PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Razbijeni ekrani, rezervni dijelovi, preporuke za servis, DIY popravci, alati... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=258961)

Cuky 21.07.2014. 13:21

Razbijen digitizer na Lumiji 620. Kako saznati koji model naruciti jer vidim da ima hrpa modela? Trazio sam po netu no nigdje ne pise po cemu se orijentirati.

tiki66 21.07.2014. 14:27

Citiraj:

Autor The Man (Post 2633597)
Zna li netko možda gdje bi mogao nabaviti zadnji cover (koji je ujedno i poklopac baterije) za mobitel NOKIA 5800 XpressMusic i originalnu bateriju?

Ebay? Ispast će te najjeftinije. Koliko vidim back cover je oko 2 dolara a baterina (original) oko 8 dolara, sasvim pristojno

The Man 21.07.2014. 15:13

Daj mi najljepše te molim zalijepi ođe taj linkove na cover i bateriju da ne moram kopat po ibeju.

tiki66 21.07.2014. 23:47

Ovako na brzinu (valjda imaš crni mob i valjda paše):

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Ho...item27c4e5dfb2

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Noki...item58b1d8ea9a

Možda možeš naći i jeftinije baterije iz kine, ali brže je iz UK

golfw12 22.07.2014. 15:10

ako netko ima neku preporuku za servis iphone-a 5 ALI da je u Osijeku, jer mi je zadnja opcija slanje u Zagreb

kako to izgleda
http://www.igreklik.com/slike/images...9449_thumb.jpg http://www.igreklik.com/slike/images...0547_thumb.jpg

preko telefona sam probao neku dijagnostiku izvuči pa mi je rečeno da se možda baterija napuhala, a i neradi zvučnik a i mislim da neradi spikerfon
cifre koje se spominju su od 500 do 700kn
:chears:

domy1 25.07.2014. 11:15

Popravak Micro USB porta
 
Da li netko zna gdje se može kupiti Micro USB port Type B za mobitel?
Zvao sam servis gdje znam da prodaju zasebno dijelove, ali sam dobio negativan odgovor. Hvala.

coconut 25.07.2014. 11:24

ebay, alliexpress, Bruno_Rv,...

kpavl01 27.07.2014. 21:02

Citiraj:

Autor golfw12 (Post 2634140)
ako netko ima neku preporuku za servis iphone-a 5 ALI da je u Osijeku, jer mi je zadnja opcija slanje u Zagreb

kako to izgleda
http://www.igreklik.com/slike/images...9449_thumb.jpg http://www.igreklik.com/slike/images...0547_thumb.jpg

preko telefona sam probao neku dijagnostiku izvuči pa mi je rečeno da se možda baterija napuhala, a i neradi zvučnik a i mislim da neradi spikerfon
cifre koje se spominju su od 500 do 700kn
:chears:


Probao G-zonu i ing-elektroniku?

domy1 31.07.2014. 18:49

Jedno blic pitanje. Da li su samo + i - na micro B USBu dovoljni za punjenje mobitela, ili ima i neki treći kontrolni pin? Mobitel na punjaču radi, ali bez njega ništa. Vide se da su neki pinovi oštećeni.

Don Kihoty 31.07.2014. 21:34

+5V i masa bi trebali biti dovoljni.

Ostali su za podatke.

Ako uređaj podržava OTG, onda ima i dodatnu žicu
koja daje izlaz od +5V.

virus1 31.07.2014. 21:53

Ja sam prije par mjeseci nabavio flat kabel za SE i micro USB za neki HTC u Simel-u, imali su odmah na lageru poslali dostavnom službom isti dan.

spawn 01.08.2014. 15:08

Citiraj:

Autor domy1 (Post 2638754)
Jedno blic pitanje. Da li su samo + i - na micro B USBu dovoljni za punjenje mobitela, ili ima i neki treći kontrolni pin? Mobitel na punjaču radi, ali bez njega ništa. Vide se da su neki pinovi oštećeni.

Nisi naveo koji je to mobitel

domy1 01.08.2014. 15:27

Mislim da nije presudno pa zato, Huawei Y300 .

spawn 01.08.2014. 16:07

Presudno je jer dosta telefona ima drukciji port. Npr samsung ima 7 pinova iznutra na maticnoj a 5 pinova je vani.1 se siri na 2 za +5V i ako taj drugi ne dobije 5V ne puni. Huawei ima standard 5 na 5.
Na ebay ga imas
http://www.ebay.com/itm/New-USB-Char...item43cc05ea16 .
Samo pazi kad ga lemis da ne izgori i deformira se unutarnja plastika u konektoru zbog vrućine pa nećes moci ustekati punjač. Pogotovo jer ebay prodaje lošu robu pa je sve osjetljivo.

domy1 01.08.2014. 16:40

Hvala na savjetu, ali izgleda da nije problem u njemu, bar su mi tako rekli u servisu.
Ja samo znam da se nije mogao punit i onda sam čačkao po portu iz vana i radilo je još neko vrijeme, očito puka slučajnost. Mob se pali na spajanje punjača, ali se ne želi puniti. Bio je prije par mjeseci i smočen, tako da je iznutra neki drugi problem.

spawn 01.08.2014. 16:47

Jesi probao drugu bateriju staviti?

domy1 01.08.2014. 17:30

Nisam jer ju nemam, a vjerojatno ni ovi u servisu. Budem probao ako nađem od nekoga.

Omerta 03.08.2014. 19:04

Molim vas preporuku dobrog servisa u Rijeci ili okolici koji bi popravio iPhone 4S..

Crkao WiFi..

ShebY 04.08.2014. 14:11

Stanje sljedeće: Samsung galaxy s2 bio u vodi.
Mobitel se da upaliti, touch radi, ima zvuka, mogu ga otključati "napamet", hardverske tipke rade, capacitive tipke rade.
Ekran je crn, jel imate neki svjet kako obaviti dijagnostiku dalje da istestiram ostale dijelove i dali se na njemu može mjenjati lcd samo ? Ili su spljepljeni?
Bilo koji savijet kako dalje s time, ili prodati u djelove jer se neisplati popravak?

Glupo pitanje: Jel bi se moga na njega spojiti ekran od galaxy taba 2.0 7" da isprobam samo funkcijalnosti moba?

fre@k 04.08.2014. 14:16

svaki telefon je poljepljen :) nekome vecina dijelova nekom manje :)

izvadis ga van dobro ocistis, isto pregledaj dio di ide flat od ekrana da nije dobijo batina od vode :D

ShebY 04.08.2014. 14:28

Bio sam ga rastavio, malo očistio. Nisam obraćao pažnju na konektor. Idem opet. Za lcd i digitizer sam mislio je su zaljepljeni pri kupnji ili mog samo lcd kupiti i staviti svoj digitizer, jer je komplet 85$ što je imo puno s obzirom da ima ispravnih mobitela za 600kn. Našao sam i oglas na njuškalo za lcd 250kn sad ne znam koliki je problem odvajanje digitizera i mjenjanje samo lcd-a
.

Edit: Pregledao konektor od ekrana, ne izgleda kao da je dobio po pipi xD. Slika i dalje crna, jučer sam ga rastavio sve do dijela gdje se okran odljepljuje od okvira, ništa ne izgleda nagriženo vodom.

spawn 04.08.2014. 14:55

Ne mozes odlijepiti staklo od ekrana. Ustvari mozes,ali trebas biti jaaaaaako precizan i miran. I naravno imati adekvatnu opremu. U ovom slucaju ti treba prezivjeti staklo. Po meni neisplativo zezanje. Nadji negdje.neispravan s2 s crknutom maticnom pa kupi od covjeka ekran komplet, pazi koji s2.je.u pitanju. Ekran od i9105p tj s2 plus ne radi iako su isti.

fre@k 04.08.2014. 15:05

ali nemora biti ni da je ekran crkao moze biti da je na ploci od vode nest otislo...kad bi nasao isti mob pa da ti netko hoce dozvolit da rastavis i isprobas to bi ti bilo najednostavnije

bg_4_l 04.08.2014. 15:28

Citiraj:

Autor ShebY (Post 2640432)
Bio sam ga rastavio, malo očistio. Nisam obraćao pažnju na konektor. Idem opet. Za lcd i digitizer sam mislio je su zaljepljeni pri kupnji ili mog samo lcd kupiti i staviti svoj digitizer, jer je komplet 85$ što je imo puno s obzirom da ima ispravnih mobitela za 600kn. Našao sam i oglas na njuškalo za lcd 250kn sad ne znam koliki je problem odvajanje digitizera i mjenjanje samo lcd-a
.

Edit: Pregledao konektor od ekrana, ne izgleda kao da je dobio po pipi xD. Slika i dalje crna, jučer sam ga rastavio sve do dijela gdje se okran odljepljuje od okvira, ništa ne izgleda nagriženo vodom.

Možeš u slučaju da nije OGS ekran(a nije). Ono što ti treba je plastični toolovi za rastavljanje(obično dobiješ besplatno uz ekran), trzalice su isto korisne(možda malo izbrusiti vrh, tako sam se barem ja snašao), nešto čime ćeš zagrijati ljepilo(idealno pištolj na vrući zrak kojem možeš mijenjati temperaturu, u nedostatku istog može i fen za kosu ali onda moraš biti ekstra pažljiv da ne zagriješ previše, imaš hrpu youtube tutoriala). Nije ništa neizvedivo ali sam postupak traje jako dugo ako želiš biti siguran da digitizer preživi. Poanta je da doslovno mic po mic tim plastičnim toolovima uzđeš između ekrana i digitizera(nikad ne koristi metodu guranja prema unutra jer time možeš oštetiti digitizer, za potporu koristi plastičnu stranicu mobitela i guraj ravno). Trebat će ti i alkohol da očistiš staklo s pokrovnog stakla/plastike. Cca sat i pol do dva da odvojiš ekran i još oko pol sata mukotrpnog čišćenja ekrana. Pa ti vidi jel ti se isplati toliko mučiti sam ili ćeš to prepustiti ljudima u servisu.

ShebY 04.08.2014. 15:37

I mislio sam da je ne isplatio odvajanje digitizera , i meni je palo napamet da možda nije sami lcd nego nešto na mbo što daje sliku. Oglasi su svi za dijelove od moba bez ekrana, svi očito ekrane lupaju. Jedino jedan oglas ima zabmob s razvijenim staklom i moj cijeli ± novo staklo samo treba zamijeniti 300kn. Možda to uzeti pa upotpuniti s mojim dijelovima ako još što ne valja.

Poggiali 05.08.2014. 01:59

Kaj da radim sa Nokiom? :(
 
Vise nisam pametan, prije par godina sam kupio E72 koja se pocela blesirati, nosena je na servis.. na 5. servisu u Mobisu sam trazil novi mobitel. Rekli su da nema vise E72, ako hocu mogu dobit E6, reko dobro... nije proslo puno eto pocne i ovaj odensem ga jednom, drugi put pritom mi ostete i foliju na ekranu, ne sastave plastike kak treba pa mi sad svetli na mestima di prije nije, pokvartili su mi i vibro, pa sam i radi tog nosil... napisal sam mail na nokia hr, pa slal mail u finsku, pa rekli da ce provjerit, proslo vise od mjesec dana, u medjuvremenu mob opet posandrcao, trza video kod snimanja, kod slikanja dobim neku cudnu crtu, prognozu vremena vise nemogu pokrenut (original njegovu), otvorim e-mail dobim sms i tak....

Jel ima neko pametan savjet sta da radim ? Mobitel je vise kod njih nego kod mene, sad bi trebao osmi put vec nosit na mobis, pa ja ne znam jel trebam oborit rekord ili sta :S

smuchac 05.08.2014. 04:42

Da probas sam ubacit neki stock soft unutra?

coconut 05.08.2014. 06:25

Traži novi i to pismenim putem, a ako ti ga ne daju svu dokumentaciju proslijedi nasljedniku DI-ja.

Poggiali 05.08.2014. 11:03

Ne mogu se ja gnjavit sa softwerom, nisam malo platio novi uredjaj, pa da sad sam kemijam. Znam otic na update i to je to.

Sto je DI ?

coconut 05.08.2014. 11:29

Ex Državni inspektorat. Mislim da je to premješteno u neko Ministrastvo. Mislim gospodarstva. Proguglaj.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger