PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Iskon (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=64358)

svemir 24.02.2024. 17:57

Citiraj:

Autor skalar (Post 3730241)
u prvilu gdje je dostupna t-com optika dosupna je a1 ,a vjerojatno i telemach optika preko ht infrastrukture i kod jednih i kod drugih su niže cijene nego na t-comu jedino kod a1 je problem što nenude 1gb ,
pa plačaš 2gb a dobijaš 1gb

A1 nudi preko ht optike
" Giga NET
Download do 1 Gbit/s, upload do 0,5 Gbit/s "
MJESEČNO 34,90€/mj
16,45€/mj.prvih 12 mjeseci

generic 24.02.2024. 21:55

Ja imam jedan problemcic koji mi se cini specifičan. Bio sam na iskon optici (200/100) pa sam presao na A1 (coax). I sad sam se vratio na iskon, ali 100/50 g.fast bez ugovorne obveze. Jadna djeca na raznim sluzbama kazu da kod mene nije dostupna optika. Ok, mislim si da je t-comova pa su je vratili telekomu, a iskon da smije samo preko bakra. Na telekomovoj stranici mi nije izbacivalo da je optika dostupna pa sam im poslao mail. Dobio odgovor da sam u zoni gdje je njihova FO mreza dostupna. Al malo me telekom odbija cijenom. Kako sad dobiti optiku, a da nije HT-ova? Realno, ni A1 coax mi nije losa opcija, ali preferiram optiku zbog uploada.

Sent from my PGT-N19 using Tapatalk

Blagus 24.02.2024. 22:26

Slično je bilo kod mene, prebacivanje usluge na drugu adresu. Isto ima optike, nema optike, i tako 2-3 puta (već su mi dojadili sa zivkanjem) dok nisam rekao da ću onda otići kod konkurencije koja nudi bolje od VDSL-a, pa je otišao provjeriti i za 2 minute je mogla optika.

tomislav10 26.02.2024. 14:19

Jesu t-com i A1 počeli međusobno iznajmljivati optiku?

svemir 26.02.2024. 16:28

Citiraj:

Autor tomislav10 (Post 3730649)
Jesu t-com i A1 počeli međusobno iznajmljivati optiku?

a1 koristi ht -ovi optiku . Tamo gdje nema svoje .
Lagano smo offtopic sada .

tomislav10 27.02.2024. 09:27

Citiraj:

Autor svemir (Post 3730681)
a1 koristi ht -ovi optiku . Tamo gdje nema svoje .
Lagano smo offtopic sada .

A obrnuto? Unajmljuje li T-com optiku od A1?

medo 28.02.2024. 21:24

Da li nas ima još kojima se Jubito vuče i trza na Iskonu?

mkey 28.02.2024. 21:56

Meni se povremeno sve živo vuče ali youboob kada krene uglavnom je uvijek u bufferu. S time da uglavnom sve gledam na 175% na 720p.

LAcy 28.02.2024. 23:09

Citiraj:

Autor medo (Post 3731138)
Da li nas ima još kojima se Jubito vuče i trza na Iskonu?

Sad si me podsjetio. Jucer trcim na traci i pokusavam gledati youtube. Nakon svake reklame koju nekao nabodem da preskocim (kad istekne timer), stoji i stoji i onda nastavi video koji hocu gledati. Par puta nije uopce ni nastavio pa sam morao uzeti mobitel i rucno potjerati naprijed taj video ili odustati i pokrenuti drugi. Official youtube app na androidu a definitivno nisam ni na iskonu :D Stvarno su usrali youtube do nivoa negledljivosti.

Karlo666 28.02.2024. 23:51

Citiraj:

Autor medo (Post 3731138)
Da li nas ima još kojima se Jubito vuče i trza na Iskonu?

Jučer je meni na HT VDSL2 bio problem gdje buffera 240p na Desktopu.
Problem je u UBlockOrigin.Čim ga isključiš sve bude ok.
Evo danas je sve ok.

Bono 29.02.2024. 07:37

Cini se da se T-comu raspala ruta prema A1, bar sto se tice CIX-a. Na poslovnom Iskon linku radi, ali na privatnom 0 bodova.
Ni PCE ne radi na Iskonu.

Kruno M 29.02.2024. 07:53

Yep yep, i ja jutros na pce, kad nejde. Jos nedavno stavljao unifi router, mislio da je on nest zblesao.

Doom 29.02.2024. 07:59

Citiraj:

Autor tomislav10 (Post 3730804)
A obrnuto? Unajmljuje li T-com optiku od A1?

Che krene ove godine, A1 i RUNE

Dottore 01.03.2024. 12:31

Citiraj:

Autor Bono (Post 3730267)
Iskon treba korigirati cijene, nisu vise konkurentni. Podrska im je koma, ali sama kvaliteta usluge im je odlicna, skoro kao nekad na Amisu. Nisam provjeravao da li im jos vrijedi promocija na bonbonu, ako to nemaju onda su jos manje konkurentni.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

To je to. Razlog što sam otišao od Iskona 50mbit vdsl su velike cijene naspram A1 optike 100/100. 260kn vs 140kn, prije uvođenja eura.

Što se tiče, oboje su stabilni i nisam vidio pucanje veze.

mkey 01.03.2024. 19:51

Citiraj:

Autor LAcy (Post 3731163)
Sad si me podsjetio. Jucer trcim na traci i pokusavam gledati youtube. Nakon svake reklame koju nekao nabodem da preskocim (kad istekne timer), stoji i stoji i onda nastavi video koji hocu gledati. Par puta nije uopce ni nastavio pa sam morao uzeti mobitel i rucno potjerati naprijed taj video ili odustati i pokrenuti drugi. Official youtube app na androidu a definitivno nisam ni na iskonu :D Stvarno su usrali youtube do nivoa negledljivosti.

Adblocker stavi, bude ti lakše.

calypso 01.03.2024. 20:28

Citiraj:

Autor LAcy (Post 3731163)
Sad si me podsjetio. Jucer trcim na traci i pokusavam gledati youtube. Nakon svake reklame koju nekao nabodem da preskocim (kad istekne timer), stoji i stoji i onda nastavi video koji hocu gledati. Par puta nije uopce ni nastavio pa sam morao uzeti mobitel i rucno potjerati naprijed taj video ili odustati i pokrenuti drugi. Official youtube app na androidu a definitivno nisam ni na iskonu :D Stvarno su usrali youtube do nivoa negledljivosti.

Na mobu instaliraj Revanced Youtube... Blokira sve reklame, a i svira kada se ugasi ekran... :)

skalar 06.03.2024. 21:53

kakva je televizija preko njihove aplikacije ?

Piksa 09.03.2024. 08:47

Citiraj:

Autor skalar (Post 3732365)
kakva je televizija preko njihove aplikacije ?

Spora ali radi. Imao sam prije maxtv, ali slagao sam optiku i na vikendici jer smo dobili mogucnost i uzeo iskon radi cijene. Tv gledam 4 puta na godinu, ali neka je.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Ico_Zg 20.03.2024. 18:20

Jel ima tko danas kakvih problema sa Iskonom (VDSL), 10-ak puta mi se resetirao modem (Innbox V80) u posljednjih 6 sati..

WindEmperor 31.03.2024. 22:24

Da li itko zna zasto Iskon nudi samo 300 Mbps brzinu preko optike? Ne razumijem zasto tako jadna brzina. Jel ne zele konkurirati T-Comu sad kad ih je kupio?

calypso 31.03.2024. 22:34

Citiraj:

Autor WindEmperor (Post 3736235)
Da li itko zna zasto Iskon nudi samo 300 Mbps brzinu preko optike? Ne razumijem zasto tako jadna brzina. Jel ne zele konkurirati T-Comu sad kad ih je kupio?

T-Com je kupio Iskon jos 2006, sada ih je samo pripojio...

I ne vidim sto je lose u 300Mbps i zasto bi to bilo jadno... Skroz pristojna brzina za 99% korisnika...

franzD 31.03.2024. 22:40

Citiraj:

Autor calypso (Post 3736237)
I ne vidim sto je lose u 300Mbps i zasto bi to bilo jadno... Skroz pristojna brzina za 99% korisnika...

Posebno po cijeni po kojoj ga daju bez UO. Na jednoj lokaciji plaćam 19,81 za 25/1,5 preko bakra jer to je jedino dostupno, na drugoj 22,90 za 300/150. Sasvim pristojna brzina.

Ico_Zg 31.03.2024. 22:53

Kod mene je NET+TEL 60/10 za 20,48€ sa UO. :)

jp_rv 01.04.2024. 09:52

Citiraj:

Autor WindEmperor (Post 3736235)
Da li itko zna zasto Iskon nudi samo 300 Mbps brzinu preko optike? Ne razumijem zasto tako jadna brzina. Jel ne zele konkurirati T-Comu sad kad ih je kupio?

eto došli smo u vrijeme kad je 300mbita "jadna brzina" :lol2:

koliko imaš godina?

prosječan korisnik nezna i neće znati razliku između 100, 300, 1000 ili 100000000 mbita za 99% upotrebe interneta.
internacionalni linkovi ionako nisu toliko brzi da ti uočiš razliku.

niže 2 screenshota na kojima se vidi koliko ~15 ljudi troši brzine interneta.

30 dana
https://i.ibb.co/BsKCKdy/dude-dcr-ITGpf-IZ.png
7 dana
https://i.ibb.co/Wz8qkwn/dude-t-IOyi9-C9-YW.png

ovo pojačanje iza 25og nisam 100% siguran u čemu je, znam da frend ima turiste i moguće da je montirao iptv boxeve po apartmanima jer nema satelitsku. znači iza 25.3 je tu još 5-6 ljudi na linku. link prema netu je 200/100.
počeli su turisti i meni ali oni nisu u ovom grafu jer su drito spojeni na router.

znači, rezime, 300mbit nije jadna brzina. apsolutno sve će ti raditi kao i da imaš gigabit.

OuttaControl 01.04.2024. 10:17

Da moze prijateljima u skoli rec da ima 1000 mbps :D

Da, najvise ovisi o broju ljudi, ja od kad imam 5g 200/100 sam se preporodio i jedino kad sam iskoristio 100% je kad sam na steamu skidao igru...

WindEmperor 01.04.2024. 13:11

Ne razumijem ove odgovore. Ono bas balkanski "ako je meni dovoljno 200mbps onda je svima dovoljno. i "koliko ti imas god? os se prijateljim hvalit?"

300Mbps je jadna brzina za optiku, konkurencija nudi i 2Gbps, a standard za optiku je vec davno 1Gbps.
Ovo je informaticki forum, valjda ljudi razumiju da ovdje dolaze ljudi koji su power useri, a ne koriste internet samo za youtube i instagram.

Nikky 01.04.2024. 13:48

Konkurencija nudi i 2Gbps i to radi svakako, da sad ne prepisujem vidi aktualne teme,
standard za optiku je već davno 1Gbps i to simetrično a ne ove balkanske štoseve 1000/100 ili 1000/500.
Dobro došao u balkan kapitalistički svijet, vjerojatno i ima nešto u tome šta kažeš da ne bude (pre)velika konkurencija kad je isti gazda.

jp_rv 01.04.2024. 14:00

glavni "fičr" optike je iznimna stabilnost (nema oscilacija brzine zbog udaljenosti, vremenskih uvjeta, crosstalka itd) i nizak ping , za razliku od dsl-a i mobilnih mreža.

u potpunosti je normalno, u svijetu, nuditi brzine od 20,30 ili 50mbita preko optike - dapače to je još uvijek aktualno i kod nas, paketi od 20 ili 50 se nude na optici. nazvati 300mbita jadnom brzinom je kronično nepoznavanje tematike i ide na foru "moj tata je jači od tvog tate". nitko tko je u it-u ne bi si smio dozvoliti tako neku frazu. nećemo reći ni da je valjda 80tak % naroda HR i dalje na dsl-u gdje , po tebi, imaju onda ultra-jadnu brzinu.

i sad nažalost naši provideri, koje vode non-IT ljudi - su došli na divnu ideju da raji ponudi pazi ovo, GIGABITNE brzine jer dobro zvuči. time su sami sebi propucali nogu (i muda) jer su se najprije hvalili izgradnjom optike po cijeloj državi, naravno GPON sa tko zna koliko korisnika po splitteru, i onda bubnuli pizdariju i na tome ponudili čak dva gigabita po korisniku.
trenutni standard je xgs-pon (olitiga po tele2 reklami - deset giga mreža) koja ti u naslovu kaže da po jednoj niti ide 10gbita. istu nit troši dvoznamenkast broj korisnika (neovisno o operateru) zbog splittera.
i sad su se svi napalili na gigabit ili dva (kao i ti uostalom) i vidi vraga - to ne radi. ping ide u nebesa, brzina pada daleko ispod zakonski dozvoljene, packet loss, i svi se žale. naravno da se žale. u realnosti tvojih gigabit nije ni blizu, kompletna mreža šteka, ali ej ti imaš gigabit na optici.

moš bit poweruser do marsa, gigabit na gpon mreži nemaš kako iskoristit.
šta uostalom smatraš power userom? imaš 2 grafičke , nas i teraš steam pa ti treba da ti skine update u 12 sekundi?
power user,a svi veći content provideri throtlaju korisnike, youtube smanjuje bitrate i buffering, netflix droppa bitrate i gradi lokalne servere da bi smanjio load na internacionalnim linkovima, većina vpn providera jedva izgura 100mbita osim ako nisi zakupio dedicated servis.
plaćeni hetzner vps isto kašljuca, zna ne ić ni 200mbita.

po toj logici valjda sam ja power user, i po količini uređaja doma, korisnika na mreži...
rađe stabilnih 100mbita, nego ovo šta sad telemach i a1 rade sa gigabitnim priključcima koji u realnosti to nisu.

Karlo666 01.04.2024. 14:34

Ja nikada neću razumjeti korisnike koji se hvale sa brzinama interneta.
I što da si sad skinio GTA V za cca. 3 minute umijesto 15min.
Šta si dobio s time?
Ama baš ništa.
Ja sa svojih 84/41 na VDSLu skidam igru od 50ak GB za cca sat i 20ak minuta.
Evo jedan dobar primjer iz amerike.
Streamer sa 2,5GBit optikom skida igru brzinom između 350Mbit do 540Mbit (varira mu cijelo vrijeme) jer server je opterećen i nemože više.
Mislim da je tu sasvim dovoljan primjer Steama gdje prosječne download brzine su oko 200+Mbit.


Optika je bitna radi pinga i stabilnosti a ne hvaljenja kako imaš veliku brzinu interneta.


U njemačkoj korisnici i dalje imaju brzine na VDSLu 50/10 iako imaju mogućnost da upgradeaju na SuperVectoring a neće i nežele jer nema potrebe osim ponosa.
A Glasfaser kako oni kažu za optiku uzmu najniže brzine i gotovo.

skalar 01.04.2024. 15:11

Citiraj:

Autor Karlo666 (Post 3736294)
Ja nikada neću razumjeti korisnike koji se hvale sa brzinama interneta.
I što da si sad skinio GTA V za cca. 3 minute umijesto 15min.
Šta si dobio s time?
Ama baš ništa.
Ja sa svojih 84/41 na VDSLu skidam igru od 50ak GB za cca sat i 20ak minuta.
Evo jedan dobar primjer iz amerike.
Streamer sa 2,5GBit optikom skida igru brzinom između 350Mbit do 540Mbit (varira mu cijelo vrijeme) jer server je opterećen i nemože više.
Mislim da je tu sasvim dovoljan primjer Steama gdje prosječne download brzine su oko 200+Mbit.


Optika je bitna radi pinga i stabilnosti a ne hvaljenja kako imaš veliku brzinu interneta.


U njemačkoj korisnici i dalje imaju brzine na VDSLu 50/10 iako imaju mogućnost da upgradeaju na SuperVectoring a neće i nežele jer nema potrebe osim ponosa.
A Glasfaser kako oni kažu za optiku uzmu najniže brzine i gotovo.

to što pričaš za njemačku je narativ njihovih operatera,van velikih gradova je kod njih još gorja situacija nego kod nas, to da ljudi nebi htjeli kad bi mogli imat gb brzinu je jedna velika laž ,pogotovo s toga da prosječnom njemcu nije nikakav problem uplačivati 2-3 servisa mjesečno,a za to kvalitetno primati treba ipak veća brzina od 50,brzina 300 je trenutno sasvim dovoljna,ali kad sam pitao -treba ju doplatiti ispalo je da je jeftinije 2-3 eura trio paket od 1gb na a1 s time da na a1 dobiješ 12 mjeseci 50% popusta ,i kad sve zbrojiš i podjeliš a1 je jeftiniji,pogotovo s toga gdje je dostupna iskon optika gotovo uvjek je dostupan i a1 preko ht infrastrukture,po meni je nebuloza pričati kako je 300 dovoljno kada možeš za iste ili slične novce dobit 1gb,dali treba ili netreba je druga prića,ali sigurno je da će vrlo skoro biti potrebno,idijotarija je trenutno ono što a1 radi 300 ili 2gb,jer smatram da je 1gb uvrh glave i to će biti vjerojatno još dosta dugo, ali eto to ne nude.hoću reći samo da ako treba produžiti ili potpisati novi ugovor ,treba prije svega izgubiti par minuta i sve nazvati i izračunati koliko se kome kod koga isplati nakraju na optici odlučuje broj eura koje mjesečno plačaš sve drugo je manje više isto,jer jednom kad se optika posloži usluge rade vrlo dobro(traje obično 10-tak dana) cijeli ugovor,bio sam na t-comovoj optici sada na a1 preko ht infre,kvaliteta usluge je identična ,razlika je jedino u routeru kojeg dobiješ od operatera,u mom slučaju nebitno jer već godinama mjenjam njhov router sa svojim i kod t-coma i sada na a1.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger