuke ne racunas. tip sam treba uzet stvar koju si kupio sa police, stisnut na kompu tipku "jedan manje" i dat ti to u ruke. ako rade 2 covjeka u skladistu to bi trebalo ic brze nego blagajna gdije dajes lovu.

mislim da svaki ducan ima svoje bisere, i dobre i lose, pa kak naletis.

Veoma jednostavno, dođeš u Links vidiš maximalno 3 kupca unutra. Dođeš u HGSPOT vidiš red na dvije blagajne oko 20
ljudi , te još 20 čeka da dobiju hardware.
Pa sad ti reci kako onda da ti dobiješ svoj proizvod za 5minuta.
Kad je 40 ljudi ispred tebe.
I njihovo skladište je ipak malo veće nego od drugih firmi. Jesi ikad bio u MSAN-u u VG. Pa tamo trebaš GPRS da se snađeš u skladištu.

Beren 19.03.2005. 13:43

Citiraj:

Originally posted by Freek
Veoma jednostavno, dođeš u Links vidiš maximalno 3 kupca unutra. Dođeš u HGSPOT vidiš red na dvije blagajne oko 20
ljudi , te još 20 čeka da dobiju hardware.
Pa sad ti reci kako onda da ti dobiješ svoj proizvod za 5minuta.
Kad je 40 ljudi ispred tebe.
I njihovo skladište je ipak malo veće nego od drugih firmi. Jesi ikad bio u MSAN-u u VG. Pa tamo trebaš GPRS da se snađeš u skladištu.

Sorry, morao sam.

GPRS - General Packet Radio Service, tip veze na mobitelima.

GPS - Global Positioning System - sistem satelitske navigacije.

:beer:

BrunoZG 19.03.2005. 13:46

Pa to je freek i mislis

;pra imat GPRS da surfa dok čeka...

il da prek maila pita frendove kuda da se krece..


Kaj ne?...:)

Freek 19.03.2005. 13:48

Citiraj:

Originally posted by BrunoZG
Pa to je freek i mislis

;pra imat GPRS da surfa dok čeka...

il da prek maila pita frendove kuda da se krece..


Kaj ne?...:)

da ju mu skiciram na mobaću gdje sam , pošaljem GIF i onda mi frendovi jave kuda da idem:D
@Beren: my mistake:smoke:

Elven 19.03.2005. 18:20

Citiraj:

Originally posted by tor
Grafa je stara godinu inešto (garancija je dvije) i uredno su ponudili isplatu love bez pitanja.
da jer je bila pokvarena. svaka im čast.

tor 19.03.2005. 18:28

Citiraj:

Originally posted by Elven
da jer je bila pokvarena. svaka im čast.
Eto ti vraga. Nosim je tamo i mislim se kavih ću problema imati; kad ono.
Nosim ovo u Links i mislim gotova stvar; kad ono...
Pa se ti misli što da misliš:D

google 20.03.2005. 02:38

tor, osim što si sam potrošio tisuće i tisuće kuna u Linksu - svojim sugestijama si potaknuo još masu ljudi da kupuje baš tamo a ne negdje drugdje - a ta masa je također potrošila na tisuće kuna (između ostalog - i sam sam jedan od njih)

Mislim, bez obzira da li je to Links (oder Recht:D) ili netko peti - da se tako ne ponaša prema dugugodišnjim vjernim potrošačima!

P.S.Što se tiče veličine hangara - da Hgspot ima i veći od ex SSSR - meni je to sve slaba utjeha jer svaki put čekam 30min+ i izgubim pola živaca. (Ko kad odem u kladaru a tip ispred mene uplaćuje 84 kombinacije) :rambo: :rambo:

tor 20.03.2005. 10:33

Citiraj:

tor, osim što si sam potrošio tisuće i tisuće kuna u Linksu - svojim sugestijama si potaknuo još masu ljudi da kupuje baš tamo a ne negdje drugdje - a ta masa je također potrošila na tisuće kuna (između ostalog - i sam sam jedan od njih)
To i je razlog zašto sam ljut ko pas...A ništa, ako žele izgubiti kupca, budu..

Trek 20.03.2005. 12:56

ja imam uglavnom super iskustva sa svima u hgspotu su mi serial ata wd koj nije radio zamjenili za sata seagatea no od kupnje je proslo 48h u linksu sam probo zamjenit 8kda3+ za lanparty al nije islo... pise tamo da samo u prvih 7 dana imamo pravo na zamjenu za drugu opremu tak da je to isto djelomicno razumiljivo. al opet tu i tamo poneki ustupak bi mogli svi napravit ono daju ti neke i kazu da ne pricas da su to napravili i super...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger