PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Zašto ne kupujem Asus (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=288532)

trex 11.10.2017. 23:44

Zašto ne kupujem Asus
 
1 privitaka
Došla mi pod ruku AMD r9 grafa, pokvarena, prikazuje okomite crvene kvadrate.
Skinem hlađenje i imam što vidjeti
8 vram chipova a hlađenje na 2 i pola komada složeno
Vrhunac licemjerstva prema kupcima ovih preplaćenih proizvoda

JuiceBox 11.10.2017. 23:54

Nije to jedina grafa koja ne hladi vram :

"ASUS is using a total of three heatpipes, two of which are twice as long to keep the card cool. You can also see a memory pad here; it cools some of the memory chips (not all). The remaining chips are cooled by the airflow of the fans."

trex 12.10.2017. 08:35

Aha, a onaj treći chip sa slike ima kombinirano zračno-kontaktno, jel tako?
Zadnji krik tehnologije.
Iskreno, meni je to objašnjenje u rangu s obećanjima naših političara.
Nigdje ja ne tvrdim da se vram mora hladiti. Masa grafi nema kontakt vrama s metalom.
Ali složiti da se hlade 2.5 chipa i ostalo ostaviti neohlađeno je po meni nakardano.

Pupo 12.10.2017. 08:52

Ako te to čudi kod Asusa, onda si fakat malo grafi rastavljao. Svi fušare, al svi.


Jesi siguran da je i na 2 i pol što je, uopće zamišljeno kao hlađenje? Ja bi rekao da to služi kao odstojanje za hlanjak, da se on neklacka. Na vramu je najveća ravna površina pa je eto, to tamo stavljeno.

trex 12.10.2017. 12:32

Citiraj:

Autor Pupo (Post 3113284)
Ako te to čudi kod Asusa, onda si fakat malo grafi rastavljao. Svi fušare, al svi.


Jesi siguran da je i na 2 i pol što je, uopće zamišljeno kao hlađenje? Ja bi rekao da to služi kao odstojanje za hlanjak, da se on neklacka. Na vramu je najveća ravna površina pa je eto, to tamo stavljeno.

Rastavio sam hrpu grafičkih u životu i nikad nisam vidio parcijalno hlađene vrama.
Ili ga ima ili ga nema.
Imaš sliku na kojoj se vidi thermal pad i otisci vrama na njemu.
Osim toga postoje šarafi koji drže hladnjak i vram ne može nikako služiti kao anti klackalica.
Točno 2 i pol komada se hladi

panasonic 12.10.2017. 17:01

Citiraj:

Autor trex (Post 3113244)
Vrhunac licemjerstva prema kupcima ovih preplaćenih proizvoda

A u čemu je točno problem?
Proizvođač daje jamstvo da će njegov proizvod raditi toliko i toliko vremena, ne trebaš se ti zamarati s time treba li nekom čipu hlađenje ili ne niti proizvođač navodi da ima hlađenje na svih 8 čipova.

Pupo 12.10.2017. 18:01

Citiraj:

Autor trex (Post 3113380)
Rastavio sam hrpu grafičkih u životu i nikad nisam vidio parcijalno hlađene vrama.
Ili ga ima ili ga nema.
Imaš sliku na kojoj se vidi thermal pad i otisci vrama na njemu.
Osim toga postoje šarafi koji drže hladnjak i vram ne može nikako služiti kao anti klackalica.
Točno 2 i pol komada se hladi

Nisi ih očito dovoljno rastavio, već vidim kad pocjepaš jednu EVGA-u koja ima heatpipe samo na pola grafičkog(slovima: grafičkog) čipa kako ideš do nekog Savskog mosta i vičeš: ovaj svijet nema više smisla.

Garro 12.10.2017. 18:52

Asus kod mene više ne ide dok sam živ zbog najdebilnijeg supporta s kojim sam imao nesreću kontaktirati.

I naravno shillova koji promoviraju Asus po forumima.

gunther 12.10.2017. 19:23

Ja sam nesto nacuo da su postali vrlo kurceviti glede reklamacija. Da daju apsolutno sve od sebe da nadju razlog da ne priznaju reklamaciju...

panasonic 12.10.2017. 19:45

A kako to "načuješ" takvu informaciju?

arrow 12.10.2017. 20:12

slažem se u vezi asus supporta, pisao im davno, odgovor naravno nisam nikad dobio

na nesreću imam evo 3 stvari od njih, grafička matična i slušalice ali na sreću moram priznat da im se proizvodi ne kvare osim pregrijavanja grafičke ali to sam riješio zamjenom hladnjaka

do sada nikakvih problema, podnose sve i svašta tako da po meni samo nek nastave praviti izdržljive proizvode tako da ih ne moram više nikada u životu kontaktirati

gunther 12.10.2017. 20:13

@panasonic

Pa eto, pitas ljude koji rade po servisima sto se najvise reklamira i koje firme najvise odbijaju reklamacije. Pa onda "načuješ" da postoji firma "A" koja hladno odbija reklamacije koje kod drugih firmi, recimo kod firme "G" ili "M" ili "B" ili kod jos jedne firme koja pocinje na "A" prolaze bez problema...

Naravno, mozda me te osobe lazu...

nick praskaton 12.10.2017. 20:23

eo ja dosad nisam imao bas iskustva sto se tice RMA reklamacija i sl. medjutim, nedavno me odusevio EVGA-in rma, uglavnom, prijavio na slkuzbenim stranicama da mi napajanje nevalja i oni kazu, posalji ga pa cemo vidjeti... poslao ja napajanje, i za 5 dana stize novo identicno bez ikakvih pitanja i na kraju se ispostavilo da je napajanje koje sam slao bilo takoreć ispravno :D

uglavnom, EVGA :chears:

nisu nesto poznati po niskim cijenama i tihim proizvodima :) , al brate kvaliteta i korisnicka podrska, top :care:

panasonic 12.10.2017. 20:23

Citiraj:

Autor gunther (Post 3113572)
@panasonic

Pa eto, pitas ljude koji rade po servisima sto se najvise reklamira i koje firme najvise odbijaju reklamacije. Pa onda "načuješ" da postoji firma "A" koja hladno odbija reklamacije koje kod drugih firmi, recimo kod firme "G" ili "M" ili "B" ili kod jos jedne firme koja pocinje na "A" prolaze bez problema...

Naravno, mozda me te osobe lazu...

Ajd shvati da postoje neka pravila i jamstveni uvjeti.
Nema smisla pričati paušalno o odbijanju jamstva i nekakve rekla-kazala priče.
Ako je reklamacija odbijena onda mora postojati razlog zašto je odbijena, ako je odbijena radi fizičkog oštećenja onda bi ti to odbio i svaki drugi proizvođač.
Dakle, pričaj o konkretnom slučaju ako ga imaš, a ne što si čuo u nekom servisu, jer si to isto mogao čuti i u birtiji, jednako je relevantno.

gunther 12.10.2017. 20:44

Ima li smisla ili nema, nebitno, na forumu smo pa malo cavrljamo :)

Svako ponaosob moze sam donijeti odluku ima li mu natipkano smisla ili ne :)

Eto, i neke domace trgovine su "nacule" te rekla-kazala price iz birtije pa izbjegavaju imati u ponudi Asusove ploce...

OuttaControl 12.10.2017. 20:45

Citiraj:

Autor gunther (Post 3113572)
@panasonic

Pa eto, pitas ljude koji rade po servisima sto se najvise reklamira i koje firme najvise odbijaju reklamacije. Pa onda "načuješ" da postoji firma "A" koja hladno odbija reklamacije koje kod drugih firmi, recimo kod firme "G" ili "M" ili "B" ili kod jos jedne firme koja pocinje na "A" prolaze bez problema...

Naravno, mozda me te osobe lazu...

Ma daj po ure razbijam glavu ko je B :roller: saveee meee

m&n 12.10.2017. 20:48

Pizhde su ti iz Asusa, recimo kupio sam Asus Strix slusalice platio ih preko 1300 kn.
Nakon par mjeseci platika pukla samo od sebe i dobio sam trubu.

S druge strane masa ljudi kod Logitecha i to modela g35 se zalila na pucanje iste te plastike na slicnom mjestu i svi dobili druge..

Asus je jednostavno debilan po pitanju mnogo cega.

gunther 12.10.2017. 21:03

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3113593)
Ma daj po ure razbijam glavu ko je B :roller: saveee meee


:D

Brko 12.10.2017. 21:07

Citiraj:

Autor nick praskaton (Post 3113578)
eo ja dosad nisam imao bas iskustva sto se tice RMA reklamacija i sl. medjutim, nedavno me odusevio EVGA-in rma, uglavnom, prijavio na slkuzbenim stranicama da mi napajanje nevalja i oni kazu, posalji ga pa cemo vidjeti... poslao ja napajanje, i za 5 dana stize novo identicno bez ikakvih pitanja i na kraju se ispostavilo da je napajanje koje sam slao bilo takoreć ispravno :D

uglavnom, EVGA :chears:

nisu nesto poznati po niskim cijenama i tihim proizvodima :) , al brate kvaliteta i korisnicka podrska, top :care:

Moja grafa je na putu njima pa se nadam da je istina ta reputacija koja ih prati :)
Živi bili pa vidjeli :)

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Drvoje 12.10.2017. 23:22

Toj Asusici s početka priče bi se osobno odužio sa pećicom, ili heatgunom :p

http://forum.pcekspert.com/showthrea...ighlight=rerni

Naravno ako je bez gare ;)

fanATIk 13.10.2017. 00:04

Ovih dana čitam sagu po fejsu u kojem se moj frend obraća asusu povodom svako malo rikavanja novog asus lapa. A ovi ga ne jebu pol posto. Ne znam ko je luđi, on ili oni. :D

JuiceBox 13.10.2017. 08:07

Ja sam im se samo jednom obratio prek fejsa vezano za vrhunski system one i dobio sam skoro pol novog laptopa u roku od 3 dana :D Tako da od mene thumbs up. Ali po redditu i forumima masa se ljudi zali na njiov RMA, da bas sviraju qrcu .

syss 13.10.2017. 09:53

Citiraj:

Autor m&n (Post 3113595)
Pizhde su ti iz Asusa, recimo kupio sam Asus Strix slusalice platio ih preko 1300 kn.

brijem da ti se ne javljaju jer se još uvijek roflaju kako je netko dao 1300kn za asus slušalice, tako da daj im vremena :D

m&n 13.10.2017. 11:28

Citiraj:

Autor syss (Post 3113740)
brijem da ti se ne javljaju jer se još uvijek roflaju kako je netko dao 1300kn za asus slušalice, tako da daj im vremena :D

stari moj, ja sam uzivao u njima, zaista fenomenala zvuk ali da u sustini se slazem s tobom :)

inace to je ovaj model : https://www.instar-informatika.hr/sl...m_medium=click

koliko vidim jos uvijek kostaju toliko..

syss 13.10.2017. 11:44

ha gle uvijek može gore, neki daju i više para za dr. dre sluške :D

Daddy 13.10.2017. 12:23

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3113593)
Ma daj po ure razbijam glavu ko je B :roller: saveee meee

I mene rastura ali mislim da je Biostar :D

Doink the Clown 13.10.2017. 13:28

Citiraj:

Autor trex (Post 3113280)
Ali složiti da se hlade 2.5 chipa i ostalo ostaviti neohlađeno je po meni nakardano.

Pa nije neohlađeno


Citiraj:

...The remaining chips are cooled by the airflow of the fans."

Nisi nam na kraju rekao, je li se grafa pregrijavala ili je jednostavno prdnula iz nekog drugog razloga?

Nikky 13.10.2017. 14:27

Da se vratimo na naslov teme ...
nije uvijek zgodno / moguće, treba nešto i znati ... prije kupovine napraviš istraživanje o konkretnom proizvodu, kakav je feedback, review,
po mogućnosti rastavljeno pa po slikama uočiš detalj o kojem se ovdje priča :fiju:
Kod grafa je bilo / često interesantno za vidjeti referentno izdanje vs brand custom, nekad je taj custom bolji (najčešće u segmentu hlađenja), ali eto ovog primjera gdje je lošije.
Isto tako kod grafa "bi trebalo" hladiti gpu + (v)ram + vrm pri ćemu svaka platforma / generacija ima svoje specifičnosti tj. potrebe za hlađenjem.

m&n 13.10.2017. 15:32

Konkretno što se tice vrm-ova što nije EVGA shebale gtx 1070 seriju i to pošteno pa su slali stickera itd... a kasnije istim kupcima nudili mogućnost nadoplate za "bolju gtx 1070"

zlikovski 13.10.2017. 23:21

Svi Asusovi proizvodi su oduvjek i redovito precijenjeni.
Izbjegavam taj brand u širokom luku.
Zadnju Asus ploču sam imao sa Intel Celeronom 400.

btw..Panasonic kak to misliš da se netrebam zamarat da li grafička ima dobro hlađenje?
Za 2500 kuna mora imati vrhunsko hlađenje a ne da gubim vrijeme i navlačim se po servisima.

A kaj se tiče supporta - Corsair,Antec i Logitech iz prve ruke imaju vrhunski support..


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger